Skocz do zawartości

Systemy Operacyjne


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
705 odpowiedzi na ten temat

#91 Texz Napisany 29 maja 2012 - 20:22

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Już sobie dałem spokój z tamtym złomem.
A w ramach ciekawego tematu:

Dodany obrazek


f*ck ME jeżeli to prawda :lol2:
  • 0

#92 piterekd Napisany 29 maja 2012 - 20:25

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Już sobie dałem spokój z tamtym złomem.
A w ramach ciekawego tematu:

Dodany obrazek


f*ck ME jeżeli to prawda :lol2:


Może być prawdą - zobacz jak wygląda dashboard w Xboxie360 - też się składa z kwadracików.
  • 0

#93 Ryan Napisany 29 maja 2012 - 20:27

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
On pytał o AOL Kids - wygląd Win8 zna w tym momencie już każdy poza Tobą.
  • 0

#94 Texz Napisany 29 maja 2012 - 20:27

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Tyle że tam to jest proste menu to obsługi nieskomplikowanej maszyny. Win8 w założeniach to miał być OS w którym można jak w poprzednich Windowsach zrobić wszystko ... :/
  • 0

#95 Ryan Napisany 29 maja 2012 - 20:32

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Bo można, spoza interfejsu Metro. Poza kaflami masz też zwykły pulpit. :)
  • 0

#96 torq314 Napisany 29 maja 2012 - 20:37

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:

. Win8 w założeniach to miał być OS w którym można jak w poprzednich Windowsach zrobić wszystko ..


nie wiem po co mieszasz Win 8 na tablecie z Win 8 na desktopie - na tablecie niech sobie ma interfejs jaki chce. na desktopie włączasz zwykły stary interfejs i masz ósemkę, która wygląda jak siódemka. interfejs kafelkowy jest kompletnie chybiony na desktopie, myszą obsługuje się go jak by się drewno rąbało pęsetą.
  • 0

#97 piterekd Napisany 29 maja 2012 - 20:37

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

On pytał o AOL Kids - wygląd Win8 zna w tym momencie już każdy poza Tobą.

W mojej odpowiedzi opierałem się tylko na wniosku z obrazka, czyli tym, że twórcy zataczają koło. W założeniu brałem pod uwagę, że Texz się właśnie do tego donosi. Moja odpowiedź była na tyle elastyczna - mam nadzieję łatwa w odbiorze dla tych co znają W8 i dla tych co nie znają, czyli ten element był bez znaczenia. Liczył się tylko fakt, że nie znając czyichś wcześniejszych dokonań popełnia się to samo.

@Tex może to tylko jeden z ficzerów, który można wyłączyć i mieć 'normalnego' Windowsa.
  • 0

#98 torq314 Napisany 29 maja 2012 - 20:38

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:

@Tex może to tylko jeden z ficzerów, który można wyłączyć i mieć 'normalnego' Windowsa.


nie "może" tylko "na pewno".

ściągnijcie sobie tę wersję Consumer Preview, jest darmowa, podobnie jak VirtualBox, który to Wam pociągnie bez problemu.

gdyby każdy to sobie sam zobaczył, byłoby mniej mitologizowania, a więcej rozmowy o faktach.
  • 0

#99 Ryan Napisany 29 maja 2012 - 20:49

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

interfejs kafelkowy jest kompletnie chybiony na desktopie, myszą obsługuje się go jak by się drewno rąbało pęsetą.

Ale świetnie się obsługuje klawiaturą. :)

No i nie, nie da się wyłączyć kafli. Można tylko z nich przejść do pulpitu. Który nie ma przycisku start (choć są ją apki do tego), ale ma sporo (wciąż) użytecznych skrótów, np. Win+R, Win+X czy Alt+F4.
  • 0

#100 torq314 Napisany 29 maja 2012 - 20:53

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:

No i nie, nie da się wyłączyć kafli


znajdą się na to aplikacje zewnętrzne mam nadzieję.

choć są ją apki do tego


otóż to. kompletnie niezrozumiałe jest to wyrzucenie startu, mógłby być defaultowo schowany, ale możliwy do aktywowania. Microsoft nie powinien być aż tak pewny swego (w sensie "długo o tym myśleliśmy i to jest naszym zdaniem dobry kierunek") bo przecież zdarzają im się błędne decyzje projektowe też.
  • 0

#101 Ryan Napisany 29 maja 2012 - 20:55

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Zawsze mogą wydać łatkę, ale zrobić niespodziankę tuż przed premierą. ;) Wewnętrznie są buildy bez Metro. :S
  • 0

#102 torq314 Napisany 29 maja 2012 - 21:03

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:
ja mam ciągle taką nadzieję, że co prawda bebechy jakośtam ujednolicono, ale wersja na desktop wyjdzie właśnie bez metro. inna rzecz, że wtedy traci się argumenty za przejściem z Win7 na Win8, ale - po prawdzie - takich na razie w ogóle nie było.
  • 0

#103 Ryan Napisany 29 maja 2012 - 21:06

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
IMO edycja biznesowa musi być bez Metro, ale nie mówią póki co o tym, bo to by podważało ich pewność, że Metro to nowe nadejście Chrystusa. ;]

  • 0

#104 torq314 Napisany 29 maja 2012 - 21:28

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:
ciężko będzie się przebić przez ugruntowane okopy pozostałych systemów tabletowych. zwłaszcza jeśli się czyta, że system owszem będzie, ale ze sprzętem może być gorzej i że początkowo wybór będzie niewielki, a urządzenia - drogie.

jedno co od razu rzuciło mi się w oczy, to dużo lepszy wynik IE10 w teście html5.

btw. ssie, że nadal nie mogą się porozumieć. mnie np. bardzo interesują rozszerzone typy formantów input, takie 'input type="date"' pozwalałoby w końcu przestać pałować się z wynalazkami. i co z tego ze jest i że trzy główne przeglądarki to wspierają, skoro oficjalnie nie ma standardu, więc reszta to zlewa.
  • 0

#105 Ryan Napisany 29 maja 2012 - 21:57

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Jest w STD. A co do sprzętu - będzie, pewnie także na starcie. WoA działa znakomicie (nawet stery bez większych zgrzytów po drobnych zmianach się kompilowały i działały z buta) a Intel baaardzo chce wejść na rynek mobilny z nowym x86 (z naszym GPU ofcoz ;>). Będzie chudo, ale nie biedowo. ;)
  • 0

#106 Ryan Napisany 27 czerwca 2012 - 11:22

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Niezadowolony klient? ;)
http://wiadomosci.ga..._w_budynek.html
  • 0

#107 fingus Napisany 25 lipca 2012 - 22:10

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Gabe Newell: "Windows 8 to katastrofa". :^^:
http://www.vg247.com...ce-says-newell/
  • 0

#108 Ryan Napisany 25 lipca 2012 - 22:16

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
I żadnego argumentu dlaczego Win8 ssie dla graczy. Norma. ;]
  • 0

#109 ACZ Napisany 25 lipca 2012 - 22:34

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
oto argumenty :cf:
Dodany obrazek
  • 0

#110 iluck85 Napisany 25 lipca 2012 - 22:46

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Ta 8 zapowiada sie na dobry system czy porazka? Wiadomo cos? 7 jest chyba udanym systemem co?
  • 0

#111 ACZ Napisany 25 lipca 2012 - 22:49

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
co drugi system MS jest porażką, to tradycja i naturalna kolej rzeczy.

Windows 98 SE - dobry system
Windows Millenium - do dupy system
Windows XP - dobry system
Windows Vista - do dupy system
Windows 7 - dobry system
Windows 8 - do dupy system

odpowiedź już znasz
  • 0

#112 Ryan Napisany 25 lipca 2012 - 23:12

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Wiesz o tym, że w międzyczasie wydano jeszcze kilka Windowsów, ale w tej kretyńskiej liście pomija się je, bo nie pasują do mitycznego "co drugi"? ;>

Ósemka jest spoko. Jedyne istotne zmiany to brak przycisku start i dodanie kafli, więc generalnie bez podjarki. Ale działa szybciej i wersja na ARMa zdaje mi się być bardzo przyjemna w użytkowaniu. Ja się skuszę.
  • 0

#113 Schrodinger Napisany 25 lipca 2012 - 23:42

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Znacznie szybciej działa Ryan? Intel Core i3-2310 2,10 GHz, 4GB Ram, Intel HD 3000 - odczuje różnie w starcie systemu chociażby? muszę w ogóle ściągnąć tą wersje preview czy rc czy co tam MS oddał
  • 0

#114 kostek Napisany 25 lipca 2012 - 23:44

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:
Mały teścik szybkości działania: http://www.komputers...-windows-7.aspx.
Jeśli appsy i sterowniki będą działały bezproblemowo w day 1, to się przesiądę. No i oczywiście nie może zabraknąć ustawiania custom themów, ale to pewnie zostanie zrobione w 2 dni po premierze :).
  • 0

#115 Ryan Napisany 26 lipca 2012 - 03:27

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
custom theme = kupa, IMO

Sekwencja butowania trwa krócej, bo domyślnie komp hibernuje. Ale nawet zimny start po zmianie konfiguracji Win8 jest szybszy niż Win7. Jeśli chodzi o sterowniki, to problemu Visty nie będzie: API pozostaje to samo, jedynie są nowe ficzery dodane (np. skok z WDDM 1.1 do WDDM 1.2 daje możliwość płynnego obracania ekranu bez restartu UMD, co było niezbędne tabletom). Jeśli chodzi o tablety a nie desktopy to póki co najbardziej jestem zadowolony z ARMa, którego używałem, ale trzeba być świadomym, że maszynka pozwala na odpalanie wyłącznie podpisanego kodu (czyli tak jak iPad, a nie jak klasyczny Windows; ale przynajmniej ma prawdziwego Office'a ;]).

Psioczyłem początkowo na kafle i brak przycisku start, ale praktyka użytkowania pokazuje, że i tak odkąd przesiadłem się na Win7 startu używałem tylko do szukania programów, co obecnie realizuje ekran Start. Tak, to znienawidzone przez ludzi kafle, ale odpala się to bardzo szybko i nie ma problemu z używaniem kompa "po staremu". Póki co też nie odnotowałem spowolnień przy przejściu do ekranu startowego, które czasem zdarzały się w klasycznym Menu Start (głównie za sprawą blokującego czytania ikonek programów do wyświetlenia w menu). Więc tak jak mówię - dla mnie jedyna duża zmiana to performance, który roxuje. :)
  • 0

#116 Freeman Napisany 26 lipca 2012 - 06:09

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:
Z tabletów to bym chciał Surface Pro, jednak dostęp do zwykłego W8 by wiele dawał.
Tylko ciężko określić jak wydajne to będzie i jak długo na baterii pociągnie.
  • 0

#117 Texz Napisany 26 lipca 2012 - 06:22

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
A ja właśnie siedzę na Mountain Lion czyli Mac OS 10.8. Ciekawa hybryda normalnego systemu z dobrodziejstwami mobilnych rozwiązań. I miałbym teraz to porzucić dla kwadracików i "tragedii" w Windows 8? Chyba jak kupię nową Nokię :lol2:
  • 0

#118 Danteusz Napisany 26 lipca 2012 - 06:25

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Ostatnio odpaliłem kompa z W8 release preview, żeby zgrać sporo danych. Puszczam kopiowanie, a ten mnie informuje że mam 15 minut na zapisanie pracy, bo robi przymusowy restart na instalację aktualizacji X_x Musiałem przerwać kopiowanie. Dziękuję za taki system, MS nadal nie wie jak nie doprowadzać użytkownika do szału swoimi pomysłami.

Ryan, na iOS jest w pełni funkcjonalny pakiet iWork. Jest znacznie mniej rozbudowany niż Office, ale ma wszystko co potrzeba przeciętnemu użytkownikowi
  • 0

#119 Freeman Napisany 26 lipca 2012 - 07:55

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Puszczam kopiowanie, a ten mnie informuje że mam 15 minut na zapisanie pracy


A to nie jest wina tego, że do wersja RP. Pewnie w normalnej tak nie będzie.
Ja za to na 8 miałem artefakty w grach na mojej integrze.
  • 0

#120 Danteusz Napisany 26 lipca 2012 - 08:40

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
To jest decyzja projektowa podjęta przez kogoś w trakcie tworzenia systemu, może ją zmienią w wersji finalnej, ale nie zdziwię się jeśli tak to zostawią
  • 0