Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Bethesda 2K Games PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
578 odpowiedzi na ten temat

#61 xell Napisany 16 marca 2006 - 22:14

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
http://www.xboxyde.c...ws_2662_en.html

Wygląda pięknie. :D Ciekawe tylko, czy będzie umiało przytrzymać przy komputerze lub konsoli na dłużej.
  • 0

#62 Gość__* Napisany 21 marca 2006 - 18:28

Gość__*
  • Goście
21 marzec - Oblivion wydany w USA ! Gral ktos juz ? Moze ktos ma ciocie w USA ? Albo jaki torrencik? :D
  • 0

#63 walker Napisany 21 marca 2006 - 21:13

walker

    Blanka

  • Narybek
  • 247 Postów:
ja zcekam cierpliwie do piatku, chociaz najprawdopodobniej przysla mi dopiero w sobote,a w sobote mam teraz wyklady :x :x , ehhh zycie jest okrutne :evil:
  • 0

#64 Texz Napisany 26 marca 2006 - 11:30

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
0_o premiera już za nami, nikt nic nie pisze. Czyżby gra była aż tak uzależniająca? (o czym się zapewne już za kilka dni dowiem);
oblIVion na Gamerankings.com
Jak na razie 95.4 % ? Tylko? 8)
  • 0

#65 MaxVarEmreis Napisany 26 marca 2006 - 12:43

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

0_o premiera już za nami, nikt nic nie pisze. Czyżby gra była aż tak uzależniająca? (o czym się zapewne już za kilka dni dowiem);
oblIVion na Gamerankings.com
Jak na razie 95.4 % ? Tylko? 8)

Ja czekam na moj egzemplarz :). Mam nadzieje, że już jutro będe go miał. Napewno napisze tutaj moje wrażenia.
  • 0

#66 Gość__* Napisany 26 marca 2006 - 17:42

Gość__*
  • Goście

0_o premiera już za nami, nikt nic nie pisze. Czyżby gra była aż tak uzależniająca?


No wlasnie , to samo pytanie cisnie mi sie na usta... gdzie sie podzial ten hype ? Na haslo 'Oblivion' powino sie tutaj pojawic z 10 stron postow o tresci zblizonej do
" Oblivoon wyszedl omg wtf pwn musze to miec aaarghhh omg moje marzenia sie spelnia Oblivion oh yeaaa uhu uhu I must have it .. no matter what " lub cos w ten desen :)

Jak jak sobie przypominam jaka zajawke mialem grajac w Morrowinda... i jak pomysle, ze Oblivion da mi to samo z tym ze bedzie 'wiecej, lepiej i ladniej' to normalnie musze sobie palnac pare 'baranow' o sciane dla uspokojenia :wink: :D
  • 0

#67 Scorpio Napisany 26 marca 2006 - 17:45

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Eeee, cóż mi się wydaje że to klapa na miarę Dirge of Cerberus




A jeśli na taką jawną prowokację nikt słowa nie powie, to faktycznie jakaś czarna dziura zassała wszystkich związanych z tą grą. Albo jest tak dobra, że za cholercię nie da się od niej oderwać na te 5 minut by podzielić się wrażeniami :D
  • 0

#68 MaxVarEmreis Napisany 26 marca 2006 - 19:00

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Eeee, cóż mi się wydaje że to klapa na miarę Dirge of Cerberus




A jeśli na taką jawną prowokację nikt słowa nie powie, to faktycznie jakaś czarna dziura zassała wszystkich związanych z tą grą. Albo jest tak dobra, że za cholercię nie da się od niej oderwać na te 5 minut by podzielić się wrażeniami :D

A ja odpowiem na prowokacje, a co :P
Jakiś durowaty FFXII ma miec wiecej stron i wogole?? :P
Nie wiedziałem ze Dirge of Cerberus ma srednia ocen powyzej 95% :D
Nikt tu nie pisze, bo jeszcze gry ludzie nie maja (mowa o X360). Ledwie 2 osoby z mojej frend listy :). A PC za 6k zł to tez rzadkośc :P
  • 0

#69 wrog Napisany 26 marca 2006 - 20:08

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:
Hehe dokładnie, większość Xboxowców czeka na swoje paczki od DVDCrave :) Pewnie na początku tygodnia będą.
  • 0

#70 Godot Napisany 26 marca 2006 - 20:15

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
to napisze cos : to bedzie moja pierwsza gra na X360 ktora kupie razem z konsola :twisted:
  • 0

#71 Texz Napisany 27 marca 2006 - 08:40

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

to bedzie moja pierwsza gra na X360 ktora kupie razem z konsola

Zawsze lepsze to niż: "To będzie moja pierwsza gra i konsola, dla której ZABIJĘ!". Powtarzające się przez całe popołudnie, wczoraj po tym jak poszperałem w cenach nowych premiumek na allegro.
ps.[OT] Mani: chodziło mi o Krausową :D [/OT]
  • 0

#72 Bruce Napisany 27 marca 2006 - 11:35

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Oblivion zapowiada się prześwietnie o ile twórcy/trailery nie kłamią :wink: Mam nadzieję ,że tak jak to wygląda tak będzie naprawdę.A wtedy powiedzenie "Idę na spacer do lasu" nabierze całkiem nowego znaczenia :D
  • 0

#73 Gość__* Napisany 27 marca 2006 - 14:17

Gość__*
  • Goście
Mnie martwi tylko, że gra nawet na reklamach i trailerach zacinała, a przecież to leciało z konsol i pecetów firmy. WTF? Ja rozumiem, że gra może nie chodzić na moim syfiastym kompie, ale jak się robi reklamę gry, to raczej nie powinny zdarzać takie momenty jak zwalnianie animacji i lekkie szarpniecia. Gra robi kosmiczne wrażenie, ale animka jakas "nie teges."
  • 0

#74 Scorpio Napisany 27 marca 2006 - 14:20

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

to bedzie moja pierwsza gra na X360 ktora kupie razem z konsola

Jak kupisz więcej gier na X360 z konsolą, to odpal mi z jedną three-sixty :lol:

Czyli (taka przyprawa) wciąż czekamy i nabijamy posty mówiąc o oczekiwaniu nieznośnym :P Aaa tam, sam jestem diablo ciekawy jaka w praniu okaże się gra! Jak na razie cena na Allegro - 299zł. Jaka jest cena na złotówki z transportem z DVDCrave??


http://www.allegro.p... ... mited.html
czechor to prawie jak Czychu :)
  • 0

#75 walker Napisany 27 marca 2006 - 15:13

walker

    Blanka

  • Narybek
  • 247 Postów:
dzisiaj dotarla do mnie dycja kolekcjonerska na PC, samo wydanie jest ladne, szczegolnie moneta, ktora jest ladniejsza niz sie spodziewalem :P, szkoda tylko ze nie jest zlota :P, nie gralem duzo jak narazie, tylko zainstalowalem zeby zobaczyc jak mi pojdzie na moim kompie, i jak narazie chodzi ladnie, prawie wszystko mam na maxa, oprocz kilku pierdol obciazajacych najbardziej kompa:P, ale to nie miejsce na takie pierdoly wiec napisze o samej grafice, ktora mnie zmiotla:P, jest to najladniesza gra jaka dotychczas widzialem, no po prostu masakra, a podobno na x360 wyglada odrobinke lepiej ( poniewaz x360 obsluguje naraz HDR, bloom i antyaliasing, a na kompach trzeba wybrac albo HDR albo reszta...)
  • 0

#76 Ney Napisany 29 marca 2006 - 09:48

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Gamespy dał Oblivionovi "tylko" 4/5 (co się przekłada na gamerankings jako 80/100).
Plusy to olbrzymi świat i grafika.
Natomiast minusy to straszne błędy techniczne i logiczna niekonsekwencja.
Co szokujące (przynajmniej dla mnie) gra zachowuje się różnie zależnie od X360:
"Finally, there are technical issues that may be impossible to dismiss. On three out of five Xbox 360s running Oblivion at GameSpy, the game has noticeable technical problems. While performance seemed to vary on individual systems -- something you wouldn't expect from a console game"
Gra zawiesza się,ma długie loadingi itp...
Podsumowanie to:
It's got plenty to recommend it, but apart from its unprecedented visual achievements this is not a life-changing, essential or fully "next-gen" experience. It's a good, solid RPG that doesn't break the mold but instead makes one that's bigger and shinier.
  • 0

#77 walker Napisany 29 marca 2006 - 10:27

walker

    Blanka

  • Narybek
  • 247 Postów:
gamespy czasami wali oceny bardziej glupie niz gamespot, zreszta co mnie obchodzi to iz gamespy dal 4/5, dla mnie jest to gra next gen i tyle.
  • 0

#78 MaxVarEmreis Napisany 29 marca 2006 - 10:49

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Gamespy dał Oblivionovi "tylko" 4/5 (co się przekłada na gamerankings jako 80/100).
Plusy to olbrzymi świat i grafika.
Natomiast minusy to straszne błędy techniczne i logiczna niekonsekwencja.
Co szokujące (przynajmniej dla mnie) gra zachowuje się różnie zależnie od X360:
"Finally, there are technical issues that may be impossible to dismiss. On three out of five Xbox 360s running Oblivion at GameSpy, the game has noticeable technical problems. While performance seemed to vary on individual systems -- something you wouldn't expect from a console game"
Gra zawiesza się,ma długie loadingi itp...
Podsumowanie to:
It's got plenty to recommend it, but apart from its unprecedented visual achievements this is not a life-changing, essential or fully "next-gen" experience. It's a good, solid RPG that doesn't break the mold but instead makes one that's bigger and shinier.

Zawsze znajda sie malkontencji, którym coś sie nie będzie podobać. Wszystkim nie dogodzisz. Jedni wolą to drudzy tamto. Jedni wolą kobiety a drudzy....co innego :).
Mogłbym wyciagać jakieś wnioski z tej oceny gdyby nie była ona osamotniona, ale w momencie kiedy gra ma średnią prawie 95%, to nie ma sie nad czym nawet zastanawiać.

A tak BTW: jesli to nie jest gra next gen, to chciałbym zobaczyć ich definicje tekiej gry ( chyba nie predko sobie w taka zagraja :) )

P.S. Dostałem info że przyszłą paczuszka z DVDCrave do domciu :D. Wiec wieczorkiem powinienem skrobnac kilka słów.
  • 0

#79 xell Napisany 29 marca 2006 - 12:53

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

A tak BTW: jesli to nie jest gra next gen, to chciałbym zobaczyć ich definicje tekiej gry ( chyba nie predko sobie w taka zagraja Smile )

W listopadzie będą pierwsze gry 4D.
  • 0

#80 Gość__* Napisany 06 kwietnia 2006 - 17:13

Gość__*
  • Goście
Ludzie, co wy nic nie piszecie? (pomijam, ze ja tez nic nie pisze :P )

Prawda jest taka, ze wszystkich wessal najlepszy rpg wszech czasow (dla mnie FF sux ass).

PS: no to się zacznie wojenka :D
  • 0

#81 Gość__* Napisany 06 kwietnia 2006 - 18:11

Gość__*
  • Goście

[...] (dla mnie FF sux ass).
PS: no to się zacznie wojenka :D


FF to zupelnie inny klimat ... IMO takie FF XII zjada obliviona ... ;)
  • 0

#82 Scorpio Napisany 06 kwietnia 2006 - 18:35

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
zioolek, normalnie mod tego działu słyszałem że jest fanem niezdrowym FF. Jaka wojna? Kastracja posta, a jak to nie zadziała to i właściciela :) Tak tylko słyszałem ... :)

Hmmm, coś mało opini po premierze. Normalnie Dirge of Cerberus większe zamieszanie wywołał :lol: Panowie, czy tak mało osób ma X360 i Obliviona, czy po prostu nie ma o czym pisać. A jak w DoC było o czym, pisać a tutaj nie ... nie zawiedźcie mnie userzy 8)
  • 0

#83 Gruby01 Napisany 06 kwietnia 2006 - 19:48

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:

takie FF XII zjada obliviona ...


Jestem fanem FF ale nie jestem przekonany czy tak bez problemu zjada Obliviona.

Zresztą nie widzę większego sensu porównywać tych gier choćby z takiego powodu jakim jest różnica konsol i ich moc. Jeżeli chodzi o grafikę to FF XII może tego nie wygrać o ilość elementów tez.

Podsumowując nie wiedze sensu porównywać RPGa z current-gena do RPGa z next-gena, mija się to z jakim kolwiek sensem.

Pozdro Szacun.
  • 0

#84 wrog Napisany 06 kwietnia 2006 - 20:08

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:

Panowie, czy tak mało osób ma X360 i Obliviona, czy po prostu nie ma o czym pisać. A jak w DoC było o czym, pisać a tutaj nie ... nie zawiedźcie mnie userzy

To pierwszy powód. Drugi jest taki, że ci co mają i grają nie chcą tracić czasu na pisanie :) Fanem tego gatunku nie jestem, a gry RPG, w które grałem bym pewnie bez problemów policzył na palcach jednej ręki. Mimo to Oblivion mnie wciągnął na całego. Na liczniku mam ponad 20 godzin jak na razie i żadnego głównego questa wykonanego... Chodzę sobie, gadam z ludźmi, zwiedzam, jakies poboczne zadanka wykonuję itd. Must have dla każdego posiadacza X360.
  • 0

#85 raf Napisany 06 kwietnia 2006 - 20:24

raf

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 875 Postów:
Małe pytanko do tych co mieli okazją zagrać. Czy gra różni się czymś od poprzedniej części? Poza grafą oczywiście. Bo wielu ludzi wymaga od next genów kapke więcej niż tylko poprawy w grafice.
  • 0

#86 MaxVarEmreis Napisany 06 kwietnia 2006 - 22:06

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Ja juz tu napisałem pare wypowiedzi i mi je wcieło :/ . A nie lubie sie powtarzac :D

Podobnie jak wrog mam blisko 20 h na liczniki i zadnego głownego questa wykonanego. Szczerze to nawet jeszcze nie zdobyłem wszytkich rekomendacji dla gildi magów a dopiero po tym bede mogł sie wdrapywac po szczebelkach kariery wizarda :D. Tak wiec duuuzo gry jeszcze przedemna.
Jakie rozwiazania mi sie podobaja w Obku?? Np to , że cały swiat awansuje wraz z nami. Przeciwnicy sa mocniejsz jesli jestesmy na 12 lv niż wczesniej jak bylismy na 4 lv. I to w całym świecie a nie tylko rejonie. Bo juz po ok 40 min gry mamy dostep do całego świata. Tego mi naprawde brakuje w jRPG. A co najfajniejsze jest to, że awanse przeciwników nie opieraja sie tylko na zwiekszeniu hp, ale głownie na zmianie uzbrojenia. Wiec choć trudniej juz ukatrupi, to nagroda jest dużo lepsza ( w koncu mój mag chodzi w porzadnej mitrilowej zbroi a nie w skórze ściagnietej z jakiegoś podrzednego goblina :D ).

IMO Oblivion zjada wszytkie jRPG. I mówie to z perspektywy osoby która gra praktycznie we wszytsko co ma wspólnego z tym gatunkiem. Wychowałem sie na jRPG. jRPG potrzebny facelifting. Oblivion jest dobrym przykładem do nasladowania ( oczywiscie zmiany nie moga obejmowac klimatu jRPG :) ).
  • 0

#87 Strenger Napisany 06 kwietnia 2006 - 23:58

Strenger

    Link

  • Narybek
  • 292 Postów:

cały swiat awansuje wraz z nami.


To generalnie reguła ze wszystkich Elder Scrolls. To jakich przeciwników spotkasz w świecie zależy od twojego lvl. Więc trzeba się pilnować aby nie awansować na dziwnych skill'ach zbyt szybko bo okaże się że nie ma się dostatecznie rozwiniętych skill'i do walki aby porozwalać te potworki.

Niestety tak dzieje się tylko z potworkami które nie są związane z głównym questem. Te z którymi walczysz w jego ramach są ustawione raz na zawsze - więc jeśli na poczatku olejesz główne zadanie i pobiegasz robić coś inego traci ono jakiekolwiek wyzwanie bo szybko jesteś silniejszy niż przygotowane mobki. A przynajmniej tak to wyglądało w poprzednich częściach.
  • 0

#88 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2006 - 11:09

Gość__*
  • Goście
Apropo zmian do Morrowinda- Oblivion jest znacznie bardziej rozbudowaną grą. Oprocz tego z czystym sercem moge powiedziec, że wszystko co denerwowalo w Morrowindzie, tu zostalo usunięte. Ni i questy są ciekawsze.
Ja mam już na liczniku 30h (plus 17 dla postaci, z ktorej zrezygnowalem) i moge powiedziec, że rozgrywka nie jest praktycznie niczym ograniczona. Wszystko jest bardzo ładnie wyważone, każda klasa postaci ma swoje atuty (tzn: tak samo trudno gra się magiem jak i wojownikiem czy złodziejem)
Apropo awansowania świata- nawet wydarzenia, jakie dzieją się w Obku są związane z naszym lv. Zdobywając doświadczenie uaktywniamy questy, do ktorych nie mamy dostepu, bedą słabszymi (np: odziwedzając za ktorymś razem pewne miasto, dowiadujemy sie ze umarl ktoś ważny i badamy przyczyny jego śmierci)
Ogolnie jest to gra, ktorej szybko inny rpg nie zagrozi. Czekamy na mass efect, fable 2 i jade empire 2 (na mysl o tych grach i o potencjale x36 dostaje orgazmu)
  • 0

#89 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2006 - 11:44

Gość__*
  • Goście
Sorx za post pod postem ale:
Na IGN da się wyczytać, że panowie z bethesda software juz szukuje patch do Obliviona ( w obu wersjach). Oprocz tego szykowane są dwa nowe dodatki-questy i nowe przedmioty. Mają sie ukazac w przyszlym tygodniu :)
  • 0

#90 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2006 - 19:41

Gość__*
  • Goście
i co najciekawsze za smieszne pieniadze...na PCta ma kosztowac 2 dolary, a na Xa pewnie bedzie niewiele drozszy...
  • 0



Inne z tagami: