Skocz do zawartości

Kolekcje Gier i Konsol


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
771 odpowiedzi na ten temat

#151 Travis Napisany 03 lipca 2011 - 19:08

Travis

    spójrz w niebo

  • Forumowicze
  • 2 092 Postów:

Dlugo na allegro byl kolo co chcial za Shenmue ponad 200zl, okolice 300 i chyba 350 za Shenmue 2- imo cena za wysoka, a wg was normalna ?

Zwykła wersja?
  • 0

#152 Otacon Napisany 03 lipca 2011 - 19:35

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
sto gierek czy trzysta na półkach budzi szacunek ale nie miażdży. Prawdziwy szacun miałbym do kogoś, kto miałby na chacie ze trzy automaty arcade, nawet jakieś drewniaki z osiedlowej mordowni.
  • 0

#153 hubson Napisany 03 lipca 2011 - 21:47

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

Zwykła wersja?


Gdyby to były nówki to ceny, aż za niskie, ale za używaki w stanie db+/bdb to trochę za dużo. Za komplet w stanie bdb dałbym 300-350zł max. Póki co wystarczy mi S1 kupione na ebay`u za jakieś 40zł z perzesyłką. Za Dreamcasta wezmę się po skompletowaniu saturna.

Automaty mają sens jak masz dom jednorodzinny. W M3, lub M4 trochę nierealne. Jednakże nie kosztują za wiele, a na rynku jest ich naprawdę sporo.
  • 0

#154 Belisarius Napisany 04 lipca 2011 - 18:04

Belisarius

    Chocobo

  • Narybek
  • 16 Postów:

Trudność pojawia się gdy gra kosztuje ponad 500pln i jest wyjątkowo rzadka :/ wtedy to jest trudność. Poniżej to już norma :)


No tak, wszystko zależy od punktu widzenia :-D i zasobności portfela ;). Życzę udanych łowów. Cel zaiste szczytny. A czy poza wydaniami PAL, zbierasz też płyty demo? Podobno w kilku krajach Europy takowe były.
  • 0

#155 hubson Napisany 04 lipca 2011 - 22:54

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

No tak, wszystko zależy od punktu widzenia :-D i zasobności portfela ;). Życzę udanych łowów. Cel zaiste szczytny. A czy poza wydaniami PAL, zbierasz też płyty demo? Podobno w kilku krajach Europy takowe były.


Kilka mam, ale to głównie płyty dodawane do konsol + demo PDS`a.
  • 0

#156 Belisarius Napisany 06 lipca 2011 - 20:22

Belisarius

    Chocobo

  • Narybek
  • 16 Postów:
Tak a propos gier na Satka. Link to jednego ze sklepów na Allegro:

Mój odnośnik

Jego aukcje nie pojawiają się w licytacjach działu "Sega inne", ale miewa czasami sporo gier z UK, i jest tańszy od Aliusza ;-).

Może się przyda, może nie ale czasem warto i u nas poszperać za ciekawymi propozycjami.
  • 0

#157 Otacon Napisany 06 lipca 2011 - 21:12

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
to tych gier muszą być całe ciężarówki skoro tak mało kosztują :mellow:
  • 0

#158 hubson Napisany 06 lipca 2011 - 21:18

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:
To nie są rzadkie tytuły - z tego co wystawił to mam wszystko.
  • 0

#159 Spuczan Napisany 27 grudnia 2011 - 11:22

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 043 Postów:
Na razie nie mam nic co mógłbym nazwać białym krukiem ale dopiero zaczynam. Jeszcze z czymś tu wrócę!
  • 0

#160 hubson Napisany 03 stycznia 2012 - 16:35

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

Na razie nie mam nic co mógłbym nazwać białym krukiem ale dopiero zaczynam. Jeszcze z czymś tu wrócę!


Skup się na konkretnej konsoli - co prawda od kilku miesięcy już odpuszczam kolekcjonowania z uwagi na koszty, ale nadal raz na miesiąc 5-6 gier wpada do kolekcji.
  • 0

#161 Wezyr Napisany 03 stycznia 2012 - 17:00

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
Jakie necro!
  • 0

#162 hubson Napisany 03 stycznia 2012 - 22:51

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

Jakie necro!


??
  • 0

#163 piterekd Napisany 03 stycznia 2012 - 22:59

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Mace pewnie chodzi o to, że będąc kolekcjonerem jesteś zarazem także nekrofilem :tak: W dobie kryzysu kolekcjonować gry i konsole to tak jak spółkować ze zmarłymi :ninja:
  • 0

#164 Wezyr Napisany 03 stycznia 2012 - 23:06

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
Nie chodzi mi o Ciebie, DMC, tylko o fakt, ze zapomnialem wogole, ze taki temat zalozylem ;)
  • 0

#165 piterekd Napisany 03 stycznia 2012 - 23:10

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Nie chodzi mi o Ciebie, DMC, tylko o fakt, ze zapomnialem wogole, ze taki temat zalozylem ;)


DMC :lol:
  • 0

#166 Wezyr Napisany 04 stycznia 2012 - 00:25

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
Smiejesz sie ze mnie, chociaz sie pomylilem :cry: E-przepraszam Hub :(
  • 0

#167 hubson Napisany 04 stycznia 2012 - 08:53

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:
No problem :)
  • 0

#168 Spuczan Napisany 07 stycznia 2012 - 23:27

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 043 Postów:


Skup się na konkretnej konsoli - co prawda od kilku miesięcy już odpuszczam kolekcjonowania z uwagi na koszty, ale nadal raz na miesiąc 5-6 gier wpada do kolekcji.


Skupiłem się już na konkretnej konsoli i serii ale na razie nie zmierzam bulić za grę 500 zł. Obecnie jestem na etapie zbierania wszystkich MGSów w dobrym/bardzo dobrym stanie. Odpuszczam wszystko inne bo nie starczy mi czasu i miejsca.
  • 0

#169 hubson Napisany 08 stycznia 2012 - 13:16

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:


Skupiłem się już na konkretnej konsoli i serii ale na razie nie zmierzam bulić za grę 500 zł. Obecnie jestem na etapie zbierania wszystkich MGSów w dobrym/bardzo dobrym stanie. Odpuszczam wszystko inne bo nie starczy mi czasu i miejsca.


Bardziej kasy - akurat ta seria jest wyjątkowo droga - w szczególności limitki.
  • 0

#170 Adam Napisany 08 stycznia 2012 - 19:12

Adam

    Mokujin

  • Narybek
  • 46 Postów:
Możecie polecić mi ,która konsola jest najlepsza jeżeli chodzi o kolekcjonerstwo , na jaką najlepiej zbiera się gry
  • 0

#171 Pico Napisany 08 stycznia 2012 - 19:14

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:
Bardzo "wojenne" pytanie, jeśli będzie dużo chętnych na odpowiedź :cf:
  • 0

#172 gofer Napisany 08 stycznia 2012 - 19:15

gofer

    just sayin' dude

  • Forumowicze
  • 661 Postów:
Gacek naturalnie
  • 0

#173 burnstein Napisany 08 stycznia 2012 - 19:22

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 124 Postów:

Możecie polecić mi ,która konsola jest najlepsza jeżeli chodzi o kolekcjonerstwo , na jaką najlepiej zbiera się gry


Pierwszy Xbox, kupisz 5 gier i już masz wszystkie hity.
  • 0

#174 Adam Napisany 08 stycznia 2012 - 19:24

Adam

    Mokujin

  • Narybek
  • 46 Postów:
Hehe dobrze ,że nie było odpowiedzi typu PC :D Zacznę od GC
  • 0

#175 hubson Napisany 08 stycznia 2012 - 19:45

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

Hehe dobrze ,że nie było odpowiedzi typu PC :D Zacznę od GC


Najszybciej uzbierasz kolekcję na Xbox`a. Najdroższa gra to w sumie Ninja Gaiden i Steel Batalion + cała konsoleta.
GCN ma dużo drogich tytułów, a w Polsce ceny nawet szrotu są zdecydowanie za wysokie.
PS2 natomiast ma najbardziej realne ceny oraz największy wolumen gier.

W kwestii konsol retro to polecam Playstation, Sege Saturn, Sege Mega Drive.

Odradzam Super Nintendo, Sege Mega CD - na allegro jest ochłap, zniszczone sztuki, kupujących jest masa w związku z czym jak pojawi się jakaś perelka to ludzie rzucają się na nią jak pelikany w Somalii...
  • 0

#176 Spuczan Napisany 08 stycznia 2012 - 19:58

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 043 Postów:


Pierwszy Xbox, kupisz 5 gier i już masz wszystkie hity.


Ja nie znalazłem żadnej. Serio. I nie mówię tego złośliwie. Na iXa pierwszego nie ma dla mnie żadnej fajnej gry.

Hehe dobrze ,że nie było odpowiedzi typu PC :D Zacznę od GC


Akurat na PC jest kilka fajnych gier ;D

Odradzam Super Nintendo, Sege Mega CD - na allegro jest ochłap, zniszczone sztuki, kupujących jest masa w związku z czym jak pojawi się jakaś perelka to ludzie rzucają się na nią jak pelikany w Somalii...


O dzięki. Nie wiedziałem o tym.

Jak masz takie zapędy kolekcjonerskie to polecam przejrzeć Game Rankings i zorientować się za pomocą YT na co możesz liczyć.

Hubson: Jak zaczynałem to postanowiłem uzbierać sobie wszystkie najlepsze gry (dla mnie) z PS2. Teraz już skupiłem się tylko na MGSach. Wiem, że nie jestem sam i że gry są drogie z tej serii. Ale ja nie zamierzam nigdy zapłacić za którąś z części więcej niż 200 zł. Aż tak bardzo nie pragnę mieć wyjątkowych gier. Zresztą ja je kupuję żeby w nie grać a nie na nie patrzeć.
  • 0

#177 Adam Napisany 08 stycznia 2012 - 20:14

Adam

    Mokujin

  • Narybek
  • 46 Postów:
Z tymi cenami to różnie ale myślałem o kolekcjonowaniu wyłącznie perełek . To co jest fajne a jest multiplatformą moge kupić np. na PS2 za grosze . Aktualnie na allegro jest MGS 3 EK bardzo tanio więc chyba się skusze :)
  • 0

#178 twilitekid Napisany 08 stycznia 2012 - 20:34

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Z tymi cenami to różnie ale myślałem o kolekcjonowaniu wyłącznie perełek . To co jest fajne a jest multiplatformą moge kupić np. na PS2 za grosze . Aktualnie na allegro jest MGS 3 EK bardzo tanio więc chyba się skusze :)

Tylko wiesz, ten MGS3 to jest puszka i tyle. Na dobrą sprawę perełką w tym przypadku jest Subsistance. Które to zaś w większości mamy w kolekcji MGS HD.


Ja tam kiedyś chciałem coś pokolekcjonować. Ale źle zacząłem bo właśnie od SNESa, na którym jest hardkor. Żeby pozbierać coś sensownego na tę konsolę zakupy trzeba robić w USA, bo w PALu po prostu wiele gier nie wyszło. Z PSXem na dobrą sprawę jest podobnie (masa jRPGów), a i ceny niektórych gier (Valkyrie Profile, Tombi) są zaporowe jak dla mnie. Także stanęło na tym, że kupuję czasem co ciekawsze rzeczy na PS2 i powoli rośnie kolekcja. Staram się teraz też na bieżąco kupować szczególnie znaczące dla mnie gry z tej generacji na PS3 jako nowe premierówki. Na X360 kupowałem sporo używek i odsprzedawałem je potem. Na PS3 chciałbym zgromadzić kolekcję, którą za kilka-naście lat mógłbym trzymać jako takie retro. Bo mimo wszystko fajniejsze wydaje mi się kolekcjonowanie na bieżąco, kiedy po latach można spojrzeć na półke i przypomnieć sobie jak się w to grało. Zbieranie dzisiaj starych gier to trochę inny typ kolekcjonerstwa.
  • 0

#179 Adam Napisany 08 stycznia 2012 - 21:15

Adam

    Mokujin

  • Narybek
  • 46 Postów:
W sumie mądrze prawisz :) Obejrzałem kilka filmików i najciekawsze gry ma w Sega Saturn ale cena w allegro tej konsolki jest zaporowa . Wstrzymam się więc chyba do czasu aż znajdzie się dobra oferta :) Puki co będę zbierał gry na to co już mam
  • 0

#180 twilitekid Napisany 08 stycznia 2012 - 21:20

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
No Saturn dla mnie to jest szczególna konsola. Bo generalnie jest to pierwsza konsola o jakiej się dowiedziałem (poza Pegazami), a na której nigdy nie miałem okazji zagrać. Może kiedyś sobie kupię, ale właśnie z grami jest tak, że kojarzę raptem kilka interesujących mnie tytułów. Ten sprzęcior szybko zmarł i wielkiego wsparcia nie miał. Parę multiplatform, a z exclusivów to klasyki od Segi w skromnej liczbie.
  • 0