Skocz do zawartości

Zdjęcie

Shenmue - will the saga continue?


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
48 odpowiedzi na ten temat

#1 Pjoter Napisany 28 kwietnia 2005 - 23:25

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
Jak myslicie, czy kiedykolwiek ukaze sie Shenmue 3? Jesli tak (zakladanie, ze tak podnosi mnie na duchu :wink: ) to w jakiej formie? Moze to bedzie film, przeciez Yu juz pokazal, ze ma jakies zapedy w tym kierunku robiac Shenmue: The movie, a moze nie ukaze sie shenmue 3 tylko gra zawierajaca cala historie... kto wie. Co chcielibyscie zobaczyc w trzecim shenmue, a czego nie? W jakim kierunku powinna sie rozwinac seria - przygoda, czy akcja? Na jaka platforme powinno sie ukazac? Porozmawiajmy o nierealnym (jak na razie) obiekcie westchnien i marzen milionow ludzi na calym swiecie
  • 0

#2 Gość__* Napisany 29 kwietnia 2005 - 02:02

Gość__*
  • Goście

sorry , że się czepiam ale nie continue tylko continues :P

  • 0

#3 xell Napisany 29 kwietnia 2005 - 07:11

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:
adasko, chłopie jesze raz przejrzyj zasady budowania czasu future simple :roll:
  • 0

#4 Godot Napisany 29 kwietnia 2005 - 08:52

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
powiem to co powiedzial mi Ryo-San gdy rozmawialismy o Shenmue... po pierwsze Sega utopila MNOSTWO kasy na Shenmue, po drugie gdyby kontynuacja miala sie ukazac to by sie juz ukazala :(
  • 0

#5 Ryo-San Napisany 29 kwietnia 2005 - 13:27

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:

powiem to co powiedzial mi Ryo-San gdy rozmawialismy o Shenmue... po pierwsze Sega utopila MNOSTWO kasy na Shenmue, po drugie gdyby kontynuacja miala sie ukazac to by sie juz ukazala :(

dokladnie gadalismy o tym z Gregiem na gadulcu i niestety gdyby kontynuacja miala wyjsc wyszla by juz dawno..Sega wtopila astronomiczne pieniądze w serie..ktore niestety nie mialy prawa sie zwrocic..potem proba ratowania budzetu konwersją na Xboxa..tez nie przyniosla rezultatow..
pozatym AM2 sie rozpadł..Suzuki odszedł..więc o czym mowimy panowie;/
prawa do serii prawdopodobnie lezą w biurach Microsoftu..a jezeli to prawda to gigant z Redmond nawet palcem nie kiwnie aby wydac trzecią czesc..bo po co? skoro kura nie znosci zlotych jaj to spokojnie mozna jej ukrecic łeb...
a nawet jak Sega ma dalej prawa to będzie jeszcze gorzej..jak wiemy Segi jako tako juz nie ma..Suzukiego nie ma, AM2 nie ma..jedyne co jest to beznadziejne zapowiadajace sie Shenmue Online;/ jak widzicie wygląda to gorzej niż źle...
szkoda szkoda jak cholera..bo urwali serie w takim momencie ze nalezy sie im za to solidny kop w dupie..tak sie nie robi...chamstwo...
no ale trzeba byc dobrej mysli..moze za jakis czas swiat obiegnie nius Shenmue 3 Announced ; )
Saga Goes On powiedzial nam Suzuki po literach koncowych w Shenmue 2...i przez tyle lat te 3 slowa sa dla mnie na chwile obecną jedyną nadzieją ze cos sie ruszy.
stay tuned :wink:

ok a wracajac do tematu to platfroma jest mi naprawde obojetna..w sumie chcialbym zeby wszylo na wszystkie konsole..moze wtedy wiecej osob docenilo by ten wspanialy tytul(ale jestem pewien ze tytuł skonczy jako exslusive)..
A akcja? trudno powiedziec..Yokosuka, Hong-Kong i chińska prowincja były poprostu przepiękne i przepelnione totalnie boskim klimatem...
Napewno chcialbym aby w Shenmue 3 większą role odgrał Ren(i na to sie zapowiada, patrzac z perspektywy koncowki 3 plyty w Shenmue 2) bo jest to dla mnie mistrzowska postac..i ten jego glos w DCkowej wersji...aaaaaaaaaa masakra
Napewno więcej QTE..nowy enngine...no i w koncu jakis konkretny pojedynek z Lan Di..tylko chodzi mi o taki pojedynek ktory bylby wzorem do nasladowania dla innych..taki ktory pamieta sie przez wiele lat...(np. cos tak widowiskowego i pieknego jak Leon vs Krauser w RE4)
co jeszcze? ano wiecej chinskiego folkloru w sciezce dzwiekowej..no i niech zrobią to co mieli zrobic juz w Shenmue 1 czyli postawic w pewnym stopniu na realizm..niech Ryo nie chodzi caly czas w tym samym ubraniu, niech nie spi w ubraniu, niech cos je i pije aby miec sile biegac, cwiczyc i klepac maski przeciwnikom..
No i ta fabula fabula i jeszcze raz fabula..po zakonczeniu Shenmue 2 poczulem sie troche rozczarowany tym ze fabula skrecila troche w strone fantasy, troszke naiwne to zakonczenie było..a ja tego nie chce..chce tajemniczą, pełną mistycyzmu, bazującą w ROZSĄDNYM stopniu na chinskich legendach Sage z ostrymi zwrotami akcji w ktorej wszystko da sie wytlumaczyc w miare racjonalnie..
  • 0

#6 Scorpio Napisany 29 kwietnia 2005 - 13:50

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ech, w sumie to w Japonii Dreamcast ciągnie jakoś do tej pory, więc przez te 3 lata powinien pojawić się choć w planach na tą platformę.
Shenmue Online - inny sposób na oskubanie tytułu z kasy i chwały. Oby tylko skończyło się na tej pojedynczej pozycji i nie pomknęło w stronę FFVII. Gracze chcieli bowiem kontynuacji, to dostają Advent Children (i Pan stwierdził, że jest to słuszne :P), potem zachcieli remake'a, a dostali komplet gierek na różne platformy (i to już nie jest dobre).
Wniosek jeden: Shenmue opiera się na tym, że części są kolejnymi rozdziałami. Kiedyś już było w N+, że seria musiałaby ruszyć na X-a od nowa, by dobrnąć do części 3. Ergo, concordatli, vis a vi (a skąd to? :lol: ) jedyne możliwości ukazania Shenmue na rynku to nowe gierki i pozycje wykorzystujące ten świat. Chociaż, może na kolejnej generacji .... ale to mażenia :(
  • 0

#7 Gość__* Napisany 29 kwietnia 2005 - 14:01

Gość__*
  • Goście
Nie wiem ile sztuk obu cześci się srzedało ale szczerze mnie to dziwi gdyz z opini mojego kumpla ga wymiata i smiał może konkurowac z najlepszymi grami Ever.

Moim zdanie gra ma prawo odnieść sukces. Potrzebny jest tylko dobry plan. Sega może stworzyć cześć trzecia na konsole nowej generacji DORZUCAJAC poprzednie dwie. Musi tak byc poniewaz nikt nie kupi gry z numerkiem 3 jeśli nie obcował z poprzednimi częściami. To nie jest Final że każda kolejna cześć mogła by się całkowicie inaczej nazywać.
  • 0

#8 Pjoter Napisany 29 kwietnia 2005 - 14:45

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
Musze przyznac, ze mi tez nie podobalo sie zakonczenie S2, budzilo przykre skojarzenia z Tomb Raider. Nie zmienia to jednak faktu, ze obie czesci Shenmue to na prawde wielkie gry. Mam pewna teze. Mianowicie, jesli Shenmue Online osiagnie potezny sukces komercyjny to czesc zarobionych pieniedzy zainwestowana zostanie w kontynuowanie (lub rozpoczecie na nowo) sagi.
  • 0

#9 Rinoa Napisany 29 kwietnia 2005 - 14:55

Rinoa

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 318 Postów:
Chociaż brat uważa, że nie mam o tym zielonego pojęcia to i tak się wypowiem :D Przyznam szczerze iż nie widziałam zakończenia drugiej części Shenmue, ale w ogromnym stopniu zgadzam sie z Pjoterem ze obie części to świetne gry. Moim zdaniem S3 nie będzie i bardzo szkoda. Jeśli nawet będzie to na konsole nowszej generacji i raczej na taką, której jeszcze nie ma. Nie zmienia to faktu, że bardzo bym chciała aby 3 część ujrzała światło dzienne, ale mimo wszystko uważam, że tak nie będzie. No, każdy ma swoje zdanie, nie? Ja się zgadzam z Ryo-Sanem, bo rzeczywiście poszło na to dużo mamony. Chciałabym jednak żeby powstał film, ale każda część oddzielnie. Tyle moich przypuszczeń...
  • 0

#10 vagrant3 Napisany 29 kwietnia 2005 - 15:04

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Jeśli nawet będzie to na konsole nowszej generacji i raczej na taką, której jeszcze nie ma.

to już jest jakaś konsola nowszej generacji??
Poza tym żaden film nie odda choćby w połowie tych emocji, które towarzyszą graniu. Jeżeli zarobią coś na Shenmue Online (w co trochę wątpię), to może faktycznie coś się zacznie w tym temacie kręcic...
  • 0

#11 Ryo-San Napisany 29 kwietnia 2005 - 15:41

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
watpie aby kolejna czesc Shenmue powstala na next-geny...
jak wiecie Shenmue to chcąc niechcąc growa super-produkcja..gra ktora jest w ksiedze rekordow Guinessa za budzet i ilosc osob ktore przy niej pracowaly..
a jak wiecie produkcja gier nowej generacji nie bedzie znacznie odbiegac od budzetow hollywodzkich produkcji...(szczegolnie jesli chodzi o tzw. pewne killery a Shenmue do takich jak najbardziej nalezy)..wiec logicznie myslac..kto wylozy 50-70 mln zelonych na gre...która conajwyzej moze przyniesc straty;/
Shenmue to nie popierdolkowate byle co..to szpila ktora powinna trafić pod skrzydla bardzo ale to bardzo dzianego wydawcy(nie wliczajac E.A)..a ci giganci z reguly nie lubią wtapiać zielonych papierkow w niepewne interesy...
Z drugiej strony skromniejszy wydawca = mniejsza kasa na produkcje=prawdopodobna wtopa..
no nic..pzostaje nam tylko czekac.
  • 0

#12 cwany-lis Napisany 29 kwietnia 2005 - 16:04

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
jelsi wyjdzie to nie widze innego wyjscia niz albo odnowine dwie poprzednie wersje albo kolejny "film" shenmue Ii the movie inaczej albo bedzie to gra tylko dla fanów pamietających czasy DC albo wyjdzie komercha (pamietacie screeny z filmu gdzie Ryo puszcza kule energi ? - no właśnie :( )
  • 0

#13 Gość__* Napisany 29 kwietnia 2005 - 23:05

Gość__*
  • Goście
Oj, moje marzenie ...
Moim zdaniem kontynuacja na pewno sie ukaze... pytanie tylko - kiedy.
Mam nadzieje, ze za mojego zycia ...
Shenmue to wg mnie najwieksza gra w historii, wiec wyjatkowo zalezy mi na tej produkcji.
Uwazam jednak, ze jesli za wydanie ma zabrac ktos nieodpowiedni i stworzyc shit lub tasiemca ( Shenmue co rok ? :| ) to lepiej zeby S3 nie wychodzilo.
  • 0

#14 Gość__* Napisany 30 kwietnia 2005 - 21:35

Gość__*
  • Goście

adasko, chłopie jesze raz przejrzyj zasady budowania czasu future simple :roll:


:oops:

a w Shenmue było mi dane niestety grać jedyne 30 minut u koleżki na Dreamcastcie :(

  • 0

#15 Ryo-San Napisany 30 kwietnia 2005 - 21:40

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
no i oczywiscie w pudelku od Shenmue 3 mają byc gratis Shenmue i Shenmue 2 - z wyborem języka dubbingu ang/jap..
normalnie puscilbym sliskiego w majty z radochy o_O
  • 0

#16 filip Napisany 13 czerwca 2005 - 19:42

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Czytam i czytam i chyba w koncu sie wypowiem :) Dla mnie obie czesci tej gry to jedne z najlepszych gier ever. I owszem chcilbym kontynuacji, ale nie robionej przez kogos innego niz AM2. Tak juz bylo wspomniane, Sh1&2 nie byly grami mainstreamowymi. Jesli w w chwili obecnej ktos zajal sie Sh3, to jestem przekonany, ze to nie byloby juz stare dobre Shenmue. W Sh1&2 brakowalo za malo bylo akcji, walki a nawet jak juz takowa byla, to system walki nie byl stworzony dla niedzielnych graczy walacyh na oslep w przyciski. Ta gra byla nastawiona na cos innego, na cos co mogla docenic tylko niewielka grupa graczy. Wspanialy klimat, fabula, i to dopracowanie gry w kazdym detalu byly tymi argumentami ktore przemawiaja za tym, ze jesli jakakolwiek gra zasluguje na tytul dziale sztuki lub nagrode nobla to wlasnie Shenmue jest taka gra. W chwili gdy pisze tego posta, gram sobie w Shenmue 2, ktore dopiero teraz mam okazje przecyhodzic, i delektuje sie ta gra. Nie chce jej skonczyc zbyt szybko, poniewaz wiem ze kontynuacji sagi sie nie doczekam :cry: Dla mnie Shenmue 3 zawsze pozostanie niespelninym marzeniem, i mysle, ze nie tylko moim
  • 0

#17 vagrant3 Napisany 15 czerwca 2005 - 20:02

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Obczajcie to: http://www.consolege... ... &idRec=586
:mrgreen:
  • 0

#18 Squall Napisany 15 czerwca 2005 - 20:20

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
Że niby Sega po kryjomu smażyła Shenmue 3. Że niby dowiedzieli się o tym jacyś Włosi na zamkniętym pokazie? Że niby oni już to ukończyli, ale gra nie jest jeszcze dostępna? Niektórym się nudzi. O_o
  • 0

#19 filip Napisany 15 czerwca 2005 - 20:53

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Mnie juz sama okladka zasmierdziala Fake'iem... Ale przynajmniej ta sytuacja pokazuje jak gracze domagaja sie kontynuacji...
  • 0

#20 Pjoter Napisany 15 czerwca 2005 - 20:57

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
Najzabawniejsze jest to, ze ten serwis wyglada dosc powaznie. Nie wiem co oni chca osiagnac takim bezczelnym fake'em. A co byscie na to powiedzieli gdyby to sie okazalo prawda? :lol: :wink:
  • 0

#21 Squall Napisany 15 czerwca 2005 - 20:59

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:

A co byscie na to powiedzieli gdyby to sie okazalo prawda? :lol: :wink:

A Suzuki był nauczycielem plastyki w mojej podstawówce. :evil:
  • 0

#22 Ryo-San Napisany 27 czerwca 2005 - 16:58

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
czyzby swiatełko w tunelu? OBY :!:

http://news.teamxbox... ... the-Works/
  • 0

#23 Gość__* Napisany 27 czerwca 2005 - 17:36

Gość__*
  • Goście
Shenmue 1 & 2 to moim zdaniem najlepsze gry w historii :mrgreen:
Wspaniały klimat, to miasto :)
A do tego gra nie jest zbyt trudna, a to dla mnie plus, poziom trudności jest akurat :D
Czekam na 3 z niecierpliwością i mam nadzieję że się doczekam 8)
  • 0

#24 luck1985 Napisany 28 czerwca 2005 - 00:18

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
http://www.petitiono...6/petition.html

Petycja o 3 odslone :]
  • 0

#25 AVErsiv Napisany 30 czerwca 2005 - 15:46

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
A ja dla SHENMUE kupilem sobie Dreamcasta jakis miesiac temu :D i tak sobie gram .
i szczeze mowiac kurde jakby np Shenmue 3 mialo wyjsc tylko na X360 to mysle ze bylby to naprawde dobry powod do kupna tey konsoli !

mam takze nadzieje ze Shenmue 3 jednak sie ukaze mysle nawet ze sie ukaze a to dletego ze microsoft wie jakim tytulem jest shenmue i wydadza ta gre chocby tylko poto aby moc sie poszczycic 3 czescia jednej z najleprzych gier ever !!

mam tylko nadzieje ze nie bedzie to gra zrobiona pod wiekrzy zarobek co oczywiscie wiazalo by sie z pewnymi zmianami ktore mogly by zranic ten tytol a tego bym niechcial :/
  • 0

#26 Brzoza Napisany 01 lipca 2005 - 10:05

Brzoza

    Chocobo

  • Narybek
  • 11 Postów:

Obczajcie to: http://www.consolege... ... &idRec=586
:mrgreen:


Recka z 1 kwietnia. Wlochy zasmarkane nie maja poczucia humoru:)
  • 0

#27 Godot Napisany 02 lipca 2005 - 21:10

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
http://www.gameonly.... ... y&Aid=6297 - gdyby sie potwierdzilo bylaby to WIADOMOSC ROKU!!!!
  • 0

#28 Gość__* Napisany 15 lipca 2005 - 22:54

Gość__*
  • Goście
Imo kontynuacja jest możliwa.. nie mówie, że jest pewna, ale jest możliwa.. wiadomo było, że sega nie wtopi po upadku DC resztek kasy w Shenmue III i w związku z tym mówienie, że 'gdyby miała to już by się ukazała' jest bez sensu.. ja cały czas szukam powodów, które pozwalałyby mi uwierzyć w kontynuacje, a jest ich kilka..

Jednym z nich jest strona http://www.digitalrex.jp/- na stronie możemy TYLKO poczytać o Shenmue i Yu Suzukim, a pod spodem mamy troche znaczków po japońsku, ale mamy tam też '©SEGA' :twisted: Część o Shenmue została jakiś czas temu przemodelowana.. komu chciałoby się bawić w przemodelowanie strony o nieżyjącym już tytule?

Redaktorzy jakiejś szwedzkiej gazety, czy stronki spytali Suzukiego o Shenmue III podczas e3 2k5.. pomimo, że gra nie została pokazana na pytanie, czy Shenmue III kiedykolwiek powstanie Yu odpowiedział 'You'll see'..

Gdy reporterzy Edge spytali o to samo Suzuki odpowiedział 'Not Yet'..

Kiedyś również Yu powiedział, że : 'I wouldn't feel complete if Shenmue ended with the second game. The voices of our fans are constantly being sent to us, as well. I'm currently scheming to start up some kind of action with the series.'

Reporterom EGMu odnośnie trzeciej części powiedział, że 'The story is completed. The problem is we have not decided whether or not to move foreward with designing the game yet. If there's a demand for it, we'd love to make it, but it is undecided.'

Shin Ishikawa jeszcze za czasów istnienia AM2 powiedział: 'The series continues because of very strong fan requests. The fans want them, so we make them. We can't say yet when the sequels will be released, but we will do our best to not let the fans down. So, I would like to say to the fans: please look forward to more Shenmue games on Xbox.' Przy okazji narysował ten obrazek:
Dodany obrazek
Co prawda Suzuki mówił wcześniej, że Shenmue III będzie ostatnią częścią serii, ale ja nie mam nic przeciwko :twisted:

Można szukać jeszcze tego mase.. wiadomo, że trzeba na to patrzyć z pewnym dystansem, ale.. chciałbym, żeby to była prawda 8)
  • 0

#29 Gość__* Napisany 15 lipca 2005 - 23:05

Gość__*
  • Goście
Jeśli ogłoszą że robią Shenmue 3 na xboxa 360 to odrazu zbieram kasę na ten sprzęt :twisted:
Wyobrażacie sobie ogrom tej gry na sprzęcie o takich możliwościach :shock:
To by była gra wszechczasów, zakładając że suzuki zrobił by ją z takim rozmachem jak 1 i 2 :D
  • 0

#30 AVErsiv Napisany 15 lipca 2005 - 23:13

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
a ja bym byl zawiedziny bo narazie niemam w planach Xa 360 zreszt zanim wyszedl by domniemany Shenmue 3 zdazyl bym nazbierac kasy na X360 :P
w kazdym basdz razie mniejmy nadzieje ze gra wyjdzie i modlmy sie oto by niezrobil sie z tego slasher albo bijatyka uliczna :/
  • 0