Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ni No Kuni: Wrath Of The White Witch

Level-5 PS3 PS4 Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
336 odpowiedzi na ten temat

#301 szczudel Napisany 17 maja 2014 - 16:56

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Chyba zle sie wyrazilem. Nie jest dla mnie problemem nie czytanie dialogow ale:

A - po co w tak okrojonej formie je wklejac? ( chyba zabieg marketingowy - myslalem kupujac gre ze jest tu pelny dubbing)

B - sposob prezentacji tych nie-czytanych jest tragiczny. Nie do konca wiadomo kto kowi, trzeba za kazdym razem czytac naglowek itp

 


  • 0

#302 Lady Luck Napisany 17 maja 2014 - 20:00

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

trzeba za kazdym razem czytac naglowek itp

 

:peace:


  • 0

#303 szczudel Napisany 17 maja 2014 - 21:44

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

:foch:

mnie to irytuje, wytraca z klimatu.


Ten post był edytowany przez szczudel dnia: 17 maja 2014 - 22:26

  • 0

#304 szczudel Napisany 20 czerwca 2014 - 15:42

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Dochodze do wniosku ze NNK to dla mnie Jrpgowe rozczarowanie generacji. Wszystko przez mechanike familiarow. Lubie walczyc aktorami przedstawienia, czuc jak rosna w sile zbliżając sie do ostatecznej potyczki. Pokemonowa mechanika nie jest zla w pokemonowej grze, ale moim zdaniem, NNK ma aspiracje na cos wiecej. Mecze sie teraz przy tym tytule jak nigdy prze grze jrpg. Nawet Odine Sphere ktore w duzych dawkach monotonne, potrafi mnie przykuc gdy raz na kilka miesiecy robie jeden scenariusz. Tutaj fabula jest jednotorowa i nie powinienem odkladac jej po kilku posiedzeniach.

 

Jak wroce z weekendu przemoge sie, skoncze ta gre, lecz niestety nie bede mial o tej pozycji dobrego zdania. To zapwne moja wina, mialem zbyt duze oczekiwania w stsunku do tej gry. Recenzje i demo dostepne na PSS utwierdzily mnie w moich oczekiwaniach. Z poczatku grajac troche sie oszukiwałem, ze jest ok, ale po 40 godzinach nie mam juz zludzen. Ta gra nie jest dla mnie. Oczekuje imersji z bohaterami (nawet postac nazwalem imieniem syna i tak do gry podchodzilem) ale pokemonowa mechanika zniszczyla mi radosc ktora moglem czerpac z tej gry.


  • 0

#305 kowal Napisany 03 października 2014 - 11:34

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:

chciałem sobie dzisiaj to ściągnąc i mam 2 paczki, jedna kilkanaście giga a druga ok 8000mb o co kaman?


  • 0

#306 Dixi Napisany 03 października 2014 - 12:14

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Musisz ściągnąć oba, tak to niestety wygląda w tej grze  :dunno:


  • 0

#307 szczudel Napisany 03 października 2014 - 12:25

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Jeśli moge cos polecić. Nei rób opcjonalnych questów. Wydłuzysz grę ale pod koneic poczujesz zmęczenie formułą. 

 

Jeśli pod koniec nadal będziesz miał ochote grac wtedy możesz robić questy.


  • 0

#308 Lady Luck Napisany 06 października 2014 - 10:18

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Whaaa? :dunno:


  • 0

#309 Wredna Napisany 22 października 2014 - 22:43

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:

Na dniach skończyłam fabułę, teraz jestem na ostatniej prostej do 100% i platyny. Pewnie wielu narzeka, vide szczudel, że monotnna, że słabe walki, że się lata po tych samych miejscówkach, ale mnie się na prawdę podoba. Może dlatego, że dawno nie podejmowałam niczego z gatunku jrpg, a może dlatego, że kupił mnie klimat i sam fakt współtworzenia przez Studio Ghibli. Wciągnęłam się na tyle, że nic mi praktycznie nie przeszkadzało. Wręcz przeciwnie, historyjka na plus, dowcip na plus, easter eggi na plus. Ale rozumiem, że inni czują niedosyt.


  • 1

#310 Lady Luck Napisany 22 października 2014 - 23:09

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

No ja niestety poległam na ostatnim zleceniu, gdzie trzeba zdobyć zwoje (megawkarwę rzadkie dropy) i jeszcze coś, żeby wykuć (wyalchemować) jakąś broń (topór?).

 

Ale grę wspominam BARDZO miło, nawet czasami naprawdę mam ochotę do niej wrócić i przejść jeszcze raz :)


  • 0

#311 Wredna Napisany 22 października 2014 - 23:22

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:

Mi na szczęście akurat szybko to wpadło. Gorzej, jeśli chodzi o kaleidostone'y właśnie do tej broni. Na pewno sporo jeszcze mi zostało do zbierania składników do wytworzenia broni, ale nic to. Póki dobrze się bawię, nie poprzestanę ;)


  • 0

#312 szczudel Napisany 26 października 2014 - 16:50

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Faktycznie narzekam na Jrpegi. Jakos to co ostatnio gram nijak pasuje do tego co definiuje mi dobrego jrpga. NNK mialo slaba imersje z bohaterami, LR-FF13 braklo mozliwosci, powolnej eksploracji - finalowego grindu.

 

Zmierzch PS2 i te erpegi które wtedy ogralem rozpiescily mnie. Z tej generacji to tylko LO i moze FF13 trzymaly poziom.

 

No co poradze ze marudze :\ . Nawet myslalem o platynie w NNK - ale nie ma bata, nie zmusze się. Uznaje walory artystyczne tej gry ale jej pokemonowatosc niszczy mi relacje imersja-gameplay calkowicie.


  • 0

#313 Sotaku Napisany 26 października 2014 - 18:14

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 676 Postów:
Ja też miło wspominam ale nie grałem za duzo bo wpadły gierki bardziej mnie interesujące
  • 0

#314 kowal Napisany 04 listopada 2014 - 13:03

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:

nie chcę zapeszać ale pograłem wczoraj dłuższą godzinkę i czuję potencjał. na ps3 zagrałem tylko w jednego jrpg, FFXIII i sam nie wiem jakim cudem dotrwałem do końca ale nareszcie jest szansa, że coś się w końcu zmieni w temacie. po pierwsze NnK od początku pokazuje, że to nie jest jedna z tych kretyńskich japońskich historyjek od Square, po drugie design i grafika mają moc a po trzecie... jeszcze nie wiele mogę napisac ale walki wyglądają obiecująco. obym się nie zawiódł bo to będzie znaczyło, że rpgi są już chyba nie dla mnie.


  • 0

#315 Lady Luck Napisany 04 listopada 2014 - 13:22

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Trzymamy kciuki :tak:

 

NnK od początku pokazuje, że to nie jest jedna z tych kretyńskich japońskich historyjek od Square

 

No nie jest. Jest jedną z tych baśniowych historyjek Ghibli ;)


  • 0

#316 kowal Napisany 08 stycznia 2015 - 14:18

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:

zapodajcie proszę link z poradnikiem do Familiarsów. tzn. w które warto inwestować i który stworek pasuje do jakiej postaci  (jest gdzieś jakis wskaźnik co do kompatybilności familiar-postać bo jakoś tego nie mogę rozkminić?).


  • 0

#317 Dixi Napisany 08 stycznia 2015 - 16:35

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Możesz zerknąć, tutaj ktoś opisał jaki Familiar dla jakiej postaci LINK, ale wydaje mi się, że nie jest to mocno potrzebne. Ja w swoich wyborach kierowałem się stosunkiem fajności wyglądu do możliwości :olo: W zasadzie prawie każdym da się dobrze grać :)


  • 0

#318 Bzduras Napisany 08 stycznia 2015 - 17:59

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

Da się skończyć grę bez znajomości tej tabelki - ja wyłożyłem kompletnie na rozwój familiarów i nie odczułem, żeby było jakoś specjalnie ciężko. W zsadzie tylko Mitey i kaczka były na trzecim levelu :D


  • 0

#319 cwany-lis Napisany 30 marca 2015 - 16:13

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:

ta gra to taki klasyczny jrpg dla maniaków ? ile godzin potrzeba na jego ukończenie ? w empiku widziałem po 99 zł. a mam ochotę na coś ładnego i bajkowatego, byle nie ślamazarnego jak ta gra o Szopenie


  • 0

#320 Dixi Napisany 30 marca 2015 - 16:36

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Jeśli masz na myśli turową walkę i pojedynki z przeciwnikami bananami to tak, Ni No Kuni to klasyczny jrpg :olo:

Mimo wszystko walka jest nieco urozmaicona, bo co prawda ciosy się "ładują", ale w tym czasie możesz swobodnie chodzić po polu walki, próbując unikać ciosów przeciwników, co nieco ją urozmaica. 

Warto zagrać w to chociażby dla samej oprawy, bo grafika i muzyka to pierwsza klasa. Sama historia to oczywiście bardzo prosta opowiastka, ale gra potrafi zauroczyć. Można powiedzieć, że to trochę takie pokemony. Przyjdzie Ci łapać familiary, walczyć nimi i rozwijać :)

Długości gry już nie pamiętam, ale strzelam, że główny wątek to gdzieś 40 godzin :hmmm:

W każdym razie ja bardzo miło to wspominam i dwójkę kupiłbym bez wahania, jeśli kiedyś taka się pojawi :)


  • 2

#321 Aras Napisany 30 marca 2015 - 17:03

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

ta gra to taki klasyczny jrpg dla maniaków ? ile godzin potrzeba na jego ukończenie ? w empiku widziałem po 99 zł. a mam ochotę na coś ładnego i bajkowatego, byle nie ślamazarnego jak ta gra o Szopenie

 

to lepiej odpuść, NNK jest okropnie ślamazarne. poziom trudności jest za to ok... ale przy takim pacingu to szkoda życia (tym bardziej, że scenariusz nie powala).

 

 

z drugiej strony totalnie warto zobaczyć jak ta gra wygląda bo jest zwyczajnie DAMN piękna.

 

 

możliwe jednak, że wystarczą Ci to tego gameplaye na tubie


  • 0

#322 Pawlik Napisany 30 marca 2015 - 19:40

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

jest demo na storze. Sprawdź sobie, mnie wystarczyło, zobaczyłem jakie to ładne i jakie za bardzo japońskie dla mnie.


  • 0

#323 Aras Napisany 30 marca 2015 - 20:08

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

no bo to w sumie "taki film ghibli tylko sztampowy" z grindowaniem jak w dragon questach


  • 0

#324 nole Napisany 20 kwietnia 2015 - 15:21

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 727 Postów:

Chwalmy Pana! Znany "neogafowy insajder" Tidux twierdzi, że dostaniemy kontynuację. Oczywiście ex na PS4.  :sir:

 

https://twitter.com/...968959753478144


  • 1

#325 Lady Luck Napisany 21 kwietnia 2015 - 10:53

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Chcę :grumpy:


  • 0

#326 Pawlik Napisany 21 kwietnia 2015 - 10:58

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Zapowiedzieli dwa razy więcej nudy? :olo:
  • 0

#327 Schrodinger Napisany 21 kwietnia 2015 - 11:01

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 968 Postów:

odpaliłem i zgniłem w prologu tak nudno było


  • 0

#328 Pawlik Napisany 21 kwietnia 2015 - 11:12

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Mnie demo zniszczyło :yao:
  • 0

#329 Dixi Napisany 25 kwietnia 2015 - 17:38

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Nic się nie znacie :olo:

Dla mnie boner jeśli się potwierdzi :tak: Jeden z niewielu jrpg z poprzedniej generacji, w który udało mi się bezboleśnie wbić i bardzo dobrze przy tym bawić.


  • 1

#330 kowal Napisany 27 kwietnia 2015 - 11:21

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:

mi się gierka podoba jednak gram w nią z doskoku i coraz mnie jniestety. zawsze jest coś co wybieram ponad nią, to takie podświadome przeczucie, że po co zaczynać skoro i tak jej nie skończę... nie wiem kurde czy to starość czy co ale i mdłuższa gra, tym mniejsze ma u mnie szanse. za kilkanaście lat to już w ogóle będe rpg omijał bo nie wiadomo czy dożyję żeby to ukończyć :ok:

przypomniało mi się jak pewnego razu na kawce zapytałem moją babcię dlaczego juz nie ogląda Mody na sukces, to powiedziała, że to i tak się nie skończy przed jej śmiercią więc dała sobie spokój...


  • 1



Inne z tagami: