Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pro Evolution Soccer 2011

KCE Tokyo Konami X360 Wii PS3 PS2 PC iOS AND

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
363 odpowiedzi na ten temat

#121 Raikoh Napisany 05 września 2010 - 19:55

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Teraz już nie jestem aż tak pewna zakupu FIFY. Grałam ostatnio w WC 2010 i tam dalej, tak jak w F10, jest te głupie przepychanie się. Tzn. nie ważne jaki piłkarz jest przy piłce i kto staje z nim w szranki bark w bark i tak praktycznie zawsze odbiorą mu piłkę. Wytłumaczcie mi jak to jest możliwe, że np. piłkarz pokroju Sneijdera (boiskowe popychadło w grach) jest w stanie wygrać walkę ramię w ramię z kimś takim jak Balotelli, Baptista czy Pepe? Przecież to nienormalne. Dla mnie jeden z największych przytyków Fify. Jeśli to się nie zmieni, to zostanę przy PESie.


Pisano o tym i to ma się zmienić. Wredna, zapomnij o PESie- mówię dla Twojego dobra :kamina:
  • 0

#122 Sotaku Napisany 05 września 2010 - 20:25

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Rozumiem Rai, że ograłeś już dokładnie PES 2011 by go odradzać :rolleyes:
  • 0

#123 Raikoh Napisany 05 września 2010 - 20:49

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Grałem od pierwszego do tego z roku 2008. Część 09 i 10 mniej, bo FIFA zaczęła rządzić. Porównując z FIFA 11 (gameplay)- odradzam granie w PES'a. Kiedyś byłem fanem piłki od Konami, ale to się skończyło.
  • 0

#124 Sotaku Napisany 05 września 2010 - 20:51

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Rozumiem, że porównujesz PESa 2008, 09, 10 do Fify 11...forum Neo+ gratulujemy Raikoha :klaszcze:
  • 0

#125 Godot Napisany 05 września 2010 - 20:56

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

kupuję jedną grę piłkarską na rok i w tym roku będzie to Pes...


Tobie nie przeszkadza, że nie ograłeś ani FIFY, ani PESa, żeby wybierac to drugie ;]
  • 0

#126 Sotaku Napisany 05 września 2010 - 21:07

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Dzisiaj się z Tobą nie kłócę więc napiszę tylko Wszystkiego Najlepszego ;)
  • 0

#127 Raikoh Napisany 05 września 2010 - 21:55

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Rozumiem, że porównujesz PESa 2008, 09, 10 do Fify 11...forum Neo+ gratulujemy Raikoha :klaszcze:


Nie. Grałem od zawsze w PES'y. Porównania zaczęły się gdy w anglii zaczęli mnie namawiać do FIFY 09. Mówiłem "popukajcie się w głowę, PES to prawdziwe odwzorowanie meczu". Jednak porównałem i .... przesiadłem się. FIFA 10 jeszcze bardziej zmiażdżyła FIFE 09, sprawdzałem PES'y 09 i 10 i wychodziło w mojej opinii, że FIFA siadła na tronie konsolowej piłki kopanej. Dlatego stwierdzam po filmikach z gameplayow FIFA11 vs PES11, że znowu PES nie będzie miał polotu.
  • 0

#128 Sotaku Napisany 05 września 2010 - 22:00

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Gram w dema obu gier i nie jestem ślepy Fifa poszła do przodu strasznie, ale nadal stawiam na PES-a, w tym roku z tego co czytałem w PSX-ie jest rewolucja, która wprowadza PES-a na dobre tory i dlatego sądzę, ze odradzanie gry przed wyjściem choćby dema jest trochę pospieszne
  • 0

#129 oranje Napisany 05 września 2010 - 22:02

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
PES czy Fifa bez różnicy ostatnio dla mnie jest, ale i tak biorę Fifę, bo przyjemność z gry jest przynajmniej taka jak w piłce Konami i jestem już przyzwyczajony do niej.
  • 0

#130 logan Napisany 07 września 2010 - 23:12

logan

  • Forumowicze
  • 2 356 Postów:
O ktorej mozna sie spodziewac dema jutro?
  • 0

#131 Pico Napisany 08 września 2010 - 18:44

Pico

  • Forumowicze
  • 10 683 Postów:
Ja własnie zacząłem ściągać demo. Może dzisiaj późnym wieczorem zagram.

Dzisiaj natomiast zaklepałem sobie na premierę (30 września) PESika :^^:. Za... 169 zł :klaszcze:.

To czekaaamy... :)
  • 0

#132 Sotaku Napisany 08 września 2010 - 19:56

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Gdzie jest za taką cenę???
  • 0

#133 Pico Napisany 08 września 2010 - 20:42

Pico

  • Forumowicze
  • 10 683 Postów:
Sklep PLAY & GO w Szczecinie. Gorąco polecam, świetna obsługa i świetne ceny. I jest też skup/wymiana gier.
Te 169 zł to na promocji, jeśli złoży się pre-order do 15.09. No, to koniec reklamy ;).

Po północy powinno mi się pobrać demo, może jeszcze sobie zagram przed spaniem, choć rano trzeba wstać do pracy... :hmmm: A co tam :mrgreen:
  • 0

#134 Sotaku Napisany 08 września 2010 - 20:44

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
To daj znać co i jak z PES-m :tak:
  • 0

#135 Kradziej Napisany 08 września 2010 - 20:56

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Sklep PLAY & GO w Szczecinie. Gorąco polecam, świetna obsługa i świetne ceny. I jest też skup/wymiana gier.
Te 169 zł to na promocji, jeśli złoży się pre-order do 15.09. No, to koniec reklamy ;).

Po północy powinno mi się pobrać demo, może jeszcze sobie zagram przed spaniem, choć rano trzeba wstać do pracy... :hmmm: A co tam :mrgreen:

O, widzę, że też wykminiłeś ten świetny sklep, którego prowadzący mówi do wszystkich per "przyjacielu"? :D
  • 0

#136 Danteusz Napisany 09 września 2010 - 07:49

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić dema, ale kolega - maniak PESa mówi że faktycznie zmienili mnóstwo rzeczy, po krótkim ograniu ciężko stwierdzić czy zmiany wyjdą na dobre.
  • 0

#137 Pico Napisany 09 września 2010 - 19:35

Pico

  • Forumowicze
  • 10 683 Postów:

faktycznie zmienili mnóstwo rzeczy, po krótkim ograniu ciężko stwierdzić czy zmiany wyjdą na dobre.

Zgadzam się z tym.

Na razie zagrałem tylko 3 mecze - 2 z konsolą i 1 z żywym rywalem. Cała rozgrywka jest zmieniona. Po pierwsze - podania. Trzeba będzie uzyskać niezłe czucie w tym elemencie, by podania wychodziły tak jak by się chciało. Trudno rozegrać piłkę jak po sznurku, co udawało mi się po czasie w PES 2010. Po drugie - gra bramkarzy. Jest lepsza niż we wcześniejszej części. Zachowują się naturalniej wychodząc do piłki i łapiąc ją. Na razie widziałem tylko jedną bramkę, ale akurat bramkarz był przy niej bez szans, więc nie wiem czy zdarza im się puszczać klopsy. Inne rzeczy - kamera Wide zachowuje się inaczej niżeli ta ze wszystkich wcześniejszych PESów. Po prostu trochę inna perspektywa, ale jest to rzecz do przyzwyczajenia. Strzały - trzeba będzie wychwycić jak je oddawać, bo w tych trzech meczach na razie mi nie wychodziły. Czyli - jest zupełne inne czucie strzału aniżeli w ubiegłorocznym PESie. Gra w obronie, zwłaszcza jeśli chodzi o wślizgi, jest inna. Nie zrobisz tak od razu wślizgu jak w PES 2010 - trzeba być dobrze ustawionym do rywala. To dobrze, bo widząc wiele sytuacji w PES 2010, gdzie jakieś dziwne wślizgi wchodziły gdy w ostatnim momencie zmienił ci się zawodnik, to już wolę gdy normalnie będą wyglądały wślizgi. Co do menusów i ustawień taktyki to mamy tutaj kooompletnie nowy design. Przejrzałem kilka rubryk i jest dużo nowych rzeczy, które mogą być bardzo ciekawe dla uwielbiających szperać przy taktyce. Pewno jeszcze trochę rzeczy by się znalazło, ale na razie nic nie przychodzi mi do głowy...
Tak w ogóle w demie mamy do wyboru 4 drużyny - Bayern Monachium, Barcelona, Internacional Porto Alegre, Chivas Guadalajara.
  • 0

#138 Danteusz Napisany 09 września 2010 - 20:06

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Na razie zagrałem jeden mecz z kompem, więc napiszę pierwsze odczucia: jest inaczej, zupełnie inaczej. Piłka ma mocno zmienianą fizykę, rusza się mniej mechanicznie. Na szczęście nadal idzie walnąć petardę zza pola karnego. Nie potrafiłem dobrze się ustawić w obronie, w efekcie szybko straciłem bramkę, jednak dobre rozegranie akcji i celny strzał Zlatana (jeszcze w Barcelonie) z trudnej pozycji dał mi remis. Na pewno trzeba się będzie nauczyć podań, mam też wrażenie że wreszcie drybling jest w 360 stopniach. Podczas replayów jest motion blur na piłkarzach, jak dla mnie trochę za mocny, ale widać że starali się osiągnąć wrażenie szybkiego ruchu kamerą. Póki co jestem zaciekawiony tą częścią, może być przełomowa dla serii.
  • 0

#139 Texz Napisany 09 września 2010 - 21:56

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Napiszę w dużym skrócie. Z PESa zrobiła się kolejna część Fify. Ale to chyba dobrze, choć jak zwykle dostaję po palcach. Ostatnim PESem w którego szarpałem była część 6 i już nie poznaję serii. Nawet defaultowa kamerka jak w fifce.
  • 0

#140 Sotaku Napisany 09 września 2010 - 23:12

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Chętnie pouczę się od nowa mechaniki gry...ciekawe tylko czy nauka na top player będzie mocno stresogenna...
Na razie najbardziej martwi mnie zmiana kamery...bardzo przyzwyczaiłem się do wide
  • 0

#141 Pico Napisany 09 września 2010 - 23:16

Pico

  • Forumowicze
  • 10 683 Postów:

Na razie najbardziej martwi mnie zmiana kamery...bardzo przyzwyczaiłem się do wide

To wciąż jest Wide. Aczkolwiek gdy akcja przenosi się pod któreś pole karne to już nie jest tak jak na starym Wide. Jest inaczej, moim zdaniem gorzej, bo też przyzwyczajony jestem.
  • 0

#142 Sotaku Napisany 10 września 2010 - 00:07

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
pewnie kwestia przyzwyczajenia, strzały nadal soczyste jak mniemam, a jak wygląda gra konsoli??? Czy rozgrywka jest postawiona na atak czy obronę???
  • 0

#143 Pico Napisany 10 września 2010 - 00:21

Pico

  • Forumowicze
  • 10 683 Postów:

strzały nadal soczyste jak mniemam

Potrafią wyjść soczyste, ale na razie to więcej udaje mi się oddać strzałów typu "Sławek-Peszko-prosto-w-chmury" ;). Inne czucie jest tych strzałów.

a jak wygląda gra konsoli???

Grałem głównie Bayernem przeciwko Barcie i było niełatwo na Top Player. Nie ma jakichś przegięć i oszustw, konsola zarówno potrafi świetnie się w obronie ustawić i - tak jak człowiek - popełnić błąd w ustawieniu, zwłaszcza przy kontrach. Ja ustawiłem swoją drużynę wysoko na mocnym pressingu i po przechwycie od razu kontra praktycznie całym zespołem - i to było czuć w grze, dużo może zależeć od ustawień przed meczem. Wprawdzie mecz przegrałem 0:2, bo dwa razy faulowałem jak Messi mi sam na sam wychodził i straciłem gole z karnego i wolnego ;). No ale w końcu miałem niezłe sytuacje, zwłaszcza gdy dokładnie i szybko przemieszczałem piłkę na połowie Barcy. Będzie dobra gra, choć czuję, że mocno wk***wiająca na początku :mrgreen:.
  • 0

#144 Sotaku Napisany 11 września 2010 - 08:30

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Wiadomo coś więcej na temat ML online?? Nie wiem jak się będzie dzielić graczy...będą to pokoje tak jak w grze po necie i od czego będzie zależeć jaką drużyną zaczynamy, jakim składem zaczynamy itd, bo na zajawkach widziałem, że w tran sferach będziemy się bi ć o zawodników między sobą, ale też nie wiem jak będzie to wyglądać, bo są jeszcze do odblokowania klasycy i teraz Ci, którzy ich szybko odblokują będę mieli przewagę przy transferach???
  • 0

#145 SS#15 Napisany 16 września 2010 - 14:45

SS#15

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 764 Postów:
Witam wszystkich po długiej nieobecności ;) Widzę, że kilka osób również zaczęło katować demo PES2011. Niestety w moim wypadku jest to wersja PC, bo konsoli jeszcze się nie dorobiłem, ale podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami.
Na pierwszy ogień ustawienia taktyki - dammit, ile tego jest :blink: Moim zdaniem trochę za dużo tego jak na początek, ale myślę, że po dłuższym czasie da radę to wszystko ogarnąć. W każdym razie na pewno można mieć większy wpływ na zachowanie grajków, skala 1-20 też spoko, wkurza mnie jedynie to, że nie widać statsów od razu, no ale kij.
Dalej - początek meczu. Auto podanie zaskoczyło mnie strasznie, kamera też. Stara wide była lepsza, dużo lepsza. Ale możliwe, ze to tylko takie konserwatywne zachowanie. Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę, to tutaj rzeczywiście zmieniło się praktycznie wszystko. Podania - cudo! W końcu mogę podać tam gdzie chcę, a nie tam, gdzie chcieli programiści. Z początku trudno się przestawić i najczęściej przy podaniu na dobiegnięcie piłka ląduje na aucie, ale to również przyzwyczajenie. Drybling też poszedł do przodu, nie tylko dzięki trikom pod prawą gałką, bo tego jeszcze nie rozgryzłem. Czas reakcji zawodnika jest praktycznie natychmiastowy. Miła zmiana względem ostatniej części :) Kolejna sprawa na + to obrona. Skończyły się czasu "R1 i do przodu", teraz trzeba wyskillować drybling, żeby minąć kilku przeciwników. Nawet nie wiecie jak bardzo ucieszyłem się, kiedy mój Messi został przepchnięty w walce o piłkę przez któregoś z Niemców. Wślizgi też na plus. Są bardzo efektywne, ale trzeba się do nich dobrze ustawić.
Ale żeby nie było tak kolorowo, to jest też parę minusów. Największy z nich - strzały. Boże drogi, ja rozumiem, ze w poprzednich częściach były trochę zbyt skuteczne, ale to co tu się dzieje to jakaś padaka. Pico, chyba trochę za łagodnie je oceniłeś w swoim poście :P Ja mam jeszcze problem z ocenieniem czy piłka wpadnie do bramki, kiedy jest już w powietrzu. Jak na razie totalny random. Kolejna sprawa, pasek siły. Przy podaniach jest całkiem spoko, z wrzutkami ujdzie, ale do strzałów nie pasuję. Wolałbym tu jednak dłuższy pasek z poprzednich części, ten się nie sprawdza moim zdaniem.
To tyle na pierwszy ogień. Ogólnie rzecz biorąc, to jestem zadowolony. Poprzednia część ssała strasznie, 2011 robi dobre wrażenie. Jeżeli w full wersji poprawią kilka rzeczy, to będzie na prawdę git.
Dobra, kończę i lecę grać dalej. Spróbuję tę prawą gałkę ogarnąć. Do następnego! Chyba trochę częściej będę tu zaglądał :P
  • 0

#146 Razel Napisany 16 września 2010 - 15:09

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Nom, IMO to najlepszy na razie PES od czasów PES6 :)
Podania świetne, strzały trza pewnie wyskillować co mi się podoba, ale zobaczymy co będzie jak się więcej pogra. W końcu jest ten feeling jak za starych dobrych czasów ! ^^
Taktyk za bardzo nie chciało mi się ogarniać, ale IMO dużo za dużo tego jest, zawsze wolałem nie bawić się tak szczegółowo w taktykę, a bardziej skupić się na gameplayu, ale zobaczymy jak człowiek pogra i się ogra z tym całym menu/ustawieniami itp.
Zawodnicy w końcu nie zamulają i ruszają się i zmieniają kierunek biegu płynniej, a nie jak tonowe kobyły, wślizgi zdecydowanie in plus. Dziwne rzecz to wolne jak się atakuje na połowie przeciwnika przy linii bocznej. Jak miałem kilka takich to stał mój zawodnik za i obok jednego obrońcy w murze i nikt go nie krył, co po podaniu w uliczkę od razu z wolnego zawsze daje dobrą sytuację.
Na razie nie podoba mi się (albo nie znalazłem) brak możliwości wyboru dośrodkowań, że sami wybieramy jego moc. Dawne Type 4 w button configuration "Long Pass". Zawsze sam wybierałem moc dośrodkowań i tak wolę bo sam wybieram kierunek i odległość dośrodkowania, a tego tu nie ma. Nie podoba mi się jakieś wybieranie i ustawianie dryblingu WTF?! nie chce mi się w to bawić, chcę mieć od razu ustawione.
Kolejna denerwująca rzecz - zmiana zawodnika, mimo iż biorę semi-auto to i tak czasami mi się sami zmieniają (bardzo tego nie lubię - wręcz nienawidzę, bo zawsze kiedykolwiek chcę sam zmieniać bez żadnych ingerencji), no i po wślizgach chyba zawsze się zmieniają ;/
Po każdym meczu jakieś pierdoły lecą których nie da się przewinąć i trzeba to oglądać... boże jak to irytuje. Zawsze po meczu wyłączam grę i włączam od nowa bo szybciej to trwa. Tak czy siak gra pozytywnie mnie zaskoczyła i powinna z tego wyjść supcio piłeczka. Parę rzeczy może poprawią, do kilku się przyzwyczaję, kilka bardziej ogarnę, a kolejne znajdę bo może są "poukrywane" i ich nie mogę znaleźć :^^:
W każdym bądź razie na razie zadziwiająco dobrze :)
  • 0

#147 Sotaku Napisany 16 września 2010 - 15:15

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Na jakim sprzęcie grałeś Raz??? Na pc czy konsoli??
  • 0

#148 Razel Napisany 16 września 2010 - 15:19

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Na PC, ale na to jest ta sama wersja co na X0, a więc i PS3.
  • 0

#149 Sotaku Napisany 16 września 2010 - 15:22

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Prawie ta sama, kuzynek zawsze gra na pc, a ja na ps2,3 także mam obcykane obie wersje i w wersjach pc dużo częściej trafiają nam się słupki i poprzeczki :neutral:
  • 0

#150 SS#15 Napisany 16 września 2010 - 15:30

SS#15

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 764 Postów:

Po każdym meczu jakieś pierdoły lecą których nie da się przewinąć i trzeba to oglądać... boże jak to irytuje. Zawsze po meczu wyłączam grę i włączam od nowa bo szybciej to trwa.

Disable movie playback w Settings :)
  • 0



Inne z tagami: