Skocz do zawartości

REZ // feel it, don't think //


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 04 czerwca 2005 - 14:53

Gość__*
  • Goście
Hello!!

Właśnie czytałem sobie nowiutkie N+, relacje z E3 ofkozz :P i nawet nie wiecie jak zazdroszcze panu B. i panu M. (a szczególnie temu drugiemu) Jednak nie dlatego, że zagrali w te wszystkie nowe giereczki, nie dlatego, że na własne oczy (i paluchy) doświadczyli nowej generacji konsol, nie z powodu tych dorodnych kalifornijskich laseczek... Tak naprawde aż mnie skręca na samą myśl, że mógłbym (tak jak Matt) porozmawiać z Mizuguchim!! Dla mnie to wielka postać jeśli chodzi o gry... Stawiam go na równi z Miyamoto.. Dlaczego?

Zaczeło się od Space Channel 5... już w tej grze można dostrzec iskiereczki geniuszu pana Mizuguchiego... Ale prawdziwy upust swej "chorej" wyobraźni dał w REZie...

Hehe do dzisiaj pamiętam wyraz twarzy mojegu znajomego z ASP po kilku minutach grania...
:mrgreen: Już nigdy więcej nie mówił, że gry to tandeta i zabawa dla rozpieszczonych kidsów...

Tak! Moim zdaniem REZ to dzieło sztuki... Zresztą twórcy przyznali się, że największą inspiracją były dzieła współczesnych modernistów i motywy etniczne różnych starożytnych cywilizacji...

Każdy kto skończył tę grę(?) wie, że autorzy dedykowali ją nikomu innemu tylko Kandinskiemu... ha!

Zgadzacie się ze mną, czy widzicie to inaczej?? Czy gry takie jak REZ mogą być nazywane dziełem sztuki?
  • 0

#2 Gość__* Napisany 06 czerwca 2005 - 12:40

Gość__*
  • Goście
Wszystkie dobre gry to dzieła sztuki a REZ bez wątpienia jest dobra grą ,choć był komercyjnym niewypałem SEGI. W REZa jeszcze pogram jak naprawię swojego DC.
  • 0

#3 Gość__* Napisany 15 czerwca 2005 - 18:58

Gość__*
  • Goście
Rez wymiata u mnie na PS2 mam gre ! ha a nawet OST ! :D Ken Ishii to nawet mam 3 płytki :D a to dopiero sie naszukałem :D ale opłacało sie - Ken Ishii- Future in Light - wymiata kosmos płyta :D a to moja wypowiedz na jednym z forum muzycznych

Jedna z Ostatnich Plytek jaka stworzyl Ken Ishii :D Mi Sie Elegancko Podoba -cos nowego :D - Polecam


Dodany obrazek

:!: >>Oficjalna Stronka Najlepszego Dj'a z Japonii-Ken Ishii<< :!:



Ken Ishii to jeden z największych eksperymentatorów i innowatorów wśród artystów techno, któremu udało się odnieść komercyjny sukces. Wydaje swoją muzykę od początku lat 90-tych dla takich wytwórni jak: R&S, ESP (jako Rising Sun oraz Yoga), Plus 8 (jako Utu), Sublime (jako Flare). Jego twórczość jest uważana za awangardową a on sam uznawany jest za najlepszego autora muzyki elektronicznej pochodzącego z Japonii.

Ken Ishii urodził się w Sapporo w 1970r. a dorastał w Tokio. Jako nastolatek słuchał Yellow Magic Orchestra, Neu!, Conny Plank i DAF. Gdy pierwsza fala Detroit techno dotarła do Japonii tak go zafascynowała twórczość Maya i Atkinsa, że kupił wszystkie nagrania wczesnego Detroit i samemu zaczął tworzyć muzykę. Ken Ishii był studentem socjologii na uniwersytecie Hitotsubashi gdy jego piersze taśmy demo usłyszał belgijski wydawca Renaat Vandepapeliere. Natychmiast zaproponował mu wydanie materiału. Pierwszy singiel "Garden in Palm" został wydany w 1993r. dzięki R&S. Singiel od razu ukazał unikalny styl artysty. Była to muzyka bardzo egzotyczna znajdująca się gdzieś pomiędzy techno a ambientem. Wkrótce wydano dwa kolejne single "Pneuma" i "Deep Sleep", które potwierdziły geniusz kompozytora. W 1994r. ukazał się debiutancki album artysty "Innerelements" (R&S) zawierający wcześniejsze nagrania i zupełnie nowe jeszcze nie publikowane. Jest to muzyka zainspirowana twórczością DAF, Kraftwerk, Yellow Magic Orchestra oraz Derrick'a Maya i Juana Atkinsa. Nie jest to jednak ani Detroit, ani ambient, ani trance tylko zupełnie coś nowego, własna wersja techno, po prostu muzyka Kena Ishii. Czasami mówi się o nim, że rozrywa rytmiczną strukturę techno i wprowadza do niej odrobinę chaosu.

1995 rok przynosi nowy album artysty "Jelly Tones". Jest to kolejna bezkompromisowa płyta inteligentnego techno. Nie jest to jednak jakiś ciężki i mało przystępny materiał. Kilka utworów jest dosyć wolnych ale część to bardziej taneczna muzyka (np. "Extra". "Overlap"). Płyta przynosi Ishiemu sukces komercyjny. Utwór "Extra" jest pokazywany na MTV a teledysk zostaje uznany za najlepsze wideo do muzyki tanecznej w 1995r. Jest to anime (Japońska sztuka animacji wywodząca się z mangi) opracowane przez jednego z najważniejszych twórców anime/manga -Kouji Morimoto. Po wydaniu "Jelly Tones" Ishii jest już znany na całym świecie. Występuje na kilku festiwalach w Europie a na singlach "Stretch" i "Overlap" pojawiaja się remiksy takich artystów jak Ian Pooley, Lemod D, Dave Angel, Mark Broom, Dj Food. Wkrótce Ishii zostaje zaproszony do przygotowania muzyki na relacje telewizyjne z zimowych igrzysk olimpijskich w Nagano.

Kolejny singiel "Game Over" (utwór został wykonany przy współpracy Co-Fusion) także ma doskonale przygotowaną oprawe graficzną. Tym razem jest to mieszanka grafiki komputerowej, animacji i nagrań wideo. Sam utwór został zainspirowany fascynacją Ishiego grami wideo.
Ken Ishii to nie tylko doskonały kompozytor ale także świetny DJ, potrafiący połączyć bardzo odmienne style muzyki tanecznej. Jest autorem miksu na jednej z części serii X-Mix. Jest to mieszanka bardzo różnorodnej muzyki. Można tu znaleźć techno, house, electro, drum'n'bass, triphop... Poza "Circular Motion" i "Echo Exit" Ishiego są tu świetnie połączone utwory Basement Jaxx, Ghetto Brothers, Coldcut, Buckfunk 3000, Squarepusher i innych. Kolejne oficjalne miksy Ishii'ego to trzecia część kompilacji "Mix-Up" oraz "Millennium Spinnin' at Reel Up".

W 2000 roku pojawia się kolejny album - Flatspin. Jest to techno z klasycznymi elementami ale jak zawsze z odczuwalnym charakterystycznym stylem Kena Ishii - taneczną rytmiką ale na tyle pokręconą, że nie jednemu dj'owi może sprawić problemy.


Dyskografia Ken'a Ishii :

Ken Ishii - Nervewrench (R&S/Sublime)
Flare - Solar Man (Sublime)
Rising Sun / Yoga - Swich Of Love (1993, ESP)
Ken Ishii - Garden On The Palm EP (1993, Sony)
Ken Ishii - Garden on the Palm 2x12" (1993, R&S)
UTU - UTU EP (1993, Plus 8)
Ken Ishii - Pneuma (1993, R&S)
Ken Ishii - Deep Sleep (1993, R&S / Apollo)
Ken Ishii - Deep Sleep + Pneuma (1993, white label)
Ken Ishii - Tangled Notes 12" (1994, R&S)
Ken Ishii - Innerelements CD (1994, R&S/Sony)
Flare - Fading Sky (1994, Sublime)
Flare - Reference To Difference CD/LP (1994, Sublime)
Rising Sun / Yoga - Green Times CD (1995, Sublime)
Flare - Nettin Pure 1 12" (1995, Sublime/Reel Musiq)
Ken Ishii - Extra EP (1995, R&S)
Ken Ishii - Extra CDs (1995, R&S)
Ken Ishii - Jelly Tones CD/LP (1995, R&S/Sony)
Ken Ishii - Jelly Tones CD + limited edition CD-ROM (1995, R&S)
Flare - Reference To Difference CD/LP (1995, Sublime)
Flare - Nettin Pure 2 12" (1995, Sublime/Reel Musiq)
Flare / Co-Fusion - Flare vs Co-Fusion 12" (1996, Sublime)
Flare - Grip 2xLP/CD + 3" promo CD/CD-ROM (1996, Sublime)
Ken Ishii - Mix Up vol.3 (1996, Sony)
Flare - Re-Grip 2xLP/CD (1996, Sublime)
X-Mix Remixed by Ken Ishii CD/LP/Video/DVD (1996, !K7)
Ken Ishii - Overlap 12" (1996, R&S)
Ken Ishii - Overlap remixes EP (1996, R&S)
Ken Ishii - Overlap CDs (1996, R&S)
Ken Ishii - Stretch 12" (1996, R&S)
Ken Ishii - Stretch CDs (1996, R&S)
Ken Ishii - Stretch (+Extra remixes) CDs (1996, R&S/Sony)
Ken Ishii - Circular Motion 7" (1996, R&S)
Ken Ishii - Circular Motion Remixes 12" (1996, R&S)
Ken Ishii - Circular Motion & Overlap CDs (1996, R&S/Sony)
Ken Ishii - Echo Exit 12" (1997, R&S)
Ken Ishii - Echo Exit CDs (1997, R&S/Sony)
Ken Ishii - Echo Exit remixes 12" (1997, R&S)
Flare - Dir.R Remix 12" (1997, Reel Musiq/Sublime)
Ken Ishii - Metal Blue America (limited) CD/CD-ROM (1997, R&S/Sony)
Ken Ishii - Metal Blue America LP (1997, R&S/Sony)
Ken Ishii - Metal Blue America CD/CD-ROM (1998, R&S/Sony)
FLR - Easy Filters Part 1-2 (1998, Reel Musiq)
Ken Ishii - Islands & Continents - 600MHz Video+Remix CD (1998, Sony)
Ken Ishii - Game Over 12"/CDs (1999, R&S)
Ken Ishii - Game Over 12" (1999, Sony)
FLR - Easy Filters Part 5-6 12" (1999, Reel Musiq)
Ken Ishii - Misprogrammed Day 12"/CDs (1999, R&S/Sony)
Ken Ishii - Misprogrammed Day remixes 12" (1999, R&S)
Ken Ishii - Sleeping Madness LP (1999, R&apmS)
Ken Ishii - Sleeping Madness CD +limited 3"CD (1999, R&apmS/Sony)
Ken Ishii - Ice Blink CDs (2000, Sony)
Ken Ishii - Flatspin CD (2000, Sony)
FLR - Easy Filters Part 7-8 12" (2000, Reel Musiq)
Ken Ishii - Millennium Spinnin' at Reel Up CD mix (2001, Sony)
FLR - Easy Filters Part 9 12" (2001, Reel Musiq)
Ken Ishii - Slapdash (2001)
FLR - Easy Filters 2xLP (2002 Reel Musiq)
Ken Ishii - Future In Light (2003, Exceptional)


Dema na zachętke :


Ken Ishii-Future Is What We Are (Ken Ishii's Deadly Striker mix)

Ken Ishii-Visionary World (Funk D'Void remix)

Ken Ishii-Presto (Bryan Zentz remix)

Ken Ishii-Awakening (Christian Smith & John Selway remix)

Ken Ishii-Auburnia (FLR remix)

Ken Ishii-Iceblink (main mix: album cut)

Ken Ishii-Grab It Attack It

Ken Ishii-Gap Accelerator

Ken Ishii-Flatspinning Loop 1

Ken Ishii-Infrangible

Ken Ihii-Fadeless(Moodman remix)

Ken Ishii-Slapdash

Ken Ishii-Grab It Attack It

Ulubiony Sprzęt Ken'a:
http://namm.harmony-... ... nth-lg.jpg
  • 0

#4 Hanz Napisany 17 czerwca 2005 - 17:31

Hanz

    youtube.com/dkstbeats

  • Forumowicze
  • 3 097 Postów:
"Fear is the mind killer"
Ostatni level to dzieło sztuki, gdy przechodzilem pierwszy raz REZa, grałem w olbrzymich słuchawkach z podkreconym na maxa volumem, przy zasłoniętych żaluzjami oknach, zupelnie sam w pokoju, na niezlej bani. Masakra i cos niezapomnianego. Dla mnie jedna z najlepszych gier of all time :-)
  • 0

#5 Gość__* Napisany 25 czerwca 2005 - 11:41

Gość__*
  • Goście
no i co ja letnik moge dopowiedziec...
masz racje - dzieło sztuki, sztuki nowozytnej...
creation state of art people!
czas kupic decka!
  • 0

#6 Gość__* Napisany 08 lutego 2006 - 10:26

Gość__*
  • Goście
Aha, zgodze sie z Hanzem-Lost Area to wg mnie male dzielo sztuki. OST z tej gry leci u mnie przynajmniej raz na dzien, a sama plytka z gra tez nie ma u mnie lekkiego zycia :D
Fear is the mind killer... Cos w tym jest :D
  • 0

#7 Gość__* Napisany 10 lutego 2006 - 13:53

Gość__*
  • Goście
Taaaa....level 5 pokazujący ewolucję świata przy akompaniamencie genialnej muzyki zmiażdżył wszsytko co widziałem do tej pory (a było to już dość dawno temu).
  • 0

#8 Gość__* Napisany 17 lutego 2006 - 11:39

Gość__*
  • Goście
Cholera.....szukałem tej gry i nigdzie nie moge jej znaleść...nawet w necie.....
albo poprostu nie umiem szukać....nie wiecie gdzie można by ją było kupić.
Wiem że będzie mi sie podobać...to moje klimaty :)
  • 0

#9 nicun Napisany 18 lutego 2006 - 00:05

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 643 Postów:

Cholera.....szukałem tej gry i nigdzie nie moge jej znaleść...nawet w necie.....
albo poprostu nie umiem szukać....nie wiecie gdzie można by ją było kupić.
Wiem że będzie mi sie podobać...to moje klimaty :)

Na DC za ch... nie można dostać, a jak już się znajdzie, to poniżej 100 nie da rady kupić. Na PS2 od 25 (promo) do 60 zł. Drożej i taniej nie widziałem. Miejsce - hAllegro.
  • 0

#10 Gość__* Napisany 22 lutego 2006 - 15:13

Gość__*
  • Goście
NO I PROSZE BARDZO

JEST REZ NA ALLEGRO :D :D :D

http://allegro.pl/it..._rez_sega_.html
  • 0

#11 nicun Napisany 23 lutego 2006 - 00:13

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 643 Postów:

NO I PROSZE BARDZO

JEST REZ NA ALLEGRO :D :D :D

http://allegro.pl/it..._rez_sega_.html

Ktoś może przepłacić... Choć gdybym miał trochę zalegającej kasy, to bym się zastanowił...
  • 0

#12 Gość__* Napisany 01 września 2007 - 23:38

Gość__*
  • Goście
Super gra. Mam pirata na deceku :hmmm: jestem na 3 planszy. Gdy raz grałem o 1 w nocy to był prawdziwy odjazd. Czułem się jak w transie i o to chyba chodzi w tej grze. :klaszcze:
  • 0

#13 Gość__* Napisany 18 czerwca 2008 - 09:18

Gość__*
  • Goście
Wspaniały tytuł, niedawno udało mi się dorwać wersję PAL. Temat trafia w samo sedno, trzeba ją poczuć.

Sama gra jest genialna w swej prostocie. Grafika, choć jej funkcja została sprowadzona do minimum, w erze 'next genów' nie razi, a wręcz przeciwnie - przyciąga uwagę.

Jeżeli zaś chodzi o stronę audio, tego po prostu trzeba samemu zasmakować. Obawiam się, że nie znajdę odpowiednich słów do opisania tego tytułu, a nawet jeżeli jakieś bym znalazł prawdopodobnie byłyby one nieadekwatne do tego co gra sobą prezentuje i co oferuje. Na myśl jedynie nasówa mi się fraza z pewnego filmu, i pomimo, iż możnaby ją uznać za przestarzałą, uważam iż nadaje się doskonale! A zatem, 'free your mind'!!
  • 0