Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak Nakłonić Rodziców Do Kupienia Ps3???


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
37 odpowiedzi na ten temat

#1 McDamiozo Napisany 13 lipca 2010 - 20:17

McDamiozo

    Chocobo

  • Narybek
  • 17 Postów:
No właśnie, jak? Ja ich proszę na wiele sposobów, wymieniam im zalety i nic. Nawet prawie mi na konsolę starczy z własnego funduszu, ale rodzice uważają, że lepiej zbierać na laptopa. To dla mnie dość ważne. Czekam na wasze sugestie i z góry dziękuję za pomoc i przepraszam rodziców, że o tym piszę.
  • 0

#2 Gość_Zero_* Napisany 13 lipca 2010 - 20:21

Gość_Zero_*
  • Goście
A Twoi rodzice to ktoś z forum że się dowiedzą? Ryan .... i Pit ? :o
  • 0

#3 Tixin Napisany 13 lipca 2010 - 20:22

Tixin

    Mega Man

  • Narybek
  • 147 Postów:
Kup i nic im nie mów, jak dojdzie to się ucieszą i pozwolą ci grać :)
  • 0

#4 Gość_Zero_* Napisany 13 lipca 2010 - 20:23

Gość_Zero_*
  • Goście
Teraz sobie myślę że takie pytania to musisz kierować do Shinigamiego albo Pita :hmmm: oni mają w tym spore doświadczenie
  • 0

#5 Texz Napisany 13 lipca 2010 - 20:32

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

No właśnie, jak? Ja ich proszę na wiele sposobów, wymieniam im zalety i nic. Nawet prawie mi na konsolę starczy z własnego funduszu, ale rodzice uważają, że lepiej zbierać na laptopa. To dla mnie dość ważne. Czekam na wasze sugestie i z góry dziękuję za pomoc i przepraszam rodziców, że o tym piszę.


Powołaj się na 31 artykuł punkt drugi Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:

Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.




Skoro sam zebrałeś fundusze, to nie wiem co do tego mają twoi rodzice. Ale zamiast pytać się na forum obcych osób powinieneś w ogóle na ten temat porozmawiać z nikim innym jak z nimi.
Kompa jak widać masz. Co Ci da dodatkowy laptop?
  • 0

#6 torq314 Napisany 13 lipca 2010 - 20:51

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 469 Postów:

Skoro sam zebrałeś fundusze, to nie wiem co do tego mają twoi rodzice.


no, ale niżej masz art. 48:

Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.


i tu kończy się rumakowanie nastolatka, niestety.

porozmawiać z nikim innym jak z nimi.


tylko tak. spróbować określić ramy czasowe grania ("będę grał maksimum 2h dziennie, za przekroczenie możecie mi schować konsolę na tydzień"), opowiedzieć jaki masz pomysł na pieniądze na gry ("gry kupuję sobie sam za odkładane pieniądze z kieszonkowego"). pokaż im filmiki z singstara'80 i zapowiedzi crap-gierek na move, jest szansa że też złapią klimat.
  • 0

#7 burnstein Napisany 13 lipca 2010 - 21:06

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 113 Postów:
Powiedz, że jak Ci nie kupią to przestaniesz ich kochać :^^:
  • 0

#8 Zois Napisany 13 lipca 2010 - 21:07

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
Texz moze sie myle ale czy nie jest tak ze do 18 roku zycia wszelkie pieniadze de facto nie naleza do "dziecka", do jakiegos wieku nie moze rowniez (teoretycznie) dokonac tak "drogiego" zakupu samodzielnie (musi byc zgoda rodzicow - oczywiscie teoretycznie), a jednak to Polska wiec nadal w 99% te "samodzielnie zebrane fundusze" to kieszonkowe i kaska od babci wiec defacto nie pieniadze dziecka.


coby jednak nie pier**lic farmazonow i udajac ze nabieram sie na to ze ktos zadaje na powaznie pytanie na tym forum odpowiadam : olej konsole, olej laptopa - zbieraj dalej az TY SAM bedziesz wiedzial na co napewno chcesz te kase wydac. z nikim sie nie konsultuj, nie chodz do wrozki tylko samodzielnie podejmij decyzje w odpowiednim czasie. rzeklem

gdzi jest "i like it" button ?
  • 0

#9 Gość_Zero_* Napisany 13 lipca 2010 - 21:08

Gość_Zero_*
  • Goście
zrób to co chciał zrobić Razel

"Mamo, Tato, kupcie mi PS3 bo jak nie to zostane gejem"


...


i został, ale może Ty będziesz miał więcej szczęścia
  • 0

#10 Texz Napisany 13 lipca 2010 - 21:27

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
@Zoi: Proponowałem trochę nad wyrost posłużenie się Konstytucją, bo to głównie zależy pewnie od relacji dziecka z rodzicami. To nie USA żeby syn procesował się z nimi. Trochę mnie zdziwiło, że tak na poważnie do tego podeszliście :lol:
  • 0

#11 pumba132 Napisany 13 lipca 2010 - 21:30

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:
Ja jak poprosiłem o PS3 na urodzinki to mnie wyśmiali. Zawziąłem się wtedy i uzbierałem 930zł. Jak ojciec zobaczył, że tak mi zależy to mi trochę dołożył i kupiłem :)
  • 0

#12 Zois Napisany 13 lipca 2010 - 21:37

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

@Zoi: Proponowałem trochę nad wyrost posłużenie się Konstytucją, bo to głównie zależy pewnie od relacji dziecka z rodzicami. To nie USA żeby syn procesował się z nimi. Trochę mnie zdziwiło, że tak na poważnie do tego podeszliście :lol:

a czemu nie ? zamiast wiecznie pisac jakies bzdury ciekawiej czasami podejsc wzglednie powaznie do takiego zagadnienia.
  • 0

#13 Texz Napisany 13 lipca 2010 - 21:39

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

a czemu nie ? zamiast wiecznie pisac jakies bzdury ciekawiej czasami podejsc wzglednie powaznie do takiego zagadnienia.


Na poważnie to ja już pisałem. Proponuję OP po prostu pogadać z przełożonymi i im wygarnąć co leży na sercu. Inne rozwiązania po prostu wywołują śmiech.
  • 0

#14 Kleksandra Napisany 13 lipca 2010 - 21:57

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Proponuję samemu na to zarobić - wziąć się do pracy :tak:
  • 0

#15 Razel Napisany 13 lipca 2010 - 22:37

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

zrób to co chciał zrobić Razel

"Mamo, Tato, kupcie mi PS3 bo jak nie to zostane gejem"


...


i został, ale może Ty będziesz miał więcej szczęścia

Widzę , że nabrałeś jakiś kompleksów Niemczyku :^^:
  • 0

#16 Gość_Zero_* Napisany 13 lipca 2010 - 22:42

Gość_Zero_*
  • Goście
Niemczyk nie żyje Razel.

link
  • 0

#17 Razel Napisany 13 lipca 2010 - 22:44

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

Niemczyk nie żyje Razel.

link

Raczej Twoje niemieckie korzenie i regiony :^^:
  • 0

#18 piterekd Napisany 13 lipca 2010 - 23:19

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

No właśnie, jak? Ja ich proszę na wiele sposobów, wymieniam im zalety i nic. Nawet prawie mi na konsolę starczy z własnego funduszu, ale rodzice uważają, że lepiej zbierać na laptopa. To dla mnie dość ważne. Czekam na wasze sugestie i z góry dziękuję za pomoc i przepraszam rodziców, że o tym piszę.


Żyje się raz, nigdy nie wiesz czy nie kropnie Cię jutro lub za miesiąc auto, dlatego nie czekaj i kupuj. Moi też zawsze byli sceptycznie nastawieni do konsol i gier, więc zawziąłem się poszedłem kupiłem wróciłem i.. do dziś sobie gram - pogodzili się z tym :)

Na pewno z domu Cię nie wyrzucą i konsoli nie zabiorą :P
  • 0

#19 Kradziej Napisany 13 lipca 2010 - 23:36

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Teoria 1: Jeśli pójdziesz do pracy, coby zarobić na konsolę, jest szansa, że zauważą twoje zaangażowanie i Ci pozwolą.
Teoria 2: Czekaj na cud, ja tak musiałem swego czasu :|
  • 0

#20 Nyjacz Napisany 14 lipca 2010 - 08:19

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 984 Postów:
Ja miałem tym łatwiej, że mój ojciec jest graczem i sam miał chrapkę na PS3. Xboxa nie chciał, ale wystarczyło, że zobaczył odpowiednią grę (Gears of War) :). Trzeba wiedzieć indywidualnie co działa na danych rodziców.
  • 0

#21 Godot Napisany 14 lipca 2010 - 08:27

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Trzeba byc odpowiedzialnym i wiedziec, czy rodziców stac na konsolę, czy nie. Moich nigdy nie było stac, cieszyłem się jak cholera jak kupili mi kiedyś Commodore od kolegi, który kupił sobie Amigę. Jak chciałem PSXa to zapowiedziałem od razu, że zbieram sobie na konsolę. Nie mieli nic przeciwko. Trwało to ponad pół roku (w tym praca przez całe wakacje), ale sobie kupiłem (N64 ^_^ ). Najważniejsze to byc szczerym z rodzicami i orientowac się w domowej sytuacji. Jak czytam o sztuczkach gówniarzy, żeby rodzice kupili im zabawkę to płakac mi się chce
  • 0

#22 Nyjacz Napisany 14 lipca 2010 - 08:35

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 984 Postów:

Trzeba byc odpowiedzialnym i wiedziec, czy rodziców stac na konsolę, czy nie. Moich nigdy nie było stac, cieszyłem się jak cholera jak kupili mi kiedyś Commodore od kolegi, który kupił sobie Amigę. Jak chciałem PSXa to zapowiedziałem od razu, że zbieram sobie na konsolę. Nie mieli nic przeciwko. Trwało to ponad pół roku (w tym praca przez całe wakacje), ale sobie kupiłem (N64 ^_^ ). Najważniejsze to byc szczerym z rodzicami i orientowac się w domowej sytuacji. Jak czytam o sztuczkach gówniarzy, żeby rodzice kupili im zabawkę to płakac mi się chce

Podpisuję się pod tym, potwierdzam. Ale jak wszystko jest okej, to można szukać sztuczek (gdy się nie chcą nadal zgodzić) typu "sprawdź tato Halo 3, przecież przejdziemy sobie razem" itd.
  • 0

#23 Danteusz Napisany 14 lipca 2010 - 08:49

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 879 Postów:

Trzeba byc odpowiedzialnym i wiedziec, czy rodziców stac na konsolę, czy nie. Moich nigdy nie było stac, cieszyłem się jak cholera jak kupili mi kiedyś Commodore od kolegi, który kupił sobie Amigę. Jak chciałem PSXa to zapowiedziałem od razu, że zbieram sobie na konsolę. Nie mieli nic przeciwko. Trwało to ponad pół roku (w tym praca przez całe wakacje), ale sobie kupiłem (N64 ^_^ ). Najważniejsze to byc szczerym z rodzicami i orientowac się w domowej sytuacji. Jak czytam o sztuczkach gówniarzy, żeby rodzice kupili im zabawkę to płakac mi się chce

+1, na konsole zawsze sam zbierałem, rodzice najwyżej dokładali mi jak brakowało już niewiele. A zarobić można nawet jak się ma poniżej 15 lat, zawsze znajdzie się sąsiad który da kilka złotych za skoszenie trawnika.
  • 0

#24 Raikoh Napisany 17 lipca 2010 - 16:46

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Też rodzice nie chcieli mi kupić PSX lub N64. Wiedzieli ile czasu spędzałem przy Atari, a potem Amidze. Bali się, że nauka odpadnie całkowicie (dobrze, że miałem wypożyczalnie N64 blisko mojego domu). Poszedłem do pracy i zacząłem zbierać na Dreamcast'a. Uzbierałem 400 marek i wtedy rodzice dołożyli mi 100. Poleciałem po konsolę do Macro Markt i kupiłem :) Był to pierwszy listopad, pamiętna data i cudowne czasy.
Pogadaj z rodzicami tak jak mówi Greg, ale nie kombinuj nic wbrew im. Jeśli się zgodzą to Twoja radość będzie podwójna.
  • 0

#25 MonsieurWoland Napisany 17 lipca 2010 - 17:23

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

No właśnie, jak? Ja ich proszę na wiele sposobów, wymieniam im zalety i nic. Nawet prawie mi na konsolę starczy z własnego funduszu, ale rodzice uważają, że lepiej zbierać na laptopa. To dla mnie dość ważne. Czekam na wasze sugestie i z góry dziękuję za pomoc i przepraszam rodziców, że o tym piszę.


Olej PS3 i graj dalej na PS2 oraz PSP :^^:
  • 0

#26 Gość_Hellmans_* Napisany 17 lipca 2010 - 20:31

Gość_Hellmans_*
  • Goście
Zastrzel kotka i powiedz że to nie przelewki OLO :^^:
  • 0

#27 MonsieurWoland Napisany 17 lipca 2010 - 20:48

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Zastrzel kotka i powiedz że to nie przelewki OLO :^^:


Odwoluje to co napisalem wyzej. Ten plan jest fpytke. Tylko powiedz rodzicom ze chcesz kupic PS3, dopiero potem zastrzel kotka. Jeżeli zmienisz kolejność to a ) pozbawisz sie karty przetargowej B ) wyjdziesz na psychopate a nie mocno zmotywowanego młodzieńca.
  • 0

#28 McDamiozo Napisany 22 listopada 2010 - 15:15

McDamiozo

    Chocobo

  • Narybek
  • 17 Postów:
Będę miał na święta. Nie musiałem zostawać gejem. Tylko teraz dylemat: Czy z inFamous, Wipeout HD i Ratchet&Clank; czy z singstarem Polskie hity 2; czy z sześcioma grami z PSN? Zaznaczam, że jestem w połowie Casualem, więc singstar też może być, tylko się nie mogę zdecydować.
  • 0

#29 burnstein Napisany 22 listopada 2010 - 15:17

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 113 Postów:
Ale z tym sigiem to coś zrób...
  • 0

#30 ACZ Napisany 22 listopada 2010 - 16:42

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:

Tylko teraz dylemat: Czy z inFamous, Wipeout HD i Ratchet&Clank; czy z singstarem Polskie hity 2; czy z sześcioma grami z PSN? Zaznaczam, że jestem w połowie Casualem, więc singstar też może być, tylko się nie mogę zdecydować.

To co podkreśliłem.
Masz siga za wysokiego.
  • 0