Skocz do zawartości

Systemy Operacyjne


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
705 odpowiedzi na ten temat

#661 Schrodinger Napisany 04 sierpnia 2016 - 13:26

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

e tam, nakładka jest dla debili, każdy kto wie co i jak wie że trzeba odpalić panel / linie komend 


  • 0

#662 Texz Napisany 05 sierpnia 2016 - 07:13

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Jasne, zawsze można konfigurować bez tego całego bajzlu

 

vDcdPCf.png


  • 0

#663 torq314 Napisany 05 sierpnia 2016 - 07:50

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
To jest powód dla którego zerwałem z linuksem mniej więcej w 2002-3 po prawie 10 latach uzywania.

Wpieniło mnie ostatecznie to że co nowa wersja systemu to zmienia się położenie i składnia plików konfiguracyjnych systemu i okienek. Przez długi czas byłem wyrozumiały, okej, nowa, przełomowa wersja, to niech ma coś nowego. Ale ileż można.

Za którymś razem po upgrade systemu jak mi przestała działać polska klawiatura w X i okazało się że plik konfiguracyjny po raz kolejny GDZIEŚ wywędrował, powiedziałem sobie "dość", może ktoś ma czas na takie eksperymenty ale ja mam co robić w życiu.

Być może te lata burzliwego rozwoju system ma już za sobą i może to sie tak często nie zmienia. W tamtych czasach nie było jeszcze ubuntu i innych przyjaźniejszych cudów, szczytem marzeń niedzielnego użytkownika był mandrake, a za punkt honoru przyjmowało się okiełznywanie debiana, który był bardzo nieprzyjazny nowicjuszom.
  • 0

#664 lukaszSA Napisany 05 sierpnia 2016 - 07:55

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Też w 2002 roku przestałem się bawić. Od tego czasu po prostu instaluje i używam. 

 

Obecnie używam openSUSE zainstalowane chyba 2 lata temu. Wszystko działa, nowszą wersję zainstaluję jak się wsparcie skończy.


  • 0

#665 twilitekid Napisany 05 sierpnia 2016 - 08:09

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Od 2002-3 roku minęło 13-14 lat. Myślę że to wystarczający komentarz.


  • 0

#666 torq314 Napisany 05 sierpnia 2016 - 09:18

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
To oczywiste, nigdzie w żadnym miejscu nie twierdzę przecież że takie problemy tam nadal są.

Od tego czasu argumentem za windows jest narzędziownia, visual studio, sql server. Tak kole 2001 miałem dylemat czy nie iść w Javę, oczy mi się świeciły, trzaskałem programiki jeden za drugim. Tyle że pokazał się .net i skasował javę językiem i narzędziami.

Dzisiaj, jak kupuję już któryś raz w ciągu 10 lat komputer z systemem, w ogóle nie widzę powodu instalowania linuksa. System i tak mam, mógłbym go wywalić i zamienić tylko po co. Owszem, są takie rzeczy ciekawe, które prościej się robi na linuksie (np ostatnio poległem na próbie instalowania hadoopa na windows server, udało się na linuksie), ale do takich rzeczy wystarczą mi pojedyncze sztuki maszyn wirtualnych jakich kilka mamy w fabryce.
  • 0

#667 xell Napisany 05 sierpnia 2016 - 20:49

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Po wczorajszym apdejcie regularnie freezuje mi się cały system na dobre 5-10 sekund jak korzystam z firefoksa. Myślałem, że takie rzeczy skończyły się gdzieś takw 2006 roku, ale Microsoft zawsze przyszykuje klientom niespodzianki :banderas:


  • 0

#668 torq314 Napisany 05 sierpnia 2016 - 21:09

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
niech zgadnę, że to jakiś niestandardowy plugin albo jak zwykle, flash.
spróbuj też zresetować ustawienia przeglądarki do domyślnych.
  • 0

#669 Texz Napisany 06 sierpnia 2016 - 10:13

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

To jest powód dla którego zerwałem z linuksem mniej więcej w 2002-3 po prawie 10 latach uzywania.

Wpieniło mnie ostatecznie to że co nowa wersja systemu to zmienia się położenie i składnia plików konfiguracyjnych systemu i okienek. Przez długi czas byłem wyrozumiały, okej, nowa, przełomowa wersja, to niech ma coś nowego. Ale ileż można.

Za którymś razem po upgrade systemu jak mi przestała działać polska klawiatura w X i okazało się że plik konfiguracyjny po raz kolejny GDZIEŚ wywędrował, powiedziałem sobie "dość", może ktoś ma czas na takie eksperymenty ale ja mam co robić w życiu.

Być może te lata burzliwego rozwoju system ma już za sobą i może to sie tak często nie zmienia. W tamtych czasach nie było jeszcze ubuntu i innych przyjaźniejszych cudów, szczytem marzeń niedzielnego użytkownika był mandrake, a za punkt honoru przyjmowało się okiełznywanie debiana, który był bardzo nieprzyjazny nowicjuszom.

 

Też tak miałem gdzieś w tamtych okolicach (Red Hat Linux) i troszkę później (Mandriva Linux). Przerabiałem całkiem niedawno  podobny motyw z Arch Linuxem i w końcu wylądowałem na pierdołowatym Ubuntu i o dziwo wszystko działa jak powinno. Z Win 10 mógłbym zrezygnować gdyby nie fakt, że do pracy jest to system niezastąpiony.

 

Polecam zastanowić się raz jeszcze i spróbować w 2016 z jakimś nowoczesnym systemem.


  • 0

#670 blue Napisany 06 sierpnia 2016 - 18:48

blue

    Blanka

  • Narybek
  • 195 Postów:

Windows, bo

 

- SQL Server by Microsoft

- VB

​- VBA

- Excel do '13

 

Linux, bo

 

- Excel 2016 i jego VBA to jeb*a fuszerka bez bibliotek z poprzednich odsłon. Ch*j że tysiące firm korzysta z nich nadal i teraz nic nie działa :yao:

- żem domowy infolmatyk, kroje cebulę na systemie :hihi:

 


  • 0

#671 torq314 Napisany 06 sierpnia 2016 - 19:43

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Bez jakich bibliotek?
  • 0

#672 Hellmans Napisany 23 września 2016 - 01:01

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Zaktualizowała mi się dziesiątka. Mieliło z godzinę, ale dla zmienionego przycisku zasilania w menu warto było czekać.

 

Co do ****


  • 0

#673 Schrodinger Napisany 23 września 2016 - 01:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Dopiero teraz? Wstyd
  • 0

#674 torq314 Napisany 24 września 2016 - 14:23

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
jestem mile zaskoczony, po dwóch miesiącach od premiery anniversary update ogarnęli w końcu temat na lowendowych maszynach z małymi dyskami.

chodzi o to że AU wymaga do instalacji 16gb wolnego dysku, tylko skąd tyle wziąć jak się ma całego dysku C właśnie 16 czy 32 giga? proponowali wtedy ściągnięcie tego instalatora, ale on nadal wymagał 8 giga wolnego miejsca.

co ciekawe natomiast, AU w ogóle nie był widziany jako dostępny przez ten czas, wyszukaj aktualizacje cały czas pokazywało wielke nic.

no i niespodzianka, wczoraj nie tylko pokazało się AU do instalacji ale też miało opcję "wskaż inny dysk", oczywiście mam inny dysk w tym asus transformerze, tam jest 500 gb miejsca. aktualizacja trwała bardzo długo ale się udała.

oczywiście też nie mogło obejść się bez drobnego problemu - przestały działać filmy na YouTube, "an error occured". na KAŻDEJ przeglądarce. przeinstalowywałem chrome i firefoksa, zaktualizowałem sterownik do karty graficznej. nic. podglądam ruch HTTPs debuggerem i nie ma żadnych innych odpowiedzi z serwera niż 200 OK.

wygląda na to że YouTube nie lubi mojej maszyny, taki urok. na każdej innej działa, tyle że ta jest jedyną 32bitową jaką mam, może to o to chodzi.
  • 0

#675 xell Napisany 24 września 2016 - 16:38

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
Ja cofnąłem dwa miechy temu ten apdet, bo się nie dało czegokolwiek zrobić (tzn dało się, ale jak raz na kilka minut system się freezuje na 5-15 sekund to tak to wytrąca z równowagi, że cięzko się z powrotem na zadaniu skupić), teraz MS wymusił apdejt i te minizwiechy dalej występują. Na moim drugim komputerze (Surface Pro 4) system AU działa jednak wzorcowo, nie mam pojęcia co może być przyczyną na głównej jednostce (wyłączenie w rejestrze Cortany zmniejszyło ich częstotliwość, ale ich nie wyeliminowało).
  • 0

#676 torq314 Napisany 24 września 2016 - 16:57

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Było tak że zwieszał się system odpalony z dysku ssd kiedy apki uruchamiałeś z D: magnetycznego, ale podobno to ogarnęli jakieś 2 tygodnie temu w apdejcie po anniversary. Tak że w teorii nie powinno już tak być.
  • 0

#677 Spuczan Napisany 20 lutego 2017 - 19:43

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
http://www.eurogamer...dows-xp-i-vista

World of Warcraft, StarCraft 2, Diablo 3, Hearthstone oraz Heroes of the Storm przestaną wkrótce działać na systemach operacyjnych Windows XP i Vista - poinformował Blizzard.

Starsze tytuły zasłużonego studia nadal będą funkcjonowały, lecz te wymienione - współczesne - pozycje są stale aktualizowane, więc również gracze będą musieli przesiąść się na nowsze oprogramowanie.


  • 0

#678 Texz Napisany 22 lutego 2017 - 21:03

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Ktoś jeszcze używa czegoś starszego od Win 7? :ohgod:


  • 0

#679 Danteusz Napisany 23 lutego 2017 - 08:01

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Ktoś jeszcze używa czegoś starszego od Win 7? :ohgod:

Jakieś 15% posiadaczy PC
  • 0

#680 Hellmans Napisany 14 listopada 2018 - 16:47

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Win10 największy szajs w historii 


  • 0

#681 Nexus Napisany 14 listopada 2018 - 17:49

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
A nie Vista czy Millenium?
  • 0

#682 Schrodinger Napisany 14 listopada 2018 - 18:05

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
10 to nowa 7
  • 0

#683 Hellmans Napisany 14 listopada 2018 - 18:50

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Ujebanych aktualizacjami dziesiątek to chyba w pół roku robiliśmy więcej niż ujebanych aktualizacjami win7 przez jakieś 5 lat. Nie wierzę w to gówno.


  • 0

#684 Kurzy Napisany 14 listopada 2018 - 18:51

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Czyli Szrotinger mnie kłamał na szałcie? :cf:


  • 0

#685 Schrodinger Napisany 14 listopada 2018 - 18:52

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

No ludzie to debile nie wiedziałeś? :) Ja zawsze aktualizuje jak tylko się pojawia info o aktualce i ani razu mi system nie padł. 


  • 0

#686 Kurzy Napisany 14 listopada 2018 - 19:01

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Ale to dlaczego się sypią te systemy jak się ich nie aktualizuje? Zbiera się kilka aktualizacji i system głupieje czy co? Pytam z ciekawości bo nie wiem o co chodzi.


  • 0

#687 lukaszSA Napisany 14 listopada 2018 - 19:03

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

System aktualizacji w Windowsie to poziom funkcji random() w PS3 :cf:


  • 0

#688 Schrodinger Napisany 14 listopada 2018 - 19:07

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Z tego co zauważyłem to jak wylączysz system / odetniesz mu zasilani przy aktualizacji to wielce prawdopodobne że pierdolnie. To + fakt że jest masę tych systemów z 7 -> 10 i 8 -> 10 które niby się reinstalowały na nowo, ale są strasznie zajebane syfem, dostaje taki zjebany system sporą aktualizacje i się wykrzacza. 


  • 0

#689 Danteusz Napisany 14 listopada 2018 - 19:16

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Szrot, MS po przegraniu walki o mobile znacznie zwiększył tempo dodawania nowych funkcji do Windowsa, co skutkuje gorszą ich jakością. Szczytem jest ostatni październikowy update, który wyjdzie w listopadzie, bo musieli usunąć błąd kasujący pliki użytkownika.
Kurzy, brak aktualizacji oznacza brak poprawek do dziur, co skutkuje otwartą bramą dla malware
  • 0

#690 Schrodinger Napisany 14 listopada 2018 - 19:21

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Szrot, MS po przegraniu walki o mobile znacznie zwiększył tempo dodawania nowych funkcji do Windowsa, co skutkuje gorszą ich jakością. Szczytem jest ostatni październikowy update, który wyjdzie w listopadzie, bo musieli usunąć błąd kasujący pliki użytkownika.
Kurzy, brak aktualizacji oznacza brak poprawek do dziur, co skutkuje otwartą bramą dla malware

 

[dante mode on]

 

MS nie przegrał walki o mobile, po prostu przeniósł się na takie obszary swojej działalności, które przynoszą większe dochody i są bliższe korzeniom firmy. Nowe funkcje to konieczność przy tak dynamicznie zmieniających się warunkach na rynku urządzeń mobilnych, oraz fakcie że Windows 10 stara się być uniwersalnym i dostosowanym do wszystkich użytkowników systemem. Częste aktualizacje to najlepsze co spotkało ten system bo nie potrzeba już antywirusów by czuć się bezpiecznie. Microsoft cofnął ostatnią aktualizację w obawie przed jej słabą jakością i w trosce o użytkowników.

 

[dante mode off]


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 14 listopada 2018 - 19:21

  • 0