Skocz do zawartości

Zdjęcie

Freedom Fighters


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#1 cwany-lis Napisany 05 lipca 2005 - 16:55

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
Po pierwszym zagraniu w ta pozycję niemal wszystko mnie irytowało - grafika, sterowanie, rozkazy i AI, zwłaszcza że słyszałem duzo dobrego o FF . Przeszedłem kilka misji i dałem sobie spokój na 3 miesiące . Przedwczoraj postanowiłem gre zdac na spokojnie i nawet mi sie spodobała . Przedewszystkim muzyka robi taki klimat ze w niektórych momentach zapomina sie o wadach tej gierki, naprawde bez utworów Jaspera Kynda (to chyba on ?) gra nie spodobała by mi sie w połowie jak teraz . Grafika jest ok, troche uboga ale gra owynagradza to swobodą . Sama rozgrywka jest całkiem dynamiczna, przeciwników jest mnóstwo i ciągle przylatują/przyjeżdzaja posiłki . Na szczescie mamy pomocników, najpierw 2 a potem 8, chyba nawet 10 przez co wedrówka z taka mała armia znacznie ulatwia gre . Gre zdałem w dwa dni, grając chyba nie więcej niż 6 h, na wariata to mozna i czas dwukrotnie przedłuzyć gdyby grac na wyższym poziomie trudności i pozwiedzac wszystkie budynki .
Dla mnie mocne 7+/10 polecam fanom akcji i dobrej muzy ;0

ps. celowo nie wspominam o fabule bo takiego kiczu i patosu już dawno nie widziałem ale taki styl tej gry, amerykanom fanatykom patriotyzmu napewno sie spodoba .
  • 0

#2 syon Napisany 05 lipca 2005 - 17:25

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Bardzo fajna gierka. Taka krzyżóweczka Socoma i Mercenaries co wychodzi gierce na dobre bo daje kupe niczym nie skrępowanej radości. Pamiętam niektóre zadymy w ciasnych alejakach, czy kampowanie po oknach, gdyż właśnie teatr działań jest tu kozacki! Żadne tam pola bitew, dżungle czy pustynie, po prostu całe zurbanizowane miasto to jedno wielkie pole bitwy. Grafika jaka jest taka jest. W końcu gierka była robiona na trzy konsole (PS2, Xbox i GCN) to i tak wizualnie prezentuje się bardzo ładnie i płynnie.

A fabuła jest fajna (tak napisałem ja - fan Red Alerta :) )
  • 0

#3 Gość__* Napisany 05 lipca 2005 - 17:55

Gość__*
  • Goście
IMO średnia gierka.. niezła, nic więcej.. kupiłem po tym, jak zobaczyłem ocene na Gamespocie(coś powyżej 9).. to był błąd :lol:
  • 0

#4 Gość__* Napisany 05 lipca 2005 - 18:16

Gość__*
  • Goście
Ja rowniez uwazam, ze gierka jest niezla, chociaz wiecej niz 8 bym jej nie dal. Ma swietny klimat, doskonala muzyke, niezla grafe, ciekawe sposoby na zakonczenie misji...Ale jest za krotka, koncowka jest badziewna, poziom w kanalach beznadziejny i rzecz najwazniejsza:AI wlasnych zolnierzy...Kiedy uzbierasz ich komplet musisz po 10 razy wydawac im ten sam rozkaz, bo kiedy ich podzielisz na grupy, to zawsze wychodzi jakis bajzel.I tak w kolko...

Ale podsumowywujac: Gra bardzo dobra, na pewno warto w nia zagrac...
  • 0

#5 cwany-lis Napisany 05 lipca 2005 - 20:08

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
co do rozkazów po rzeczywiscie ja już odpusciłem sobie ich wydawanie gdy musiałem biegac po ulicy i wołac 4 kompanów, gdy miałem ich 9 to po prostu nic im nie rozkazywałem a oni szli za mną i było spox

Syon - fabuła jest ok. ale te teskty o wolności .... :roll: fajnie zmontowali zasadzke sowietów jak startuja helikoptery z fortu i zrzucają ładunki wybuchowe na kre, niejeden film akcji nie powsydziłby sie takiej sceny
  • 0

#6 Gość__* Napisany 06 lipca 2005 - 13:44

Gość__*
  • Goście
Jak dla mnie giera wypas szkoda tylko ze tym wielkim zlym znowu sa Rosjanie :( Znowu robia za duzurnych terrorystow w sumie to ani troche mi to nie przeszkadzalo ale to juz sie staje powoli smieszne ZIMNA WOJNA JUZ SIE DAWNO SKONCZYLA! :mrgreen: ! Ogolnie podobal mi sie ten podniosly klimat ktory byl w szczegolnosci potegowany swietna oprawa audio ale graficznie tez bylo bardzo dobrze troche jakby modelel postaci byly lekko komiksowe.System wydawania komend rzeczywiscie lekko szwankowal ale co tam ogolnie gralo mi sie dobrze jak dla mnie 9/10 8)
  • 0

#7 Zeus-Nelson Napisany 13 lipca 2005 - 14:56

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
mi FF bardzo sie spodobało :D spedziłem przy niej ładne pare godzin :twisted: podobał mi sie klimat i grafika,no i dowodzenie oddziałem 8) multi tez jets nawet fajny :wink:
jak dla mnie to gra na 8+/10 :)
  • 0

#8 Gość__* Napisany 13 lipca 2005 - 20:34

Gość__*
  • Goście
Tak...FF gra tylko na 8. Niestety... Nie wykorzystany potencjał dowodzenia oddziałem (zabawa zaczynała się dopiero w ostatniej misji z i tak dowodzenie ludkami było zbyt uproszczone przez co sprawiało problemy). Z chęcią zagrałbym w drugą część.
  • 0

#9 Zeus-Nelson Napisany 14 lipca 2005 - 09:48

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

Tak...FF gra tylko na 8. Niestety... Nie wykorzystany potencjał dowodzenia oddziałem (zabawa zaczynała się dopiero w ostatniej misji z i tak dowodzenie ludkami było zbyt uproszczone przez co sprawiało problemy). Z chęcią zagrałbym w drugą część.

faktycznie dowodzenie oddziałem było bardzo uproszczone,ale niewiele gier w tamtych czasach wpowadzało watek dowodzenia własnym oddziałem... :twisted:
Właśnie wiadomo cos o kolejnych czesciach?czy powstaje sequel? 8)
  • 0

#10 cwany-lis Napisany 14 lipca 2005 - 10:35

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
a drugiej co by sie działo, znowu ruskie zaatakowałyby dzielnego amerykańskiego hydraulika ? może Korea ? teraz jest taka modna w grach :roll:
  • 0

#11 Gość__* Napisany 14 lipca 2005 - 13:20

Gość__*
  • Goście
Co jak co ale na Koree nie zmienią. Przecież amerykanie zawsze mają ale do ZSRR. Przecież jaką propagandę siali. W większości filmów a teraz gier głównym złym jest jakiś rusek. Nie zauwarzyliście :P ?
  • 0

#12 Zeus-Nelson Napisany 14 lipca 2005 - 13:30

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

Co jak co ale na Koree nie zmienią. Przecież amerykanie zawsze mają ale do ZSRR. Przecież jaką propagandę siali. W większości filmów a teraz gier głównym złym jest jakiś rusek. Nie zauwarzyliście :P ?

hehe no tez fakt Devil :wink: ale swoaj droga znajac autorów gier,film itd...to wymysla pewnie jakas "genialna" fabułe dla kolejnej czesci FF,jesli takowa powstanie 8) a znajac zycie do Ruscu moga dla nich zaatakowac ponownie,albo moga pokazac tym razem fabułe od innej strony,np:Smieciarza ktory bedzie bronil innej czasci miasta czy cos :lol:
  • 0

#13 Gość__* Napisany 21 lutego 2006 - 17:47

Gość__*
  • Goście
Jak prezentuje sie FREEDOM FIGHTERS w multi ? Jakie sa tryby i mozna grac przez Live ?

Mam dylemat. Nie wiem, czy wziac FF, czy Halo po niemiecku (nic niemca nie umiem :P).
  • 0

#14 Gość__* Napisany 21 lutego 2006 - 17:57

Gość__*
  • Goście

Jak prezentuje sie FREEDOM FIGHTERS w multi ? Jakie sa tryby i mozna grac przez Live ?

Mam dylemat. Nie wiem, czy wziac FF, czy Halo po niemiecku (nic niemca nie umiem :P).

Nie, w FF podobnie, jak H1 po Lajwie grać się nie da.. jeśli chcesz sprawdzić coś takiego to po prostu wbijasz na xbox.com, wybierasz zakładkę 'games', znajdujesz gre i tam masz o niej wszystko podane jak na tacy.. multi w przypadku FF jest z pewnością kaszaniaste i zrobione na odwal się..

FF czy Halo? Oczywiście, że Halo.. tyle, że w przypadku Halo DE cały single jest zniemczony.. no, ale jeśli myślisz tylko o multi to niestanowi to przeszkody..
  • 0

#15 Gość__* Napisany 21 lutego 2006 - 18:16

Gość__*
  • Goście
W Singlu tez chcialbym sie pobawic, bo jak mi nei wyjdze podlaczenie Xa do sieci, to bedzie niezly LOL :P
  • 0

#16 Gość__* Napisany 21 lutego 2006 - 21:46

Gość__*
  • Goście
Piekna gra, grafika moze nie najwyzszych lotow, ale grywalnosc calkiem spora a muza - mistrzostwo swiata - mieszanka chorow, muzyki elektronicznej - cos pieknego. Jak dla mnie 8,5/10 (gralem na PC)
  • 0

#17 cwany-lis Napisany 03 czerwca 2006 - 17:19

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
Wczoraj odświeżyłem sobie tą gre i spodobała mi się jeszcze bardziej :^^:
Przede wszystkim rozkimałem dokładnie wydawanie rozkazów i rzucanie granatami i motołowem. Grało się sympatycznie ale 5,5 godziny rozgrywki przy dokładnym zaliczeniu wszystkich pobocznych zadań na mapach to straszny niefart.
Gra wciąga, gra się świetnie, klimat miejskich potyczek naprawdę wciąga a tu już napisy końcowe widać :trup:
  • 0

#18 Gość__* Napisany 03 czerwca 2006 - 17:42

Gość__*
  • Goście
Gierka jest swetna, zwlaszcza oprawa audio :D. Chory i muzyka robia swietny klimat. Jedyne co mnie boli to glupota ruskich :/.

Jak zwiekszyc poziom trudnosci ? Mam francuska wer. jezykowa :P...
  • 0

#19 cwany-lis Napisany 03 czerwca 2006 - 17:51

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
Przy new game masz 4 do wyboru linijki, jeżeli nic nie zmieniałeś to grałeś na 3 czyli powinno być trochę ciężej ale gra ogólnie jest banalnie prosta :ninjadance:
  • 0

#20 MonsieurWoland Napisany 13 sierpnia 2008 - 13:01

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
Czy po przejściu gry można skoczyć do dowolnej lokacji? I rozegrać ją jeszcze raz? (kompletnie od zera) Czy poprostu możemy tam wykonać jedynie zadania poboczne które wcześniej omineliśmy?

edit: Czy ktoś orientuje sie czy był wydany OST z tej gry?
  • 0

#21 cwany-lis Napisany 13 sierpnia 2008 - 20:06

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
Po skończeniu gry można zacząc tylko i wyłącznie ją od nowa. Ale nawet zaliczenie jej na 100% to sprawa 6 godzin ;)
OST był wydany, zaraz poślę ci pm'ke :mrgreen:
  • 0

#22 MonsieurWoland Napisany 13 sierpnia 2008 - 20:44

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

Po skończeniu gry można zacząc tylko i wyłącznie ją od nowa. Ale nawet zaliczenie jej na 100% to sprawa 6 godzin ;)
OST był wydany, zaraz poślę ci pm'ke :mrgreen:


Jeżeli ktoś zaliczy FF w 6h na poziomie rebellion (najwyższtm:P) to IMO jest świetny. Ja jestem w 3 bloku z misjami i dopiero od kilkudziesięciu minut mogę uznać że opanowałem sterowanie. Rozmieszczenie funkcji na padzie to tragedia :D Drugą rzeczą która mnie strasznie wkurza to że z normalnej broni automatycznej nie ma sensu celować. Rambo style z serią wypluwaną z biodra jest dużo bardziej skuteczny.
  • 0

#23 cwany-lis Napisany 14 sierpnia 2008 - 19:59

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
ja grałem na x boxie i szczelałem celując do każdego mongoła bez problemu :foch: widać wersja na ps2 słabsza, sama gra jest prosta pod warunkiem, że nie gra się "na jana" i wykazuje się chociaż odrobinę cierpliwości na rozglądanie się po planszy i strzelanie za osłony :tak: oj zagrałbym znowu
  • 0

#24 MonsieurWoland Napisany 14 sierpnia 2008 - 20:49

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
Gra była prosta do momentu misji w ściekach. Teraz weszli ci nowi żołnierze - w pełnych metalowych zbrojach. Strzelają z ciężkich karabinów maszynowych i padają dopiero po 3-4 granatach. IMO są zbyt przegięci. Strasznie wpipia w tej misji brak studzienek kanalizacyjnych (co w sumie jest logiczne:P) ale przez to nie można zrobić sobie ani jednego checkpointa. Jak zginiesz w trakcie starcia z tym ludkiem to musisz zaczynać wszystko od początku.

edit: właśnie poszukałem opisu tego przeciwnika na gamefaqs. okazuje sie ze na poziomie trudności rebelion ma on 800hp - co daje 6 headshotów z Dragunova. Ludzie, dajcie spokój.
  • 1

#25 phsx Napisany 15 sierpnia 2008 - 17:20

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Zachęciliście mnie do zagrania znów, a takie szczęście że mam wersję pecetową. Jutro sobie pogram znów, strasznie lubię tą grę :)
  • 0

#26 MonsieurWoland Napisany 15 sierpnia 2008 - 17:35

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
A ja dzisiaj przetłukłem się przez te kanały. Teraz zostały już tylko mapy z dość częstymi save'ami. Najpóźniej w poniedziałek skończę tę grę :^^:
  • 0

#27 MonsieurWoland Napisany 16 sierpnia 2008 - 17:47

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
Właśnie skończyłem Freedom Fighters na poziomie trudności Rebellion: Against all Odds (najtrudniejszym :king: ). Musi to budzić wiadome uczucia :^^:
  • 0

#28 Kurzy Napisany 16 sierpnia 2008 - 21:44

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Shinian po co ? :( Nie ma tam acziwmentów:( pomyliło Ci się i myślałeś że grasz na xboxie ;( ;p
  • 0

#29 cwany-lis Napisany 17 sierpnia 2008 - 12:11

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
czad ^^ ja dałem radę na easy
  • 0

#30 MonsieurWoland Napisany 17 sierpnia 2008 - 17:57

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

Shinian po co ? :( Nie ma tam acziwmentów:( pomyliło Ci się i myślałeś że grasz na xboxie ;( ;p


Lubię wyciskać gry na 100% nawet jeżeli nie dają za to pucharków czy achievmentów. Masteruję gry od '98 roku :king: i nie zamierzam kończyć z tym nałogiem :^^:
  • 0