Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dragon Age II

BioWare EA PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
453 odpowiedzi na ten temat

#1 Kradziej Napisany 08 lipca 2010 - 19:17

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Nadchodziii... DRAGON EJDŻ DWAAA!

* Embark upon an all-new adventure that takes place across an entire decade and shapes itself around every decision you make.
* Determine your rise to power from a destitute refugee to the revered champion of the land.
* Think like a general and fight like a Spartan with dynamic new combat mechanics that put you right in the heart of battle whether you are a mage, rogue, or warrior.
* Go deeper into the world of Dragon Age with an entirely new cinematic experience that grabs hold of you from the beginning and never lets go.
* Discover a whole realm rendered in stunning detail with updated graphics and a new visual style.

http://dragonage.bioware.com/da2/
Wygląda tez na to, że nie zagramy postacią z pierwszej części. Ba, nici z tworzenia krasnoludów i elfek - teraz gramy człowiekiem o nazwisku Hawke. Tak, jak w Mass Effekcie: kobietą lub faciem.

Najbardziej ciekawi mnie, czy zmienią coś z mechaniką walki? W jedynce na konsolach i tak można było grać tylko z bliskiej kamery, więc "in the heart of battle" może oznaczać... zręcznościową walkę?! Nie wiem, czy mi się by to podobało, ale nie wiem też, czy bym narzekał.

Spekulacje czas zacząć.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 15:43

  • 0

#2 Gość_Zero_* Napisany 08 lipca 2010 - 19:20

Gość_Zero_*
  • Goście
olewam mechanikę ... niech cała fabuła będzie za***isty jak prolog u człowieka i będzie git
  • 0

#3 cwany-lis Napisany 08 lipca 2010 - 19:54

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
liczę, że wzorem Baldurs Gate sequel zaszczeli jakością i rozbudowaniem
  • 0

#4 Kradziej Napisany 08 lipca 2010 - 20:29

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Ja bym się nie obraził, gdyby gra miała ZNACZNIE lepszą grafikę i setting DARK fantasy.
  • 0

#5 Godot Napisany 08 lipca 2010 - 20:34

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Pięknie i cudnie :) Dobrze, że sequel robi Bioware, chociaż nie wiem, czy nie za szybko. Dragon Age to znakomita gra, lepsza niż Mass Effect 2, ale gorsza niż szczytowe dokonania magików z Kanady (KotOR, BG2, ME). Oby wrócili do formy! No i dzięki bogowie, że nie zlecili roboty Obsidianom OLO
  • 0

#6 ACZ Napisany 08 lipca 2010 - 21:00

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Ten crap ma wyjść w marcu.
  • 0

#7 Gość_Zero_* Napisany 08 lipca 2010 - 21:05

Gość_Zero_*
  • Goście
:hmmm: przypomnial mi sie ten smieszny "plakat" sprzed E3. Był tam DA2 i ... ME3 :cry: ja chcę premierę 2011
  • 0

#8 ACZ Napisany 08 lipca 2010 - 21:10

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Nie wiem czym tu się jarać. Jest to typowy, zachodni rpg, który nie wnosi nic nowego do gatunku. Wysokie noty zbiera tylko dlatego, że robi grę znane studio.
  • 0

#9 Kradziej Napisany 08 lipca 2010 - 21:15

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Pięknie i cudnie :) Dobrze, że sequel robi Bioware, chociaż nie wiem, czy nie za szybko. Dragon Age to znakomita gra, lepsza niż Mass Effect 2, ale gorsza niż szczytowe dokonania magików z Kanady (KotOR, BG2, ME). Oby wrócili do formy! No i dzięki bogowie, że nie zlecili roboty Obsidianom OLO

Wiesz, jak dla mnie, to Obsidianowi póki co robili sequele gier BioWare lepsze od oryginałów. Tyle, że BioWare po kilku latach siepania gier na licencjach, udało się stworzyć dwie mocne marki (o Jade Empire zapomnieli, chamy! :cry: ) - i za nic nie chcą ich oddać. I dobrze, bo mają szansę zrobić z DA2 coś wielkiego, a Obsidianowi raczej by się to nie udało.
  • 0

#10 117 Napisany 08 lipca 2010 - 21:33

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
grafe i gameplay na konsolach niech poprawia i bedzie oka. Fabula znowu bedzie schematyczna, ale to norma.
  • 0

#11 rikku100 Napisany 09 lipca 2010 - 11:37

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:
Zrobiliby Baldur's Gate 3 a nie jakieś crapy odwalają :/
  • 0

#12 Uuk Napisany 09 lipca 2010 - 12:01

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:

Nie wiem czym tu się jarać. Jest to typowy, zachodni rpg, który nie wnosi nic nowego do gatunku. Wysokie noty zbiera tylko dlatego, że robi grę znane studio.

Ach, czyli Szanowny Pan życzyłby sobie innowacji, tak? A właściwie co jest złego w klasycznym RPG, znakomicie wykonanym (oby), z wciągającą fabułą (oby-bis) i przyjaznym systemem? Śmiem twierdzić, że lekkie usprawnianie dotychczasowych rozwiązań wychodzi dużo lepiej, niż udziwnianie na siłę. Pierwsza część (PC) była über-sycąca, na dwójkę czekam z niecierpliwością. Wysokie noty zbiera dlatego, że jest zaje*ista, a jak się nie podoba to dawaj na ring :P
  • 0

#13 Godot Napisany 09 lipca 2010 - 19:29

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Czychu nie grał, więc g**no wie. Trollowanie, jak zwykle
  • 0

#14 fingus Napisany 09 lipca 2010 - 21:48

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Chyba mści się za wytykanie stagnacji w jRPG. ;-)
  • 0

#15 Razel Napisany 09 lipca 2010 - 21:50

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:

Chyba mści się za wytykanie stagnacji w jRPG. ;-)

Najpierw komuś ta tzw. "stagnacja" musi przeszkadzać :^^:
  • 0

#16 MonsieurWoland Napisany 09 lipca 2010 - 21:55

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

Zrobiliby Baldur's Gate 3 a nie jakieś crapy odwalają :/


Na pieszczoty trzeba sobie zasłużyć OLO :^^: Tron Baala ostatecznie zamknal sage o potomkach boga mordu. Liczylbym na duchowego spadkobierce ale w tych czasach to niemozliwe. Malo bedzie zjebiszczow ktorzy kupiliby RPGa z izometryczna perspektywa, z fabula rozpisana na 100h. Odbiorcy wydorosleli, nie maja tyle czasu na granie a i dobrych gier obecnie wychodzi rokrocznie wiecej anizeli onegdaj.
  • 0

#17 Gość_Zero_* Napisany 09 lipca 2010 - 22:02

Gość_Zero_*
  • Goście

Najpierw komuś ta tzw. "stagnacja" musi przeszkadzać :^^:

jakbyś miał cg to by Ci przeszkadzało :rolleyes:
  • 0

#18 Razel Napisany 09 lipca 2010 - 22:08

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:

jakbyś miał cg to by Ci przeszkadzało :rolleyes:

Przypomnij mi w grę z jakiego gatunku i na jakiej konsoli grasz?
  • 0

#19 Gość_Zero_* Napisany 09 lipca 2010 - 22:10

Gość_Zero_*
  • Goście

Przypomnij mi w grę z jakiego gatunku i na jakiej konsoli grasz?


W Prince of Persia na PS3 :^^:

edit. bo pijesz do Persony ... grałem póki co 2h bo nie miałem czasu w tygodniu, ale ta gra póki co tak za***isty mechanizm i design że powinna wyjść na PS3 ... nawet przy zachowaniu tej samej oprawy

ciężki to powiedzieć ale FFX się zestarzało nieco już :(


edit2. a wracając do DAII, mimo że bardziej czekam na ME3, to DA2 również przejdę jak najszybciej się da ... jedynka miała swoje momenty, ale ME2 jest dla mnie grą lepszą - zapewne przez fakt że bardziej do mnie trafia sf i takie space opery ... do ME1 ofkoz DA nie ma nawet podejścia ;)
  • 0

#20 ACZ Napisany 09 lipca 2010 - 22:22

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

edit. bo pijesz do Persony ... grałem póki co 2h bo nie miałem czasu w tygodniu, ale ta gra póki co tak za***isty mechanizm i design że powinna wyjść na PS3 ... nawet przy zachowaniu tej samej oprawy

W końcu poczułeś moc Atlusa.
  • 0

#21 Razel Napisany 09 lipca 2010 - 22:25

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:

edit. bo pijesz do Persony ... grałem póki co 2h bo nie miałem czasu w tygodniu, ale ta gra póki co tak za***isty mechanizm i design że powinna wyjść na PS3 ... nawet przy zachowaniu tej samej oprawy

Do pioneczka piję, a nie Persony :^^:

Poza tym sam się zestarzałeś, a nie FFX.
  • 0

#22 Gość_Zero_* Napisany 09 lipca 2010 - 22:33

Gość_Zero_*
  • Goście
jakiego pioneczka ?
  • 0

#23 Kradziej Napisany 09 lipca 2010 - 23:34

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Liczylbym na duchowego spadkobierce ale w tych czasach to niemozliwe.

Można śmiało powiedzieć, że duchowym spadkobiercą Baldura jest właśnie Dragon Age. Szczególnie na PC.
  • 0

#24 rikku100 Napisany 10 lipca 2010 - 11:24

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Na pieszczoty trzeba sobie zasłużyć OLO Tron Baala ostatecznie zamknal sage o potomkach boga mordu. Liczylbym na duchowego spadkobierce ale w tych czasach to niemozliwe. Malo bedzie zjebiszczow ktorzy kupiliby RPGa z izometryczna perspektywa, z fabula rozpisana na 100h. Odbiorcy wydorosleli, nie maja tyle czasu na granie a i dobrych gier obecnie wychodzi rokrocznie wiecej anizeli onegdaj.


OLO Ty chyba nie wiesz jak writerzy potrafią naciągnąc scenariusz żeby była możliwa kontynuacja, i kto powiedzial ze musi być rzut izometryczny? chcialabym odwiedzic Amn w pełnym 3D i mieć te same postacie co w dwójce, albo przynajmniej częśc, to by mi wystarczyło :(

Chyba mści się za wytykanie stagnacji w jRPG.


a.to Czychu, widziales żeby sie kłócił o jrpg kiedys? bo ja nie bardzo. nie, on sie tylko zaczepia a wy jak takie muszki owocówki zawsze sie na to łapiecie OLO
b.w jrpg nie ma stagnacji :rower:

Poza tym sam się zestarzałeś, a nie FFX


this
  • 0

#25 Gość_Carbon_* Napisany 10 lipca 2010 - 13:14

Gość_Carbon_*
  • Goście
Więcej questów z bossami z kategorii "niemożliwi do zaciukania", więcej unikalnego żelastwa do zebrania, nowe klasy i specjalizacje, rzut izometryczny, który powoduje bardziej taktyczne podejście do walki. Lepsza grafika, owszem, ale nie o to tutaj chodzi, tylko o odgrywanie ról w ogromnym i ciekawym świecie.

No i proszę motyw muzyczny w menu równie zaj**ty jak w jedynce :)
  • 0

#26 Kradziej Napisany 13 lipca 2010 - 09:11

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
http://gameinformer....creenshots.aspx
Mamy pierwsze screeny!
http://greywardens.c...on-age-2-facts/
a tu podsumowanie wszystkich znanych faktów.
  • 0

#27 Tadeg Napisany 15 lipca 2010 - 23:13

Tadeg

    eurogamer.pl

  • Narybek
  • 247 Postów:

http://gameinformer.com/b/news/archive/2010/07/12/dragon-age-ii-first-screenshots.aspx
Mamy pierwsze screeny!.


Słabo to wygląda graficznie, jak Brutal Legend ;/ Poza tym bardzo "mass effect style" cala gra sie robi (wybor bohatera, tylko płeć, zbieranie drużyny itp). Tylko czas akcji inny. No i grafika w ME ładniejsza^^
  • 0

#28 Gość_Carbon_* Napisany 16 lipca 2010 - 13:33

Gość_Carbon_*
  • Goście
Wolałbym żeby zostali przy obecnej mechanice a nie upraszczali gry popychając ją w stronę Mass Effecta.
  • 0

#29 Gość_Carbon_* Napisany 17 sierpnia 2010 - 21:43

Gość_Carbon_*
  • Goście
Świetny cinematic trailer:


Oczywiście kupię i jak z jedynki wycisnę wszystkie soki ^_^
  • 0

#30 Gość_Zero_* Napisany 17 sierpnia 2010 - 21:50

Gość_Zero_*
  • Goście
Wygląda fachowo, ale trailery do DA:O też były niezłe, a potem w trakcie gyr nie było tak dynamicznie. w DA2 chce żeby pod względem dynamizmu scen i dialogów poszli maksymalnie w stronę ME2 :tak:
  • 0



Inne z tagami: