Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lost Odyssey


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1141 odpowiedzi na ten temat

#1 Kot Fritz Napisany 13 maja 2005 - 18:54

Kot Fritz

    Mega Man

  • Narybek
  • 143 Postów:
No więc są w końcu informacje na temat tego tytułu. Informacje typu :shock: .
Czyli mamy do czynienia z erpegiem, który da nam możliwość wcielenia się w skórę kolesia imieniem Kaim, którego skazano na tysiącletnie życie. Fajne to oczywiście nie jest. Bohater przez ten tysiąc lat ma stawać się członkiem wielu rodzin, biernie patrząc na odchodzenie w zaświaty ich członków, których pokochał. Kiyoshi Shigematsu, jeden z najznamienitszych współczesnych pisarzy japońskich zapewnia, że zapłaczemy podczas gry nie raz. Notabene pisze on wraz z Sakaguchim scenarisz gry.
Projektowaniem postaci zajął się Takehiro Inoue, który jest rysownikiem komiksów. Nie znam niczego spod jego ręki, więc trudno mi oceniać wybór tej osoby. Stroną muzyczną zajmie się mistrz Nobuo Uematsu... czyli jest fenomenalnie. Może tylko lekki niepokuj budzi wypowieć kompozytora, który określił muzykę w grze jako "pop". Ale znaczy to chyba tylko tyle, że muzyka będzie nowocześniejsza.
Jak dla mnie brzmi to wszystko świetnie i kto wie, może wyjdziez tego miks Fable, Nieśmiertelnego i FFVII (śwait w grze przeżywa mistyczną industrailną rewolucję), bo tak to wszystko odbieram. Jest na co czekać :P

EDIT: Zapomniałem o czwartym tytule, czyli najlepszym erpegu na PCta:... Planescape: Torment. Tam patent nieśmiertelności bohatera wykożystany był genialnie. liczmy na powtórkę japanstyle;)
  • 0

#2 Gość__* Napisany 13 maja 2005 - 21:11

Gość__*
  • Goście
Muszę przyznać, że koncepcja Lost Odyssey strasznie mi się podoba. Granie gościem, który przeżył 1000 lat(jest nieśmiertelny) daje ogromne pole do popisu... i pole do stworzenia sequeli jeśli mam być szczery.
Blue Dragon też zapowiada się niczego sobie - motyw z cieniami, podobno wysoka interakcja ze światem(czy jakby to nazwać) i moc X360... to nie może się nie udać.

Mam nadzieję tylko, że Sakaguchi pomimo iż ma naprawdę ciekawe koncepcje swoich gier pokaże, że jednak się nie wypalił. Tym bardziej Uematsu...
Jednak tak czy siak, są to gry dla których przynajmniej ja mogę przemyśleć kupno X360, chociaż wolę poczekać na więcej, a więcej pewnie na E3...

A tym czasem ci, którzy nie widzieli krótkich zwiastunów z Blue Dragon i Lost Oddysey(jest też tam Ninety-Nine Nights, ale to szczegół) niech ściągną ten plik.

Nie używajcie download menagerów pokroju FlashGeta, GetRighta itd., bo Wam ściąganie anuluje i będziecie musieli odczekać godzinę. To tak ku przestrodze.
  • 0

#3 Mani Napisany 18 maja 2005 - 12:20

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Pokazali ...pokazali .... :shock: ...e3 .... szok ... na e3 pokazano filmik z Lost Odyssey ...ta gra mnie zabije.... musze ją mieć ...ten film zawładnął mą duszą ... jeszcze chyba nie było gry z taką fabułą....czekam na wiecej info o niej.
  • 0

#4 Gość__* Napisany 18 maja 2005 - 13:51

Gość__*
  • Goście
Ściągnąłem...obejrzałem...ta gra zarządzi. Ten motyw muzyczny na samym początku...Jest po prostu piękny. łatwo wpada w ucho, można go zapamiętać...nie wiem czemu, ale przypomniał mi stare, japońskie filmy Akiro Kurosawy...Lost Odyssey może się stać tym dla X360 i M$ czym dla Sony i PlayStation stała się seria Final Fantasy. Czekam na więcej trailerków i większe info...:)
  • 0

#5 Ryo-San Napisany 18 maja 2005 - 13:53

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
fenomenalna szpila sie zapowiada..nie dosc ze jrpg to jeszcze od kogo:P
zarzadzi bankowo..jestem tego pewien
  • 0

#6 TomisH Napisany 18 maja 2005 - 19:36

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
O, ja liczę po cichu na serię :D
  • 0

#7 Orange Napisany 22 maja 2005 - 19:39

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:

O, ja liczę po cichu na serię :Very Happy:

Ale wiesz jak to jest z tymi japońskimi seriami... Że tak cicho i z bólem o Shenmue wspomnę...
  • 0

#8 TomisH Napisany 22 maja 2005 - 19:56

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
O, ja liczę po cichu na Shenmue 3 ;)
  • 0

#9 Orange Napisany 22 maja 2005 - 20:56

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:
Tylko po cichu? ;)
  • 0

#10 Godot Napisany 22 maja 2005 - 21:00

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
bo glosno nie ma co liczyc, no ale wracajcie do tematu :twisted:
  • 0

#11 Ryo-San Napisany 24 maja 2005 - 22:27

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
wywiadzik z Hironobu
http://xbox360.ign.c...7/617344p1.html
  • 0

#12 Mielu Napisany 24 maja 2005 - 22:37

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
Wywiadzik fajny, ale ...

I don't know anything about Revolution or where it's going. And the PS3 is a powerful machine. But some PS3 engineers were asked how to use the Cell chip, and they're still looking for the answer. I think that reflects the situation very well.


no tak, a co innego miał powiedzieć? :wink:
  • 0

#13 Gość__* Napisany 24 maja 2005 - 23:44

Gość__*
  • Goście
Przez takie gry widac tesknote xbox only userow do jrpg;] Sam czekam na ta gre z niecierpliwoscia. Jesli okaze sie "tylko" dobra to kupuje X360... zeby zaraz po grze go spylic;p Konsola bez japonskich gier to jak pc bez klawiatury;/
  • 0

#14 Gość__* Napisany 25 maja 2005 - 15:02

Gość__*
  • Goście

Konsola bez japonskich gier to jak pc bez klawiatury;/

To dlaczego sprzedało się ponad 20 milionów Xboxów? :lol:
  • 0

#15 xell Napisany 25 maja 2005 - 15:20

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:
Pan tiktak - jest właśnie na odwrót. Tym , którzy nie kupili Xboxa, brakowało na nim jRPG :P
  • 0

#16 Gość__* Napisany 26 lipca 2005 - 15:21

Gość__*
  • Goście
Wierzę w to cudo jak mało w jaki tytuł, bajeczna grafika, rozległe miasta i dynamiczne jatki najbardziej rzuciły się w oczy w trailerze. Główny bohater jest bishonenem (siema brachu ;-)), a skazanie jego na tysiąc lat tułaczki to prosty pomysł. Nawet zbyt prosty, ale pomyślmy, jak może to wpłynąć na czas gry i sam system jej prowadzenia.

Jak to okaże się Golden Sunem 3, to kupuję koszulkę fanboja (wybacz Zeus/PS3, ale wydawcy zmuszają do wojen na tym tle, hmm)
  • 0

#17 Ryo-San Napisany 09 sierpnia 2005 - 19:52

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
Wywiad z Hironobu - jeszcze cieply; )

Redaktor Kikizo poruszyl ciekawą kwestie, o ktorej calkowicie zapomnialem a wydaje sie az nadto oczywista - skoro nasz bohater nie moze umrzec to przeciez nie moze takze zginac w walce hehe Sakaguchi mowi ze szykuje nowy system, ktory na to pozwoli..a zreszta przeczytajcie sami..
  • 0

#18 rikku100 Napisany 09 sierpnia 2005 - 22:18

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:
To można rozwiązać....
W Planscepe Torment np. bohater, gdy no nie umrze.... ale jak ma... zero energii, o właśnie, to budzi się w kostnicy i musi potem wracać na miejsce ostatniej walki.

To może być fajny RPG, w fanym klimacie z fajną muzą i grafą. Mam nadzieję, że będzie też miał to "coś" :wink: chociaż, nazwisko jego twórcy zdaje się już to potwierdzać. I'm waiting :wink:
  • 0

#19 Ryo-San Napisany 14 września 2005 - 16:20

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
silnik graficzny Lost Odyssey bedzie sie opieral na Unreal 3 Technology
http://xbox360.ign.c...0/650822p1.html
  • 0

#20 Gość__* Napisany 01 listopada 2005 - 17:44

Gość__*
  • Goście
no nie powiem , najmocniejszy argument za kupnem eXa nowego....No i pewnie jednak odpuszcze sobie PSP, na rzecz 360-tki
  • 0

#21 Gość__* Napisany 01 listopada 2005 - 18:02

Gość__*
  • Goście
To może być potężna gra...
Poświecenie japońskich grafików i reżyserów, zazwyczaj owocujace ciekawym zobrazowaniem pomysłów odnośnie swiata gry i głębią fabuły, doskonały pomysł z rozwojem cywilizacji na oczach bohatera ( aż ciekaw jestem jak to zrobią :D ).
Zaczynam śledzić ten projekt :)
  • 0

#22 Gość__* Napisany 01 listopada 2005 - 19:03

Gość__*
  • Goście
Ja tez, moze byc bardzo ciekawie
  • 0

#23 mleko2099 Napisany 27 listopada 2005 - 11:27

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
HUH fabularnie zapowiada się chyba jedna z najpiękniejszych gier w historii gier ( przynajmniej wg mnie) poprostu zapowiedzi mnie zachwyciły. Człowiek zyjący setki lat - który cierpiał już wielokrotnie po stracie najblizszych. Widział wiele zła i cierpienia... jak dla mnie jedna z najbaczniej obserwowanych gier na nowej generacji kosolach.
  • 0

#24 MaxVarEmreis Napisany 17 grudnia 2005 - 22:09

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Teraz chyba pisze w odpowiedznim dziale :). Z cyklu ukryta kamera na targach. Klik .
Silnik UT3 daje rade. Ta bitwa z dziesiątkami przeciwników przypomina mi bitwe w prologu do "Władcy Pierścnieni". Fajny, mroczny klimat. Mam nadzieje tylko, że bohater będzie miał "jaja". Nie chce kolejnego Clouda, Squalla czy innego Tidusa. Marzy mi sie bohater o wiekszej charyzmie, który wie czego chce, zna swoją wartośc i umie postawić na w swoim.
  • 0

#25 Gość__* Napisany 18 grudnia 2005 - 00:15

Gość__*
  • Goście
O Boże, ta gra jest... piękna! I fabuła! Jaki z tego można by zrobić poruszający dramat! Jeśli scenarzysta nie schrzani, to powinniśmy dostać niesamowitą dawkę przeżyć wewnętrznych, uczuć i bólu... Wydaje mi się, że ta gra zapowiada się wspaniale. Nie wiem, co można powiedzieć o fabule - tej mamy tylko zarys, ale grafika, grafika jest wyrazista, fantazyjna i niesamowita! Tak, proszę Państwa, to jest pierwsza gra na XBoxa 360, która mi się podoba:!: Jeśli miałabym wybrać tytuł, dla którego kupiłabym tę konsolę - to chyba go właśnie znalazłam...


O ile fabuła będzie naprawdę Dobra.

Fajny, mroczny klimat. Mam nadzieje tylko, że bohater będzie miał "jaja". Nie chce kolejnego Clouda, Squalla czy innego Tidusa. Marzy mi sie bohater o wiekszej charyzmie, który wie czego chce, zna swoją wartośc i umie postawić na w swoim.

Hm, dość dziwne dla mnie zestawienie. O ile Cloud i Squall są bardzo podobnymi postaciami, o tyle Tidus to juz inna bajka. Ten pan jest charyzmatyczny (chociaż kompletnie skopany pod względem psychologicznym). Hm, jak dla mnie Lost Oddysey może mieć sens tylko, jeśli bohater jednak będzie miał cechy, które dano Squallowi i Cloudowi - a chodzi mi głównie o wewnętrzne przeżywanie rzeczywsitości. Jeśli dostaniemy byczka "z jajami", to raczej nici z fabuły. Yeah, rodzina mi umiera, ale będę twardy. Niech se umierają, a idę zabić kolejnego smoka. Jednak dla mnie wersja cloudowo-squallowa byłaby mile widziana.
  • 0

#26 MaxVarEmreis Napisany 18 grudnia 2005 - 00:46

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Fajny, mroczny klimat. Mam nadzieje tylko, że bohater będzie miał "jaja". Nie chce kolejnego Clouda, Squalla czy innego Tidusa. Marzy mi sie bohater o wiekszej charyzmie, który wie czego chce, zna swoją wartośc i umie postawić na w swoim.

Hm, dość dziwne dla mnie zestawienie. O ile Cloud i Squall są bardzo podobnymi postaciami, o tyle Tidus to juz inna bajka. Ten pan jest charyzmatyczny (chociaż kompletnie skopany pod względem psychologicznym). Hm, jak dla mnie Lost Oddysey może mieć sens tylko, jeśli bohater jednak będzie miał cechy, które dano Squallowi i Cloudowi - a chodzi mi głównie o wewnętrzne przeżywanie rzeczywsitości. Jeśli dostaniemy byczka "z jajami", to raczej nici z fabuły. Yeah, rodzina mi umiera, ale będę twardy. Niech se umierają, a idę zabić kolejnego smoka. Jednak dla mnie wersja cloudowo-squallowa byłaby mile widziana.

Cloud: gościu który sam nie wie czego tak naprawde chce, a jak już wie, to nic nie robi. Jak patrze co robi odnośnie Tiffy to mna rzuca :D
Squall: obrażony na świat, bies wie dlaczego, mruk niepojety i nieprzystepny. Na pustelnika się nadaje.
Tidus: ni to pies ni wydra :). Siakiś taki dziwny, choć najlepszy z nich :).
To są uogólnienia, ale ja mam takie odczucia patrzac na nich. Mówiac o "jajach" nie miałem namyśli tego, że umiera mu rodzina, a on na to : "ciekawe gdzie się ten smok schował". Przezycia wewnetrzne musza być, bezwzglednie. Ale nie wczuje się w postać rozchwianą psychicznie, z wypaczona psychiką i zachowaniami jak u 12 latka. W MGS (nie mówie o Raidenie :) ) jakoś udało się to zgrabnie połaczyć. Bohater ma "jaja" tzn. ma jakiś cel, jakieś zasady którymi sie kieruje, nie zachowuje się jak szczeniak, ale przedewszytkim potrafi przezywać. Wybory których dokonuje nie są łatwe, ale umie je podjać. Wie po co żyje i w jakim celu. Chciałbym zeby bohater Lost Odyssey miał takie cechy właśnie. Męskie ego połaczone z kobieca dusza :P.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 18 grudnia 2005 - 01:22

Gość__*
  • Goście

Cloud: gościu który sam nie wie czego tak naprawde chce, a jak już wie, to nic nie robi. Jak patrze co robi odnośnie Tiffy to mna rzuca :D
Squall: obrażony na świat, bies wie dlaczego, mruk niepojety i nieprzystepny. Na pustelnika się nadaje.
Tidus: ni to pies ni wydra :). Siakiś taki dziwny, choć najlepszy z nich :).
To są uogólnienia, ale ja mam takie odczucia patrzac na nich. Mówiac o "jajach" nie miałem namyśli tego, że umiera mu rodzina, a on na to : "ciekawe gdzie się ten smok schował". Przezycia wewnetrzne musza być, bezwzglednie. Ale nie wczuje się w postać rozchwianą psychicznie, z wypaczona psychiką i zachowaniami jak u 12 latka. W MGS (nie mówie o Raidenie :) ) jakoś udało się to zgrabnie połaczyć. Bohater ma "jaja" tzn. ma jakiś cel, jakieś zasady którymi sie kieruje, nie zachowuje się jak szczeniak, ale przedewszytkim potrafi przezywać. Wybory których dokonuje nie są łatwe, ale umie je podjać. Wie po co żyje i w jakim celu. Chciałbym zeby bohater Lost Odyssey miał takie cechy właśnie. Męskie ego połaczone z kobieca dusza :P.

Hm, hm, hm, no tak, coś w tym jest, ale to już taki spór (a poprzeglądajcie sobie RPGamera, słonka :P ) o postrzeganie postaci typu Cloud-Squall (oj, o tym dópku Tidusie to nawet nie wspominam :trup: ) - czy nie wiedzą sami, czego chcą, czy, jak dla mnie, to przede wszystkim postaci niezwykle ciekawe pod względem psychologicznym. Cóż, oboje chcemy tak czy siak wiwisekcji psychologicznej, więc niech nam ją dadzą i to dużo, to to jaki będzie bohater będzie już mniej ważne...

...pod waruniem, że nie będzie to drugi Tidus :P .
  • 0

#28 Orange Napisany 18 grudnia 2005 - 12:43

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:
Niespecjalnie ruszył mnie ten trailer; jest zaskakująco podobny klimatycznie do Ninety Nine Nights. No właśnie - dlaczego mam przemożne uczucie, że tak jak N3, będzie to kolejna sieka w stylu Dynasty Warriors. Japończycy po prostu kochają ukrywać pójście po najmniejszej linii oporu "epickimi" trailerami... A kiedy widzi się w końcu gameplay... Wtedy ten piękny scenariusz okazuje się być sprowadzony do kilku cudownych, ale wtórnych sekwencji FMW, w których bohater zazwyczaj walczy z chordą potworów gromiąc je tak wspaniale wizualnie, jak płytko w kwestii sensualizmu i wrażeń z obcowania ze scenariuszem.
Cóż, guess only time will tell... :)
  • 0

#29 MaxVarEmreis Napisany 18 grudnia 2005 - 13:07

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Niespecjalnie ruszył mnie ten trailer; jest zaskakująco podobny klimatycznie do Ninety Nine Nights. No właśnie - dlaczego mam przemożne uczucie, że tak jak N3, będzie to kolejna sieka w stylu Dynasty Warriors. Japończycy po prostu kochają ukrywać pójście po najmniejszej linii oporu "epickimi" trailerami... A kiedy widzi się w końcu gameplay... Wtedy ten piękny scenariusz okazuje się być sprowadzony do kilku cudownych, ale wtórnych sekwencji FMW, w których bohater zazwyczaj walczy z chordą potworów gromiąc je tak wspaniale wizualnie, jak płytko w kwestii sensualizmu i wrażeń z obcowania ze scenariuszem.
Cóż, guess only time will tell... :)

A mi właśnie klimat N3 sie bardzo, bardzo podoba. Oczywiście mówie tu tylko o trailerach,screenach i tym podobnych. Zdaje sobie sprawe, że w samej grze tego typu nie będzie tej głebi której oczekuje, a klimat rozwieje się zaraz na poczatku.
Jednak licze, że w LO ten klimat tam będzie. Raz, że jest to RPG, typ gry gdzie fabuła i klimat chyba są dosyć ważnym aspektem. Dawa, tą gre robi Sakaguchi. Chciałbym coś mroczniejszego, ala fantasy w wydaniu: "Sagi o Wiedżminie", "Władcy Pierścieni" czy "Koła Czasu". Patrzać na trailer, są szanse na to :)
  • 0

#30 Orange Napisany 18 grudnia 2005 - 13:55

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:

Jednak licze, że w LO ten klimat tam będzie. Raz, że jest to RPG, typ gry gdzie fabuła i klimat chyba są dosyć ważnym aspektem.


Wiesz, Gaunlety, Diablo, Dungeon Siege i pochodne teoretycznie też należą do gatunku RPG... Więc wszystko zależy od podejścia ;)
Ale również pokładam pewne nadzieje w nazwisku Sakaguchi :) Przede wszystkim na nowatorskie rozwiązania w gameplayu, ale także jeżeli chodzi o fabułę.
Tylko ten filmik jest taki... "Japońsko - efekciarski"...
  • 0