Skocz do zawartości

Zdjęcie

inFamous 2


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
335 odpowiedzi na ten temat

#271 szczudel Napisany 26 września 2012 - 09:58

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Gram sobie dzielnie po stronie dobra. PRzeszedlem już na 2 wyspę. I troche zaczyna być nudno: schematyczne misje, monotonna paleta przeciwników, fabula mocno komiksowa [w pejoratywnym sensie].
Skończyc, skończę spodziewalem sie troche wiecej. Moze jakbym grał tylko misje fabularne nie czuł bym tak tej monotonii, a tak ...
  • 0

#272 Pawlik Napisany 26 września 2012 - 11:10

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Pierwsza wyspa to w sumie wszystko co najlepsze w tej grze, najbliżej jej miodnością do inFamous1. Niestety im dalej w las tym gorzej, 2 wyspa jest słaba, 3 jeszcze gorsza, jedynie końcówka gry ma powera, ale też bez rewelacji.
  • 0

#273 szczudel Napisany 26 września 2012 - 11:17

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
To jest wogóle 3 wyspa?? :) Na mapie sa tylko dwie.
  • 0

#274 Pawlik Napisany 26 września 2012 - 11:21

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
coś tam trzeciego się odblokowuje, nie ma pamiętam czy wyspa czy coś. W każdym bądź razie, gra jest podzielona na 3 wyraźne części, tak jak jedynka.

aż się sam zacytuje, post z listopada 2011 :D

I ja jestem zawiedziony kontynuacja jednego z największych pozytywnych zaskoczeń co do nowych ip tej generacji. Pierwsza część była w mojej opinii świetna, była czymś nowym, miała fajną historię, ciekawe miasto, aż chciało sie grać dalej by zobaczyć co nowego się wydarzy, parę misji zapadało w pamięć,a rozpierducha jaka im towarzyszyła była epicka.
Infamous 2 zaczyna się bardzo dobrze, wygląda zdecydowanie lepiej od jedynki. Jednak po pierwszym wow, gra zaczyna nużyć, misje się powtarzają, absolutnie żadna nie wywarła mnie jakiegoś wielkiego wrażenia, w żadnej nie byłem zmuszony to zrobienie mega demolki jak to często bywało w 1. Nie wiem, albo mi pamięć szwankuję, albo skala pojedynków w 2 jest zdecydowanie mniejsza.
Najgorsza jest jednak monotonia, każda misja jest podobne do poprzedniej, oryginalnych pomysłów jest tyle co kot napłakał. Już po odblokowaniu drugiej części wyspy czułem lekkie znużenie, przy trzeciej części chciałem tylko jak najszybciej zobaczyć zakończenie.
No ale ostatnie 15 min to już poziom baaardzo wysoki, finał jest bardzo epicki i efektowny ( wybrałem dobre zakończenie).
Jakbym miał wystawiać ocenę to bym dał coś w przedziale 7-8. Dobra gierka, której zabrakło czasu na doszlifowanie.


Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 26 września 2012 - 11:23

  • 0

#275 szczudel Napisany 26 września 2012 - 11:40

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Rozumiem, przez 3 część chodzi Ci prawdopodobnie o FloodTown. Faktycznie - niby zmienia sie scenaeria mozna wykorzystywac wode , ale jakos i tak wiekszej roznorodności to nie wprowadza.
  • 0

#276 Pawlik Napisany 26 września 2012 - 11:45

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
być może, nie pamiętam nawet, widać tak słabe to było :)
  • 0

#277 Sotaku Napisany 26 września 2012 - 22:01

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Jak się różnie podchodzi do gier...ja z wypiekami ogrywałem oba scenariusze, a takie Darksiders to dla mnie nuda straszna, a u Pawlika odwrotnie :hmmm:
Szczudel, końcówka jest mocna :tak:
  • 0

#278 narvany Napisany 27 września 2012 - 00:30

narvany

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 403 Postów:
Mi własnie na początku przynudzało, a później było coraz lepiej i fakt, końcówka jest świetna. Swoją drogą powtarzam po raz kolejny - w dwójce droga zła naprawdę jest dużo fajniejsza.

Debeef mamy podobne gusta... ja właśnie gram w Darksiders i nudą zawiewa..
  • 0

#279 szczudel Napisany 27 września 2012 - 07:29

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Ja rozumiem, że koniec jest mocny [tak samo jak w Strangers Wrath] ale nie jestem juz napalonym na granie młokosem aby jarać się grą dla końcówki. Gra sie OK, ale monotonia jest mocno zauważalna - ponownie [jak w SW] uważam, że mogłaby to być krótsza gra - całokształtnie mogłaby na tym zyskać.

Dla mnie DS i IF2 to podobne gry jeli chodzi o poziom nudy: w obu jest dobrze ale w pwnym momencie robi si ejuz praktycznie to samo na inne sposoby [niby o kazdej grze tak mozna powiedziec]. Obie to dlamnie 8/10. Ale jak ktoś lubi Sandboxy [a ja do takich osób nie naleze] to inFamous2 moze sie podobac. Z prawdziwych sandboxów to pasowało mi tylko RDR - klimat mnie doszczetnie owładną.
  • 0

#280 Sotaku Napisany 27 września 2012 - 16:55

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:

Debeef mamy podobne gusta... ja właśnie gram w Darksiders i nudą zawiewa..

Z nikim innym nie mam tak podobnych gier na rozkładzie, więc jest jak piszesz :tak:

Szczudel: nie lubię sandboxów seria Infamous jest jedyną tego typu którą skonczyłem
  • 0

#281 szczudel Napisany 27 września 2012 - 19:00

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Nie grałeś w RDR??
  • 0

#282 Sotaku Napisany 27 września 2012 - 22:49

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Włączyłem na chwilkę...leży i czeka na swoja kolej...
  • 0

#283 Pawlik Napisany 28 września 2012 - 07:09

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Jeżeli nie lubisz piaskownic, to rdr możesz olać.

Coś czuje, że moja opinia zadziała odwrotnie :)
  • 0

#284 Sotaku Napisany 28 września 2012 - 08:32

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Oby bo początek mi się podobał...
  • 0

#285 szczudel Napisany 28 września 2012 - 08:57

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
RDR jest jak HotD:O - w te gry sie nie gra dla gameplayu - w nie sie gra dla klimatu .
  • 0

#286 Sotaku Napisany 28 września 2012 - 09:01

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Klimat zawsze był dla mnie najważniejszy...ale gier na półce mam pełno, coraz więcej jest nawet nieodfoliowanych...
  • 0

#287 burnstein Napisany 28 września 2012 - 09:06

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
to przestań je kupować, a skończ co masz. myślałem, że jak się ma rodzinę, to wydatki się jakoś racjonalizuje... pewnie kupujesz giereczki za 200, a jak juz zaczynasz je ogrywać, to na allegro chodzą za 100 :olo:
  • 0

#288 szczudel Napisany 28 września 2012 - 09:11

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Klimat zawsze był dla mnie najważniejszy...ale gier na półce mam pełno, coraz więcej jest nawet nieodfoliowanych...

Ja dzieki P+ mam podobny porblem - ale zauwazylem ze to juz sie dzieje przy 3 grach. Konczysz jakas i masz 3 "do ogrania" - co z tego ze mozesz miec ochote na inna - "pasuje" ograc to co sie ma. Np z takim podejsciem przeszedlem Vanquish. Skończyłem AC2 i trzeba było coś z półki ograc - a to ze miałem ochote na Castlevanie zeszlo na dalszy plan [musiałbym ja kupić] - i zagrałem w Vanquisha.
  • 0

#289 Sotaku Napisany 28 września 2012 - 09:17

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:

to przestań je kupować, a skończ co masz. myślałem, że jak się ma rodzinę, to wydatki się jakoś racjonalizuje... pewnie kupujesz giereczki za 200, a jak juz zaczynasz je ogrywać, to na allegro chodzą za 100 :olo:

Jakbym moją żone słyszał :olo:
  • 0

#290 burnstein Napisany 28 września 2012 - 09:23

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
widocznie masz mądrą żone, słuchaj jej
  • 0

#291 Pawlik Napisany 28 września 2012 - 09:26

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
lub burn, to żydowska żona Deba o której nie wie, jednak dowie się w czasie śpiączki złego brata bliźniaka który spadł z wieży eiffla.
  • 0

#292 Sotaku Napisany 28 września 2012 - 09:35

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Dodany obrazeko tym nie pomyślałem :hmmm:
  • 0

#293 szczudel Napisany 29 września 2012 - 09:15

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
No i skończyłem. Faktycznie koncówka była bardzo fajna - wszystkie 3 ostatnie misje - ale osobiscie najbardziej podobała mi się ta z piorunami - był połer :) - czułem sie jak Thor.

Niestety nie sama końcówka człowiek żyje. Mogliby odpuścic 2 wyspe i skrócic gre -byłaby wtedy wystarczająco zróżnicowana i bardziej emocjonująca. Ale mimo to i tak grało się fajnie.

Oczywiście musialo się skończyć w ostatnio szalenie popularny sposób - boss końcowy, 1 minuta outro [zakońćzenie] i do widzenia.
Jak mnie to denerwuje - gdzie te półgodzinne outra, sycace - pozostawiajace wrażenie epickości na długo po wyłaczeniu konsoli......no gdzie?? Story telling jest moze troche lepszy teraz w grach akcji ale jesli chodzi o zakonczenia to ssie na całej lini i zachodni producenci nie za bardzo potrafią nalezycie zakonczyc przygode.
  • 0

#294 Sotaku Napisany 29 września 2012 - 09:17

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Przyzwyczajony jestem by przeczekać napisy, bo coś tam może jeszcze ciekawego dadzą dla cierpliwych, ale teraz najczęściej nic nie ma :(
  • 0

#295 szczudel Napisany 29 września 2012 - 12:43

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
To juz pal szesc te kilkanaście sekund po napsach, ale od konca gameplayu do napisów końcowych to zadko keidy 5 minut mija. Takie np Uncharted - końcówka, szybka piłka , sajonara czekaj na kolejną cześc.
  • 0

#296 Psycho-Mantis Napisany 29 września 2012 - 16:11

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Jakie zakończyć przygodę. Przecież...

Spoiler


Chociaż trzeba powiedzieć, że rozrzut między zakończeniami jest ogromny, jestem ciekaw jak to zmontują w 3 części.
  • 0

#297 Sotaku Napisany 30 września 2012 - 11:34

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Wezmą dobre zakończenie bo jest mniej ekstremalne
  • 0

#298 kowal Napisany 01 lutego 2013 - 14:20

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 676 Postów:
chyba w weekend zaczną ogrywać grę więc potrzebuje trochę info. czy jakieś trofiki łatwiej zdobyć będąc dobrym/złym? którą stroną mocy lepiej grać na hardzie?
  • 0

#299 Sotaku Napisany 01 lutego 2013 - 17:12

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
nie pamiętam jakiś szczególnie trudnych trophy, powiedziałbym, że jest to nieco łatwiejsza platyna niż jedynka. Ja grałem najpierw dobrą stronę na normalu a potem na hardzie złą i nie widziałem specjalnej zwyżki poziomu trudności.
  • 0

#300 Cr0ss2500 Napisany 28 lutego 2013 - 08:58

Cr0ss2500

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 584 Postów:
jest łatwiejsza niż jedynka to napewno widzę to już z początku jeśli chodzi o platynke, jak na razie nie jest żle, zacząłem wczoraj giereczke, jedyneczka mi się bardzo podobała, więc tutaj jest ogólnie jeszcze lepiej xD dużo zabawy i kupa... radości, fajnie, że troszkę poprawili animacje :olo:
  • 0