Skocz do zawartości

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1089 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 18 września 2009 - 11:35

Gość__*
  • Goście
Jak donosi Polygamia, mimo, że kontynuacja Witchera nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana przez CD Project, to do sieci wyciekł już film promocyjny z rozgrywki 'Witcher 2: Assassins Of Kings' z wersji alfa, który był przeznaczony tylko do użytku wewnętrznego firmy (a przynajmniej takim komunikatem wideo jest opatrzone): ... rofilepage

Po wstępnym wprowadzeniu do materiału filmowego przez Marcina Iwińskiego (współzałożyciel studia CDP), możemy od projektanta gry - Marka Ziemaka - dowiedzieć się o:
- systemie cyklu dnia i nocy;
- zaawansowanej grafice i rozbudowanym, realistycznym środowisku;
- nowym sposobie prowadzenia dialogów z dynamiczną kamerą i interaktywnymi filmikami;
- reakcjach innych postaci na poczynania naszego bohatera, gdy ten zakłuci im cykl codziennych zajęć;
- wykorzystaniu w produkcji silnika Havok, który ma być odpowiedzialny za fizykę;
- walkach, kóre mają być dynamiczniejsze, krwawsze i bardziej widowiskowe niż miało to miejsce w poprzedniej części;
- obecności QTE w potyczce z mocniejszymi przeciwnikami;
  • 0

#2 Texz Napisany 18 września 2009 - 11:48

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Nie wierzę, żeby to było internal video ;) A nawet jeżeli to "nie planowany" wyciek namieszał i to ostro na świecie. Jak to bywa z kontynuacjami tytułów, o których się mówi, że może kiedyś powstaną, a kiedy się już pojawiają pierwsze informacje, jest szok i masowe zamawianie preorderów.
  • 0

#3 Kradziej Napisany 18 września 2009 - 20:28

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

- obecności QTE w potyczce z mocniejszymi przeciwnikami;

BOOHOO, ale \m/ trv \m/ fani ROLPLEJUF co grajom w buldury bendom mieli poshyfke!!!
  • 0

#4 Gość__* Napisany 21 września 2009 - 00:47

Gość__*
  • Goście

Nie wierzę, żeby to było internal video ;)

CDP w informacji prasowej oświadczyło, że było. Zresztą, to takie ważne? Obecnie istotne jest to, że kontynuacja Wiedźmina powstaje, oraz otwarta kwestia czy wyjdzie ona w ogóle na konsole, czy też podzieli pod tym względem los poprzedniczki. Ale nauczony doświadczeniem CDP, być może teraz trafniej dobierze sobie studio partnerskie do zrobienia mu konwersji gry na CG.
  • 0

#5 Ryan Napisany 18 listopada 2009 - 19:05

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Znowu wyciekł filmik.
http://kotaku.com/54... ... -2-footage

Swoją drogą: dlaczego wątek nie nazywa się Wiedźmin 2: Zabójcy Królów tylko jakieś Łiczery śmieszne w nim są? :hmmm:
  • 0

#6 ACZ Napisany 18 listopada 2009 - 19:06

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:
Bo gra nie będzie po polsku, OLO.
  • 0

#7 krak2610 Napisany 18 listopada 2009 - 20:05

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:

Bo gra nie będzie po polsku, OLO.

Masz pan znajomych w cdp ?
  • 0

#8 McDrive Napisany 18 listopada 2009 - 20:10

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:

Znowu wyciekł filmik.
http://kotaku.com/54... ... -2-footage

Swoją drogą: dlaczego wątek nie nazywa się Wiedźmin 2: Zabójcy Królów tylko jakieś Łiczery śmieszne w nim są? :hmmm:

Bo jak na razie jest to "oficjalna" nazwa. Nie było jeszcze oficjalnej zapowiedzi gry.
  • 0

#9 Gość__* Napisany 18 listopada 2009 - 22:09

Gość__*
  • Goście

Swoją drogą: dlaczego wątek nie nazywa się Wiedźmin 2: Zabójcy Królów tylko jakieś Łiczery śmieszne w nim są? :hmmm:

No ja nie mam pojęcia co kierowało autorem tego wątku, ale podejrzewam, że po prostu chciał zachować konsekwencje w nazewnictwie tematów. W końcu są na forum wątki takie jak chociażby: "Witcher: Rise of the White Wolf" czy "Hellion: Mystery of the Inquisition", które też przecież dotyczą rodzimych produkcji. A może po prostu zasugerował się polską Wikipedią, która twierdzi, że "polski tytuł nie jest jeszcze znany". Możliwe też, że nigdzie nie wyczytał, aby ktokolwiek z CD Projekt użył polskiego przełożenia podtytułu i tym samym wcale nie jest takie oczywiste jakoby miał on być analogiczny do swojego angielskiego odpowiednika. Można jeszcze tak gdybać, co go skłoniło do nazwania tematu tak a nie inaczej, ale – póki co – i tak ma moje pełne poparcie. Bez względu na okoliczności.
  • 0

#10 Ryan Napisany 18 listopada 2009 - 22:18

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Musisz bardzo kochać autora tematu. :oops:
  • 0

#11 Blizzard Beast Napisany 18 listopada 2009 - 23:47

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Swoją drogą: dlaczego wątek nie nazywa się Wiedźmin 2: Zabójcy Królów tylko jakieś Łiczery śmieszne w nim są? :hmmm:


Bo nigdzie nie tłumaczymy angielskich tytułów na język kraju z którego pochodzą? Co to za poroniony pomysł w ogóle.

Tym bardziej, że nawet jak sami developerzy się za to zabierają, to im wychodzi z "Rise of the White Wolf" "Powrót Białego Wilka". Jeeeezu...
  • 0

#12 Ryan Napisany 27 listopada 2009 - 00:31

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Wywiad na temat gry:
http://lookr.tv/player.php?id=1194
  • 0

#13 117 Napisany 04 grudnia 2009 - 04:06

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
od razu widac, ze Marcin to rowny koles i nie pjerdoli sie tylko mowi jak czlowiek... XD
  • 0

#14 fingus Napisany 22 stycznia 2010 - 01:35

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Siakieś tam info o Wiedźminie2: http://www.gram.pl/n...informacje.html
W skrócie: na PC wcześniej niż na konsolach, będą mini gry i QTE (ratunku!), wspinaczka po budynkach (o, to nowość, ciekawe jak na to wpadli), nie będzie widać ładowania przy wchodzeniu du budynków. A poza tym gra będzie za**bista. A Geralt nie będzie miał kitki.
Ale ignorancja twórców dziwi mnie niepomiernie: "QTE sprawią, ze walki z bossami będą jeszcze bardziej atrakcyjne" - cóż za bzdura, przecież dziecko wie, że QTE sprawia właśnie, iż walki nie są atrakcyjne. Wiem to po grze w Batmana, gdzie (dzięki Bogu) QTE nie ma, ale jest jego pewna namiastka, o ile ktoś jest tak nieroztropny by grać na poziomie niższym niż hard. Te durnowate ikonki pojawiające się nad głowami przeciwników, sygnalizujące zbliżający się atak sprawiają, że większą uwagę zwraca się na nie niż na to, co dzieje się na ekranie. Po co patrzeć, czy ktoś nas atakuje - wystarczy pilnować, czy nie pojawi się ikonka. Słabo! Przełączyłem na hard po pierwszej walce i jest super. :-) Ale sorry za offtop. Niech się lepiej z tym QTE opamiętają. :patyk:
  • 0

#15 fingus Napisany 03 lutego 2010 - 13:00

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
http://www.gram.pl//...ej_konsoli.html
Możliwe, że Wiedźmin 2 pojawi się tylko na PC. Możliwe też, że pojawi się na konsoli... tylko jednej konsoli... :unsure:
Pograłbym wreszcie w tego okrzyczanego Wiedżmina, ale jakoś nie chce mi się do niego rozbudowywać komputera. <_<
  • 0

#16 McDrive Napisany 03 lutego 2010 - 22:15

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:

http://www.gram.pl//...ej_konsoli.html
Możliwe, że Wiedźmin 2 pojawi się tylko na PC. Możliwe też, że pojawi się na konsoli... tylko jednej konsoli... :unsure:
Pograłbym wreszcie w tego okrzyczanego Wiedżmina, ale jakoś nie chce mi się do niego rozbudowywać komputera. <_<

Biorąc pod uwagę, że REDzi chwalili się, że pady od XO walają im się pod nogami to znaczy, że już raczej wiadomo na którą konsolę.
  • 0

#17 ACZ Napisany 03 lutego 2010 - 23:06

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:
Tylko, że wersja konsolowa i tak będzie crapem. CDP na konsolach (nie zrobili jeszcze żadnej gry) to nie Techland. I jeśli rzeczywiście pominą PS3 to tylko świadczy o słabości ich programistów. Niech biorą korepetycje u Techland - polskiej chluby developingu, OLO.
  • 0

#18 fingus Napisany 09 lutego 2010 - 11:21

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Wiedźmin 2 pojawi się wyłącznie na PC oraz Xboksie 360?
Przenieść do dział? ;)
Strasznie naciągane te ich wnioski, na podstawie tak szczątkowych informacji. Ja ciekaw jestem, czy w ogóle którakolwiek konsola doczeka się Wiedźmina 2. <_<
  • 0

#19 Zeus-Nelson Napisany 09 lutego 2010 - 13:45

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Patrząc na to jak się do tego zabierają to śmie wątpić...I pewnie będą wciskać kit że maszyny developerskie są zbyt skomplikowane,drogie i że generalnie rynek konsolowy nie jest gotowy na wiedźmina O_o Szkoda tylko że jakoś inne polskie ekipy dały sobie radę ze zrobienie dobrego tytułu zarówno na konsole jak i PC
  • 0

#20 McDrive Napisany 09 lutego 2010 - 18:54

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
Wyjść, wyjdzie, ale na XO. Do takich wniosków idzie dojść jeżeli czyta się "wypociny" REDów na oficjalnym forum wieśmaka.
Jeśli chodzi o wersje na PS3 to pewnie będą się tłumaczyć tym co podał Zeus-Nelson dlaczego nie mogli wydać gry na tą konsole -_-
  • 0

#21 Ryan Napisany 23 marca 2010 - 15:13

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Czemu nie ma tematu jeszcze? O_o

W każdym razie: gra powstaje i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie dostępna także na konsole. Przy okazji koproducentem została... Agora.
http://www.gamikaze....iedzmina_2.aspx

Czyli można swobodnie założyć, że pierwszym miejscem w którym przeczytamy o Wieśku 2 będzie Polygamia. ;>
  • 0

#22 ACZ Napisany 23 marca 2010 - 15:16

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:
Obstawiamy. Ja twierdzę, że nie ukaże się na konsolach.
  • 0

#23 piterekd Napisany 23 marca 2010 - 16:01

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Obstawiamy. Ja twierdzę, że nie ukaże się na konsolach.


Jesteś w błędzie.
  • 0

#24 McDrive Napisany 23 marca 2010 - 16:23

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
Ukaże się, ale tylko na XO.
  • 0

#25 Gość_Ryuke_* Napisany 23 marca 2010 - 16:23

Gość_Ryuke_*
  • Goście


Obstawiamy. Ja twierdzę, że nie ukaże się na konsolach.

Jesteś w błędzie.


Zgadzam się. Będzie na konsolach jak nic.
  • 0

#26 McDrive Napisany 23 marca 2010 - 16:24

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
A jeszcze coś: taki temat już jest: http://nikogoforum.p...ssins-of-kings/
  • 0

#27 Miśkoff Napisany 23 marca 2010 - 16:36

Miśkoff

    Blanka

  • Narybek
  • 239 Postów:
No ciekawe, fanie by było ale coś mi się wydaje że jak się pojawi to pewnie tylko na 360-ke. Chociaż uważam że nie wydawanie gier na konsole to strzał w kolano dla wydawców.
  • 0

#28 Ryan Napisany 23 marca 2010 - 18:15

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

A jeszcze coś: taki temat już jest: http://nikogoforum.p...ssins-of-kings/

No tak, w szukajkę wpisałem "Wiedźmin". T_T Dzięki.
  • 0

#29 Arasz Napisany 24 marca 2010 - 02:58

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:
Imejdż Wieśka ssie. Cienka granica do bishonena....
  • 0

#30 Kradziej Napisany 24 marca 2010 - 14:17

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Zgodzicie się ze mną, że angielski Geralt brzmi wąziutko? Głos naszego rodaka (kogośtam) lepiej tu pasuje.
  • 0