Skocz do zawartości

Zdjęcie

Steam


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
500 odpowiedzi na ten temat

#361 Kradziej Napisany 09 czerwca 2015 - 08:36

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
To przypomnij sobie składki na gry na PS Store i przestań wojenkować.
  • 0

#362 Kurzy Napisany 09 czerwca 2015 - 11:31

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

A tamto to cebulactwo a złodziejstwo tylko trochę ;-)


  • 0

#363 burnstein Napisany 09 czerwca 2015 - 11:39

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Pewnie Kuźniar :cf:


  • 0

#364 Spuczan Napisany 25 października 2015 - 20:15

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:


  • 0

#365 ACZ Napisany 25 października 2015 - 23:52

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 143 Postów:

jedno wielkie gowno, czyli tak jak przewidywalem.


  • 0

#366 Texz Napisany 26 października 2015 - 08:35

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Liczyłem na coś lepszego niż myszka w CivV podłączonym do Tel, ale się chyba przeliczyłem. 


  • 0

#367 xell Napisany 26 października 2015 - 12:53

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

To że do fpsów będzie bieda to wiadomo było od dawna. Ale jeśli w miarę nadaje się do turówek i przygodówek to super sprawa, moje dwa ulubione gatunki, dobrze byłoby też w nie grać z fotela.


  • 0

#368 Chewie Napisany 26 października 2015 - 15:31

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

ktoś chciał grać na padzie w fpsy?


  • 1

#369 Wezyr Napisany 26 października 2015 - 16:04

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:

Hmmm troszkę niepotrzebny gadżet. Jeśli w gry konsolowe to tylko na padzie, PCtowe to myszka (w tym FPSy). Starusienki pad od X360 spisze się lepiej w większości sytuacji, niż ten twór.


  • 0

#370 burnstein Napisany 26 października 2015 - 16:04

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Wszyscy którzy cenią wygodę.


  • 0

#371 keogh Napisany 15 grudnia 2015 - 20:55

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
założyłem konto: klamodne

ściągnąłem za f2p Nosgoth i zakupiłem też WRC4

Ten post był edytowany przez keogh dnia: 15 grudnia 2015 - 20:55

  • 0

#372 terra Napisany 15 grudnia 2015 - 21:27

terra

    Demigod

  • Forumowicze
  • 9 730 Postów:

Gratulacje.


  • 0

#373 keogh Napisany 15 grudnia 2015 - 21:31

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
dziękuję
  • 0

#374 torq314 Napisany 03 lutego 2016 - 20:24

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 483 Postów:
chcę młodym kupić na Steam Sim City. i teraz pytania:

* czytam że jest coś takiego jak Family Sharing że jak ze swojego konta kupię to one na swoich kontach na tym samym komputerze będą mogły grać, ale piszą że to nie działa w każdej grze. pytanie - jak mam to sprawdzić PRZED zakupem gry?

* jak przed zakupem gry sprawdzić czy ona się w ogóle uruchomi na moim komputerze?

* czy kupione gry uruchamia się tylko z poziomu klienta Steam czy one są zainstalowane jak aplikacje?

jak się niczego mądrego nie dowiem to normalnie w sklepie kupię na płycie, ale mam nadzieję że AD 2016 na PC to trąci myszką jednak taki sposób dystrybucji (w przeciwieństwie do konsol gdzie jest napęd BR standardem), więc wolę kupić cyfrowo.

z góry dzięki.
  • 0

#375 twilitekid Napisany 03 lutego 2016 - 20:33

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Czy kupisz w sklepie na płycie czy na steam wyjdzie na to samo. W sklepie kupujesz w dzisiejszych czasach po prostu klucz do steama. 

 

Co do reszty pytań - przy każdej grze masz wymagania, więc możesz łatwo sprawdzić. Gry instalują się jak aplikacje, można je odpalić bez uruchamiania steama, ale chyba i tak się przez niego gra weryfikuje, Tak czy inaczej jest to bezbolesne. Co do family sharing - tu sam nie wiem, ale pewnie jest info na stronie gry.


  • 0

#376 xell Napisany 03 lutego 2016 - 21:15

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

chcę młodym kupić na Steam Sim City.

SimCity 4? Bo to nowe z 2013 jest dostępne tylko na originie.
 

* czytam że jest coś takiego jak Family Sharing że jak ze swojego konta kupię to one na swoich kontach na tym samym komputerze będą mogły grać, ale piszą że to nie działa w każdej grze. pytanie - jak mam to sprawdzić PRZED zakupem gry?

Nie wiem, nigdy nie korzystałem z tego.
 

* jak przed zakupem gry sprawdzić czy ona się w ogóle uruchomi na moim komputerze?

Porównaj wymagania z Twoją konfiguracją. Jak gra nie będzie chodzić/będzie chodzić kiepsko, to jeśli nie przekroczysz dwóch godzin czasu gry, to możesz zwrócić swój zakup (origin i gog są nawet mniej restrykcyjne jeśli chodzi o zwrot kasy).
 

* czy kupione gry uruchamia się tylko z poziomu klienta Steam czy one są zainstalowane jak aplikacje?

Jeśli gra ma steamowe DRM, to możesz ją odpalić klikając na ikonkę na pulpicie, ale zanim odpali się gra, to automatycznie odpali się steam, a następnie (też z automatu) odpali się gra. Jeśli gra nie ma steamowego drm, to możesz odpalić z pulpitu, a steam się nie odpali. Tu jest lista gier bez DRM, SC4 na niej nie ma

http://steam.wikia.c..._DRM-free_games

Porównując ceny SimCity 4, to na steamie jest za €10, na gogu za €18, na origin za €2,5. Świadomy konsument by się nawet dwóch sekund nie zastanawiał, którą opcję wybrać ;)


  • 0

#377 Razel Napisany 03 lutego 2016 - 21:23

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

* czytam że jest coś takiego jak Family Sharing że jak ze swojego konta kupię to one na swoich kontach na tym samym komputerze będą mogły grać, ale piszą że to nie działa w każdej grze. pytanie - jak mam to sprawdzić PRZED zakupem gry?

Nie wiem, nie znam się.

 

* jak przed zakupem gry sprawdzić czy ona się w ogóle uruchomi na moim komputerze?

http://www.systemreq...ntslab.com/cyri

 

* czy kupione gry uruchamia się tylko z poziomu klienta Steam czy one są zainstalowane jak aplikacje?

Gry masz zainstalowane w całym folderze gdzie jest steam. Możesz uruchamiać przez klienta, możesz uruchamiać przez ikony na pulpicie, czy gdzie tam skrót będzie. Po prostu po włączeniu przez .exe, czy też skrót uruchomi się klient i włączy się normalnie gra. Działą oczywiście offline i online.

 

z góry dzięki.

Nie ma za co.

 


  • 0

#378 torq314 Napisany 03 lutego 2016 - 21:49

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 483 Postów:

SimCity 4? Bo to nowe z 2013 jest dostępne tylko na originie.


no właśnie, witam w zen pecetowego grania.

zamówiłem na CD w ultimie :yao:

http://www.systemreq...ntslab.com/cyri


fajne, dzięki :tak:

Ten post był edytowany przez torq314 dnia: 03 lutego 2016 - 21:51

  • 0

#379 Kradziej Napisany 03 lutego 2016 - 21:57

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

SimCity 4? Bo to nowe z 2013 jest dostępne tylko na originie.


no właśnie, witam w zen pecetowego grania.

zamówiłem na CD w ultimie :yao:

Czyli też będzie z Origin korzystać. Swoją drogą, czemu akurat to SimCity im kupujesz? Obecnie na topie gatunku jest Cities: Skylines.

Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 03 lutego 2016 - 21:58

  • 0

#380 Chewie Napisany 03 lutego 2016 - 22:52

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

pewnie simcity jest bardziej przystępne dla dzieci i januszy a skylines bardziej skomplikowane


  • 0

#381 torq314 Napisany 03 lutego 2016 - 22:53

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 483 Postów:
To chyba za trudne, oglądałem jakiś filmik z porównaniem. One mają dopiero 9 i 8 lat.

Mówili w filmiku że Cities jest bardziej rozbudowane w większości kategorii.
  • 0

#382 xell Napisany 03 lutego 2016 - 22:53

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

no właśnie, witam w zen pecetowego grania.

zamówiłem na CD w ultimie :yao:

Kiepska decyzja na wszystkich możliwych płaszczyznach.
  • 0

#383 torq314 Napisany 03 lutego 2016 - 22:55

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 483 Postów:
Nie mam wyczucia, ale to że są różne systemy dystrybucji mnie trochę konfunduje.

Żyłem w świecie, w którym założę konto na steam i będę kupował gry, rzeczywistość zweryfikowała moje naiwne wyobrażenia :(
  • 0

#384 Stan Napisany 03 lutego 2016 - 22:59

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Jak SimCIty to tylko 3000! 


  • 1

#385 Grz3chu Napisany 04 lutego 2016 - 07:18

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

Family Sharing w pigułce - http://store.steampo...n/familysharing


  • 0

#386 twilitekid Napisany 04 lutego 2016 - 07:26

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Nie mam wyczucia, ale to że są różne systemy dystrybucji mnie trochę konfunduje.

Żyłem w świecie, w którym założę konto na steam i będę kupował gry, rzeczywistość zweryfikowała moje naiwne wyobrażenia :(

Kupiles SimCity 4 w pudle w tej wersji Deluxe? To Cie zmartwie. Ja mialem problem zeby to odpalic u siebie (pod Win7). Cos tam czytalem o tym (konieczna instalacja patchy), ale wymagalo gimnastyki i mi sie odechcialo po jednej czy dwoch nieudanych probach.
Stare gry bodajze najlepiej kupowac na GOGu bo podobno powinny hulac bez problemu.

Tez mnie to irytuje, dlatego porzucilem kielkujaca kiedys mysl zbierania starszych klasykow z PC w pudelkach. Na tej platformie na dobre zagoscila cyfrowa dystrybucja i trzeba sie dostosowac...
  • 0

#387 torq314 Napisany 04 lutego 2016 - 09:26

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 483 Postów:
jak się przejadę na tym to tym bardziej się zmartwię, na konsolach nie ma takich problemów.

dystrybucja cyfrowa sama z siebie zła nie jest, martwi mnie tylko to że jest tyle niezależnych platform dystrybucji, w dodatku informacje o tym family sharing nie są oczywiste.

na konsoli to jest dla mnie oczywiste że jak mam grę, to na danej konsoli ona jest grywalna, bez względu na to na czyim koncie jest przypięta. z resztą, na konsoli nie robię "kont", dzieciaki włączają konsolę i grają.

tu na komputerze przecież nie dam im loginu/hasła do swojego konta, które jest administratorem komputera. jedyne co mądrego wymyśliłem to założenie im kont na steam, pytanie czy o to chodzi?

lista "wyjątków" od family sharing, czyli gier które nie zadziałają na innym koncie lokalnym niż konto na którym jest klient steam na którym kupiono grę, jest podejrzanie długa.

nie że narzekam, "przyzwyczajam" się. kupiłem lepszego peceta i mam za swoje :)
  • 0

#388 Tawotnica Napisany 04 lutego 2016 - 10:12

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:

co do pierwszych dwóch pytań:

 


* czytam że jest coś takiego jak Family Sharing że jak ze swojego konta kupię to one na swoich kontach na tym samym komputerze będą mogły grać, ale piszą że to nie działa w każdej grze. pytanie - jak mam to sprawdzić PRZED zakupem gry?

* jak przed zakupem gry sprawdzić czy ona się w ogóle uruchomi na moim komputerze?

 

Zawsze jest opcja zakupu na steamie, obadania czy i jak wszystko działa i zażądania zwrotu pieniędzy: https://support.stea...=4873-QOSK-5126

 

w ciągu 2 tyg. od zakupu, jeśli się przegrało mniej niż 2h powinni rozpatrzeć każdą taką prośbę pozytywnie. 


  • 0

#389 Kradziej Napisany 04 lutego 2016 - 11:52

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Torq, dobrze by było, gdybyś od razu nam powiedział, które SimCity chcesz kupić.

SimCity 2013 (na temat którego opinie są przeróżne i często negatywne, ale raczej nie w sposób, który przeszkodzi ośmio- i dziewięcioletnim dzieciakom) jest dostępne tylko na Originie, jak wszystkie nowe gry EA. Podobnie jest z grami Ubisoftu - na PC da się je odpalić tylko przez ichni Uplay, choć akurat Ubi sprzedaje swoje pozycje na Steamie (wtedy odpala się Steama, a potem gra odpala Uplay, czyli już w ogóle kosmos).

Nikt nie jest fanem tych pomysłów EA i Ubisoftu, bo to tylko więcej zainstalowanych pierdół na kompie. Tym bardziej, że Uplay to sroga kicha. Origin działa nieźle i do tego ma chyba dobre zaplecze techniczne, bo kiedyś ściągałem stamtąd Titanfall z prędkością 20 Mb/s (nie wierzyłem własnym oczom).

Niemniej w praktyce liczą się dwie usługi: Steam i GOG. W dużej mierze dzisiejszy PC gaming jest ściśle połączony ze Steamem i nie da się go uniknąć, chyba że gra się wyłącznie w gry Blizzarda albo w League of Legends. GOG kiedyś specjalizował się wyłącznie w starociach (stąd nazwa), ale obecnie sprzedaje też mnóstwo indyków i nowych gier.

Zasadnicza różnica między dwiema usługami jest taka, że Steam sam w sobie jest DRM-em, a grę ściągniętą z GOGa można sobie wgrać na płytę i zainstalować na dowolnej liczbie kompów.

SimCity 4 jest jak najbardziej dostępne zarówno na GOG-u jak i na Steamie (przy czym na Steamie jest prawie dwa razy tańsze, co mocno mnie dziwi).

Kumam, że nie chcesz wpuszczać dzieciaków na konto administratora, ale przecież inni użytkownicy na jednym komputerze mogą się logować do tego samego konta na Steamie, więc po co family sharing?

Jeśli zamówiłeś to: http://www.ultima.pl...acje/simcity-plto w praktyce i tak będziesz musiał korzystać z Origin :(

Inna sprawa, że propery się należą za przedstawianie dzieciakom tych gier - wiek raczej w sam raz, a pomiędzy grami Nintendo a stricte PC-towym SimCity będą miały dobry przegląd tego, jak szerokim i ciekawym hobby są giereczki :D
  • 1

#390 xell Napisany 04 lutego 2016 - 14:50

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

jak się przejadę na tym to tym bardziej się zmartwię, na konsolach nie ma takich problemów.

Na konsolach masz za to zbójeckie ceny, zbójeckie traktowanie klienta i słabą wydajność w grach. Coś za coś.

SimCity 2013 (na temat którego opinie są przeróżne i często negatywne, ale raczej nie w sposób, który przeszkodzi ośmio- i dziewięcioletnim dzieciakom) jest dostępne tylko na Originie, jak wszystkie nowe gry EA. Podobnie jest z grami Ubisoftu - na PC da się je odpalić tylko przez ichni Uplay, choć akurat Ubi sprzedaje swoje pozycje na Steamie (wtedy odpala się Steama, a potem gra odpala Uplay, czyli już w ogóle kosmos).

Jak jakąś grę Ubisoftu przypniesz z poziomu steama do swojego konta Uplay, to możesz tę grę później ściągnąć z Uplay zupełnie pomijając przy tym steama - taka ciekawostka jakby kiedyś steam nawalił ;)
  • 0