Skocz do zawartości

Zdjęcie

O Snesie


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
53 odpowiedzi na ten temat

#1 ACZ Napisany 08 kwietnia 2010 - 14:51

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Zakładam temat, aby zasięgnąć informacji. Która konsola technicznie jest silniejsza? Z tego co się orientuję to chyba SNES, bo m. in. więcej kolorów potrafi naraz wyświetlić, ale czy tylko o kolory chodzi?
  • 0

#2 drAKul Napisany 08 kwietnia 2010 - 16:15

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Ale mega drive ma blast processing :klaszcze:



A tak na serio to SNES może wyświetlać więcej kolorów, ma mode 7 (pseudo 3-D obecne w wielu grach na tę konsolę) i znacznie lepszy dźwięk. SNES jest za to wolniejszy o bodajże 2 Mhz od Segi Genesis (Sega chyba miała 5,5 a Ninny 3 - 15 lat można zapomnieć). Było (a może jest?) to o tyle istotne że gry na SG/MD miały mniej slowdownu od gier na SNES. Konsola Segi zdecydowanie odstawiała konkurenta pod względem gier sportowych (ale kto będzie grał w NHL 94 dziś?). Generalnie myślę że SNES był bardziej zaawansowany technologicznie. Gros gier (z nielicznymi wyjątkami) wyglądało lepiej na SNES. Jeszcze dodam że z perspektywy czasu SNES zdeklasowało wręcz swojego rywala pod względem samych gier. Jak byłem młody nie było to wcale takie oczywiste. Teraz jest to znacznie bardziej widoczne.
  • 0

#3 ACZ Napisany 08 kwietnia 2010 - 16:53

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Dzięki za info. Faktycznie CPU było słabsze w Snesie, ale co z tego skoro miało silniejsze GPU, które było po prostu lepsze.
Ogólnie chcę wrócić do korzeni gier i chyba sobie kupię SNESa. Gry tanie, po około 10 zł na Allegro to sobie pogram w staroszkolne platformery.
  • 0

#4 drAKul Napisany 08 kwietnia 2010 - 17:29

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Z platformówek na SNES to polecam:
Super Mario World - jedna z najlepszych ever
Super Metroid - przez wielu uznawana za najlepszą grę na tę konsolę
Megaman X - tylko X. Uważaj na Mega Mana 7 który jest gniotem ponad gnioty
Super Castlevania IV - pierwsza gra na SNES jaką grałem i dla mnie to najlepsza gra z całej serii (SotN też jest nieziemskie ale to bardziej dla mnie metroid niż castlevania). Muzyka wciąż ma moc.
ActRaiser - kapitalne połączenie strategii ala Simcity z dość trudnawym platformerem. W jap wersji walczyłeś z szatanem i 7 demonami reprezentującymi 7 grzechów głównych. U nas cenzura
Contra III - chyba jedyna jeszcze dobra Contra oprócz orginalnej na NES
Donkey Kong Country - dla mnie najlepsza pierwsza część. To Rare w najwyższej formie.
Earthworm Jim - kiedy Shiny jeszcze robiło dobre gry a Perry był kimś w branży
Super Mario All-stars - warto dla mega trudnego prawdziwego Mario 2
Super Ghouls and Ghosts - świetna aczkolwiek na tę grę to trzeba mieć dużo czasu bo się ją przechodzi dwa (cholernie hardkorowe - w końcu to Capcom) razy w ramach jednej gry. IMHO najbardziej sadystyczny back-tracking ever.
Uniracers - nie pytaj, obczaj - naprawdę warto. Jedna z tych perełek.
Tiny Toon Adventures: Buster Busts Loose - jedna z lepszych platformówek na licencji
Seria Super Star Wars - jedynka najlepsza IMHO. Empire trudny jak cholera ale też fajny. Return najsłabszy.
  • 0

#5 burnstein Napisany 08 kwietnia 2010 - 19:03

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:
Czychu, bierz to i to. Ceny obu nie są wysokie, a i wydaje mi się, że łatwiej wyrwać na allegro MD z pokaźną kolekcją gier niż dobrze zaopatrzonego SNESa.
  • 0

#6 ACZ Napisany 08 kwietnia 2010 - 21:53

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Tja, ale nie chodzi o koszty. Po prostu jeśli chodzi o gry z MD to mogę kupić (i kupię kiedyś tam) na PS3 składankę Sega Mega Drive Collection i tam jest 40 gier, praktycznie wszystkie ważne hity włącznie z Comix Zone. Poza tym MD jakiś czas miałem w młodości i trochę gier ograłem np. pierwsze 2 części Sonica. A SNESa w sumie nigdy nie miałem, więc wybór jest prosty.
Mam nawet telewizorek 14 calowy, więc wyciągnę go z szafy i będzie klawo. :^^:

Z platformówek na SNES to polecam:
Super Mario World - jedna z najlepszych ever
Super Metroid - przez wielu uznawana za najlepszą grę na tę konsolę
Megaman X - tylko X. Uważaj na Mega Mana 7 który jest gniotem ponad gnioty
Super Castlevania IV - pierwsza gra na SNES jaką grałem i dla mnie to najlepsza gra z całej serii (SotN też jest nieziemskie ale to bardziej dla mnie metroid niż castlevania). Muzyka wciąż ma moc.
ActRaiser - kapitalne połączenie strategii ala Simcity z dość trudnawym platformerem. W jap wersji walczyłeś z szatanem i 7 demonami reprezentującymi 7 grzechów głównych. U nas cenzura
Contra III - chyba jedyna jeszcze dobra Contra oprócz orginalnej na NES
Donkey Kong Country - dla mnie najlepsza pierwsza część. To Rare w najwyższej formie.
Earthworm Jim - kiedy Shiny jeszcze robiło dobre gry a Perry był kimś w branży
Super Mario All-stars - warto dla mega trudnego prawdziwego Mario 2
Super Ghouls and Ghosts - świetna aczkolwiek na tę grę to trzeba mieć dużo czasu bo się ją przechodzi dwa (cholernie hardkorowe - w końcu to Capcom) razy w ramach jednej gry. IMHO najbardziej sadystyczny back-tracking ever.
Uniracers - nie pytaj, obczaj - naprawdę warto. Jedna z tych perełek.
Tiny Toon Adventures: Buster Busts Loose - jedna z lepszych platformówek na licencji
Seria Super Star Wars - jedynka najlepsza IMHO. Empire trudny jak cholera ale też fajny. Return najsłabszy.

Na pewno też kupię Flashbacka i Pitfalla. :)
  • 0

#7 Razel Napisany 08 kwietnia 2010 - 23:50

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:

Na pewno też kupię Flashbacka i Pitfalla. :)

Na SMD jeśli chodzi o Flashback czy Another World to idą taniej niż wersja na SNESa, patrząc na ostatnie miesiące. Ostatnio wyrwałem te dwie gierki za ok 65zł z przesyłką :^^:

A co do mocy to niektóre carty jak np. Super Mario World 2: Yoshi's Island były wspomagane dodatkowo graficznie przez wbudowany jakiś badzie w nie.
  • 0

#8 cybercotlet Napisany 09 kwietnia 2010 - 09:41

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:


GENESIS DOES WHAT NINTENDON'T!
  • 0

#9 ACZ Napisany 09 kwietnia 2010 - 12:31

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
A są jakieś super gry, które nie wyszły w PALu? Chodzi o takie, które opuściły Japonię i wyszły w Stanach, ale w Europie już nie? Może zamiast palowskiego kupic snesa ntsc?
  • 0

#10 drAKul Napisany 09 kwietnia 2010 - 13:06

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Ja bym generalnie polecał NTSC i kupił converter na gry Palowskie (ponoć pilnikiem można ściąć rogi czy coś). Wiadomo NTSC 60 klatek a nie 50 (o tyle istotne że SNES NTSC miał slowdown a co dopiero PAL) i nie ma tych zafajdanych czarnych pasków na górze i dole. Gry też są tańsze i bardzej dostępne na E-bayu. Niestety shipping będzie bolał, więc lepiej zamawiać hurotwo. Na USA wyszło tęz więcej gier niż na PAL, ale większość to raczej jakieś dziadostwa. Z gier tylko NTSC-U to przede wszsytkim Crono Trigger, Eathbound, E.VO., FF II i III (czyli IV i VI), SMRPG ,Uncharted Waters: New Horizons a tylko PAL to przede wszystkim Terranigma. Poaztym wiadomo baseball, football itp na NTSC a piłka na PAL. Na NTSC jest też kilka fajnych strategii Koei a na PALu kilka konwersji z Amigi (Cannon Fodder, Worms itp). Oczywiście możesz też zrobić na odwrót i kupić converter do Palu. Ja generalnie polecam NTSC ze względu na większą prędkość (wiadomo że to nie 3-D, a i to nie Virtua Fighter ale różnica w prędkości jest na korzyść NTSC) i brak ramek.
  • 0

#11 ACZ Napisany 09 kwietnia 2010 - 13:26

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Ja bym generalnie polecał NTSC i kupił converter na gry Palowskie (ponoć pilnikiem można ściąć rogi czy coś).

No to można kupić gotowy konwerter czy trzeba bawić się pilnikiem?

Ciekawe tylko czy mój 14 crt szarpie ntsc.
  • 0

#12 burnstein Napisany 09 kwietnia 2010 - 13:48

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:
Jest jeszcze taka opcja, tylko trzeba przyciąć sobie slot w konsoli.
http://allegro.pl/it...0_60hz_mod.html
  • 0

#13 Razel Napisany 09 kwietnia 2010 - 15:14

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:

No to można kupić gotowy konwerter czy trzeba bawić się pilnikiem?

Można kupić konwerter, który wkładasz w miejsce kartridża i z tego masz dwa sloty. W jeden wkładasz grę PAL w drugą NTSC i śmiga normalnie w NTSC.
  • 0

#14 ACZ Napisany 09 kwietnia 2010 - 16:14

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
No i chyba taka przeróbka z linka Burna będzie najlepszym wyborem.
  • 0

#15 kubicz Napisany 09 kwietnia 2010 - 16:18

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

Można kupić konwerter, który wkładasz w miejsce kartridża i z tego masz dwa sloty. W jeden wkładasz grę PAL w drugą NTSC i śmiga normalnie w NTSC.

Tylko, ze czesc gier jest niekompatybilna. I z gra w PALu tez trzeba trafic, bo jeden tytul odpali 5 importow a inny 20.

No i chyba taka przeróbka z linka Burna będzie najlepszym wyborem.

Bedzie :) Chyba, ze chcesz sam sie w to bawic. Na necie sa poradniki jak to zrobic samemu. Trzeba miec tylko jako takie pojecie o lutowaniu i mase cierpliwosci.
  • 0

#16 ACZ Napisany 15 kwietnia 2010 - 13:09

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Hmm, ale jak dam mu przerobić palowskiego snesa to do gier ze stanow tego konwertera nie bede musial mieć?
  • 0

#17 burnstein Napisany 15 kwietnia 2010 - 13:13

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:
Jak mi kiedyś kubicz odpowiedział - jeśli przytniesz sobie slot, żeby się carty mieściły to nie będziesz potrzebował konwertera.
  • 0

#18 ACZ Napisany 15 kwietnia 2010 - 14:53

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
To już nie kumam. A werjsa snesa ntsc to ma większy slot i wchodzi tam normalnie wersja pal gry?
  • 0

#19 Razel Napisany 15 kwietnia 2010 - 15:03

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:

To już nie kumam. A werjsa snesa ntsc to ma większy slot i wchodzi tam normalnie wersja pal gry?

Nie, gry normalnie nie chodzą bez przeróbki, ale po tej przeróbce musisz naciąć obudowę by kartridże w wersji NTSC weszły do konsoli (bo mają większą obudowę od PALowskich).
Dodany obrazek
Nie patrz na styki tylko na wielkość obudowy, która jest szersza w wersji NTSC.
  • 0

#20 ACZ Napisany 19 kwietnia 2010 - 15:15

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Eathbound, E.VO., SMRPG ,Uncharted Waters: New Horizons

Luknąłem te gry na jutub i wszystkie z tego co widzę to rpgi. Sprawdziłem również ceny tych gier na ebayu i są mocno drogie, Earthbound ze 300 zł.
Ja nie zamierzam grać w rpgi na snesie, chcę głównie pograć w platformery, więc teraz się zastanawiam czy ta przeróbka jest mi potrzebna. No chyba, że wyszły w Stanach jakieś ciekawe platformery, których nie było w palu?
I czy ta przeróbka sprawia, że jak mam grę w palu to będę dzieki tej przeróbce mógl grac bez tych pasów? Bo nie wiem czy dobrze zrozumialem jego opis.
  • 0

#21 burnstein Napisany 19 kwietnia 2010 - 15:25

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:
Palowskie gry zawsze są wyświetlane na cały ekran. Przełącznik 50/60 Hz jest po to, żeby gry w Ntsc, które domyślnie się 'skurczają' też śmigały na całym ekranie - bez tych czarnych pasków. (Jeśli dobrze zrozumiałem pytanie).
  • 0

#22 ACZ Napisany 19 kwietnia 2010 - 15:46

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Aaa, no to luzik. W takim razie przeróbkę olewam, no chyba, że mi Lalalilo wyjedzie z jakimś zacnym platformerem dostępnym tylko w ntsc ;]
  • 0

#23 drAKul Napisany 20 kwietnia 2010 - 10:34

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Nie przychodzi mi do głowy żadna super platformówka wydana tylko w USA.
  • 0

#24 ACZ Napisany 20 kwietnia 2010 - 10:49

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Nie przychodzi mi do głowy żadna super platformówka wydana tylko w USA.

Na to liczyłem. Teraz mogę z czystym sumieniem kupić snesa pal. ;)
I sami przyznajcie, że wygląd cartów palowskich jest bardziej sexy od tych ntsc, nie? ;]
  • 0

#25 keogh Napisany 20 kwietnia 2010 - 10:52

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
ja mam palowskiego, miałem sporo gierek ale je sprzedałem, trochę żałuje, bo teraz na nowej chacie mam możliwość i przede wszytskim miejsce na podpięcie starego sprzętu pod sd tiwika... został mi tylko iss na snesa i mario na nesa, cóż będę musiał pochodzi opo szmateksach, może będa mieli jakieś gry ;]
  • 0

#26 ACZ Napisany 20 kwietnia 2010 - 15:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
To sprzedaj mi tego snesa jak nie masz gier.
  • 0

#27 hubson Napisany 20 kwietnia 2010 - 19:27

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:
Przecież napisał, że będzie szukał gier :pociesza:
  • 0

#28 ACZ Napisany 20 kwietnia 2010 - 21:26

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Przecież napisał, że będzie szukał gier

Kłamał.
  • 0

#29 ACZ Napisany 23 kwietnia 2010 - 22:04

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Jeszcze mi się przypomniał kolejny, świetny tytuł ze SNESa - Indiana Jones. :tak:
  • 0

#30 ACZ Napisany 07 maja 2010 - 12:08

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
No i mam SNESa. Nie wiem jeszcze kiedy go odpalę, ale mam pytanie już teraz. Z tyłu konsoli jest mały, czarny przełącznik. Do czego służy?
Aha, no i za niedługi czas pochwalę się w odpowiednim temacie sprzętem i kolekcją gier, oczywiście nie zabraknie unikatów. :tak: :^^:
  • 0