Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
5503 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość__* Napisany 01 czerwca 2005 - 07:25

Gość__*
  • Goście
Mam nadzieje, że jednak na X3,6 wyjdzie, bo wtedy będe na 100% wiedział którego gena wybrać :)
  • 0

#32 Gość__* Napisany 01 czerwca 2005 - 11:00

Gość__*
  • Goście
Mnie filmik maxymalnie ubawił :D . Zastanawia mnie tylko o co moze chodzić z textem " No place to hide". Ze niby już skradania i chowania się nie będzie :? ??
  • 0

#33 Gość__* Napisany 01 czerwca 2005 - 11:38

Gość__*
  • Goście
No place to hide to tytuł piosenk KoRna wiec mozemy sie spodziewac wypasnego soundtraka :mrgreen: a tak na powaznie "no place to hide" oznacza to iz ma PIERWSZY RZUT OKA NIE BEDZIE SIE GDZIE SCHOWAĆ...you know takie kryjówki na które tak odrazu nie wpadniesz.
  • 0

#34 Gość__* Napisany 01 czerwca 2005 - 12:43

Gość__*
  • Goście
Zwiastun z E3 jest świetny. Niby to jedno wielkie jajo, ale dostarcza też paru informacji o kolejnym MGSie. Radzę tez obserwować stronę Kojima Productions, bo tam pewnie będą pojawiać się kolejne newsy i materiały o MGS4, aczkolwiek pewnie nieprędko.

Intrygują mnie w tej części dwie postaci: Big Boss i Meryl. Spójrzcie na niebieską grafikę na stronie Outer Heaven. Big Boss jest tak jakby... nagi. Kojima lubi zaskakiwać,a le wątpię, żeby uraczył nas rozbieranymi scenami z jakimś dziadkiem. Może więc BB na grafiku sugeruje tylko, że rząd coś kombinuje ze zwłokami tatusia Snake'ów? Hibernacja albo kolejne próby klonowania? Zobaczymy. Big Boss był też w instrukcji do MGSa i pojawiał się w grze pośredio.

A co pojawienia się Meryl rodzi się w mojej głowie pytanie: Snake poddał się na torturach, czy nie? Jeśli nie, to Hal pewnie jakoś się wydostał i przeżył. A jeśli się poddał, to może Meryl jakoś jednak przeżyła (cuda, cuda) i pragnie teraz zemścić sią na Snake'u za to, że ją zostawił. A może Meryl, którą znamy z MGSa, to nie była prawdziwa Meryl :?: Może trochę za bardzo kombinuję, ale nie zdziwiłabym się, gdyby Kojima też kombinował :D .
  • 0

#35 syon Napisany 01 czerwca 2005 - 13:25

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

A co pojawienia się Meryl rodzi się w mojej głowie pytanie: Snake poddał się na torturach, czy nie? Jeśli nie, to Hal pewnie jakoś się wydostał i przeżył. A jeśli się poddał, to może Meryl jakoś jednak przeżyła (cuda, cuda) i pragnie teraz zemścić sią na Snake'u za to, że ją zostawił. A może Meryl, którą znamy z MGSa, to nie była prawdziwa Meryl Może trochę za bardzo kombinuję, ale nie zdziwiłabym się, gdyby Kojima też kombinował


Jeśli dobrze pamiętam to po tym jak Snake wyrwał razem z Marylą na zewnątrz powiedział do pułkownika o tym by wezwał jakąś ekipe bo w bazie został Hal. Wszak przecież baza nie została całkowicie zniszczona a jedynie hangar z Rexem, więc cudów o zmartwychwstaniu tu się na pewno nie pojawią ;) - zresztą kto by tam wiedział, nie wiem w sumie po co to pisałem... wtf? Kojima has you...
  • 0

#36 Gość__* Napisany 01 czerwca 2005 - 14:49

Gość__*
  • Goście
Tak, chyba coś takiego było... Kiedyś przeszłam MGSa ze cztery razy, ale to było parę lat temu i pamięć jest już nie ta. Czyli mogłoby wyjść na to, że Solid, tak jak kiedyś Naked, nie dał się złamać na toruturach. Z drugiej strony, gdyby Hal został uratowany przez pułkownika, nie sądzę, żeby tak łatwo go wypuszczono - za dużo wiedział. Wersja, że uciekł na skuterku razem ze Snakem i żyli długo i szczęśliwe, aż do odkrycia kolejnego Metal Geara, bardziej do mnie przemawia. Ale Kojima i tak wie swoje i na pewno to coś innego niż my wiemy :wink: .

P.S. A co do Raidena - lubiłam tę postać i uważam, że czepianie się jej jest nieuzasadnoine. Oczywiście, moją pierwszą reakcją na niego była reakcja rozwydrzoengo dziecka (o proszę, a dziś mamy Dzień Dziecka :) ): "Oddajcie mi mojego Snake'a!", ale później go polubiłam i sądzę, że bardzo pasował do swojej roli. Jeszcze idealistyczny, naiwny i wszyscy go oszukują,a le jakoś sobie radzi. Poza tym lubię Raidena i tyle. Snake nie może żyć wiecznie (chociaż Pan Kojima ma wyobraźnię...), więc może Rai staine się jego zastępcą.
Dopóki ktoś go nie zlikwiduje.
  • 0

#37 Gość__* Napisany 01 czerwca 2005 - 18:56

Gość__*
  • Goście
Wiemy kim jest Deep Throat! To znaczy, ci, którzy grali z MGSa wiedzą w pewnością, ale dziś oficjalnie ogłoszono, że człowiekiem, który był informatorem dziennikarzy w aferze Watergate był Mrak Felt. Wybaczcie offtopa, ale sądzę, że to może być ciekawsotka dla tych, którzy interesują się połączeniami MGSa z prawdziwym światem :mrgreen: .
  • 0

#38 syon Napisany 01 czerwca 2005 - 21:21

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Taa.. pewnie Hideo zadzwonił do 91 letniego dziadka i powiedział: "stary robimy kolejną część i jesteś nam potrzebny, możesz już wyjść." - no to Hoop :mrgreen:
  • 0

#39 Gość__* Napisany 08 czerwca 2005 - 21:49

Gość__*
  • Goście
Kurcze, a ja bylem juz niemal pewien, ze Hideo konczy definitywnie z seria...Dobrze, ze sie tak nie stalo, bo szanse na drastyczne obnizenie lotow jesli chodzi o kolejne odslony przygod Snake'a po jego odejsciu oceniam na wysokie- moglyby nadszarpnac zaufanie tych tysiecy mgso-holikow...

Tymczasem czekam na jakis konkretniejszy trailer, gdzie zostanie pokazane owo miejsce akcji i...zapewne rownież doskonale zmontowany material z cut-scenek, ktory znowu wszystkim namiesza w glowie. Oczekiwania co do MGS 4 mam w zasadzie tylko jedno- niech zrobi na mnie wieksze wrazenie niz Sanke Eater i juz nie mam pytań. A wierze, ze Hideo majac PS 3 pod reka znow stworzy arcydzieło.

BTW- Witam z powrotem wszystkich Forumowiczow. Pozdro i zycze sobie i Wam rownie spoko dyskusji jakie mialy miejsce przed moim zniknięciem ;)
  • 0

#40 Danteusz Napisany 08 czerwca 2005 - 23:20

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Przedstawię wam moją wizję MGS4:
"No place to hide" - pierwsze co mi przyszło do głowy po usłyszeniu tego hasła było miasto. Snake nie będzie miał sie gdzie ukryć bo wszędzie będą ludzie. "Ale dlaczego Snake ma się ukrywać w mieście?" Bo zostało opanowanie przez terrorystów. "Jak i dlaczego?" Nie mam pomysłu ;) Hideo na pewno znalazłby dobry powód :D "No dobra, ale jak znalazł się tam Snake?" .... Przez przypadek! Snake będzie na początku nieuzbrojony, w cywilnym ubraniu. Będzie miał przy sobie jedynie nóż, który nosi na wszelki wypadek. Broń zdobędzie na przeciwnikach (bo Kojima wreszcie wpadnie na pomysł że z żołnierzy nie muszą wypadać skrzynki :D ). Na początku musi się skontaktować przez radio z dowództwem (telefony są odcięte). Potem oczywiście uratuje świat przed zagładą 8) Taki początek byłby świetnym nawiązaniem do klasycznych filmów akcji (Liberator, Die Hard) a jak wiemy Hideo uwielbia takie aluzje.
Co wy na to?
  • 0

#41 Gość__* Napisany 09 czerwca 2005 - 10:36

Gość__*
  • Goście
Kiedyś, już baardzo dawno temu zastanawialiśmy się z Ryo'em nad tym, gdzie będzie rozgrywał się nowy MGS.. miasto było jedną z pierwszych propozycji, ale ją odrzuciliśmy, bo to nie pasuje do typowej skradanki.. najdziwniejsze, co nam przyszło do głowy to Metal Gear Heaven, ale to bardziej żart niż propozycja :wink: A już tak zupełnie poważnie.. podobno ma to nas zszokować.. miasto by cholernie wszystkich zdziwiło i byłaby to na pewno rewolucja w serii.. tylko, że teren działań jest za duży(bo mamy na myśli miasto rodem z GTA, a nie dżungle taką, jak w MGS3).. no, ale co innego- samolot jest za mały, pod wodą 18 godzin nie wytrzyma nawet Snake, biegun też nie byłby niczym nowym, pustynia też.. więc też postawiłbym na miasto(nawet pomimo tego, że wydaje się to nierealne).. bo pamiętacie chyba, gdzie kończył się MGS2? A no właśnie 8) Tylko tu obawiam się jednej rzeczy- w MGS3 BB przeżył eksplozje nuklearną, więc nie chciałbym w MGS4 zobaczyć Snake'a skaczącego z Empire State Building za Metal Gearem :wink: Apropos nawiązań do filmów.. już w MGS2 był poruszony wątek King Konga(rozmowa Rose z Raidenem).. może teraz Metal Gear będzie się wspinał na ESB :lol: Anyway, jestem dobrej myśli..
  • 0

#42 Scorpio Napisany 09 czerwca 2005 - 11:32

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

No place to hide" - pierwsze co mi przyszło do głowy po usłyszeniu tego hasła było miasto. Snake nie będzie miał sie gdzie ukryć bo wszędzie będą ludzie.


A ja myślę, że akcja będzie dotyczyła akcji w bazie Patriots aka LaLiLuLeLo (liczę po cichu na wyjaśnienie tego wątku). A w mieście jest dużo miejsc do ukrycia - budynki, budki, rogi domów,...
  • 0

#43 Gość__* Napisany 09 czerwca 2005 - 11:41

Gość__*
  • Goście

No place to hide" - pierwsze co mi przyszło do głowy po usłyszeniu tego hasła było miasto. Snake nie będzie miał sie gdzie ukryć bo wszędzie będą ludzie.


A ja myślę, że akcja będzie dotyczyła akcji w bazie Patriots aka LaLiLuLeLo (liczę po cichu na wyjaśnienie tego wątku). A w mieście jest dużo miejsc do ukrycia - budynki, budki, rogi domów,...

Bazy były w MGS1 i 2- odpada.. a z tym 'no place to hide' ma być tak, że na początku ma nam się wydawać, że nie ma gdzie się ukryć.. a więc podane przez ciebie przykłady nie obalają tezy..
  • 0

#44 Gość__* Napisany 09 czerwca 2005 - 12:12

Gość__*
  • Goście
Co do "No place to hide", to na ten dźwięk w mojej głowie pojawił sie od razu obraz Bieguna i pustyni - wiadomo - wszędzie tylko śnieg/piach, niemalże płaska przestrzeń, więc nie ma gdzie się schować. Kojima jednakże w jednym z wywiadów powiedział, że to z pozoru nie będzie gdzie się schować, więc teoria z miastem rzeczywiście może mieć sens. Miasto nawet nie będzie musiało być opanowane przez terrorystów. Wystarczy, że rzucimy Snake'a do jakiejś małej mieściny i obwieścimy wszystkim jej mieszkańcom "Widział -eś/-aś tego człowieka? Zgłoś to policji! To groźny kryminalista!" A jeśli będziemy sterować Raidenem, to sprawa będzie jeszcze prostsza (do zlapania nas) - w końcu mężczyźni z długimi blond włosami są jeszcze rzadkością (raczej wszędzie). A co wątku LaLiLuLeLo, to ja także chętnie zobaczyłabym jego wyjaśnienie albo chociaż rozjaśnienie...
  • 0

#45 syon Napisany 09 czerwca 2005 - 17:04

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Większość sądzi i snuje domysły, że Snake będzie pewnie popindalał po ośmiopasmowej jezdni, skakał po słupach wysokiego napięcia, a przecież wcale może tak nie być. Jeśli ma być akcja skradankowa to TYLKO W BUDYNKACH, a nie po ulicach miasta. Zostają jeszcze np. kanały, z których wcześniej się nabijałem, może park? Kurna to nawet może nie być w mieście... i tak temat dobije do 15 stron i wtedy dopiero pewnie gierka wyjdzie i bedzię jeden wielki ZONK. Wtedy niech każdy sobie wróci do pierwszych stron tego tematu i niech ryje ze śmiechu co napisał :)
  • 0

#46 Danteusz Napisany 09 czerwca 2005 - 17:23

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
W mojej wizji MGS4 ulice patrolują terroryści, więc akcja nie musi się dziać tylko w kanałach i budynkach.
  • 0

#47 Gość__* Napisany 09 czerwca 2005 - 17:32

Gość__*
  • Goście
A ja sądzę, że skoro tylu ludzi myśli, że chodzi o miasto i budynki, to Hideo i tak wymyśli coś zupełnie innego :D .
  • 0

#48 Gość__* Napisany 10 czerwca 2005 - 14:08

Gość__*
  • Goście
Ja liczylbym na zwiekszenie nieco poziomu trudnosci- cos pomiedzy Hard a Extreme. Skoro miejscowka ma byc swieza, to stopien trudnosci rowniez powinien ulec zmianie. Zreszta nowa kamera juz ulatwi gre tym osobom, ktore narzekaly na ta zastosowana w MGS 3.
  • 0

#49 Gość__* Napisany 10 czerwca 2005 - 14:19

Gość__*
  • Goście
ja bym poprostu chciał żeby HIDEO niezrobił sobie jaj i nie zrobił nam powturki z mgs3 nie mówie że mgs3 był zły wręcz przciwnie ale taki twurca jak HIDEO ktury jużpostawił sobie pomnik powinien nas dobić czymś naprawde wielkim i mam nadzieje że to będzie właśnie mgs4
  • 0

#50 Gość__* Napisany 13 czerwca 2005 - 11:59

Gość__*
  • Goście
Właśnie, co do kamery - powiedzcie mi, czy naprwdę uważacie, że ta wymaga zmian :?: Hideo ją zmieni, bo większość graczy się tego domaga i przetestuje ją w MGS3: Subsistence. Ja jednak uważam, że kamera w MGS i MGS2 była idealnym rozwiązaniem, najlepszym, jakie widziałam! MGS3 to już trochę inna bajka. Kurdęęę, denerwowało mnie na początku to, że nie widzę pewnych miejsc; ale, hej, o to tu chodziło :!: Trzeba było patrzeć "z oczu" i ruszać prawą gałką! Na tym ta gra polegała! Nie było radaru - trzeba było sobie radzić za pomocą zmysłów. Wprowadzenie "ruchomej" kamery na pewno pociągnie za sobą to, że pewne rzeczy zobaczymy tylko, jeśli będziemy nią ruszać w odpowiednie strony, ale czy jesteście twardymy zwolennikami takiej kamery, czy dla Was mogłaby zostać też stara? Mnie osobiście w grach denerwuje to, że jak kamera jest ruchoma, to nie można jej unieruchomić. I tak np. uciekamy, walczymy a kamera nagle robi zwrot o 180° i ziuuuuuuu... blah! Jesteś ścierwem na dnie przepaści. Oczywiście, wierzę w geniusz Kojimy i w to, że on jakoś sobie z tym poradzi, ale nie kocham szczególnie tej "nowej" kamery.
  • 0

#51 syon Napisany 13 czerwca 2005 - 16:44

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Hmm... w sumie to wolę jak pozycja kamerki jest narzucona i nie da się kręcić wokół osi bohatera. Jednak jeśli będzie inaczej to też nie pogardzę, bo może być tak i tak. Właśnie jestem ciekaw jak to wyjdzie w MGS3:S.
  • 0

#52 BeSOS Napisany 13 czerwca 2005 - 20:42

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
ja mam nadzieję, że zmienią wreszcie kamere. Samo to, że tak własnie robią w MGS3:S świadczy o tym, że wreszcie zaczynaja robic cos w tym kierunku. Nie wiem jak jest w MGS3, ale teraz pogrywam w MGS2 i strasznie wnerwia mnie to, że nie można regulowac kąta widzenia - ciągłe przełaczanie z TPP na FPP mnie nieco wnerwia.
  • 0

#53 Gość__* Napisany 13 czerwca 2005 - 21:19

Gość__*
  • Goście
Zmienią, zmienią, na pewno. Sądzę, że dobitnie świadczy o tym wywiad z Kojimą który prztłumaczyło Outer Heaven

W czasie tworzenia MGS3 spotkaliśmy się z licznymi opiniami odnośnie kamery, tego jak bardzo ta kamera jest stara, widok przestarzały, ale ja pomyślałem, że MGS1/2/3 to prawie jak trylogia, więc chciałem zachować taką kamerę, żeby pasowała do serii. Jednak, kiedy już skończyliśmy prace nad MGS3, zaczęliśmy eksperymentować z nową kamerą 3D, której wszyscy się domagali.

Jednak to jest gra, więc muszę słuchać użytkowników, musimy wysłuchiwać ich oczekiwań, co do tego w jakie gry chcą grać. Przykładowo, nikt nie kupi auta, które nie będzie się poruszać jak auto, tak samo jest z grami. Wydaje mi się, że musimy być ostrożni i zbierać jak najwięcej opinii.
Przykładowo, zapewniam że w przypadku MGS4 nie będziemy uparci i nie zrobimy takiej samej kamery jaką mieliśmy w trylogii. Wiem, że jest taki trend – kamera 3D i widok z FPP. Nie będę kontynuował tego co robiliśmy, ponieważ spotkałem się z licznymi opiniami, że należy wprowadzić takie kamery jakie są w innych grach. Tu sprawa dotyczy tego co gracz widzi, to jest jego gra, więc bardzo poważnie traktuje takie opinie.


http://www.metalgear...cles.php?id=242
  • 0

#54 Danteusz Napisany 16 czerwca 2005 - 12:09

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Metal Gear Solid 4 tylko na PlayStation 3
Ze świata, 16 czerwca 2005, 11:08 (Domek)


Hideo Kojima, stojący na czele niedawno założonego studia developerskiego Kojima Productions, powiedział, że czwarta część Metal Gear Solid ukaże się jedynie na PlayStation 3. Seria pozostanie więc silną bronią Sony.

Hideo w wywiadzie udzielonym magazynowi Famitsu stwierdził, że wprawdzie mogłyby powstać wersje nowego MGS´a na inne konsole, ale wymagało by to powiększenia zespołu i dodatkowych nakładów finansowych. Poza tym gdyby już miał tworzyć na Xbox´a 360 czy Revolution, to woli zająć się tytułami przeznaczonymi specjalnie na owe konsole i pomyślanymi od początku dla ich właścicieli.

Taka deklaracja uznanego twórcy specjalnie nie dziwi. Seria Metal Gear Solid jest przez graczy bardzo ceniona i z pewnością firmie Sony bardzo zależy na tym, by nadal kojarzona była z jej konsolami. W końcu z pewnością znajdzie się wielu takich, którzy kupią PlayStation 3 wyłącznie dla nowej gry z serii.


  • 0

#55 Gość__* Napisany 16 czerwca 2005 - 13:05

Gość__*
  • Goście
Niezła gadka propagandowa, ale każdy wie, że Konami to jedna z nielicznych firm, które konwertują gry nawet na piece. W sumie nawet PES przeszedł, więc konwersje MGS4 możemy uznać niemal za pewnik. Na takich tytułach się zarabia. Rok czasu to max. zanim nie wyjdą wersję na inne platformy.
  • 0

#56 Danteusz Napisany 16 czerwca 2005 - 13:10

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
MGS 3 jest tylko na PS2 i nic nie zapowiada konwersji na Xa.
  • 0

#57 Ryo-San Napisany 16 czerwca 2005 - 13:14

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
hehe Kojima bylbym niezlym dyplomata..bo wypowiedz jest hmmm dobra dla kazdego obozu...i jasno wyjasnia czemu nie..ciekwe ile w tym marketingowego gadania..

MGS 3 jest tylko na PS2 i nic nie zapowiada konwersji na Xa.

MGS 3 niedlugo wyladuje na PC..na Xboxa zapewne nie chcieli tej gry wydawac bo jak wiemy w listopadzie chyba kazdy zapomnie czym jest Xbox..kazdy bedzie sie jarał 360tką...
IMO pewnie dlatego Soul Calibur 3 nie uderzy na Xa i RE5...ale to tylko takie moje teorie..
a co do MGS to fakt Kojima powiedzial jasno i wyraznie...pytanie teraz tylko czy ludzie z obozu N czy M$ nie bedą chceili go przekonac...
  • 0

#58 Danteusz Napisany 16 czerwca 2005 - 13:20

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Wiem że ma być na PC ale konsole i PC to inne rynki. Gdyby miało być na Xa to już byłoby o tym głośno.
  • 0

#59 Gość__* Napisany 16 czerwca 2005 - 13:37

Gość__*
  • Goście

MGS 3 niedlugo wyladuje na PC..na Xboxa zapewne nie chcieli tej gry wydawac bo jak wiemy w listopadzie chyba kazdy zapomnie czym jest Xbox..

Kojima mówił w jakimś wywiadze, a propo MGS3:S, że chciano nawet skonwertować MGS3 na X'a z trybem online, bo wiadomo, że na konsoli MicroSoftu ten jest lepiej rozbudowany, ale konwersja na X-Pudło zabrałaby po prostu więcej czasu, a Hideo chce się skupić na MGS4.

Cieszę się, że MGS4 będzie exclusivem dla PS3, bo mam już dwa pewne powody dla kupienia tej konsoli (drugi to nowy Final zmierzjący na PS3). To, czy gra ukaże się na PC mnie nie obchodzi, a skoro Kojima chce skupić się na tworzeniu, to sądzę, że nie będzie bawił się w babranie w konwersje (bo przecież w konwersji zawsze można umieścić to, czego nie zdążyło się w oryginale - a Hideo pobodno chce iść do przodu, a nie stać przy tych samych garach?). Jestem dobrej myśli.
  • 0

#60 Danteusz Napisany 16 czerwca 2005 - 13:42

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Czy MGS3 na PC jest pewny? Konami nie chwali się tym na oficjalnej stronie, Gamespot, gamerankings i GameFaqs o tym nie wspominają, za to IGN ma MGS3 PC w swojej bazie.
Nie chciałbym zobaczyć MGS4 na innych platformach. Seria jest mocno powiązana z PlayStation. Wiem że jest MGS1 na GC i MGS2 na Xa ale mimo wszystko gry Kojimy są symbolem konsoli Sony.
  • 0