Skocz do zawartości

Zdjęcie

Devil May Cry 1


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
485 odpowiedzi na ten temat

#361 Shinigami Napisany 11 listopada 2007 - 14:37

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
A ja już zaklepałem sobie jako prezent na urodziny, więc filmików nie oglądam, bo niedługo sam sprawdze jak to wygląda :ninjadance: A skoro Vag mówi, że jest spoko, to wierze, że da się w to pograć ;) Nawet mimo tego, że nie jest slasherowym fanbojem :P
  • 0

#362 Gość__* Napisany 11 listopada 2007 - 16:07

Gość__*
  • Goście
DMC2? Dobra pozycja, która nie udźwignęła ciężaru marki serii, tyle. Da się pograć, ale nie ma co liczyć na jakiekolwiek emocje, które towarzyszyły części pierwszej.
  • 0

#363 warrior89 Napisany 12 listopada 2007 - 11:35

warrior89

    Toad

  • Narybek
  • 6 Postów:
Niewiem czy już to było ale niemam czasu teraz praeglądać wszystkich stron.Niewiecie gdzie moge znależć solucje do Devila 1 ?
  • 0

#364 Scorpio Napisany 12 listopada 2007 - 11:42

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
a) http://www.gamefaqs....ame/445101.html
b) w Neo+ nr 36 (październik 2001 - pamiętny numer)
c) zapytać tutaj, gdy masz problem :)
  • 0

#365 oranje Napisany 12 listopada 2007 - 12:12

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:

c) zapytać tutaj, gdy masz problem

wszyscy chetnie pomogą. W końcu to DMC :^^:
  • 0

#366 warrior89 Napisany 12 listopada 2007 - 19:24

warrior89

    Toad

  • Narybek
  • 6 Postów:
Angielskiego zadobrze nie znam więc zapytam sie Was.Jestem chyba w 16 misji(zadobrze to niepamiętam numeru).Wruciłem do zamku gdzie wiele dróg jest zamkniętych i po walce z niebieskim potworem(wyszedł z konia w sali wejściowej)trafiam do pomieszczenia w którym po raz pierwszy walczyłem z Phantomem.Są tam na ścianie 4 koła w które trzeba uderzyć by je naładować.Problem jest taki że po naładowaniu ich światełka znikają(nie utrzymują się tak jak zwykle).Co robić?
  • 0

#367 Kyo Napisany 12 listopada 2007 - 19:34

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Są tam na ścianie 4 koła w które trzeba uderzyć by je naładować.Problem jest taki że po naładowaniu ich światełka znikają(nie utrzymują się tak jak zwykle).Co robić?


Nic z nimi się nie da zrobić na razie. Przydadzą się później za to ;) .
  • 0

#368 Scorpio Napisany 12 listopada 2007 - 20:23

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Należy podejść do "kałuży" znajdującej się na środku pomieszczenia w którym walczyłeś z Phantomem (a w którym są kółka do ładowania) i "użyć" jej. Pamiętaj o tych kołach i ich ładowaniu (taka podpowiedź) :)
  • 0

#369 warrior89 Napisany 12 listopada 2007 - 20:44

warrior89

    Toad

  • Narybek
  • 6 Postów:
Dzięki.
  • 0

#370 vagrant3 Napisany 26 grudnia 2007 - 02:20

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

Da się pograć, ale nie ma co liczyć na jakiekolwiek emocje, które towarzyszyły części pierwszej.

A ja powtórzę to co już parę razy pisałem tu i tam - dla mnie DMC był przeogromnym rozczarowaniem. Po zapowiedziach, trailerach, recenzji Grabarza i wreszcie po przeczytaniu "Boskiej komedii" sama gra powaliła mnie głupotą i infantylnością. Fakt, były momenty zachwytu, ale całości byłem wtedy gotów dać ledwo "7'. Gameplay też mną nie pozamiatał a w dodatku szybko mi się znudził. Mam tą gre do dziś na półce ale nie jestem jej wielbicielem.

DMC2 wspominam dużo lepiej. Wymagań nie miałem już aż tak wywindowanych, a gameplay dużo bardziej mi podpasował (wszystkie te salta, odbijanie się od ścian plus akrobatyczne strzelanie z dwóch giwer we wszystkie strony). Pierwsze levele są świetne imo, poźniej troche słabiej. Grafika jest ok, muza wymiata, druga płytka i misje tej babeczki też dają rade. Gra nie ma tak charakterystycznych bossów jak jedynka, ale nie jest tragicznie. Zresztą ta część też stoi u mnie na półce i nawet mam ochotę ją sobie odświeżyć... od paru lat ;]
  • 0

#371 Gość__* Napisany 26 grudnia 2007 - 10:30

Gość__*
  • Goście
wow az mnie dziwi ze ktos moze opisu szukac do tego :P
ja tę gre skonczylem na raz ..i to w ostrym graniu w sobote.. to bylo kolo 5-6 godz zabawy..
ale w zyciu nigdy tak nie mialem by skonczyc gre na raz
bardzo mi sie podobala..i czekal bym na rownie dobry tytul na psp :)
  • 0

#372 Kyo Napisany 26 grudnia 2007 - 12:08

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

A ja powtórzę to co już parę razy pisałem tu i tam - dla mnie DMC był przeogromnym rozczarowaniem. Po zapowiedziach, trailerach, recenzji Grabarza i wreszcie po przeczytaniu "Boskiej komedii" sama gra powaliła mnie głupotą i infantylnością.


Heh, cóż, przecież to Capcom, w dodatku DMC miał być spin-offem mega-kiczowatego z zamierzenia Residenta. Można się było spodziewać, że gra nie będzie za bardzo siebie brała na serio :P . Choć fakt, recenzja Grabarza nastawiała na raczej ciekawy i poważny scenariusz + kilka akcji, których nie można zrobić w grze (tj. zmiana broni w locie).
  • 0

#373 oranje Napisany 26 grudnia 2007 - 12:15

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:

Choć fakt, recenzja Grabarza nastawiała na raczej ciekawy i poważny scenariusz + kilka akcji, których nie można zrobić w grze (tj. zmiana broni w locie).

co do broni to racja, ale Grabarz zaznaczył, że scenariusz jest słaby ;)
  • 0

#374 Kyo Napisany 26 grudnia 2007 - 12:18

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

co do broni to racja, ale Grabarz zaznaczył, że scenariusz jest słaby


Errr... dziwna sprawa, jeśli dobrze pamiętam, to inaczej tamto zrozumiałem :P . Nie mam przy sobie teraz tego Neo+. Może cytacik, Oranjefan :P ?
  • 0

#375 Sylvan Wielki Napisany 26 grudnia 2007 - 12:20

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

Niewiem czy już to było ale niemam czasu teraz praeglądać wszystkich stron.Niewiecie gdzie moge znależć solucje do Devila 1

gamefaqs.com , choc do DMC nie jest potrzebna specjalnie .

b) w Neo+ nr 36 (październik 2001 - pamiętny numer)

:jeee: 40/40 nie ma innej oceny dla tej przecudnej gry - w pewnym piśmie obniżyli ocenę bowiem nie wypada by gra za 240zł dała tylko kilka godzin zabawy. :blah:

Heh, cóż, przecież to Capcom, w dodatku DMC miał być spin-offem mega-kiczowatego z zamierzenia Residenta.

Tak, ale engine liczący fizykę cos się zamotał i zombiaki latały pod (SPoD?) sufit a autorom na tyle sie ów pomysł spodobał ,że wydał odrębną grę.

DMC2 wspominam dużo lepiej. Wymagań nie miałem już aż tak wywindowanych, a gameplay dużo bardziej mi podpasował (wszystkie te salta, odbijanie się od ścian plus akrobatyczne strzelanie z dwóch giwer we wszystkie strony). Pierwsze levele są świetne imo, poźniej troche słabiej. Grafika jest ok, muza wymiata, druga płytka i misje tej babeczki też dają rade.

Choć jedna osoba obok mnie twierdzi iż sequel to kawał solidnej pozycji :cry:

Gra nie ma tak charakterystycznych bossów jak jedynka,

Bossowie w DMC (nie licząc kostuchy i Mundos'a) maja tylko świetne głosy (no bez Vergil'a). Już o tym ongis pisałem , niby co to jest, pajak, kurak przerośnięty - tak, tak Scorpio orzeł ; :P
  • 0

#376 Scorpio Napisany 26 grudnia 2007 - 16:00

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

dla mnie DMC był przeogromnym rozczarowaniem.

DMC2 wspominam dużo lepiej

I już wiadomo że do końca nie załapałeś chyba tej pozycji :cry:
  • 0

#377 Gość__* Napisany 26 grudnia 2007 - 16:05

Gość__*
  • Goście

I już wiadomo że do końca nie załapałeś chyba tej pozycji

Zostaw, Scorp... Oni są po ciemnej stronie mocy, ulegli ciasteczkom.

DMC pierwszy do dzisiaj broni się sam - systemem walki (który może nie ma polotu do tego z DMC3, ale daje sporo radochy), świetną kreacją Danteusza (te chłodne teksty) i przede wszystkim powerem, który wciąż emanuje z tej pozycji. Jasne, nie każdemu ta gra podpadnie, ale IMO dalej gra się świetnie. No i cut-scenka z Alastorem jest po prostu przekozacka... do tej pory mam ciary na plecach, gdy ją oglądam.
  • 0

#378 Scorpio Napisany 26 grudnia 2007 - 17:04

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Z systemem walki - może faktycznie do tego z DMC3 (który daje prawie nieskonczone możliwości na przeróżne comba) się nie umywa, jednak Dante w DMC1 wymiatając emanuje z siebie jakby większą mocą. Jego ciosy są masywniejsze, każdy strzał bardziej mięsisty, wykonana seria bardziej bolesna dla maszkar. Tak to przynajmniej wygląda.
  • 0

#379 Zwyrol Napisany 27 grudnia 2007 - 19:50

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Jak pokonać tego ciecia w pierwszej sekretnej misji? Męczę się tylko z ta jedną zj*baną misją specjalną. Próbowałem trafić go mieczem w momencie cięcia nożycami,a potem szybki strzał z shotguna, ale nie daje rady :blah:. Please niech ktoś poda jakiś niezawodny sposób na rozj*banie go. Swoją droga widziałem na youtube filmy paru kolesi, ktorzy rozwalili go za 1 razem, ale wydaje mi się, że japońska wersja jest prostsza. Widać to po zadanym damage'u bossom.
PS. Jak się canceluje ciosy mieczem? Chodzi o wstrzymanie ataku po drugim cięciu i później kolejne 2 cięcia, bez żadnych przestojów :ninja: . Widać to na filmach kolesia Joch1 na youtube (m.in. w misji 7 na freeze'ach)
  • 0

#380 Kleksandra Napisany 27 grudnia 2007 - 19:56

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Próbowałem trafić go mieczem w momencie cięcia nożycami,a potem szybki strzał z shotguna, ale nie daje rady :blah: .

Po walnięciu mieczem na blok, gdy Sin ma założone coś a'la stun, musisz dać krok w bok w kierunku, w którym odwrócił się maską. Przy okazji kroku w bok krok w przód i strzał - ten sposób działa nawet na DMD!, gdy Siny wejdą we własny Devil Trigger.
  • 0

#381 Zwyrol Napisany 27 grudnia 2007 - 21:19

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Wielkie dzięki - poradziłem już sobie. :ninjadance:

PS. Nadal nie wiem jak wykonać tego cancela po drugim cięciu, a z tego co widzę na filmach na youtube, patent ten jest baaaardzo skuteczny m.in. na Nelo Angelo. :skacze:
  • 0

#382 Zwyrol Napisany 31 grudnia 2007 - 16:02

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Mam pytanie. Czy po zebraniu wszystkicj niebieskich orbów, paski energii nie są równomierne? Bo widzę, że jednego trochę brakuje.
  • 0

#383 Shinigami Napisany 31 grudnia 2007 - 16:06

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Jak praktycznie każdemu :D Pewnie nie masz jednej części niebieskiego orba. Zrobiłeś sekretną misję przy posągu do ulepszeń w świecie demonów w miejscu gdzie walczy się z Frostami?
  • 0

#384 Zwyrol Napisany 31 grudnia 2007 - 17:08

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Chodzi o to z T-Rexem? Jasne, że tak. Z tego co wiem to już chyba tak jest, że dolny pasek jest z 1cm dłuższy.
  • 0

#385 Shinigami Napisany 31 grudnia 2007 - 17:14

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
No nie wiem. Mi brakuje jednej części (właśnie z tej misji, bo nie umiem się do niej dostać, choć teoretycznie wiem jak się powinno to zrobić _^_) i dlatego mam pasek troche krótszy. Sprawdź czy przypadkiem nie masz jednego orba 3/4 ;)
  • 0

#386 Zwyrol Napisany 31 grudnia 2007 - 17:25

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Zdobyłem wszystkie 44 orby! Korzystałem m.in. z opisu z nieistniejącego już Playerstation Plus. Niestety nadal małego paska energii brakuje, więc chyba tak już jest. A wątpliwości mam, bo w "trójce" paski są równe.
  • 0

#387 Scorpio Napisany 31 grudnia 2007 - 17:46

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Oba paski są równe. Tyle, że dolny jest lekko przesunięty względem górnego, stąd może to wrażenie ... jutro fotą zapodrzucę ;)
  • 0

#388 Sylvan Wielki Napisany 08 stycznia 2008 - 15:23

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

DMC pierwszy do dzisiaj broni się sam - systemem walki (który może nie ma polotu do tego z DMC3, ale daje sporo radochy), świetną kreacją Danteusza (te chłodne teksty) i przede wszystkim powerem, który wciąż emanuje z tej pozycji.


Dokładnie. Czekając na DMC4 aż sobie wczoraj przygody naszego mulusińskiego odświeżyłem i właśnie pierwszą cz. Musze przyznać iż nawet dziś w dobie high end gra się niezwykle przyjemnie i grę bez zgrzytu można ukończyć.

Słowem nawet posiadacze NG którzy nie mieli możliwości grać w poprzednie odsłony śmiało pierwszą cz. mogą zaatakować.
  • 0

#389 HHH Napisany 12 lutego 2008 - 21:21

HHH

    Toad

  • Narybek
  • 2 Postów:
DMC1 TO PIERWSZA GRA NA PS2 W KTÓRĄ GRAŁEM :klaszcze: I PO PROSTU KOCHAM JĄ :kocha: JAK CAŁĄ SERIĘ OPRÓCZ DMC4 BO NERO TO FTOPA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

#390 oranje Napisany 12 lutego 2008 - 23:04

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Triple H można by bez capsa pisac ;) Ja akurat fanem DMc nie jestem, ale na DMD skończyłem :)
  • 0