Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silent Hill: Downpour

Vatra Games Konami PS3 X360

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
253 odpowiedzi na ten temat

#61 Zeus-Nelson Napisany 14 grudnia 2010 - 10:35

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Mi też na pewno będzie brakować muzyki spod ręki mistrza Yamaoki, bo każdy OST z SH pod jego skrzydłami to mistrzostwo.

Pozostaje czekać na jakieś nowe informacje i filmiki, bo pierwszy trailer jest naprawdę obiecujący. Chętnie pograłbym w końcu w jakiś porządny horror
  • 0

#62 Wezyr Napisany 14 grudnia 2010 - 21:11

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 410 Postów:
Szykuje sie moze jakas wieksza impreza growa w nastepnych 3 miesiacach? Wtedy bysmy moze dostali jakies info. Lub chociazby jakas wystawa gier Konami.
  • 0

#63 Raikoh Napisany 14 grudnia 2010 - 22:07

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Raczej nie. Sądzę, że w przeciągu następnych 3 misięcy dostaniemy nowy trailer. W sumie od czasu E3 nic nowego nie pokazali.
  • 0

#64 oranje Napisany 08 stycznia 2011 - 12:38

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Można zmienić nazwę na Silent Hill: Downpour

http://www.ps3site.p...ndboksem/61371/
  • 0

#65 Cudak Napisany 08 stycznia 2011 - 15:54

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Może być ciekawe, jednak jestem ciekaw co o tym sądzą ortodoksyjni fani serii ;)
  • 0

#66 Pico Napisany 08 stycznia 2011 - 16:01

Pico

  • Forumowicze
  • 10 683 Postów:

Może być ciekawe, jednak jestem ciekaw co o tym sądzą ortodoksyjni fani serii ;)

Ja jestem wielkim fanem SH, może nie ortodoksyjnym, choć chciałbym powrócić do korzeni i rozgrywki z SH1-SH3.

Jeśli to będzie "sandbox" w stylu Deadly Premonition, w którego nie grałem a o którym czytałem prawie same dobre rzeczy (może nie o grafice i sterowaniu), to może się to udać :)
  • 0

#67 Kurzy Napisany 08 stycznia 2011 - 16:04

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Ja zawsze w pamięci będę miał SH2 i trochę SH3. Ale mam wrażenie że po tych paru latach SH teraz 10x bardziej NIKOGO. Nawet hype'u nie ma. Po tych kilku częściach już nie jaramy się tym.
  • 0

#68 Zeus-Nelson Napisany 08 stycznia 2011 - 21:36

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Może być nawet sandbox, o ile będzie miał rasowych SilentHilowy klimat ;) Trochę mnie tylko martwią te questy poboczne itd...wolałem zwiedzać miasteczko dla samej przyjemności zwiedzania i szukania nowych miejscówek.
  • 0

#69 Raikoh Napisany 08 stycznia 2011 - 23:58

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Walki z bossami to będzie QTE (prawdopodobnie tylko QTE). Grę powinien robić Team Silent, Czechom się nie uda.
  • 0

#70 oranje Napisany 09 stycznia 2011 - 12:43

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Skąd wiesz, że się nie uda? Hiszpanom też nie udała się Castelvania?
  • 0

#71 Nyjacz Napisany 09 stycznia 2011 - 13:11

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Skąd wiesz, że się nie uda? Hiszpanom też nie udała się Castelvania?

Udała, ale ile miała wspólnego z poprzednimi? Jasne, inny przypadek, ale wielu fanów Silenta obawia się o to samo.
  • 0

#72 Cudak Napisany 09 stycznia 2011 - 14:06

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Walki z bossami to będzie QTE (prawdopodobnie tylko QTE). Grę powinien robić Team Silent, Czechom się nie uda.


Krótkie QTE w czasie walki jest ok, ale cała walka złożona tylko z QTE? WTF?
  • 0

#73 Shinigami Napisany 09 stycznia 2011 - 14:08

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Jeśli ma wyglądać ciekawie, to może być fajne.
  • 0

#74 Raikoh Napisany 10 stycznia 2011 - 01:30

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Nie, bo samo QTE w walkach z bossami to nieporozumienie plus nuda. To zepsuje klimat strachu, gdyż będę tylko czekał by coś nacisnąć, a nie uciekał, odskakiwał czyli jakby uczestniczył w walce. Samo QTE mi tego nie da. Do tego tylko Team Silent robił świetne SH. SH, SH2, SH3, SH:The Room to cudowne pozycje. Po oddaniu serii w ręce Amerykanów, Anglików, a teraz Czechów na dobre nie wyszło i imo nie wyjdzie. Teraz brak Yamaoki słychać od razu (muzyka z trailera słaba), deszcz zamiast mgły? Obawiam się najgorszego ....
  • 0

#75 Giboonm Napisany 10 stycznia 2011 - 02:25

Giboonm

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:

Nie, bo samo QTE w walkach z bossami to nieporozumienie plus nuda. To zepsuje klimat strachu, gdyż będę tylko czekał by coś nacisnąć, a nie uciekał, odskakiwał czyli jakby uczestniczył w walce. Samo QTE mi tego nie da. Do tego tylko Team Silent robił świetne SH. SH, SH2, SH3, SH:The Room to cudowne pozycje. Po oddaniu serii w ręce Amerykanów, Anglików, a teraz Czechów na dobre nie wyszło i imo nie wyjdzie. Teraz brak Yamaoki słychać od razu (muzyka z trailera słaba), deszcz zamiast mgły? Obawiam się najgorszego ....

A ja nadal sądzę, że Czechom wyjdzie to lepiej niż burgerom z Double Helix i gra będzie znacznie lepsza od Homecoming, którego tak wychwalasz.

Zresztą poczekajmy na jakiś sensowny gameplay, bo takie wieszanie psów na czymkolwiek wnioskując zaledwie z jednego trailer'a i kilku zdań od develperów nie jest zbyt sensowne.

...A mgłę to już w siedmiu Silent Hill'ach mieliśmy. ;P
  • 0

#76 Raikoh Napisany 10 stycznia 2011 - 09:28

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Ja komentuje to co wiadome- QTE (i tylko qte) w walce z bosami, deszcz (SH mgłą stoi), oraz brak Yamaoki. To wszystko na duży minus. Homecoming był tylko dobry, ale gorszy od tak zjechanego przez większość osób "The Room"- ten w mojej opinii to kawał świetnej gry. Czesi kombinują. Dla mnie najważniejsza będzie fabuła i klimat na który składać się będą (albo i nie) miejscówki oraz muzyka. Muzyka bankowo nie będzie na poziomie Akiry. Znamy jakieś tam strzępy z fabuły i to co wiemy jest bardzo interesujące. Obawiam się tylko, że jak gra znowu zejdzie ze średnią w okolice 70/100 (ala Homecoming) to będzie to zamknięcie serii w najgorszy z możliwych. Nie tak to powinno wyglądać. Wina leży po stronie Konami- pozwolili na rozpad Team Silent i zachłyśnięci producentami zachodnimi oddali serię licząc na cuda na kiju. Wyjdzie na to, że to zachód zniszczy serię, a trzymać ją na najwyższym poziomie mógł tylko Team Silent.
  • 0

#77 Godot Napisany 10 stycznia 2011 - 09:40

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Silent Hille się po prostu nie sprzedają. Konami i tak jest cierpliwe, że próbuje jakoś przebic się z serią do mainstreamu. Myślę, że to ich ostatnia próba. Jak się nie powiedzie - seria pójdzie do piachu
  • 0

#78 oranje Napisany 10 stycznia 2011 - 11:52

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Sorry, ale The room był po prostu słaby... Walki z Bossami też były słabe i wątpię, aby QTE je zepsuł. Pamiętasz walkę z ojcem Angeli? Słabizna. Potyczka z tym czymś w szpitalu w SH2 też nieciekawa.
  • 0

#79 2dor Napisany 10 stycznia 2011 - 13:34

2dor

    Link

  • Narybek
  • 291 Postów:
Nie chce drugiego Alana, a gra na taką się zapowiada. No i zależy mi, aby twórcy położyli nacisk na alementy psychologiczne...
  • 0

#80 BeSOS Napisany 10 stycznia 2011 - 22:40

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Teraz przypomniałem sobie trailer z E3 i wygląda to ubogo...jeśli Konami chce wskrzesić Silenta to nie rozumiem czemu dali serię w łapy jakiemuś studiu krzak zamiast np Kojimie...coś na zasadzie Castlevanii choćby.
Myślę, że nie przebije nawet Homecoming <_<
  • 0

#81 Raikoh Napisany 10 stycznia 2011 - 22:47

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Sorry, ale The room był po prostu słaby... Walki z Bossami też były słabe i wątpię, aby QTE je zepsuł. Pamiętasz walkę z ojcem Angeli? Słabizna. Potyczka z tym czymś w szpitalu w SH2 też nieciekawa.


Jeśli chodzi o walki to miały one swój poziom i były zjadliwe- uważam, że lepsze niż samo QTE które ma być. Homecoming miał fajnie zrealizowane walki. The Room miał świetny klimat. Pokój to był strzał w dziesiątkę- pamiętam jak nie kładłem w nim świeczek i gdy do niego wracałem w późniejszym etapie to już nie był oazą spokoju, a ciągiem dalszym koszmaru. Albo gdy odwiedziłem apartament i doszedłem do drzwi swojego pokoju, gdzie wszystko było w krwi oprócz miejsca na wprost naszych drzwi- gdzie było czysto- stąd przez judasz niczego złego nie widzieliśmy. No i Walter Sullivan ... :oops: Cała gra trzymała klimat od początku do końca. Gdy zrobiliśmy nockę przy grze z kumplem- ten cały czas mówił, że ta gra jest chora. Takich Silent Hill nam trzeba. Homecoming taki już nie był. Team Silent poziom trzymał cały czas. Najśmieszniejsze jest to jak wielu ludzi psioczyło na SH3. Po SH2 ludziom się w głowach poprzewracało i liczyli chyba na zejście szatana, a gra przecież była cholernie dobra, wręcz cudowna- ze średnią 85/100. Dlatego nie rozumiem czemu ktoś wpadł na pomysł "naprawiania" serii. Rozumiem, że mechanika gry, nowe standardy itd, ale czy nie mogli np oddać robienia nowej serii amerykanom, ale dorzucić im ekipę z Team Silent? To był mały oddział, ale pewnikiem by było, że SH dalej byłby "chory", a mechanika i jej zaawansowanie stanęłoby szczebel wyżej.
Przypomniał mi się "Ostatni Samuraj", gdzie cesarz też zapragnął nowych technologii i praktycznie sprzedał kraj. Opamiętał się jednak i zrozumiał pewne wartości. Konami nie zrozumiało, oddało serię, pozwoliło na rozpad Team Silent i jak to się kończy to każdy widzi. To może być tragiczny koniec.
Nie wiem jak Silent Hill się sprzedawał, ale jak Konami wypuszczało kolejne części to znaczy, że dochód był, a każdy gdy usłyszy nazwę Konami- skojarzy sobie ją od razu z serią SH.
Nie wiem co Konami powinno zrobić. W mojej opinii jednak seria powinna wrócić do Japonii. Konami powinno poskładać ekipę i najważniejszych ludzi tworzących serię i dać im tyle czasu ile będą chcieli. Niech kolejna część po Downpour wyjdzie nawet za 4 lata, ale niech to będzie wielki powrót, tak wielki jak wielka była kiedyś seria SH.
  • 0

#82 Godot Napisany 10 stycznia 2011 - 23:05

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Twoje podejście do świata jest tak dziecinne... Jak ty przeżyłeś te prawie 30 lat?
  • 0

#83 burnstein Napisany 10 stycznia 2011 - 23:21

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:
I dobrze, to nikomu niepotrzebna seria, więc mogła by już zniknąć.
  • 0

#84 Raikoh Napisany 10 stycznia 2011 - 23:29

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Twoje podejście do świata jest tak dziecinne... Jak ty przeżyłeś te prawie 30 lat?


Bo? Mógłbyś tak pisać jakby po oddaniu serii ta zaczęła się jeszcze lepiej sprzedawać, a gameplay kosić. Co wyszło? Najgorsza część, sprzedaż i średnia (Homecoming ma 70/100) Więc uzasadnij, albo wstaw sobie warna za obraźliwe zdanie.
  • 0

#85 burnstein Napisany 10 stycznia 2011 - 23:43

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Bo? Mógłbyś tak pisać jakby po oddaniu serii ta zaczęła się jeszcze lepiej sprzedawać, a gameplay kosić. Co wyszło? Najgorsza część, sprzedaż i średnia (Homecoming ma 70/100) Więc uzasadnij, albo wstaw sobie warna za obraźliwe zdanie.


Dodany obrazek
  • 0

#86 Godot Napisany 11 stycznia 2011 - 09:16

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jeszcze lepiej sprzedawac? Nie, ona miała się ZACZĄĆ sprzedawac. Pierwsze cztery części sprzedały się słabo. Konami nie jest ślepe, widzi sprzedaż Residentów. Uznali, że sami nie są w stanie się z serią przebic. Przez cztery części tego nie zrobili, każda miała gorszą sprzedaż i gorsze oceny. Mieli tkwic w tym i iśc uparcie do przodu, bo Raikoh z Polski tak uważa? Musieli coś zrobic i zrobili. Nie mówię, że im się udało i nie mówię, że uda z Downpour. Ale przynajmniej mają jakąś nadzieję. Team Silent takiej nadziei nie dawał

Hasło z "Ostatnim Samurajem" potwierdza moją opinię. Poczytaj może jakieś KSIĄŻKI historyczne, a nie czerpiesz wiedzę z filmów z Tomem Cruisem
  • 0

#87 Raikoh Napisany 11 stycznia 2011 - 10:01

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
A Ty wyluzuj, bo wszystko bierzesz bardzo poważnie (wątek z ostatnim samurajem). Sprzedasz nie była słaba, była gorsza od serii RE, ale nie była słaba. Po oddaniu serii sprzedasz jest dużo słabsza niż była. Dziwne podejście- PES też dostaje przez ostatnie lata od FIFY. I co mają oddać serię? Nie, robią co mogą i wyszli z dołka. Mogli to samo zrobić z Silent Hill- dorzucić nowy silnik, dodać ludzi do Team Silent- cokolwiek. To co zrobili to najgorsze z możliwych rozwiązanie- widzimy jak wyszło. Przecież SH do The Room to cudowne gdy które są na piedestale gatunku. Wystarczyło tylko zadbać o Gameplay, aby sprostał dzisiejszym wymogom- tak jak to zrobił Capcom z RE5 (mnie to się nie podoba) i seria dalej się sprzedaje. A tak Team Silent się rozpadł, Yamaoka odszedł i seria może źle skończyć. No chyba, że Czesi poprawią gameplay tak, aby zadowolił graczy innych niż tylko fanów. Chciałbym się mylić i żeby Czechom się udało.
  • 0

#88 Godot Napisany 11 stycznia 2011 - 10:20

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Była słaba. Żadna częśc nie przebiła miliona. Homecoming sprzedał się na poziomie innych części. SH nie stał na piedestale gatunku. Resident jak Resident, ale nawet Fatal Frame (jako seria) dostał lepsze noty. Nie umniejszam nic Silent Hillom, ale nie przesadzaj z tą absolutną genialnością i dominacją serii. Silent Hill to nisza dla fanbojów. Za mało was, żeby robic wam wysokobudżetowe gry

Btw. zadbac TYLKO o gameplay? Dobre :lol:
  • 0

#89 Pico Napisany 11 stycznia 2011 - 22:20

Pico

  • Forumowicze
  • 10 683 Postów:

Jeszcze lepiej sprzedawac? Nie, ona miała się ZACZĄĆ sprzedawac. Pierwsze cztery części sprzedały się słabo.

Ale Ty wciąż nie rozumiesz, że tutaj Raikohowi rozchodzi się o rozgrywkę, klimat i grę w stylu pierwszych czterech części a nie podejście ekonomiczne do tematu tworzenia gry? Greg, piszesz takie truizmy że aż ziewnąć idzie. Przecież każdy z nas tutaj wie, że gry się robi głównie po to, by się sprzedawały i wielu wydawców rezygnuje z jakichś koncepcji, gdy nie idzie sprzedaż.
Ale ja, Raikoh i wielu innych czujących klimat starych Silentów, zakochanych w tym prawdziwym SH z pierwszych części - my wszyscy patrzymy tutaj na grę a nie na to by została zrobiona tak by się sprzedała. Nie musisz wypisywać Greg tego wszystkiego, bo widocznie nie czujesz tego.
  • 0

#90 Godot Napisany 11 stycznia 2011 - 22:29

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Wszystko się zgadza. Ale Raikoh pisze o straszliwym błędzie Konami, pisze, że Konami powinno iśc drogą jaką szło itp. A to już są "porady" ekonomiczne
  • 0



Inne z tagami: