Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forza Motorsport 4


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
427 odpowiedzi na ten temat

#391 Blizzard Beast Napisany 18 października 2011 - 20:28

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:


Jak to nie? A Model Jazdy in plus? A taka pierdoła na którą narzekałeś, że nie można wyłączyć przed wyścigiem opcji cofania czasu? To już wiemy ^^) Zostaje monotonność i wg. Cb powinien być GT5 killer...


A czy ja powiedziałem, że to NIE będzie GT killer? Po prostu chciałem trochę pgrać w pełną wersję, żeby zobaczyć rzeczy niewidoczne w demie. I teraz już wiem :]
  • 0

#392 xell Napisany 18 października 2011 - 21:43

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 329 Postów:
Gran Turismo zamordowało się samo w postaci beznadziejnej piątki. FM4 powinno być opisywane wyłącznie w odniesieniu do poprzedniego kamienia milowego gatunku - FM3.
  • 0

#393 Godot Napisany 20 października 2011 - 14:16

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jest możliwe wyłączenie w menu cofania czasu?
  • 0

#394 vagrant3 Napisany 20 października 2011 - 14:21

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
tak
  • 0

#395 Freeman Napisany 20 października 2011 - 16:10

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:
W dodatku będziesz dostawał +20% kasy.
  • 0

#396 vagrant3 Napisany 20 października 2011 - 20:36

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
ja sobie wyłączyłem wszystko poza skrzynią automatyczną (wiem, noob) - gra mi przyznaje +145% bonusowej kasy.
  • 0

#397 Freeman Napisany 20 października 2011 - 21:06

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:
Ja mam włączone jedynie sprzęgło automatyczne.
  • 0

#398 Marbel Napisany 20 października 2011 - 21:15

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
A ja gram na kierze w demko... (boję się że moja sztuka nie dojdzie do soboty :( ) z absem i automatem. Może jak Vag spróbuje bez absa?
  • 0

#399 vagrant3 Napisany 28 października 2011 - 12:18

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
po 20 godzinach mam 6% :D wybornie się w to gra. fajnie, ze przeciwnicy mają porobione samochody, tak żeby nie odstawali poziomem od gracza. smigam sobie teraz głównie klasą r3 i wyścigi bywają bardzo wyrównane - do tego stopnia, ze zdarzało mi się wygrywać o pół długości samochodu.

bardzo mi się podoba dźwięk. moze jestem chory, ale głośne słuchanie silników sprawia mi ogromną frajde. w całym mieszkaniu dudni i znakomicie to poprawia/potęguje wrażenia z gry. tryb rivals jest bardzo fajny - niby zwykłe leaderboardsy, ale nagrody za wspinanie się wyżej są całkiem konkretne. raz w niecałą godzinę machnąłem 0,5 mln kredytów...

z dupy są tylko kręgle, bo w pachołki, wyprzedzanie oraz 1 vs 1 w ruchu gra się swietnie. miks klas tez jest fajnym pomysłem. niby standard w rzeczywistych wyscigach, a jednak nie widziałem tego jeszcze w zadnej grze.
  • 0

#400 Marbel Napisany 28 października 2011 - 18:07

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Tak, gra jest bardzo BARDZO dobra, choć ja nie mam zbyt dużo czasu na granie :/ Jednak spodobało mi się, że np grając Puntem lub 500 to tymi pomarańczowymi literkami na desce rozdzielczej mamy aktualną godzinę!!!! Poza tym rzeczywiste wnętrza są, w takich prostych samochodach.

Tryb Rivals jest też przemega, ale dużo bardziej mi pasi, gdy jest narzucony samochód - orłem mechaniki nie jestem, a dłubanie przy rozstawie masy, siły hamowania, przełożeń mnie nie bawi, tym bardziej jak nie narzekam na nadmiar czasu wolnego.

Też mnie zaskoczyły wyścigi między klasami. Szkoda, że akurat w tej szybszej jechałem. Są też w wolniejszych klasach, gdy śmigają koło lusterek jakieś potwory? No i czy w singlu są wyścigi w 16? Bo w multi chyba tak? Szkoda mi kasy na GOLDa, bo czasu nie mam za bardzo... więc nie mogę przystąpić do żadnego klubu.

Mam 1 zawód wobec gry - grając na kierownicy nie mogę nic zrobić technicznego - Autovista potrzebuje gałki by w pełni z niej korzystać - nie mogę wsiąść do samochodu na kierownicy i wybrać w nim wyzwania. Powinni umożliwić poruszanie się za pomocą pada gdy się gra na kierownicy, bo też nie mogę niczego na szybko pomalować/obkleić :(

Aha - gdzie włączę jeszcze raz intro? Nie umiem znaleźć w tych menusach.
  • 0

#401 Marbel Napisany 29 października 2011 - 16:46

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Już mam 2,2% postępu w grze! :)
Kto grzeje na forum? W multi nie pogram, ale w Rivalsach bym porywalizował. Wciąga mnie ten tryb. Choć chyba jest acziw za zdobycie czasu w każdych zawodach w Rivalsach... Tak więc zapraszam do porównywania czasów xboxowych e-friendów ;) Może jakieś zawody?

BTW w Polsce będzie konkurs z wygraną w postaci Alfy Romeo... W Rivalsach jest już turniej o BMW tylko dla Szwabików, więc pewnie u nas będzie podobnie.
  • 0

#402 Ryan Napisany 04 listopada 2011 - 00:08

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Ja gram. Miałem nie kupować, ale kurde, nie żałuję wydanej kasy. :D Bawię się znakomicie, szczególnie, że tytuł skutecznie gra na mojej żyłce kolekcjonerskiej. :]
  • 0

#403 vagrant3 Napisany 04 listopada 2011 - 09:51

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
zbliżam się już do końca dziesiątego sezonu. trochę mnie to zmienianie samochodu po niemal każdym wyścigu już męczy. poza tym zauważyłem coś takiego, ze do sezonu generowane są jakby wyścigi, których nie ma na tej tablicy :|

przykładowo - na dłużej zaprzyjaźniłem się z fordem gt40 z wyscigowej klasy gt2 i gra całkiem często podrzucała mi zawody, w których mogłem sobie nim pojechać; należały one do pucharu forda (do indeksu r3 800); pojechałem już ich na pewno z 7 albo 8 (zawsze na innej trasie); zajrzałem więc z ciekawości na tablicę i po znalezieniu tego turnieju okazało się, że składa się on tylko z 4 wyścigów a zaliczony mam 1 (jeden);

nie ma więc co się dziwić, ze postęp tak wolno idzie...
  • 0

#404 Ryan Napisany 04 listopada 2011 - 13:19

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nom, zależnie od wybranego auta pojawiają się inne wyścigi do wyboru. Przeważnie gra podrzuca coś właściwego, ale jeśli się ma zaznaczoną np. zbyt podkręconą furę, to może nic nie znaleźć i poda tylko coś, w co można zagrać innym wozem.
  • 0

#405 ACZ Napisany 04 listopada 2011 - 22:41

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
ale porażkowe rozwiazanie.
  • 0

#406 Ryan Napisany 04 listopada 2011 - 23:10

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Twoja tata.
  • 0

#407 tomasz Napisany 24 listopada 2011 - 12:34

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
Jest jakaś ciekawsza kariera niż w trójce? Pamiętam jak przeszedłem w niej ostatni sezon (13 czy jakiś) to już nie bardzo było co robić a same sezony też nie były jakieś ekscytujące. Model jazdy mega (grałem wszystko off) ale kariera single mnie zawiodła srogo.
  • 0

#408 vagrant3 Napisany 24 listopada 2011 - 12:55

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Jest jakaś ciekawsza kariera niż w trójce? Pamiętam jak przeszedłem w niej ostatni sezon (13 czy jakiś) to już nie bardzo było co robić a same sezony też nie były jakieś ekscytujące. Model jazdy mega (grałem wszystko off) ale kariera single mnie zawiodła srogo.


kariera jest niestety mniej więcej tak samo 'ciekawa' jak w fm3. krótsza na szczęście, trochę bardziej urozmaicona niż poprzednio, ale ogólnie słaba. z drugiej strony w tego typu grach jest ona zupełnie moim zdaniem nie potrzebna. wystarczą jakieś levele, bonusy finansowe, bonusy lojalnościowe u producentów i nagrody, a sednem gry i tak pozostaje zaliczenie wszystkich dostępnych zawodów i przyjemność z przygotowywania samochodów i samej jazdy nimi.
  • 0

#409 Marbel Napisany 24 listopada 2011 - 21:04

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Od dziś do końca tygodnia jest multi przez live za free dla wszystkich. Pytanie mam - jednym z osiągnięć jest zakup "jednorożca" - unikatowego samochodu. Z tym, że na aukcjach są 4 i wszystkie po 999 999 999 Cr... trochę dużo. Czy może są jakieś inne, które można wyszukać i będą tańsze. BTW - może ktoś kupić ode mnie jakąś grafikę dla osiągnięcia? ;)
  • 0

#410 Freeman Napisany 24 listopada 2011 - 21:54

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:
Ja już mam aczika za Unicorna :P
VIPy dostały od Turn 10 w prezencie Unicorna i aczik wpadł.
  • 0

#411 Ryan Napisany 24 listopada 2011 - 22:28

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

BTW - może ktoś kupić ode mnie jakąś grafikę dla osiągnięcia? ;)


Spoko, jutro wieczorem, jak nie zapomnę. Wystawię też coś swojego, więc jeśli znajdziesz w weekend wolnych 1000CR... ;)
  • 0

#412 vagrant3 Napisany 25 listopada 2011 - 11:34

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Pytanie mam - jednym z osiągnięć jest zakup "jednorożca" - unikatowego samochodu.


dostałem to osiągnięcie na wstępie, przy przenoszeniu save'a. w fm3 byłem vip'em i tam turn 10 wysyłało samochody z różnych okazji - okazuje się, że unicorny też.
  • 0

#413 mataman Napisany 25 listopada 2011 - 21:27

mataman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 453 Postów:

Ja już mam aczika za Unicorna :P
VIPy dostały od Turn 10 w prezencie Unicorna i aczik wpadł.




Mówisz o tym Joss w malowaniu FM4 ?
  • 0

#414 Marbel Napisany 25 listopada 2011 - 21:56

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:


Spoko, jutro wieczorem, jak nie zapomnę. Wystawię też coś swojego, więc jeśli znajdziesz w weekend wolnych 1000CR... ;)


Ktoś coś ode mnie kupił :) Ale ja Ryanie nie mogę nic Twojego znaleźć - menu nie jest zbyt intuicyjne.
Cholerka, to chyba aczika za unicorna nie dostanę... :/
  • 0

#415 Ryan Napisany 26 listopada 2011 - 12:27

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:


Ktoś coś ode mnie kupił :) Ale ja Ryanie nie mogę nic Twojego znaleźć - menu nie jest zbyt intuicyjne.
Cholerka, to chyba aczika za unicorna nie dostanę... :/


Wczoraj padałem na twarz i nie odpaliłem konsoli. Jak kogoś interesuje to teraz można znaleźć po moim gamertagu (conayr) vinyl z logo N+. ;)
  • 0

#416 vagrant3 Napisany 08 września 2012 - 11:44

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
po miesięcznej przerwie wrócilem wczoraj do fm4. przerwę spowodowało dość intensywne ogrywanie gt5 (dobiłem do 92% i zostały mi długodystansowe, na które nie zawsze jest czas).

ogólnie chciałem tylko napisać o swoich wrażeniach po tym jak przyzwyczaiłem się do gran turismo i zapomniałem trochę jaka jest forza. nie byłem pewien jakie będą moje odczucia, sądziłem nawet, ze fm4 wyda mi się teraz może zbyt prosta, albo brzydka... a jednak nie - forza 4 jest królem. ponownie powalił mnie wygląd tej gry, bo nawet jeśli samochody premium są najmocniejszą stroną gt5, to cała reszta jest już na korzyść fm4. samochodów jest tu już teraz ponad 650 (przydałaby się edycja goty) i każdy z nich jest zajebiscie dopracowany. wiadomo - każdy ma zniszczenia, mozliwosci tuningu sa większe w forzie, widok z wnetrza lepszy, dynamika lepsza, brzmienie lepsze, a co najważniejsze lepiej się jeździ. subiektywna opinia, ale wracając wczoraj do fm4 dłuższą chwilę zajęło mi przyzwyczajenie się do bardziej czułego sterowania padem. w obu grach nie korzystam z żadnych systemów wspomagajacych prowadzenie, ale w gt5 problemy sprawiały mi chyba jedynie bolidy. w fm4 jest ciekawiej, trudniej, trzeba bardziej uważać. zabawka, ale wrazenia fajniejsze. i bardzo się cieszę, że mam dopiero zaliczone 38% :)
  • 0

#417 twilitekid Napisany 08 września 2012 - 11:53

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Gdyby tylko do X360 dało się kupić jakiś odpowiednik DFGT... Bo kierownica droższa od konsoli to trochę IMO przegięcie.
  • 0

#418 vagrant3 Napisany 08 września 2012 - 12:16

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
to fakt, dfgt to dobra kierownica w dobrej cenie. ale moje wrażenia dotyczą pada. po pracy mam tyle zapału, ze gram praktycznie zawsze na leżaco - kiera odpada, gadzet nie dla mnie :D co prawda w swoim samochodzie też prawie leże podczas jazdy, ale przy sciganiu się zabawkowymi kierownicami to się juz nie sprawdza...
  • 0

#419 twilitekid Napisany 08 września 2012 - 13:19

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
No i nie wiem jak z czwórką, bo moje doswiadczenie sprowadza się do ogrania dema, ale kiedy przesiadłem się z FM3 na GT5 wrażenie było bardzo pozytywne. Jak z zabaweczki na normalny samochód. Podobne wrażenia miałem kiedy z GT4 przesiadłem się na FM2 - oczywiście na korzyść serii MS. Teraz to się odwróciło...
  • 0

#420 vagrant3 Napisany 08 września 2012 - 13:30

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
w obu grach są zabaweczki, ale w moim odczuciu trudniej i fajniej się jeździ w fm4 (przy podobnych ustawieniach oczywiście). ogólnie cała gra i prawie każdy element robi lepsze wrażenie. nie jest to co prawda też jakaś przytłaczająca różnica funu, bo gt5 jest świetne i ciesze się, ze spędziłem dużo czasu z obiema gierkami, ale gdybym musiał wybrać jedną, to fm4.
  • 0