Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ghost Trick: Phantom Detective

Capcom NDS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#1 burnstein Napisany 04 listopada 2009 - 21:26

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Szykuje się nowa gierka od twórców Phoenixa Wrighta. Wygląda ciekawie:
http://polygamia.pl/... ... Trick.html


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 05 lipca 2020 - 08:56

  • 0

#2 Aras Napisany 23 stycznia 2010 - 23:31

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
gra będzie pokopana, nienormalna i megakilimatyczna, czekam.
  • 0

#3 Kradziej Napisany 21 czerwca 2010 - 18:16

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Na forum nie ma tematu o tej zacnie się zapowiadajacej gieruni, toteż go zakładam.
W Ghost Trick wcielimy się w duszę świeżo upieczonej ofiary morderstwa. Jako zmarły otrzymujemy moc opanowywania przedmiotów i wpływania na nie, a także jedną noc na rozwiązanie zagadki naszej śmierci i uratowanie paru potencjalnych ofiar. Gra opiera się więc na zagadkach logicznych, w których w określonym czasie musimy ostrzec/ochronić kogoś przed śmiercią.

Trailerek: http://www.giantbomb...-trick/17-2807/

Wszystko fajniusio, tylko nie wiem, czy będę mógł sobie pozwolić na taką gierę za ponad 150 złotych (bo tyle pewnie trzeba będzie za nia wybulić)... W takich chwilach irytuje mnie brak Nintendo i beznadziejna sytuacja konsol tej firmy w naszym kraju.
  • 0

#4 Kradziej Napisany 23 czerwca 2010 - 06:49

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Trailer gameplay'u: http://www.giantbomb...-trick/17-2816/
Supcio!
  • 0

#5 Kradziej Napisany 23 lipca 2010 - 08:42

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Już wiem, jak czuje sie Shinigami w tematach o grach na podstawie komiksów. No nic, popisze sobie sam.
http://www.giantbomb...-trick/17-2940/
kolejny trailerek, tak jak poprzednie - bardzo fajny. Ciekawe, jak długa będzie gra. Dziwi mnie też, czemu wszystkim forumowiczom ona zwisa, skoro odpowiadają za nią ludzie od Phoenixa Wrighta, a ta seria ma na N+ paru fanów.
  • 0

#6 Tadeg Napisany 27 lipca 2010 - 13:50

Tadeg

    eurogamer.pl

  • Narybek
  • 247 Postów:
Przekopałem się przez materiały z tej gry i powiem, że może być całkiem ciekawie, choć sam gameplay wygląda troszku dziwnie jak się na to patrzy. Może jak się samemu będzie grać to będzie lepiej :neutral:
  • 0

#7 Cola Napisany 27 lipca 2010 - 15:10

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Pierwsze co słyszę o tej grze. Zapowiada się intrygująco, tylko styl graficzny mi nie podszedł. Grami od Capcomu nie gardzę, więc trzeba będzie sprawdzić ten tytuł.
  • 0

#8 Shinigami Napisany 18 sierpnia 2010 - 21:46

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
http://nds.gamezone....ntom_detective/

Animacja i założenia tej gry w akcji są świetne. No miodek, czekam na zrozumiałą edycję.
  • 0

#9 Kradziej Napisany 18 września 2010 - 07:46

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Grę przesunięto na styczeń: http://www.joystiq.c...o-january-2011/
  • 0

#10 Tadeg Napisany 18 września 2010 - 22:26

Tadeg

    eurogamer.pl

  • Narybek
  • 247 Postów:

Grę przesunięto na styczeń: http://www.joystiq.c...o-january-2011/


f*ck.
  • 0

#11 Godot Napisany 10 stycznia 2011 - 20:24

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Gra dostaje zacne oceny. Ogólnie sypnęło świetnymi przygodówkami ostatnio. Layton, 999, Last Window, Miles, teraz to. Czuję, że mimo 3DSa na rynku NDS będzie jeszcze długo w użyciu
  • 0

#12 Tadeg Napisany 10 stycznia 2011 - 20:49

Tadeg

    eurogamer.pl

  • Narybek
  • 247 Postów:
Świetnie. Tak apropo "gry twórców Ace Attorney", to Ghost Trickowi narazie idzie lepiej niż wszystkim Phoenixom, Apollom i Milesom razem wziętym :)
  • 0

#13 Godot Napisany 12 stycznia 2011 - 23:24

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Chwilkę pograłem, prezentuje się zacnie. Już od pierwszego kontaktu gra szokuje, mimo zrobienia wszystkiego co trzeba nie możemy uratowac ofiary... Będzie ostro i kontrowersyjnie
  • 0

#14 Kaxi Napisany 18 stycznia 2011 - 21:06

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to chciałem poinformować uprzejmie, że gra jest zayebista. :kratos:
  • 0

#15 Godot Napisany 19 stycznia 2011 - 17:48

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Chciałem pograć, ale Plants vs Zombies mnie wessały... Chyba gdzieś na bezludną wyspę na pół roku się przejadę z NDS i poprzechodzę te wszystkie gierki
  • 0

#16 Kaxi Napisany 22 stycznia 2011 - 00:19

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Właśnie skończyłem Ghost Trick i... wow. Nie, naprawdę, WOW! Wprawdzie część zakończenia domyśliłem się trochę wcześniej, ale nie wszystko więc... W! O! W!

Jutro zupdatuje top ten ulubionych gier na NDS.
  • 0

#17 drAKul Napisany 01 marca 2011 - 20:34

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Zaczalem jestem milo zaskoczony. Niech ten wysyp gier sie skonczy, bo zwyczajnie nie wyrabiam.
  • 0

#18 torq314 Napisany 01 marca 2011 - 21:15

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 484 Postów:

Właśnie skończyłem Ghost Trick i... wow. Nie, naprawdę, WOW! Wprawdzie część zakończenia domyśliłem się trochę wcześniej, ale nie wszystko więc... W! O! W!

Jutro zupdatuje top ten ulubionych gier na NDS.


chętnie odkupię
  • 1

#19 burnstein Napisany 02 marca 2011 - 07:47

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Na forum nie ma tematu o tej zacnie się zapowiadajacej gieruni, toteż go zakładam.
...

Jest http://nikogoforum.p...69-ghost-trick/
  • 0

#20 Kradziej Napisany 02 marca 2011 - 08:24

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
:o !
Ale to mój temat jest popularny, więc ja wygrywam :^^:
  • 0

#21 drAKul Napisany 13 kwietnia 2011 - 11:16

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Ode mnie Ghost Trick otrzymuje mocną 8 (ale bez plusika). To co mnie urzekło to kapitalne postacie (ludzie od PW nie powinni byli i nie zawiedli w tym temacie - Missle RULEZ!!!) i bardzo dobra fabuła (acz szalona), oraz grafika (ten styl). Muza też ma parę świetnych momentów. To co do końca się nie zgrało to niestety sama rozgrywka. Bardzo liniowe i nie zawsze logiczne rozwiązania wymuszające trial and error (lub FAQa). Ale w sumie to i w PW się zdarzały takie momenty. W każdym bądź razie napewno warto obczaić.
  • 0

#22 Tawotnica Napisany 05 listopada 2011 - 21:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 110 Postów:

Właśnie skończyłem Ghost Trick i... wow. Nie, naprawdę, WOW! Wprawdzie część zakończenia domyśliłem się trochę wcześniej, ale nie wszystko więc... W! O! W!


Haha, miałem tak samo. Zakończenie Ghost Trick: :kult:
Dodatkową niespodzianką dla mnie było to, że Keiji Inafune jeszcze był executive producerem GT. Jakoś mnie ta informacja przed zobaczeniem creditsów ominęła. ;p
Szkoda, że
Spoiler
Tak czy siak najgorsze jest to, że gra jest taka krótka. Dwa wieczorki i cześć. Dobrze, że na urodziny dostałem, bo własnych pieniędzy by mi było szkoda (mimo, że gra jest świetna ;p) Teraz mam dylemat moralny, bo bym sprzedał albo wymienił na Aliens, no ale to prezent... więc niech się kurzy na półce.
  • 0

#23 Chewie Napisany 06 listopada 2011 - 14:06

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:


Haha, miałem tak samo. Zakończenie Ghost Trick: :kult:
Dodatkową niespodzianką dla mnie było to, że Keiji Inafune jeszcze był executive producerem GT. Jakoś mnie ta informacja przed zobaczeniem creditsów ominęła. ;p
Szkoda, że

Spoiler
Tak czy siak najgorsze jest to, że gra jest taka krótka. Dwa wieczorki i cześć. Dobrze, że na urodziny dostałem, bo własnych pieniędzy by mi było szkoda (mimo, że gra jest świetna ;p) Teraz mam dylemat moralny, bo bym sprzedał albo wymienił na Aliens, no ale to prezent... więc niech się kurzy na półce.


Kilka dni temu skończyłem - naprawdę świetne zakończenie.
Ja jakoś tej krótkości nie odczułem, może dlatego, że grałem w dość sporych odstępach czasowych. Świetna oprawa, modele i animacja postaci.
9,5/10
  • 0

#24 torq314 Napisany 21 maja 2012 - 19:49

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 484 Postów:
ściągnąłem darmowy początek na ajpada, ten tutorial na śmietnisku. wygląda fajnie, zagadki są pomysłowe, choć trąci mi to trochę staroszkolnym "popróbuj wszystkiego na wszystkim" tu w nowocześnie spłyconej wersji "popróbuj wszystkiego, coś w końcu zadziała".

jeszcze nie wiem czy ściągnę resztę, ale chcę tylko napisać rzecz smutnie oczywistą - z takim modelem dystrybucji jaki ma ipad, Nintendo może się pobujać na huśtawce :(
  • 0

#25 Chewie Napisany 03 czerwca 2012 - 09:52

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:
I jak torq, ściągnąłeś? Uwierz, że warto
  • 0

#26 xell Napisany 03 czerwca 2012 - 10:31

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 315 Postów:
Ten zwrot akcji w końcówce to można przewidzieć w połowie gry. :sadcf:
  • 0

#27 torq314 Napisany 03 czerwca 2012 - 13:19

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 484 Postów:
pograłem pierwszy epizod (na wysypisku), zasejwowałem się, wrociłem dzień później i znów zaczynam od wysypiska. gra wyleciała z listy interesujących - jeżeli nawet sejwy nie działają, to jak mam grać, ciurkiem od początku do końća?
  • 0

#28 Tawotnica Napisany 03 czerwca 2012 - 17:51

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 110 Postów:

pograłem pierwszy epizod (na wysypisku), zasejwowałem się, wrociłem dzień później i znów zaczynam od wysypiska. gra wyleciała z listy interesujących - jeżeli nawet sejwy nie działają, to jak mam grać, ciurkiem od początku do końća?


bo grasz na ipadzie. na ds'ie sejwy działają bez problemu :cf:
a tak na serio - gra sama cię pyta czy chcesz zapisać po każdym rozdziale, w dłuższych chapterach masz jeszcze save pointy, do których się wracasz jak ci coś nie wyjdzie, wiec gdzie jest problem? rozdziały są krótkie, cała gra jest krótka, tak na 3 wieczory, jak się uprzesz i to w jeden dzień dałbyś radę przejść.
  • 0

#29 twilitekid Napisany 04 maja 2013 - 13:41

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Skończyłem. Ogólnie jest to całkiem dobra gra z zakręconą fabułą, gdzie poziom zawiłości to rejony historyjek z MGSów. Ale po kolei... Różnie miałem z tą grą. Najpierw mi się bardzo spodobała samym patentem na gameplay oraz zawiązaniem fabuły. Przez kilka pierwszych rozdziałów grało się super. Ale później przyszedł kryzys. Gameplay to właściwie jeden schemat, tzn jeden główny motyw, realizowany oczywiście na różne sposoby, ale rozwiązanie "zagadki" zawsze było jedno i na ten jeden sposób trzeba było wpaść. Aczkolwiek ilość dróg, które wydawały się dobre, ale okazywały się błędne mnie zaskoczyła - że w ogóle chciało się komuś rozbudować te zagadki do poziomu, gdzie gracz może kluczyć, a jeszcze nie wpaść na prawidłowe rozwiązanie. Ale jak mówię - zaczęła mi przeszkadzać ta schematyczność i entuzjazm opadł. Zwłaszcza, kiedy fabularnie za wiele się nie działo a i dokuczało mi kilka zjapońszczonych motywów. Na szczęście od pewnego momentu doszedł kolejny mechanizm rozgrywki i zaczęło być ciekawie, a później fabuła wreszcie wkroczyła na tory, gdzie zawiłości zaczęły być wyjaśniane, a kolejne wątki zazębiane. Nie obeszło się bez twistów, mindfucków itp itd... Końcówka to w ogóle fabularna jazda bez trzymanki. Owszem - jest to taka "growa" fabuła, pewne elementy są naciągane, mogą wkraść się błędy logiczne, ale nie zwraca się na to uwagi. Bo historyjka absorbuje i chciałem dotrzeć do końca, którego się nie spodziewałem, choć stworzyłem sobie kilka całkiem prawdopodobnych scenariuszy.

Generalnie dla mnie jedna z ciekawszych pozycji na DSie. Nie uznałbym jej za jakiś geniusz (mój kolega zachwycał się gierką, nawet za GOTY ją uznał), ale z drugiej strony nie spodziewałem się, że po załamaniu tak mi się spodoba. Osobiście nie trafił do mnie ten klimat i design, aczkolwiek w miarę obiektywnie uważam, że te elementy są perfekcyjnie zgrane - grafika, muzyka, atmosfera, fabuła. Cóż - czasem lubię jakieś udziwnienia czy wykręcony design postaci, ale tu mi niektóre rzeczy nie pasowały. No i ten gameplay jednak mógł być nieco bardziej zróżnicowany. Ogólnie polecam, dla mnie mocne osiem .
  • 0



Inne z tagami: