Skocz do zawartości

Zdjęcie

God Of War: Ghost Of Sparta


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
81 odpowiedzi na ten temat

#31 Kradziej Napisany 08 października 2010 - 19:56

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Ciekawe, czy w komórkowym GoWie też spier*alał z królestwa podziemnego :clown:
  • 0

#32 Shinigami Napisany 08 października 2010 - 20:04

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Tam akurat nie.

Czy jestem jedyną osobą na forum, która przeszła _wszystkie_ GoWy? :P
  • 0

#33 pumba132 Napisany 08 października 2010 - 22:07

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:
Ja nie grałem tylko w tego komórkowego, więc chyba jesteś...
  • 0

#34 Shinigami Napisany 08 października 2010 - 22:11

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
A później ludzie mówią mi, że jestem hejterem tej durnej serii :cf:
  • 0

#35 pumba132 Napisany 08 października 2010 - 22:18

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:
Bo jesteś :clown:
  • 0

#36 Shinigami Napisany 08 października 2010 - 22:24

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Przynajmniej ją dogłębnie poznałem i wiem, co krytykuję.
  • 0

#37 Zwyrol Napisany 08 października 2010 - 22:27

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:

Tam akurat nie.

Czy jestem jedyną osobą na forum, która przeszła _wszystkie_ GoWy? :P


Nie jesteś. :)

GOW to jedna z moich 5 ulubionych serii w ogóle. Lubię całą serię i jak na razie brak większych zmian w rozgrywce mi nie przeszkadza, bo ta nadal jest na wysokim poziomie. Chociaż wykończenia dla poszczególnych broni powinny być wprowadzone już dawno. Np chcę widzieć jak Kratos wyciąga młot i miażdży łeb minotaura, a nie oglądać standardową zabawę z ostrzami.
  • 0

#38 pumba132 Napisany 08 października 2010 - 22:31

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:

Przynajmniej ją dogłębnie poznałem i wiem, co krytykuję.


A działo się coś znaczącego w tym komórkowym? Jak nie to ja mam takie samo prawo do krytyki jak Ty i stwierdzam, że to jedna z lepszych serii ever :)
  • 0

#39 ACZ Napisany 12 października 2010 - 15:44

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 144 Postów:
Pod Kratosa głos ponownie podłoży Linda.
Polski trailer:
http://www.ps3site.p...wa-lindy/55122/
  • 0

#40 Zwyrol Napisany 12 października 2010 - 17:50

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Głos narratorki w momencie wypowiadania God of War Duch Sparty, brzmi tak, jakby nie zdążyła na kibelek.
  • 0

#41 Zwyrol Napisany 16 października 2010 - 11:11

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Sorry za podwójny post ale

Kratos tym razem zalicza cały harem. :)


  • 0

#42 Gość_Hellmans_* Napisany 16 października 2010 - 13:05

Gość_Hellmans_*
  • Goście
Pojemne to łóżko... 
  • 0

#43 MonsieurWoland Napisany 16 października 2010 - 13:34

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Spoiler tag

karwa

gdzieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?????
  • 0

#44 P-chan Napisany 17 października 2010 - 10:48

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:

Głos narratorki w momencie wypowiadania God of War Duch Sparty, brzmi tak, jakby nie zdążyła na kibelek.


Ten głoś narratorki mnie po prostu rozbroił - ta pani chyba za bardzo się wczuła w rolę, którą zaoferowało jej Sony. Mam nadzieje, że to tylko znak rozpoznawczy tego trailer'a, i nie usłyszymy tego w grze, bo będę ściszał głos w PSP.
  • 0

#45 pumba132 Napisany 17 października 2010 - 11:17

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:
Jeśli będzie Linda to ta pani też. Ale mi się podoba, w ang wersji jest podobna.
  • 0

#46 Zwyrol Napisany 25 października 2010 - 19:14

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Recka



Trailer i gameplaye



http://www.gametrailers.com/video/brothel-fail-god-of-war/706624
http://www.gametrailers.com/video/jail-of-god-of-war/706626

A sama ocena wyższa niż dla God Of War 3. :]
  • 0

#47 ACZ Napisany 26 października 2010 - 11:49

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 144 Postów:
Nowy trailer:
http://www.ps3site.p...-kratosa/55789/
  • 0

#48 Zwyrol Napisany 26 października 2010 - 12:12

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Myślałem, że naprawdę nowy, a okazało się, że już go tutaj wrzucałem wczoraj. :]
  • 0

#49 hubson Napisany 26 października 2010 - 14:45

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:
Czy tylko mi się wydaje, ale czy będzie to najważniejszy tytuł na psp w tym roku ?
  • 0

#50 Danteusz Napisany 26 października 2010 - 14:52

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Czy jest możliwość aby było inaczej?
  • 0

#51 hubson Napisany 26 października 2010 - 14:57

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

Czy jest możliwość aby było inaczej?

Tak tylko pytam :)
  • 0

#52 Zwyrol Napisany 26 października 2010 - 15:55

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:

Czy tylko mi się wydaje, ale czy będzie to najważniejszy tytuł na psp w tym roku ?


Jeśli potwierdzą się ploty o PSP2, to być może nawet ostatnia taka mocna gra na PSP. GOW na co by się nie pojawił, to zawsze będzie jednym z największych hitów. :]

A kto pamięta E3 2009 i zapowiedź RE na PSP? Od tamtej pory cisza w temacie, pewnie gra skasowana, albo właśnie ją robią, ale na 3DS.
  • 0

#53 MonsieurWoland Napisany 30 października 2010 - 07:23

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Czy jest możliwość aby było inaczej?


Raczej nie biorac pod uwage ze na PSP w 2k10 roku wyszly 1-2 gry warte uwagi OLO.

Anyway g-spot daje 8/10 http://www.gamespot....rta/review.html

Ja juz tylko czekam na premiere aby odebrac zamowienie.
  • 0

#54 GrzesiekMB Napisany 30 października 2010 - 12:25

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:

Anyway g-spot daje 8/10 http://www.gamespot....rta/review.html


lol@8
lol@gejspot
  • 0

#55 Zwyrol Napisany 06 listopada 2010 - 13:56

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Grę ukończyłem w jakieś 7h 30 min na spartanie (hard). Niedługo zabieram się za God. Tradycyjnie trzeba zaliczyć całą serię na najwyższym poziomie trudności.

Ale od początku, ten jest dobrze znany z dema, gdzie spotykamy się ze Scyllą, która Kratos lekko przeorał. Różnica jest taka, że nie mamy włóczni z tarczą. Bardzo to przypomina rozpoczęcie jedynki, gdzie walczyliśmy na morzu z hydrą. Oprawa wygląda obłędnie, to zdecydowanie najładniejsza gra na PSP, może już nie powoduje takiego opadu szczeny jak poprzednik, ale i tak wygląda ładniej.

System walki jest dobrze znany, pozmieniano niektóre animacje ciosów, dodano np odbijanie strzał, łańcuchy dopalono ogniem (efekt smug lepszy niż nawet w GOW2), mamy standardowe QTE, chociaż tutaj również trochę się pobawiono. Np Kratos obala gościa na glebę wali parę razy po mordzie, po czym podnosi i rzuca w pozostałych jak szmatą. Jest nawet rozpruwanie flaków jak w trójce, chociaż widziałem to tylko raz. :]

W grze nie ma co prawda jakiś wyszukanych zagadek, bo ciężko tym nazwać przestawienie dźwigni. Ghost Of Sparta raczej nastawiony jest na walkę i eksplorację (powraca całkiem sporo sekcji wodnych), mamy też elementy zręcznościowe jak unikanie spadających głazów (żywcem wyjęte z GOW2). Szkoda jednak, że nie poukrywano jakoś fajnie sekretów, praktycznie wszystko jest wyłożone na tacy, seria od dwójki kuleje w tym elemencie.

Kratos zdobywa kilka czarów, z czego chyba najlepszym jest Eye of Atlantis, druga broń czyli tarcza z włócznią w walce sprawdza się całkiem nieźle, szybciej niszczy wrogów, można nią ciskać na odległość (zastępstwo łuku?), szkoda jednak, że nie ma własnych animacji wykończeń.

Teraz przejdziemy do lokacji, o ile te otwarte robią rewelacyjne wrażenie jak początek, później płynięcie łódką podczas sztormu, czy droga do Sparty, lub poruszanie się po Sparcie wśród swoich ludzi, tak te zamknięte to jakaś lipa. Ostatnio gdzieś pisałem, że za dużo jest w tego typu grach lokacji z lawą. Jakie było moje zdziwienie, gdy tutaj coś takiego jest całkiem dużym etapem (normalnie dostałem z liścia w ryj). Rzygam już takimi miejscówkami.
Fajny jest też lot w dół przy walce z jednym z bossów, taka wydłużona sekwencja walki z Ikarem. :] Co jeszcze irytuje to jak pisał wcześniej Milan, niewidzialne ściany. Serio, chyba jeszcze czegoś takiego w serii nie było, że czasem nie możemy przejść np za kolumnę.

W grze napotkamy kilku standardowych frajerów, którzy mieli pecha znaleźć się na drodze Kratosa. Jak typ który ugrzązł w ścianie i proszący o pomoc. Kratos owszem pomaga mu, ale miażdżąc jego jak i ścianę. Hehe. Albo inny przykład, gość, który blokuje przejście opuszczając kraty. Kiedy Kratos już go dopadł, wyjebał mu takiego kopa, że ten wyleciał razem z drzwiami (długo już nie pożył).

Historia jest prosta, Kratos postanawia zażegnać wizje z przeszłości, po drodze napotyka wielu znajomych, ale nie tylko (jest nawet jego matka), dowiemy się m.in. o szramie na oku i innych wątkach rodzinnych.

Co mnie jeszcze zaskoczyło to respekt Kratosa dla pewnego umierającego typa, tego się nie spodziewałem. Myślałem, że on wszystkich traktuje jak śmieci, ale ta scena była naprawdę dobra. Twórcy takimi momentami pokazują, że jednak łysy to nie tylko maszyna do zabijania. Jego podwładni go szanują, ale i on to odwzajemnia.

Końcówka gry jest za***ista, przypomina to trochę DMC3, a ostatni boss bardzo fajny. Zakończenie chyba jedno z najlepszych w serii.

Ogólnie gra bardzo dobra, moja ocena to 9/10, ale Sony musi coś z tą serią zrobić, to już 5 część w zasadzie taka sama. Nadal dobra, ale już wkrada się sztampa. GOW jest stosunkowo młodą serią (ponad 5 lat na rynku), a już wyszło 5 części. To już w DMC Capcom wprowadził więcej zmian (np mocno rozbudowany system walki) i jak zapowiadają kolejna część też coś nowego wniesie, a seria jest już dobre 9 lat na rynku i ma tylko 4 części. :]
  • 0

#56 Gwynbleidd Napisany 09 listopada 2010 - 18:02

Gwynbleidd

    Mega Man

  • Narybek
  • 131 Postów:

Tam akurat nie.

Czy jestem jedyną osobą na forum, która przeszła _wszystkie_ GoWy? :P

Nie,ja niestety też jestem fanem tej serii pana z czerwonym paskiem na łysej pale ;D
  • 0

#57 117 Napisany 10 listopada 2010 - 02:56

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Gra absolutnie rzadzi... jest lepsza od trojki... akcje fabularne posiada naprawde konkretne. Absolutny must have
  • 0

#58 BeSOS Napisany 11 listopada 2010 - 15:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Czy opłaca mi się inwestować w tego gowa skoro zawiodlem się na gow3? Dodam tylko że poprzednia część na psp cholernie mi się podobala no i ogólnie jestem wielkim fanem serii który czuje niesmak po ostatniej części:) wiem że jest to ta sama gra ale jednak wydaje mi się że poprzedniczki gow3 miały inny feeling i ogólnie bardzi grywalne byly i jakos tak lepiej przemyślane...proszę tylko o wypowiedzi ludzi którzy wiedzą bo piszą w temacie a nie nowicjuszy:)
  • 0

#59 117 Napisany 11 listopada 2010 - 15:56

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
ghost of sparta >> gow3
  • 0

#60 Zwyrol Napisany 11 listopada 2010 - 20:34

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Dla mnie trójeczka lepsza, tutaj nawet walki z bossami jakoś nie bardzo zapadają w pamięci. Chyba tylko ostatnia naprawdę daje radę. W każdym razie kto ma PSP musi w to zagrać, bo obok poprzedniej części to najlepsza i najładniejsza gra na ten sprzęt.
  • 0