Skocz do zawartości

Zdjęcie

Shenmue - will the saga continue?


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
48 odpowiedzi na ten temat

#31 Mielu Napisany 17 lipca 2005 - 14:31

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:

Przy okazji narysował ten obrazek:
Obrazek
Co prawda Suzuki mówił wcześniej, że Shenmue III będzie ostatnią częścią serii, ale ja nie mam nic przeciwko :twisted:


Ciekawe co miał na myśli omijając dwójkę na tym rysunku :)

The story is completed. The problem is we have not decided whether or not to move foreward with designing the game yet. If there's a demand for it, we'd love to make it, but it is undecided


qrf, ważne, że my chcemy. Dawaj Yu :mrgreen:
  • 0

#32 AVErsiv Napisany 17 lipca 2005 - 14:41

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

qrf, ważne, że my chcemy. Dawaj Yu Mr. Green



dobrze gada dac mu wodki !!!!
  • 0

#33 Pjoter Napisany 17 lipca 2005 - 21:40

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
Omijajac 2 na tym rysunku mial na mysli wydarzenia majace miejsce na statku. Btw. to pytanie nie zostalo mu zadane na E3 2k5, ale to detal. A zmiany na tej stronie spowodowane sa przez to, ze niedlugo ukaze sie Shenmue Online.
  • 0

#34 Pjoter Napisany 17 lipca 2005 - 21:44

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
Omijajac 2 na tym rysunku mial na mysli wydarzenia majace miejsce na statku. Btw. to pytanie nie zostalo mu zadane na E3 2k5, ale to detal. A zmiany na tej stronie spowodowane sa przez to, ze niedlugo ukaze sie Shenmue Online.
  • 0

#35 cwany-lis Napisany 17 lipca 2005 - 21:57

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
Pjoter nie zapeszaj ;) jak dla tej gry moge kupic x 360 bo przeciez każda legenda musi miec swój koniec a Ryo to dla mnie wzór do naśladowania ! nawet jestem do niego podobny :mrgreen:
  • 0

#36 Pjoter Napisany 06 sierpnia 2005 - 21:49

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
Info nie za swieze, ale i tak to napisze, bo ktos moze jeszcze nie wie. Shenmue Online zostalo odwolane. Gra sie nie ukaze. Ciekawe czym bylo to spowodowane, zbyt poteznymi laczami, ktorych wymagala by gra, czy niska jakoscia produktu, a moze budzet zostal za mocno przekroczony, a dokonczenie gry wymagaloby kolejnych ogromnych nakladow finansowych... nie wiem i pewnie sie nie dowiem. Nie wiem jak mam te informacje odbierac, ale wydaje mi sie ze trzeba to traktowac jak ostateczny cios wymierzony w serie. Szanse na ukazanie sie S3 zmalaly do minimum. Czytalem gdzies opinie kilku niepoprawnych optymistow, ze moze to dobry znak i ze teraz panowie z Segi wezma sie za Shenmue3, ale ja tej opcji nie lykam, trzeba byc wariatem, zeby w to uwierzyc, chociaz... ech sam nie wiem. Zbilo mi to troche bo niszczy to moja wizje, ktora wygladala tak: Sega zarabia mase pieniedzy na SO i czesc zyskow przeznacza na produkcje S3... ale nie. :(
  • 0

#37 Squall Napisany 06 sierpnia 2005 - 22:13

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
To mamy trochę inne informacje, choć nie twierdzę, że moje są prawdziwe, a Twoje nie.

Z tego, co czytałem, wynika, że koreańskie studio deweloperskie JC Entertainment otrzymało jakiś czas temu pismo od Segi, w którym napisano, że produkcją SO zajmie się inna, nie wymieniona z nazwy, firma na Tajwanie. Prace nad SO w JC Entertainment zakończono więc wkrótce potem - obecnie ekipa, która pracowała nad SO, zajmuje się jakąś sieciową koszykówką. Problem polega na tym, że nadzór nad produkcją SO sprawuje nie Sega Japan, tylko subsydialna firma Sega Shanghai Software, która nie wystosowała jeszcze do biura Segi w Japonii żadnego oficjalnego pisma dotyczącego stanu produkcji SO. Nikt jednak nie twierdzi, że SO w ogóle nie powstanie.

BTW, i tak nigdy nie jarało mnie to całe SO. Widzieliście filmik prezentujący Battle System w SO? Dali niby napis WIP, ale wygląda to wszystko żałośnie i nie dziwię się, że Sega podziękowała tej koreańskiej firemce... Z drugiej jednak strony, również myślałem, że Sega forsę, którą przyniesie jej ten tytuł, przeznaczy na produkcję Shenmue 3.

EDIT: Twój avatar idealnie pasuje do sytuacji, którą opisałeś w poście powyżej. :D
  • 0

#38 Pjoter Napisany 06 sierpnia 2005 - 23:14

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
Faktycznie dobrze obrazuje on to co mysle o dalszych losach serii :wink: Podejrzewam, ze to moje info jest nieprawdziwe, bo przeczytalem o tym kilka dni temu i nie zaglebialem sie w szczegoly, bo juz na nic nie mialem ochoty po przeczytaniu naglowka artykulu na jakiejstam stronce. Twoja wersja jest optymistyczniejsza ale pozytywna to bym jej nie nazwal, nowym developerom ciezko bedzie sie wbic w cudzy kod. Prawde mowiac to ja tez nie napalalem sie na ta gre, ale jej wyjscie to nawet nie jesli szansa na pieniadze na S3 to moze chociaz sega wypuszczajac SO chce przypomniec wszystkim tytul Shenmue nim oficjalnie potwierdza produkcje S3 - taka mala reklama... No coz, pozostaje nam czekac i nic wiecej.
A tak troszke z innej beczki: ciekawe, czy jesli ewentualne S3 sie ukaze bedzie to ostatnia czesc sagi, czy zakonczy sie napisem mowiacym o tym, ze przygoda dopiero sie zaczela :wink: To z pewnoscia trudna decyzja do podjecia dla segi bo zakladajac, ze S3 zakonczyloby sage, ale i zrobilo przy tym ogromne pieniadze to panowie z segi pluli by sobie w brode, ze nie maja mozliwosci wydania pelnoprawnej kontynuacji (bo jak? nowe questy? w Shenmue jest jeden cel przypominany co 10 min gry :lol: - pomscic smierc ojca i tyle), natomiast zakladajac, ze nie zakoncza serii poprzez S3, a gra (oby nie) zrobi finansowa klape - saga nigdy nie zostanie zakonczona. Moje zdanie jest takie, ze Shenmue3 bedzie poteznie rozbudowana epicka przygoda konczaca wielka serie. S1 to jeden chapter, S2 to cztery chaptery, wiec idac dalej tym tropem S3 powinno miec ich naprawde sporo :)
Mozna sobie gdybac jakie bedzie S3, ale najperw niech zostanie potwierdzone :roll:
  • 0

#39 Squall Napisany 06 sierpnia 2005 - 23:43

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
Ja mam już dość gdybania na temat kolejnej częsci sagi - gdybam od 2002 roku i jak na razie wiem o niej na 100% tyle, co po ukończeniu Shenmue 2, czyli nic. Same ploty, a konkretnie - pocieszanie nimi fanów przez fanów... Co jest z tym Shenmue - najlepsza giera ever (jak to kiedyś PSM skwitowało przereklamowane FFVII =P), a źródło zysku z niej dla Segi wprost żadne? Ludzie zwyczajnie nie wiedzą, co dobre... Pozostaje mieć nadzieję, że Yu nadal myśli intensywnie o swoim dziecku i nie pozwoli wylać go z kąpielą. :|
  • 0

#40 Pjoter Napisany 10 sierpnia 2005 - 21:44

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
Slyszeliscie juz soundtrack z Shenmue Online? Moim zdaniem jest bardzo dobry, taki typowo shenmue'owy:) Czesc utworow to przearanzowane melodie z Shenmue i Shenmue2, a reszta to nowe kawalki w klimacie tych starych. Mozna sie przyczepic, ze muza - zwlaszcza w S2 - jest troche na "jedno kopyto", ale mnie ten oklepany schemacik muzyczek szenmjułowych bardzo sie podoba, wiec ich pozorna monotonnosc mnie nie odpycha. Warto obczaic muzyke z SO, spodoba sie zwlaszcza fanom serii.
  • 0

#41 Gość__* Napisany 30 stycznia 2008 - 21:42

Gość__*
  • Goście
Oby z Shenmue Online i Shenmue III nie bylo jak z Duke Nukem Forever :/ . Cos mi sie wydaje, ze jesli Shenmue III sie pojawi to X360 i ps3 beda pastgenami :^^:
  • 0

#42 rikku100 Napisany 01 lutego 2008 - 21:25

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:
Ja tam bym sie ucieszyła gdyby w tym temacie coś sie ruszyło, zwłaszcza ze podobno scenariusz do Shenmue 3 był juz dawno ustalony...
  • 0

#43 Gość__* Napisany 01 lutego 2008 - 21:30

Gość__*
  • Goście
No podobno scenariusz jest :hmmm: , ale musza byc jeszcze checi i przede wszystkim kasa na Shenmue III. Wiedzac, ze jedynka kosztowala 20 mln $ i to ze SEGA za bogata nie jest moga byc problemy.......................
  • 0

#44 cwany-lis Napisany 02 lutego 2008 - 17:46

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
Poza tym Yu Suzuki odszedł od AM2 i założył własne "podwórko" (?) - kto ma prawa w takim razie do historii Hazukiego ?
  • 0

#45 Gość__* Napisany 02 lutego 2008 - 18:42

Gość__*
  • Goście
Sluszna uwaga. Powinni sie dogadac i zaczac prace nad tworzeniem gry.
  • 0

#46 cwany-lis Napisany 02 lutego 2008 - 19:18

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
"powinni" zrobić wiele rzeczy ... ale nie ma nic za darmo. Shenmue to kosztowna sprawa, nie sądzę by akurat teraz było zapotrzebowanie na takie gry. Obecnie z "utopi na 4 gd-romach" trzebaby odsiać wiele niepotrzebnych dla kupujących mas rzeczy.
W ogóle 'dynamika' gry i jej konstrukcja z marszu wyklucza tak duży budżet jak kiedyś :tak: teraz takich gier się nie robi, zwłaszcza że nowa generacja wymagałaby jeszcze większych nakładów finansowych.
  • 0

#47 Gość__* Napisany 03 lutego 2008 - 14:30

Gość__*
  • Goście
w koncu shenmue podobno bylo najdrozsza gra ever ;) teraz sega nie ma juz tyle kasy co kiedys.
  • 0

#48 Gość__* Napisany 03 lutego 2008 - 19:39

Gość__*
  • Goście
No jest najdrozsza gra ever :^^: . I jeszcze trzeba dodac, ze gry orginalne i posiadajace glebie sprzedaja sie slabo (ICO, Shadow of the colossus, Okami). Chyba tylko MGS ma farta do sprzedazy. Wiele gier jest robionych pod gust amerykanow i ludzi z europy zachodniej, a te pajace nie maja gustu(zwykle). Do tego najpierw ma wyjsc Shenmue online, a pozniej S3. Wie ktos czy to w koncu wyjdzie? Byly plotki ze shenmue online mialo byc w 2006 roku :/ .
  • 0

#49 Danteusz Napisany 13 lutego 2008 - 15:27

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Widzę że temat się dubluje, więc sugeruję kontynuować dyskusję tu:
http://www.neo-plus.... ... &start=150
  • 0