Skocz do zawartości

Zdjęcie

Devil May Cry 1


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
485 odpowiedzi na ten temat

#31 Scorpio Napisany 29 kwietnia 2005 - 18:31

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ale różnice w DMC1 między Normal i Hard były jak niebo i ziemia - zupełnie inne gry! Podobnie jak i między Hard i DMD!. A w DMC3 różnice między Easy-Normal-Hard są znikome i dopiero DMD! daje zmianę rozgrywki.

Hej, temat to Devil May Cry Uno, tak więc mówcie o DMC1. Nie opuszczajcie mnie i Shinnego z tematem :wink:
  • 0

#32 Shinigami Napisany 29 kwietnia 2005 - 18:49

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Dokładnie. To jest o części pierwszej.

PS. DMC3 będe miał w poniedziałek :D
  • 0

#33 Danteusz Napisany 29 kwietnia 2005 - 20:09

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Ale różnice w DMC1 między Normal i Hard były jak niebo i ziemia - zupełnie inne gry! Podobnie jak i między Hard i DMD!. A w DMC3 różnice między Easy-Normal-Hard są znikome i dopiero DMD! daje zmianę rozgrywki.

Hej, temat to Devil May Cry Uno, tak więc mówcie o DMC1. Nie opuszczajcie mnie i Shinnego z tematem :wink:

Fakt. Na hardzie doszedłem do Shadowa i dałem sobie spokój. Miałem wtedy inne gry do przejścia.
  • 0

#34 Shinigami Napisany 29 kwietnia 2005 - 20:40

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Dante, to nie dobrze, że dałeś sobie spokój. Musisz przejść, nie odstawiaj DMC ;)
  • 0

#35 Danteusz Napisany 29 kwietnia 2005 - 21:07

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Są jeszcze inne powody dla których nie przeszedłem, ale nie chcę o nich tu mówić :roll:
  • 0

#36 Scorpio Napisany 07 maja 2005 - 15:49

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Jeśli powody związane z ową grą, to podziel się z nami. Wysłuchamy, wesprzemy :P

A teraz, ponieważ temat zamiera, coś mocnego na pytanie: Sparda czy Alastor? Wybór mieczyka do walki nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza że oba korzystają (Yamato też, ale jego odstawiam :P) ze wspólnej listy ciosów. Osobiście wybieram Spardę, bo mimo braku Devil Triggera, to ma:
- dłuższy zasięg (tryb lancy)
- zadaje większe obrażenia.
Ponadto ma zakapiorski wygląd, a animacja otrzymania tej broni jest moją ulubioną w całej grze. Taki scyzoryk: kasa - miecz - lanca :P
  • 0

#37 Gość__* Napisany 07 maja 2005 - 16:34

Gość__*
  • Goście
Ja wprawdzie nie jestem hardcorowcem i przeszedlem Devila tylko raz ale sie wypowiem. Po uzyskaniu Spardy zrezygnowalem z Alastora i przezucilem sie na nowa bron, ale najbardziej brakowalo mi w niej podwojnego skoku.. nie wiem, moze nie kazdy go tak wykozystywal ale ja sie do tego tricku bardzo przywiazalem. Co wiecej....dzieki temu podwojnemu skokowi pokonalem bossa na statku pirackim.

Ale nie da sie ukryc ze Sparda zrobila na mnie wielkie wrazenie...Dosc powiedziec ze po jej uzyskaniu spedzilem jakies 40 minut tylko i wylacznie na szukaniu miejsca gdzie kamera byla ustawiona blisko Dantego i podziwianiu jej przemian z coraz lepszych ujec : ] Faktycznie: ona ma zakapiorski wyglad 8)
  • 0

#38 Scorpio Napisany 07 maja 2005 - 16:42

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Prawda, podwójny skok był niezastąpiony do większych pojedynków, a do Gryphona i Death Scythe/Scissors bez tego nawet nie podchodziłem. To także był powód, dla którego mało męczyłem rękawiczki.
A zabawa z kamerą w przybliżeniu - sam to robiłem. Najlepiej uzyskiwało się obraz na schodach kręconych oraz na dole planszy w części odpowiadającej za korytarz koło wajchy, w lokacji rozwalenia szkieleta T-rexa. pierwszego szkieleta of korse :P (drugi jest w misji z branzoletą czasu)
  • 0

#39 Gość__* Napisany 07 maja 2005 - 16:54

Gość__*
  • Goście
Heh....no ja niestety tylko na tych schodach probowalem... nie pomyslalem o lokacji z T-Rexem :? Jesli kiedys jeszcze zapodam ta gierke to bede musial wyprobowac : ] Bo na tych kreconych schodach Dante podczas wykonywania ciosu zmienial tor ruchu i ciezko bylo zobaczyc bron w calej okazalosci...
  • 0

#40 Shinigami Napisany 10 maja 2005 - 15:07

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Temat umiera, Scorpio robi mi wyrzuty więc coś napisz ;) Mi osobiście bardziej do gustu przypadł Alastor. Jasne, Spard ma klase, ale brak podwójnego skoku szybko mnie odstraszył. Nie zawsze był potrzebny, ale jednak wolałem Alasotra, ponieważ: przyzwyczaiłem się do niego od początku gry, miał podwójny skok i nie trzeba było wchodzić do menu aby zmienić go na Ifrita, którego notabene także dużo używałem, choć nie miał tego pierońskiego skoku ;)
  • 0

#41 Scorpio Napisany 10 maja 2005 - 15:40

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Fakt faktem - wiele trudności z wyborem dłoni ograniczało się do prostego faktu "podwójnego skoku". Bez niego rzeczywiście było ciężej. Jakoś tak bezpieczniej w powietrzu się przebywało :P

Ta mała 'usterka' została naprawiona w DMC3, gdzie każda ważniejsza broń (tzn. którą używam :wink: - Rebellion, A&Rudra, Beowulf) ma taką opcję. Rzeczywiście - 2x skok tylko dla Alastorka stanowiło jedyną skazę pod technicznym względem wykonania pojedynków.
  • 0

#42 Shinigami Napisany 10 maja 2005 - 15:46

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Starczy o broni, mam już nowy temat ;) Które animacje podobają się wam najbardziej? Mi do gustu szczególnie spodobało się:
-zdobycie Alastora, Ifrita i Spardy
-obudzenie się u Dantego mocy Spardy
-śmierć Gryphona
  • 0

#43 Danteusz Napisany 10 maja 2005 - 15:59

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Moje ulubione animacje to:
-zdobycie Alastora
-intro
-początek pierwszej walki z Vergilem
  • 0

#44 Scorpio Napisany 10 maja 2005 - 16:01

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
A moja trójka to:
- bezapelacyjnie śmierć Gryphona
- obtaining Sparda
- początek pierwszej walki z Gryphonem (esencja Dantego i duszy DMC po prostu :P - patos i humor czarny jak kawa co rano ją pijam)
  • 0

#45 Shinigami Napisany 10 maja 2005 - 16:06

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

- początek pierwszej walki z Gryphonem (esencja Dantego i duszy DMC po prostu :P - patos i humor czarny jak kawa co rano ją pijam)

Cóż za piękne porównanie :D Jeśli tu już jesteśmy, zauważyliście, że można ominąć pierwszą walke z Gryfem?
  • 0

#46 Scorpio Napisany 10 maja 2005 - 16:11

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Tak, zauważyłem, ale nie skorzystałem z tego nawet na DMD! - Devil Hunter zobowiązuje. A walki z Gryphem na DMD są nieziemskie - tyle błyskawic z kul potrafi postawić, że człowiek ucieka jak przed pajęczyną, a nie przed sznurkami. Wymaga żelaznych nerwów i takiej cierpliwości. Jak każdy boss w tej grze :P
  • 0

#47 Gość__* Napisany 10 maja 2005 - 17:17

Gość__*
  • Goście
hmm... moze też podziele się moimi wrażeniami z pierwszego DMC. No cóż tu dużo gadać, giera po prostu zmiotla mi beret razem z jelitami :). Po raz pierwszy zagrałem w devila na demku, które bylo dołanczane do RE: Code veronica X [chyba to demko z 10 razy ukonczylem]. Samej giery nie byłem niestety w stanie ukonczyć na hardzie (w polowie utknąłem i do innego tytulu przelazłem).
Najleprze momenty jakie mialem:
- gdy odpaliłem gierke na poziomie hard i w korytarzu napotkalem 2 shadowy (te czarne kotopodobne dziwolągi). Pożądne zdiwko zaliczyłem, gdy zobaczylem jak wszystko się na tym poziomie różni od normala.
-bylem krok od śmierci podczas 3 walki z bratem dantego i uratowala mnie święcona woda [ziomuś lecial na mnie z mieczem i był centralnie przed moja twarzą]
-radość z każdego zwycięskiego pojedynku z nightmarem :mrgreen: [ten koleś to dopiero krwi mi napsuł]
Na koniec, mój ulubiony filmik to ten gdzie griffon zostaje rozerwany na kawaleczki, podczas gdy leży przygnieciony przez ogromny filar
  • 0

#48 Gość__* Napisany 10 maja 2005 - 17:21

Gość__*
  • Goście
A ja mam problem :/... nie moge nigdzie DMC1 w platynie dostac... Wysylkowo jeszcze nie probowalem, ale tak jak jezdze to nie ma :/
  • 0

#49 Shinigami Napisany 10 maja 2005 - 17:25

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Dlaczego akurat w platynie? Taka pasja, czy taniej? ;) Nie możesz nigdzie znaleźć, więc znalazłem ja. Zobacz tu, tylko się pospiesz.
  • 0

#50 Gość__* Napisany 10 maja 2005 - 17:29

Gość__*
  • Goście
No nie chodzi mi dokladnie o platyne, ale jesli juz to bym chyba tylko w platynie znalazł :)
Co do linka: Ale sprzedawca jakis taki w ogole bez komentow :| A ta płytka mi na strasznie sfatygowana wyglada :|
  • 0

#51 Shinigami Napisany 10 maja 2005 - 17:34

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
W takim razie wpisz w allegrowej wyszukiwarce "Devil May Cry" to znajdziesz kilka wartościowych ofert.
  • 0

#52 syon Napisany 11 maja 2005 - 19:44

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Doszły mnie ostatnio słuchy, że ponoć gra w platynie różni się jakimiś szczegółami od zwykłej. Detale, poziom trudności? To prawda?
  • 0

#53 Shinigami Napisany 11 maja 2005 - 19:45

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Nie jestem pewien, ale oprócz opakowania i wyglądu płyty to chyba nie.
  • 0

#54 Gość__* Napisany 14 maja 2005 - 15:44

Gość__*
  • Goście
ja chciałbym zadać jedno pytanko do wszystkich którzy grali w DMC1 [tak żeby sobie uświadomoć jaki cienki jestem :wink: ]. Ilu z was ukonczyło DMC na poziomie "Dante must die" ????
  • 0

#55 Gość__* Napisany 14 maja 2005 - 18:25

Gość__*
  • Goście
ja nie... miałem problemy w normalu (grałem bez memorki)
  • 0

#56 Gość__* Napisany 14 maja 2005 - 18:34

Gość__*
  • Goście
A mi sie na outrze zacinało. Ale już ide w strone orginałów;)
  • 0

#57 Scorpio Napisany 15 maja 2005 - 11:07

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

ja chciałbym zadać jedno pytanko do wszystkich którzy grali w DMC1 [tak żeby sobie uświadomoć jaki cienki jestem :wink: ]. Ilu z was ukonczyło DMC na poziomie "Dante must die" ????


Także chciałem zadać to pytanie by nie wyjść na słabego, ale się bałem :wink: Jestem obecnie na 3 walce z Nightmerem i nie mogę jej przeskoczyć. W końcu się pewnie zirytuję i skorzystam z tych 12 Holy Water i 14 Devil Star (no, te zostawię :P) co je trzymam na "special ocasion" :twisted:
  • 0

#58 Shinigami Napisany 03 czerwca 2005 - 20:05

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Wypadało by ożywić temat. Zarzucił bym jakimś wyczynem, ale ostatnio nie grałem w tą część. Zadam wam za to pytanie, nie wiecie może z jakiego materiału Dante ma płaszcz w jedynce? Na nic nie moge wpaść.
  • 0

#59 Scorpio Napisany 21 czerwca 2005 - 09:52

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Dobra, ludziska. Koniec leniuchowania. Koniec roku za pasem, zaraz wakacje, więc ożywmy temat najsławniejszego demon huntera.
A pytanie do wszystkich, absolutnie wszystkich, co grali w DMC. Jakiego bossa najbardziej "mile" wspominacie i czym takim wyrył się wam w pamięci?

Bossów mniej co prawda niż w DMC3, bo tylko 4 (Phantom, Neo Angelo, Griffon, Nightmare), ale za to każdy bogatszy w swój niepowtarzalny charakter, design, głos i zachowanie. Ja najbardziej wspominam Phantoma. Głównie z trzech powodów:
- niesamowity głos i ten "gorący" wygląd. Czuć żar po prostu od niego
- był to pierwszy boss z jakim zmierzyłem się w grze, więc gdy zeskoczył z sufitu i rozdziawił paszczę (większą niż Dante) w myślach powtórzyłem najczęstrze słowa graczy w takich momentach ("o $%^a" :P) Potem dodałem "jak mam to zaj... pokonać?" :P
- był to pierwszy boss na DMD! z jakim się zmierzyłem, więc pamiętam prawie tygodniowe próby różnych podejść, zakończone wygrywaniem z tą bestią bez użycia gwiazdek i zmianą podejścia do sposobu gry w tym poziomie trudności. I wyłączeniem z ośrodka decyzyjnego mózgu - za wolny. Pozostało tylko ręka-oko :twisted:
  • 0

#60 Shinigami Napisany 22 czerwca 2005 - 13:20

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Bossów mój drogi jest pięciu, zapomniałeś o największym bad madaface Mundusie.

Ja najmilej wspominam Czarnego Anioła wole jednak mówić na niego Vergil. Dlaczego go uwielbiam? Moim zdaniem jest jednym z najbardziej klimatycznych bossów w historii. Jego styl walki, radość płynąca z dokopywania mu, jego hasełka ( :D ) - te rzeczy czynią go kimś niezapomnianym. Pierwsze spotkanie podobało mi się bardzo. Wielka czarna postać wyłaniająca się z lustra, otwierająca drzwi pstryknięciem palców. Odrazu wiedziałem, że jest twardzielem. Ostatnia walka to już poezja. Staje się jeszcze większy i zrzuca maskę. Zawsze mnie w nim denerwowało to, że nie dało się mu kompletnie nic zrobić Ifritem. Będe musiał niedługo z nim "pogadać" używając Force Edge'a.
  • 0