Skocz do zawartości

Zdjęcie

Resident Evil 4 [wersja PS2]


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
722 odpowiedzi na ten temat

#1 Squall Napisany 19 maja 2005 - 16:31

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:

Dobra, krótko i na temat.

O RE4 powiedziano wiele, ale mało powiedziano o konwersji tej gry na PS2, bo mało było wiadomo. Teraz jest już trailer wersji na PS2 i chętnie usłyszę Wasze wstępne opinie na temat jakości konwersji.

Tu jest trailer, jeśli ktoś go nie widział, a nie chce mu się szukać.

BTW: Ja jestem pozytywnie zaskoczony i na pewno kupię wersję na PS2.


Ten post był edytowany przez DaddyMadCaddy dnia: 25 sierpnia 2013 - 15:14

  • 0

#2 Gość__* Napisany 19 maja 2005 - 19:20

Gość__*
  • Goście
Chyba wszyscy kupią tego hiciora
  • 0

#3 Texz Napisany 19 maja 2005 - 19:58

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Niestety z grafą nie ma co się oszukiwać. Przykro nam, Capcom :)

WELL DONE !!! (? z framerate ale to jakoś przy reszcie ujdzie w tłoku)
  • 0

#4 Squall Napisany 19 maja 2005 - 20:12

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
No wiadomo, że klatki będą spadać, ale to PS2 - wiekowy sprzęt. :D Tylko co z tego? Ważne, że grafika jest bliska tej z GCN'a i na żadne poważne cięcia się nie zapowiada.

Capcom zadziwia, przynajmniej mnie. :wink:
  • 0

#5 Gość__* Napisany 19 maja 2005 - 20:15

Gość__*
  • Goście
hell jeah! dla tej gierki (no i MGS: tS) miałem kupic w wakacje GC...myslałem ze róznica w grafie bedzie duzo większa...
  • 0

#6 Godot Napisany 19 maja 2005 - 20:15

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
co z tego ze bedzie rwac skoro bedzie grafa ladna? heh, przesiadz sie na pieca, tam takie akcje sa na porzadku dziennym... kurcze, wraz z RE4 PS2 dostanie jedna z najlepszych gier tej generacji, miodzio po prostu, przeszedlem to na gacka i wiem ze macie sie z czego cieszyc :twisted:
  • 0

#7 BeSOS Napisany 19 maja 2005 - 20:28

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
przyznam, że jak screeny były tragiczne, tak trailer wyglądał juz świetnie. Nie zauwazyłem jakiś ogromnych różnic w grafice. no i na końcu trailera widać nowe filmiki, których nie było na GCN ;]
  • 0

#8 Squall Napisany 19 maja 2005 - 20:29

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
Co Wy z tym rwaniem? Gadacie tak, jakby framerate był na poziomie 15 FPS'ów. :D Przecież dobrze jest. 8) A poza tym - pamiętacie Shenmue 2 na DC :?: Ta gra rwała. :twisted:

EDIT: Capcom ma teraz więcej miejsca na płytce, więc na pewno dojdą jakieś dodatkowe wstawki. Tym bardziej, że RE: CV zawierało sporo dodatkowych scenek w porównaniu do wersji na DC. :wink:
  • 0

#9 marioo Napisany 19 maja 2005 - 20:31

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Obejrzałem trailer! co moge powiedziec? Ci którzy mówili ze ps2 nie da rady, moga juz nic nie mówic....Oczywiscie sama gra nie wyglada juz tak ładnie jak na gacku, jednak MEGA duzej różnicy nie ma :P Spokojnie jest na co czekac :) i po raz kolejny trzeba powiedziec CAPCOM rox :mrgreen:
  • 0

#10 Gość__* Napisany 19 maja 2005 - 21:29

Gość__*
  • Goście
Teraz przynajmniej więcej osób będzie miało szansę zagrać w tak znakomitą grę, jaką jest bez wątpienia RE4 (wiadomo, ilu ludzi posiada PS2, a ilu Gamecube’a)... Po konwersji na konsolę Sony wiele się nie spodziewałem, a po obejrzeniu screenów ( http://www.gamespot.... ... index.html ) nie byłem zbytnio zachwycony... Ale trailer pokazał, że wcale nie jest tak źle i gra aż tak bardzo nie odbiega pod względem graficznym od wersji na GCN. Mają jeszcze czas na doszlifowanie całokształtu, a i bez tego w chwili obecnej wygląda to przyzwoicie.
  • 0

#11 Squall Napisany 19 maja 2005 - 21:46

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
Po eksplozji materiałów związanych z nową generacją, gry z obecnej generacji wyglądają co najwyżej przyzwoicie. :wink:

RE4 w wersji na PS2 wygląda bardzo dobrze, choć oczywiście widać, że GCN jest nowszą konsolą. Najgorszym aspektem konwersji jest data jej premiery. :)
  • 0

#12 Yoori Napisany 20 maja 2005 - 11:49

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Nice, nice :D Ja tam wielkich cięć w grafice nie zauwarzyłem, ani jakiś rwań w animacji, już nie moge sie doczekać, byle do winter.
  • 0

#13 Gość__* Napisany 04 czerwca 2005 - 10:01

Gość__*
  • Goście
Tak naprawdę jedyną rzeczą która Capcom mógłby skopać przy konwersji jest sterowanie i wynikający z niego feeling podczas strzelania. Oczywiście coś takiego nie bedzie miało miejsca, więc RE4 nie moze zawieść.

Grafika. Nie przeskoczy się ograniczeń sprzetowych i gra będzie wyglądac gorzej.tyle tylko, ze podczas grania w gre z takim gameplayem zwyczjnie zapomina sie o grafice. Nie zapomina się natomiast o długich loadingach i własnie ten element moze na ps2 dawać ciała. Nie mówię, ze tak będzie ale jest to prawdopodobne.
  • 0

#14 Gość__* Napisany 04 czerwca 2005 - 14:52

Gość__*
  • Goście
pytanie.kiedy premiera?bo już nie moge się doczekać :twisted:
  • 0

#15 Gość__* Napisany 04 czerwca 2005 - 18:38

Gość__*
  • Goście
Premierę przewidziano na koniec tego roku, dokładniej na listopad, chociaż w przypadku wersji europejskiej nie jest to jeszcze takie pewne... A tak z innej beczki: wiadomo już, że dla wersji RE4 na PS2 również będzie dostępny Chainsaw Controler - z tym że będzie on sprzedawany w kolorze czerwonym (odpowiednik na GCN'a był żółty).
  • 0

#16 marioo Napisany 23 czerwca 2005 - 17:52

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Dokładna data premiery to 18 listopad 2005.

a oto okładka z wersji ps2:
Dodany obrazek
  • 0

#17 Gość__* Napisany 03 lipca 2005 - 07:59

Gość__*
  • Goście
jestem pozytywnie nastawiony trailerem i myśle,że to nie może się udać... RE na PS2 napewno nie przebije wersji z NGC, choć i tak w nią pogram :twisted: 8)
  • 0

#18 Danteusz Napisany 03 lipca 2005 - 10:48

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
Grafiką raczej nie przebije wersji na GC ale dodatkami tak. Pomijając kwestię mocy konsol samo przeniesienie silnika na sprzęt na który nie był tworzony sprawia problem. MGS2 na Xboxa chrupał.
  • 0

#19 Gość__* Napisany 03 sierpnia 2005 - 18:37

Gość__*
  • Goście
Nowa broń, która pojawi się w RE4 na PS2: http://img.photobuck... ... can4dl.jpg
Za pomocą P.R.L. 412 będzie można usuwać siędzące we wnętrzu ofiary pasożyty (Las Plagas)... Od jakiegoś czasu wiadomo również, że wersja na PS2 będzie posiadała widescreen (w przypadku RE4 na GCN był to letterboxing, imitujący prawdziwy widescreen).
  • 0

#20 Squall Napisany 03 sierpnia 2005 - 18:42

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
Wyjebioza. :mrgreen: Dla osoby, która na X-boxie zagrać w to nie może, bo na X-boxa to nie wyjdzie, a Gamcube'a nigdy z powodu niechęci do firmy Nintendo nie kupi, takie informacje są wyjątkowo pocieszające. :twisted:
  • 0

#21 Gość__* Napisany 05 sierpnia 2005 - 09:18

Gość__*
  • Goście
Z cyklu "genialne komentarze redaktora Snake'a z WIG-u":

Ogłoszono wreszcie wyczekiwaną z niecierpliwością datę premiery gry Resident Evil 4 w wersji na konsolę PS2. Capcom oznajmił, że wersja amerykańska (japońska jest w sprzedaży od czasu jakiegoś) trafi do sklepów 25 października. Kilka dni później, 4 listopada swą premierę mieć będzie wersja PAL, a więc w tym dniu powinna być już w sklepach w całej Europie.

:lol: :lol: :lol:
  • 0

#22 Squall Napisany 05 sierpnia 2005 - 09:57

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
O_o

Ten koleś podpadł mi w ciągu ostatniego miesiąca ze 20 razy tymi swoimi 'niusami'. Te bzdury, które on wypisuje, są szczytem głupoty i niedoinformowania. Zresztą, całe to WIG jest do kitu... :x
  • 0

#23 Gość__* Napisany 05 sierpnia 2005 - 11:45

Gość__*
  • Goście
WIG - Wielkie Internetowe Gówno :twisted: Kiedys od czasu do czasu pisalem tam komentarze, ale koles Snake, któremu raczylem kulturalnie wytknac glupi blad (pomylil sie w podawaniu cen gier na PS2 o bodajze 100 zl :lol: ) zbanowal mnie tam na jakis czas :lol: :lol: :lol: Niedawno zauwazylem ze bana mi usuneli - jedyne miejsce na necie gdzie mnie spotkal "zaszczyt" zwany "banem" :twisted: Wogole gosc pisze takie bzdury, za az wlosy deba staja.
  • 0

#24 Squall Napisany 05 sierpnia 2005 - 12:00

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
Nie dziwię się, że w społeczności graczy taki niedostek wiedzy, skoro ludzie pokroju "Snake'a" są redaktorami na "wiodących polskich serwisach growych". On normalnie ludzi w błąd wprowadza. :evil: Jak można być takim ćwokiem, żeby napisać, że RE 4 wyszło już na PS2, jak można mylić imiona postaci z FFXII, jak można popełniać jakiekolwiek błędy rzeczowe, gdy pisze się oficjalne newsy? :shock:

Nieśmiało przypominam, że rozmawiamy tu o samym RE4, nie o "słynnym" już redaktorze Snake'u :wink:. - Zaknafein
  • 0

#25 marioo Napisany 06 sierpnia 2005 - 03:37

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Postanowiłem porównac obie wersje chociazby w screenach. Obrazki z dołu bedą przedstawiac wersje PS2 natomiast te wyżej GCN. Różnice sami ocencie. Pierwsze co rzuca się w oczy to tekstury i mała ilość polygonów Leona, jednak nie ma sie co martiwc i tak gra jest warta tego by w nia zagrac. Ja napewno skorzystam z tego przywileju i na ps2 RE4 tez u mnie zagości:)

GCN
PS2
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
GCN
[PS2
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
GNC
PS2

Oczywiscie na obrazkach RE4 na PS2 wyglada słabo jednak w rzeczywistości jest dobrze...najbardziej chyba ucierpiało odwzorowanie ognia.
  • 0

#26 Ganon Napisany 06 sierpnia 2005 - 10:01

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:
Swego czasu na MWRC czytalem, ze w wersji na PS2 uswiadczymy pily mechanicznej jako nowej broni dostepnej w grze. A teraz, kiedy zostanie wydany kontroler imitujacy takowe urzadzenie, nabierze on nowego wymiaru, a my zaczniemy siac pozoge i zniszczenie, nie mowiac o licznych dekapitacjach. Teksanska masakra pila mechaniczna na polu namiotowym czy jakos tak;]
  • 0

#27 Squall Napisany 06 sierpnia 2005 - 15:18

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
Na tych skrinach nie widać aż tak dużej różnicy, naprawdę. Co nie znaczy, że w ogóle nie widać żadnych cięć w grafice w wersji na PS2 - widać je od razu (szczególnie postać Leona rzuca się w oczy), ale jeśli miałbym procentowo oddać poziom grafiki w wersji na PS2 w stosunku do stuprocentowego poziomu na GCN, to wersja na PS2 otrzymuje u mnie spokojnie 80%. Widać, że jedna z najpiękniejszych gier na GCN'a (jeśli nie najpiękniejsza) posiada więcej polygonów, niż wersja na PS2. Zauważalne jest też dodatkowe filtrowanie, którego na PS2 nie uświadczymy, ale tak być musi.
  • 0

#28 Zeus-Nelson Napisany 06 sierpnia 2005 - 16:45

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
osobiscie czekam niecierpliwie na RE4 na ps2 8) licze ze ogolny wyglad gry niebedzie az tak gorszy od tego co mozna bylo ogladac na GCN :twisted: szkoda tylko ze nowy Resident jest "najmniej residentowy" z seri ze tak powiem :( no al taki jest jzu chyba syndrom 4 czesci kultowych seri ( z SH4 bylo podobnie :wink: )
ps:zawodowa nawet ta okładka oficjalna :D
  • 0

#29 PomezZ Napisany 12 sierpnia 2005 - 10:35

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:

Na tych skrinach nie widać aż tak dużej różnicy, naprawdę.

Różnica na screenach jest i to nawet powiedziałbym duża. Na trailerach wygląda to już znacznie lepiej ale mimo wszystko chciałoby się więcej. Zanim podano oficjalną informację o konwersji, poważnie brałem pod uwagę zakup gamecuba tylko dla tej gry.
Ktoś tam wcześniej wspomniał , że szarpiąca animacja na blachach to norma. Ok. tylko co to nas obchodzi? w końcu po to gram na konsoli aby nie mieć takich problemów. Chce otrzymywać produkt do którego się producenci " przyłożyli ". Mnie osobiście nic nie irytuje w grach bardziej niż szarpiąca animacja. I jeśli w Re4 PS2 ver. animacja będzie z d..y to stanę sie bardzo nieszczęśliwym człowiekiem.

szkoda tylko ze nowy Resident jest "najmniej residentowy" z seri ze tak powiem

Odejście przez capcom od starego schematu było najlepzą rzeczą jaką mogli zrobić dla residenta. Pamiętam, że grając na DC w Code Veronicę niemal zmuszałem się, aby przechodzić grę dalej-tak schematyczna była ta pozycja. Zwyczajnie koncepcja na jakiej jechał capcom od czasów RE1 się wyczerpała i zmiany były konieczne i co najlepsze wyszły grze na dobre. Ciekawe tylko czy capcom nie popadnie w kolejny schemat. Oby nie.
  • 0

#30 Gość__* Napisany 12 sierpnia 2005 - 14:01

Gość__*
  • Goście

Odejście przez capcom od starego schematu było najlepzą rzeczą jaką mogli zrobić dla residenta.


Jesli chodzi o schemat rozgrywki to sie zgadzam, ale decyzja, aby stworzyc Residenta mniej "horrorowatego" nie byla moim zdaniem do konca trafiona. Co prawda sam jeszcze nie gralem w wersje na GC (za pare dni zamierzam zaczac), ale doslownie od kazdego fana RE slysze ze gra jest o wiele mniej straszna niz RE 1-3 czy Zero. Z pewnoscia nie wszyscy sa wiec zadowoleni z takiego obrotu spraw - gra ponoc przestala byc horrorem, a stala sie action - shooterem. Dlatego wlasnie tak dlugo zwlekalem aby zagrac w ten tytul, ale w koncu postanowilem sprobowac. Imo w Residencie 4 bardzo by sie przydal owy fragment z "nawiedzonym domem", który pojawil sie w pierwszym trailerze z tej gry (pozniej pomysl zarzucono) - taka koncepcja naprawde bardzo mi sie podobala, zaluje ze tworcy zrezygnowali z tego elementu, bo latarka w reku Leona przemierzajacego ciemne pomieszczenia ala Silent Hill byla naprawde kuszaca.
  • 0