Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forza Motorsport 4


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
427 odpowiedzi na ten temat

#61 GrzesiekMB Napisany 14 grudnia 2010 - 13:45

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:

P.S. Nie ogarniam, czego z tą Forzą trolujesz, najwyraźniej sobie nowe hobby znalazłeś.


obawiam sie, ze ty ostateczny test trola zdales przy recce gt5 kiedy to wypunktowales wszystkie lipne elementy, napisales, ze nie maja zadnego znaczenia i wystawiles ...no wlasnie (a w tej chwili srednia na GR spadla ponizej 85% co imo jest totalnym failem tego tytulu).
  • 0

#62 cybercotlet Napisany 14 grudnia 2010 - 14:04

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 600 Postów:
Myślę, że w nowej forzy będzie można się spodziewać urozmaicenia trybu kariery. Na E3 pokazywali przecież zawody polegające na wymijaniu na czas jak największej ilości aut.
Uważam również, że Turn10 pokaże Polyphony Digital gdzie ich miejsce :^^:
  • 0

#63 Blizzard Beast Napisany 14 grudnia 2010 - 14:08

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

obawiam sie, ze ty ostateczny test trola zdales przy recce gt5 kiedy to wypunktowales wszystkie lipne elementy, napisales, ze nie maja zadnego znaczenia i wystawiles ...no wlasnie (a w tej chwili srednia na GR spadla ponizej 85% co imo jest totalnym failem tego tytulu).


Nie używaj słów, których znaczenia nie znasz.
  • 0

#64 vagrant3 Napisany 14 grudnia 2010 - 14:09

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Fakt, że kiedyś w grach czegoś nie było, nie znaczy, że świat stoi w miejscu i ma dalej wyglądać tak samo. Zniszczeń w GT5 to się można czepiać, bo FM je ma, ale jak chciałbym ciekawszej kariery w grze t10 to już to nie pasuje? Aha, powiem Ci co zmieniono od FM1 i 2 że przestało to grać. Wszystko na maksa wyyyyydłuuuużoooooono. Nie było w FM1 i 2 931 wyścigów. To co nie dudziło tak bardzo przy dwustu, zaczyna nużyć przy tysiącu, jeśli nie ma żadnych urozmaiceń.

Zrobienie ciekawszej kariery to nie jest fizyka jądrowa i z powodzeniem można coś takiego osiągnąć. Ot, wprowadzając choćby nagrody za puchary, jakieś próby czasowe, i wyścigi z nieco innymi zasadami, niż te podstawowe (co skądinąd może się udać, jeśli faktycznie wprowadzone zostaną rajdy). Cokolwiek związanego z obsługą samochodu, jakieś misje lub ciekawsza jazda wirtualnego kierowcy też nie zaszkodzi (to ostatnie nawet we wcześniejszych grach z serii było, bo można było sobie wybrać różnych).

wiesz, ale to nie jest tak ze w ostatnich pięciu latach pomysłowość w branży gier poszła znacznie do przodu, a tylko biedna forza została w tyle. dali wszystkiego więcej i ulepszyli to co mieli. tak się teraz robi gry. gram w fm3 regularnie od ponad roku (mam 70%) i nie czuje jakoś znużenia. bardziej nawet martwi mnie, że już sie nieodznaczone krateczki na tablicy kończą. widocznie bardziej lubie się scigać niż Ty. urozmaicenia średnio by tu pasowały. albo inaczej - mogłyby się pojawić, ale mi nic sensownego do głowy nie przychodzi. misje, na wzór tych z gt4 odpadają, bo są idiotyczne. jak mam ochote na czasówki, eliminatory, wyprzedzanie itp to sobie włączam pgra. naprawdę nie mam z tym problemu.

co do nowej cześci, to rajdami raczej się niepokoję, bo niekoniecznie uda im sie to dobrze zrobić, ale zmienne warunki pogodowe i zmienna pora dnia może dać radę i urozmaici samo ściagnie się (niekoniecznie karierę). nocą i w deszczu mogłoby być hardkorowo.

btw ściganie nocą było już częsciowo w pierwszym fm - tokyo. zajebista trasa i dość trudna z tego co pamietam.
  • 0

#65 cybercotlet Napisany 14 grudnia 2010 - 14:18

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 600 Postów:
To czego oczekuję od Forzy 4:
  • Zmienne warunki pogodowe
  • Różne pory dnia na każdym torze
  • Żeby nie można było tuningować sportowych aut (od klasy R3 w górę)
  • W trybie online powinna być jakaś lista serwerów a nie automatycznie dołączanie do jakiegoś wyścigu
  • Lepszy model zniszczeń i kolizji
  • Jeszcze lepsza grafika
  • Jeszcze więcej torów wyścigowych

Mam nadzieję, że chociaż część z tych zachcianek spełnią :^^:
  • 0

#66 Blizzard Beast Napisany 14 grudnia 2010 - 14:18

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Nocne trasy były w wielu grach. W GT1 też :P

Lista grzechów w nudnej karierze jest długa. Ot, np. kretyński dobór torów. Nie są przemieszane, tylko na początku kariery ścigasz się na jednych, potem przesiadasz na inne, i kończy się jeszcze na innych. Wystarczyło by je pomieszać, dać nagrody za puchary, i już byłoby ciekawiej.


  • 0

#67 vagrant3 Napisany 14 grudnia 2010 - 14:36

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

To czego oczekuję od Forzy 4:

  • Zmienne warunki pogodowe
  • Różne pory dnia na każdym torze
  • Żeby nie można było tuningować sportowych aut (od klasy R3 w górę)
  • W trybie online powinna być jakaś lista serwerów a nie automatycznie dołączanie do jakiegoś wyścigu
  • Lepszy model zniszczeń i kolizji
  • Jeszcze lepsza grafika
  • Jeszcze więcej torów wyścigowych

Mam nadzieję, że chociaż część z tych zachcianek spełnią :^^:

podpisuje się pod tą listą. dość realne są szanse na taki kierunek rozwoju ;)

Nocne trasy były w wielu grach. W GT1 też :P

nie no jasne, o tokyo tylko wspomniałem, zeby nie było, że nocne ściganie to będzie w serii forza coś nowego. ale wolałbym nocne warunki na otwartych torach. le mans np...
  • 0

#68 GrzesiekMB Napisany 14 grudnia 2010 - 14:42

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:

Nie używaj słów, których znaczenia nie znasz.


gdyby poziom arogancji byl wprost proporcjonalny np. do umiejetnosci pisarskich bylbys teraz na poziomie Johna Coetzee lub nawet Jozefa Korzeniowskiego.
  • 0

#69 Ryan Napisany 14 grudnia 2010 - 16:13

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

P.S. Nie ogarniam, czego z tą Forzą trolujesz, najwyraźniej sobie nowe hobby znalazłeś.

Mam misję wytłumaczenia Ci jak wielkim hipokrytą jesteś. :)
  • 0

#70 Blizzard Beast Napisany 14 grudnia 2010 - 16:54

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Tłumacz zrozumialej w takim razie, ponieważ Twoje dowody nie bardzo jakoś odcyfrowuję póki co.
  • 0

#71 Gość_jachu_* Napisany 14 grudnia 2010 - 21:43

Gość_jachu_*
  • Goście

To czego oczekuję od Forzy 4:

  • Zmienne warunki pogodowe
  • Różne pory dnia na każdym torze
  • Żeby nie można było tuningować sportowych aut (od klasy R3 w górę)
  • W trybie online powinna być jakaś lista serwerów a nie automatycznie dołączanie do jakiegoś wyścigu
  • Lepszy model zniszczeń i kolizji
  • Jeszcze lepsza grafika
  • Jeszcze więcej torów wyścigowych

Mam nadzieję, że chociaż część z tych zachcianek spełnią :^^:

Nie mam ciśnienia na nocne wyścigi, wiadomo, że większość rozgrywana jest za dnia, poza małymi wyjątkami jak GP Singapuru na Marina Bay, albo Le Mans 24. Całodobowych wyścigów w grach sobie nie wyobrażam, w GT4 jeździło się je na B-Specu, a skrócone wersje z GRIDa to z kolei spore odrealnienie. Natomiast zmienne warunki pogodowe jak najbardziej, nowe miejscówki też, zwłaszcza jeszcze więcej licencjonowanych autentycznych torów, w tym ulicznych jak Monte Carlo, Valencia, ewentualnie fikcyjnych tras o podobnej specyfice. No i rzeczy obecne od dawna w Gran Turismo - kwalifikacje do wyścigów seryjnych, ekipa w pit-stopach, czyli detale, ale jakże miłe, tego mi w Forzy brakuje. Także kariera na zasadzie, że zanim wpłyniemy na głębsze wody należałoby pozaliczać większość wyścigów niskiego szczebla, a nie tylko je liznąć i uzupełniać na liście zawodów, jeżdżąc dawno w mistrzostwach samochodów klasy R3.
  • 0

#72 Raikoh Napisany 14 grudnia 2010 - 21:43

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

urozmaicenia średnio by tu pasowały. albo inaczej - mogłyby się pojawić, ale mi nic sensownego do głowy nie przychodzi. misje, na wzór tych z gt4 odpadają, bo są idiotyczne. jak mam ochote na czasówki, eliminatory, wyprzedzanie itp to sobie włączam pgra. naprawdę nie mam z tym problemu.


To w GT4 są be, ale jak najdzie cię ochota to włączasz PGR, aby pobawić się tymi samymi trybami które w GT4 są?
  • 0

#73 cybercotlet Napisany 15 grudnia 2010 - 01:24

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 600 Postów:

Nie mam ciśnienia na nocne wyścigi, wiadomo, że większość rozgrywana jest za dnia, poza małymi wyjątkami jak GP Singapuru na Marina Bay, albo Le Mans 24.

Są na różnych torach rozgrywane wyścigi nocą - auta to nie f1 :>


Natomiast zmienne warunki pogodowe jak najbardziej, nowe miejscówki też, zwłaszcza jeszcze więcej licencjonowanych autentycznych torów, w tym ulicznych jak Monte Carlo, Valencia, ewentualnie fikcyjnych tras o podobnej specyfice. No i rzeczy obecne od dawna w Gran Turismo - kwalifikacje do wyścigów seryjnych, ekipa w pit-stopach, czyli detale, ale jakże miłe, tego mi w Forzy brakuje. Także kariera na zasadzie, że zanim wpłyniemy na głębsze wody należałoby pozaliczać większość wyścigów niskiego szczebla, a nie tylko je liznąć i uzupełniać na liście zawodów, jeżdżąc dawno w mistrzostwach samochodów klasy R3.

Z tym już się zgadzam w 100% :tak:
Do swojej wish listy bym dorzucił jeszcze wyścigi z startem lotnym :)
  • 0

#74 vagrant3 Napisany 15 grudnia 2010 - 10:58

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

To w GT4 są be, ale jak najdzie cię ochota to włączasz PGR, aby pobawić się tymi samymi trybami które w GT4 są?

pomyśl zanim coś napiszesz. i sprawdź sobie najpierw jak wyglądały misje w gt4 i jak wyglądają zadania w pgr 2/3/4 (jedynki nie mam, więc se nie odpale)
  • 0

#75 Raikoh Napisany 15 grudnia 2010 - 16:36

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Nie grałem w GT4. Tak to napisałeś- jakby czasówki itd w GT4 ssały, a w PGR nie. Dla mnie czasówka to czasówka.
  • 0

#76 Aleks Napisany 17 grudnia 2010 - 19:40

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:
niech zmniejsza te chore ilosci okrazen
  • 1

#77 donmatheo Napisany 18 grudnia 2010 - 11:47

donmatheo

    Blanka

  • Narybek
  • 203 Postów:

niech zmniejsza te chore ilosci okrazen


otóż to, to jest moim zdaniem największa wada FM2/3.
  • 0

#78 Zwyrol Napisany 01 kwietnia 2011 - 21:09

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:

  • 0

#79 cybercotlet Napisany 01 kwietnia 2011 - 21:32

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 600 Postów:
MEGA BONER!
+10000000000000000000000 za White Zombie
  • 0

#80 Blizzard Beast Napisany 01 kwietnia 2011 - 22:20

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Mega boner? Mega ostrożność bym powiedział. Czyli co - takie szczegóły jak wyścigi nocne albo zmienne warunki, albo offroad to za mało, żeby wrzucić do trailera? Czy jednak teaser nie miał żadnej wartości informacyjnej i tego po prostu w grze nie będzie, a xeloss wyczytał z nigo więcej, niż powinien?

Jeśli poprawione zostaną odbicia na samochodach (błagam, get it fucking right!) będę zadowolony z grafiki. Efekty witam z otwartymi ramionami - to jedyna rzecz, która może pozwolić FM4 wyskoczyć graficznie przed GT5 jakoś znacznie.

Poza tym: 16 fur - plusik, kinect - uber szrot, car clubs - nikogo, brak automatycznego ruchu głową (co powiedzieli przy okazji Shifta) - meh. Ani słowa o karierze, a ta różnorodność, nad którą to tak fapuje lektor, to nie wiadomo też za bardzo skąd. Bo najwięcej marek będzie na rynku? Lol. No i 5 nowych lokacji nie powala (zwłaszcza, że jedną jest ten gówniany Top Gear.

Nie widzę na razie niczego, co by miało mnie day one pchnąć do sklepu.


  • 0

#81 xell Napisany 02 kwietnia 2011 - 04:21

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:
Grasz jeszcze w Crap Turismo 5? Pamiętam, że wystawiłeś jakąś absurdalnie wysoką ocenę.
  • 0

#82 cybercotlet Napisany 02 kwietnia 2011 - 07:43

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 600 Postów:
Dokładnie. Opinia Blizza :nikogo: skoro taki crap jak GT5 dostał 10. Z resztą NEO zawsze pisało o forzy jak o średniaku wystarczy sobie wziąć numer bodaj z czerwca/lipca 2009 i poczytać opinie o Forzy 3.
  • 0

#83 BeSOS Napisany 02 kwietnia 2011 - 10:09

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nikt nie bierze pod uwagę 1 kwietnia?
  • 0

#84 Marbel Napisany 02 kwietnia 2011 - 11:29

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
GT5 dostało 10? Chyba nie... a może. Dajcie lina jeszcze do tego filmu bo chamsko usunięty został :(
  • 0

#85 Ryan Napisany 02 kwietnia 2011 - 13:03

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Nikt nie bierze pod uwagę 1 kwietnia?

Moje źródła delikatnie sugerują, że ten filmik jest prawdziwy i pochodzi sprzed 1. kwietnia.
  • 0

#86 vagrant3 Napisany 02 kwietnia 2011 - 14:25

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

GT5 dostało 10? Chyba nie... a może.

nie. gt5 dostało 0.1 więcej niż fm3. dla podkreslenia rzekomej wyzszosci. zresztą po '10' dla heavy rain nic mnie juz nie jest w stanie zadziwic w n+ :mellow:
  • 0

#87 BeSOS Napisany 02 kwietnia 2011 - 14:34

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ma ktos linka do tego filmu jeszcze? Bo wszędzie ejst poblokowany...
  • 0

#88 Blizzard Beast Napisany 02 kwietnia 2011 - 14:45

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Grasz jeszcze w Crap Turismo 5? Pamiętam, że wystawiłeś jakąś absurdalnie wysoką ocenę.


Na czym? Nie chodzi mi na X'ie.

Niech się T10 stara, może chociaż troszkę rzeczy, które wprowadziło PD uda im się zaimplementować do swojej gry. Chociaż wolałbym, żeby chodziło o zmienne warunki pogodowe, offroad i nocne wyścigi, niż 16 samochodów i tor Top Gear. Widać wciąż nie ogarniają, co jest fajniejsze. Ale trzymam za słowo - diversity. Zobaczymy. Jak znowu dostanę dwieście pucharów (puchar azji klasa D, puchar azji klasa C, puchar azji klasa B..., puchar europy klasa D, puchar Europy klasa C,... Puchar speedway klasa C, Puchar speedway klasa B,.... <żyyyyyg>) to diversity my ass. No ale czekam, może gra będzie lepsza od FM3. Nie musi nawet kopiować kariery od najlepszych, czyli GT5. Wystarczy ruszyć mózgoczaszką jak twórcy Shifta 2, który też ma fajną karierę.
  • 0

#89 xell Napisany 02 kwietnia 2011 - 15:11

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:
Widząc, jak jeździsz po Forzie, że to nie Crap Turismo 5, miałbym nadzieję, że przynajmniej grasz w to ostatnie. Jak widać nie, OLO.
  • 0

#90 Skynet Napisany 02 kwietnia 2011 - 16:18

Skynet

    Chocobo

  • Narybek
  • 12 Postów:
Film to legit. Gosc, ktory z dzieciakiem prezentuje Kinecta, byl juz we wszesniejszych wideach. Poza tym cala konstrukcja trailera i rzeczy, ktore pokazuje, to nie byle co, zeby kazdy domorosly grafik mogl zmontowac to w domu.
  • 0