Skocz do zawartości

Kolekcje Gier i Konsol


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
771 odpowiedzi na ten temat

#511 ACZ Napisany 12 marca 2013 - 19:00

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 142 Postów:
a wiesz, ze w tej castlevani na psp jest do odblokowania sotn?
  • 0

#512 Tawotnica Napisany 12 marca 2013 - 20:18

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:
Wiem, w wersji z Dracula X można grać Marią, ale to chyba nie jest to samo SoTN, co na Saturna.
  • 0

#513 ACZ Napisany 12 marca 2013 - 21:06

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 142 Postów:
wiki wszystko wyjasnia.

In 1998, Symphony of the Night was ported to the Sega Saturn in Japan. Maria Renard is a fully playable character, and Richter is available to play as at start of the game.[41] When playing as Alucard, a "third hand" is available to usable items.[10] Alucard can also use exclusive items in the port, such as the "Alucard Boots".[10] Two new areas can be visited: the Cursed Prison and the Underground Garden, which has new bosses.[10][41] The game also contains remixes of previous Castlevania songs.[39] Due to poor coding, there are more and longer load times in the Saturn version.[42] Since the Saturn has limited hardware transparency support, transparency effects, such as the mists and the waterfall, were replaced with dithering effects. [43] Rather than take advantage of the Saturn's increased resolution, the graphics are stretched to fill the screen, which causes some sprites to be distorted. The overall quality is said to be lower than the PlayStation version due to it being a simple port handled by another team, and not being recoded to take advantage of the Saturn's technically superior 2D capabilities.[44] Igarashi has expressed disappointment with the Sega Saturn version.[40]
A port of Symphony of the Night was included as an unlockable bonus content in Castlevania: The Dracula X Chronicles for the Sony PlayStation Portable which was released October 23, 2007 in North America, November 8, 2007 in Japan, and February 18, 2008 in Europe. The English translations outside of the Japanese release features a redone script and new voice acting, with the option to use the original Japanese voices.[48] It is a port of the PlayStation version, but contains some additions and changes. Maria Renard is also a playable character and a boss in the PSP version, who has different gameplay from her playable appearance in the Saturn version. Like the Xbox 360 version, "I Am The Wind" is not played over the credits and is replaced by "Moonlight Serenade", an English recording of the Japanese version's ending music.


  • 0

#514 ACZ Napisany 16 listopada 2013 - 17:52

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 142 Postów:

Zapowiadałem, że tylko w tym roku bawię się w kolekcjonerstwo, ale niestety przez ostatnie 7 miesięcy nie zbierałem gier, a zbliża się już koniec roku. W takim układzie daję sobie czas do jesieni przyszłego roku na zbiór, który sobie założyłem.

Wcześniej jednak (okolice marca) wystawię full seta na tylko jedną konsolę na ebay, aby go sprzedać i kasę wrzucić w duży zbiór, który planuję złożyć. Czemu tak, a nie inaczej? Bo akurat ta jedna kolekcja nie będzie mi pasowała do tej dużej, więc ją wcześniej spieniężę.

 

Od jakichś 2 tygodni zbieram gry dalej i teraz nie planuję już robić przerw, więc pewnie teraz często na dział Targowisko będę wywalał różny stuff, który nie jest mi potrzebny.

 

Stay tuned, to będzie kosior kolekcja na skalę kraju od rekina, żarłacza-ludojada. :sir:  ;]


  • 0

#515 burnstein Napisany 16 listopada 2013 - 18:20

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Bieda-rekin.


  • 0

#516 fingus Napisany 16 listopada 2013 - 19:35

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Skoro zbierasz seta, mogę Ci pchnąć parę szrotów. Zainteresowany? :cf:
  • 0

#517 ACZ Napisany 16 listopada 2013 - 19:47

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 142 Postów:

mozesz napisac co masz i na jakie konsole.


  • 0

#518 Schrodinger Napisany 16 listopada 2013 - 19:48

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
nie rekin a płaszczka
  • 0

#519 iluck85 Napisany 16 listopada 2013 - 20:24

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Coś zbiera, ale nie wiadomo co i na co :yao: 


  • 0

#520 Psycho-Mantis Napisany 25 stycznia 2014 - 17:24

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:

Olo, robiłem porządki w piwnicy  i znalazłem oryginalny karton do mojej Amigi. Zaginął lata temu i myślałem, że już po nim, ale się odnalazł. :-D

 

001_zps3012ae72.jpg


  • 6

#521 Sotaku Napisany 25 stycznia 2014 - 20:15

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

Ja mam z Amigi 500 i z amigi 1200, trzymam w nich dyskietki :)


  • 0

#522 Psycho-Mantis Napisany 26 stycznia 2014 - 00:14

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:

Nice. :^^:

 

U góry jest sklejony taśmą pakową,  ale ogólnie jest w dobrym stanie, o dziwo nawet styropiany oryginalne do otulenia Amigi się zachowały ;D

 

 


  • 0

#523 Marbel Napisany 02 lutego 2014 - 22:59

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
pUUbb05.jpg
Brakuje Gearsów 1, ACII, TSWTFU 1 i 2 oraz Dirt 3 pożyczone to tu i tam.

Ten post był edytowany przez marbel007 dnia: 03 lutego 2014 - 07:29

  • 2

#524 Sotaku Napisany 02 lutego 2014 - 23:24

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

Gier masz podobną ilość do mnie, choć teraz mam tego chyba więcej na dysku i w kolejce do ściągnięcia niż na półce :hmmm:


  • 0

#525 Marbel Napisany 03 lutego 2014 - 07:33

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Na X na dysku mam (raczej nie wszystko na dysku, bo się nie mieści) mnóstwo pełnych gier (Forza Horizon, Batmany dwa, Far Cry 3...) i arcade z kilkadziesiąt. Na PS3 tylko gry z Plusa, nic ekstra kupione nie było i raczej się nie zanosi. Platformą dominującą u mnie jest Xbox i mimo Plusa często gram w zaległości na tej drugiej konsoli.
  • 0

#526 hubson Napisany 03 lutego 2014 - 09:13

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

U mnie jest inny problem - nie mam już miejsca :( 


  • 0

#527 iluck85 Napisany 03 lutego 2014 - 11:54

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Marbel, a wracasz do tych gier? Odpalasz 3/4 letnia fife?
  • 0

#528 Marbel Napisany 03 lutego 2014 - 17:00

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Fifę już nie. Choć jeszcze w tej chwili ostatni w 12 męczę. Ale teraz to nie opłaca sie sprzedawać. A do wielu tych gier mam sentyment. DS, ME czy Bioshock to coś co musi pozostać na półce. Sprzedawać mi sie nie chce gdy już za grosze kupuje. Kiedyś gdy sam będę dziadkiem...
  • 0

#529 burnstein Napisany 03 lutego 2014 - 17:02

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Jak skitrane w szafeczce, widać, że marbel wstydzi się hobby i chowa giereczki, żeby nikt nie widział.


  • 0

#530 iluck85 Napisany 03 lutego 2014 - 17:17

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Teraz za 20-30zł puścisz, zaraz te gry będą warte 5zł, jak te z X pierwszego. 

Dlatego ja wolałem sprzedać. Tak kilka gierek i prawie 400zł się uzbierało. 

A jak sam piszesz, nie wrócisz do tych gier i za kilka lat, to wątpię czy X360 odpali :cf: 

 

Kumałbym klimat i sam bym sobie kilka zostawił w przypadku gdy XO odpala gry z 360, a nie odpala....


  • 0

#531 Kurzy Napisany 03 lutego 2014 - 17:36

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Ja też nie sprzedaję starych konsol - po kupnie PS4 krótko myślałem czy nie opitolić PS3/X360 ale to bez sensu, płakałbym :-)


  • 0

#532 Marbel Napisany 03 lutego 2014 - 17:38

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:

Jak skitrane w szafeczce, widać, że marbel wstydzi się hobby i chowa giereczki, żeby nikt nie widział.

2 konsole pod tv w głównym pokoju mieszkania. Czasem jakaś gierka wyciągnięta... Jednak porządek musi być. Jak już będziesz żonaty to zrozumiesz. Poza tym lubię porządek, szczególnie w giereczkach :)
Luck, spytaj się Huberta czy będzie grał w swoją kolekcję... Lubię pudełka. Taki fetysz. Przeważnie mam to co najlepsze. A w część jeszcze nie grałem! Jak CoDy, Wiedźmina czy te gry z Ps3 po prawej... 4 w folii jeszcze! Czekają na swoją kolej i mój czas. NG mi niepotrzebne jak widać.
  • 0

#533 iluck85 Napisany 03 lutego 2014 - 18:13

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Hubert to inna para kaloszy :)
Tez lubię te grzbiety. Dochodzę do 20-25 i robię wyprzedaz, bo stwierdzam, ze nie odpale tych gier, zbierają kurz i tracą na wartości.
  • 0

#534 Marbel Napisany 03 lutego 2014 - 18:16

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Za 20-30 zł za pudełko żal by było mi sprzedawać. A tak cieszy oko. Byś widział co jest powyżej - kubatura ta sama a wypchana po brzegi pudełkami z filmami, głównie DVD. I też się wraca do tego. Są filmy co po 5 i wiecej razy oglądałem. I powiem, że różnica między dobrym DVD a BD z 2 metrów jest zauważalna tylko przez bardzo czułe oko.
  • 0

#535 Psycho-Mantis Napisany 03 lutego 2014 - 18:32

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:

Znowu w pudełku po latach. :-D

 

003_zps3b9ae1a1.jpg

 

 

Mój ulubiony joystick, niejedną grę obiłem na nim. :please:

 

007_zps2091f38c.jpg


  • 4

#536 hubson Napisany 03 lutego 2014 - 19:31

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

Hubert to inna para kaloszy :)
Tez lubię te grzbiety. Dochodzę do 20-25 i robię wyprzedaz, bo stwierdzam, ze nie odpale tych gier, zbierają kurz i tracą na wartości.

 

Sie wie. Kolekcjonerstwo to studnia bez dna. Na jednym stracisz, a na innym zyskasz. Trzeba to lubić + niestety mieć pieniądze..


  • 0

#537 Spuczan Napisany 27 marca 2014 - 23:46

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:

*
POPULARNY POST!


Dawno w temacie nikt nic nie pisał. Chociaż Tawot powinien! Przynajmniej ma o czym :)
 
Skoro nikt tego nie zrobił ja coś naskrobię. Tym bardziej, że niedawno moja kolekcja rozrosła się do całkiem niezłych rozmiarów chociaż nadal końca nie widać :ok: Na razie skupiłem się na grach na PlayStation z powodów finansowych (cena Twin Snakes to śmiech na sali a kupowanie jednej gry w kilku wersjach np. PS3, PS4, X360 i XO potrafi dotkliwie uszczuplić kieszeń). Z czasem planuję dokupienie pozostałych wersji włączając w to PC i GBA.
 
A więc nie przedłużając zaczynam. Ostrzegam bo będzie trochę tekstu:
 
 
Metal Gear Solid [PAL][PS1] - pamiętam jak dziś, że gdy zobaczyłem screena z wersji na PSX uświadomiłem sobie, że będę kolekcjonował tą serię. Wiele czasu minęło od tego wydarzenia a ja za zbieranie wziąłem się dopiero na studiach. Za pierwszą pensję zakupiłem tą cześć (ale nie akurat TEN egzemparz - w wyniku wielu zawirowań musiałem odsprzedać pierwszą zdobytą kopię) za cholernie dużo kasy. I tak oto zaczęła się moja przygoda z kolekcjonowaniem pudełek.
DSC05974a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid Platinum [PAL][PS1] - oczywiście, że to ta sama gra ale z innym szarym paskiem u dołu :) wiem jest wariatem.
DSC05976a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid [NTSC][PS1] - jak widać na zdjęciu jest to japońska wersja pierwszego MGSa kupiona od kolekcjonera z allegro. Koleś pewnie zjada moją kolekcję na śniadanie bo miał wiele rarytasów. Szkoda tylko, że kasy tak mało.
DSC05975a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid: Integral [NTSC][PS1] - dopakowana wersja MGS uzupełniona o misje specjalne w języku małych i żółtych ludzi. Kolejna perełka w kolekcji zakupiona od kolekcjonera.
DSC05977a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Ac!d [PSP] - miła odmiana w świecie MGS którą zakupiłem za parę złotych. Dobry deal. Niestety ale super gogli nie było  :ok:
DSC05982a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Ac!d 2 [PSP] - druga część też była niezłą okazją. Udało się zdobyć po taniości. 
DSC05979a.jpg

 
Oczywiście do drugiej części Ac!da dodawali limitowane gogle :hihi:
DSC05983a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid: Portable Ops [PSP] - zakupiony na allegro za bezcen. Jest to zdecydowanie jedna z najgorszych gier w serii MGS w mojej opinii.
DSC05978a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid: Portable Ops [PSP] - niby to samo ale pudełeczko inne :olo:
DSC05980a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid: Peacewalker [PSP] - normalnie teraz nawet bym na to nie splunął. NIemiecka wersja pudełka straszy już z daleka. Zakupiona w krakowskim sklepie z grami na PSP za kilkadziesiąt złotych. Spędziłem z tą grą mnóstwo fajnych godzin i dopóki nie zaopatrzę się w anglojęzyczną wersję ten brzydal pozostanie w mojej kolekcji, brrrrrrrrrr...
DSC05981a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty [PS2] - kupiona z 3cią częścią.
DSC05990a.jpg
 
Obowiązkowo z dodawanym "Making offem"
DSC05992a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid 2: Substance [PS2] - o ile dobrze pamiętam to była druga gierka w mojej kolekcji. Kupiona w Media Markt i nigdy nie uruchomiona bo okazało się, że PS2 FAT nie rozumie się z takimi płytami xd
DSC05986a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid 3: Snake Eater [PAL][PS2] - wyrwałem ją na allegro razem z 2gą częścią za 20 zł łącznie z przesyłką. Czasem uda się trafić na kogoś kto dba o gry. Gówniana fota :(
DSC05989a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid 3: Snake Eater [NTSC][PS2] - w mojej prywatnej opinii pudełka wydane w US i A zjadają na śniadanie te z wydań europejskich chociaż znam osoby które twierdzą inaczej.
DSC05994a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear 3: Subsistance [PAL][PS2]- jeden z lepszych okazów w mojej kolekcji. Stan idealny +++. Prawdopodobnie kupiona od kogoś kto o gry dba tak jak ja ;D
DSC05995a.jpg
 
A tak się prezentuje w środku: 
DSC05996a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid Essential Collection [NTSC][PS2] - najlepszy zakup do tej pory. Zakupiona dosłownie za grosze w stanie idealnym +++, normalnie jakby wyjęta z folii.
DSC06001a.jpg
Metal Gear Solid [NTSC][PS] - wszystkie obrazeczki są śliczne...
DSC06002a.jpg
Metal Gear Solid 2 [NTSC][PS2] - ... bez żadnych wyjątków...
DSC06003a.jpg
Metal Gear Solid 3 [NTSC][PS2] - ... po prostu cudo!
DSC06004a.jpg
 
Tak wygląda na stojąco :please:
DSC06005a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid 4: Guns of Patriots [PS3] - Mimo iż czwórki nie cierpię jakimś cudem mam najwięcej wersji tej części. Tutaj widzimy premierową wersję z kartonowym pudełkiem w opłakanym stanie. Podobno Ney ma niezłą sztukę ale chce za dużo kasy :olo:.
DSC05999a.jpg
 
A tu samo pudło
DSC06000a.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid 4: Guns of Patriots Platinum  [PS3] - platynowa wersja 4ki (nie ta zafoliowana).
DSC05985a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid 4: Guns of Patriots 25th Anniversary [PS3] - wydanie z okazji 25-lecia serii

DSC05984a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Metal Gear Solid: The Legacy Collection [PS3] - posiadanie tego pudełeczka napawa mnie dumą. Procentowa ilość MGS w tej grze przekracza 199%. Na zdjęciu tekturowe pudełko, pudełko z grą i książeczka (bo artbookiem tego nie nazwę).

DSC05997a.jpg
A tutaj pudełko w pełnej krasie

DSC05998a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes [PS3] - najnowszy nabytek czyli sławne na cały świat demo.
DSC05951a.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystkie gierki oczywiście są zbezpieczone folią z bąblami i zakopane w dole za domem do czasu aż nie kupię odpowiedniej półki gdzie będzie można je zaprezentować:
Zdj_cie_0002a.jpg
 
Ufff i to by było na tyle. Samo stworzenie tego posta zajęło mnóstwo czasu ale przecież trzeba prowadzić jakąś ewidencję. Kolejny update będzie za rok :D

 


  • 11

#538 Schrodinger Napisany 27 marca 2014 - 23:49

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
brakuje podsumowującej fotki ze wszystkim, ale i tak plus nudny skarwysynu

edit. albo nie bo limit mam

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 27 marca 2014 - 23:49

  • 0

#539 Spuczan Napisany 27 marca 2014 - 23:53

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:

Radzę oszczędzać plusy na jutro. Może się okazać, że 5 nie wystarczy  :hihi:


  • 0

#540 Tawotnica Napisany 28 marca 2014 - 00:04

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:
moja kolekcja Metal Gearów zdecydowanie szczuplejsza, ale większość to wersje, których Spuczanowi brakuje :olo:
20140327_235715.jpg
  • 2