Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ostatni Bastion Tej Generacji...


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
861 odpowiedzi na ten temat

#1 Texz Napisany 19 sierpnia 2010 - 14:14

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
UWAGA! OSTRZEŻENIE! PIRACTWO JEST ZŁEM ZABIJAJĄCYM SENS ISTNIENIA RYNKU KONSOLOWEGO. KAŻDY KTO PRZYCZYNIA SIĘ DO JEGO ROZWOJU JEST PIEPRZONYM CEBULAKIEM, KTÓRY NIE DOCENIA WARTOŚCI PRACY LUDZKIEJ! KAŻDA PRÓBA NAMAWIANIA DO TEGO NIECNEGO CZYNU NIE TYLKO W TYM TEMACIE, ALE I NA CAŁYM FORUM MOŻE ZAKOŃCZYĆ SIĘ PERMAMENTNYM BANEM!

A teraz niusik:

The first PS3 modchip has arrived and PSX-SCENE is the FIRST site to CONFIRM it is 100% REAL!!![font="verdana, geneva, lucida,"]
PSX-SCENE is the first any ONLY website to CONFIRM that this product is working 100% Not by speculation but by being the only website to actually have testers with actual product in hand! We will have a video courtesy of OzModchips soon so stay tuned!!!

I have been in contact directly with the manufacturer and can confirm some things you have all been asking about...

1. FAT32 is currently supported. They are working on NTFS.

2. They recommend staying on current firmware and not updating until they have deemed it safe. The dongle is fully updatable.

3. Online play does work but they cannot guarantee that it will work with all future titles.

4. Final retail units are ready to ship.

5. Official reseller list will be on their site in the next 48 hours. You can pre-order from any of the official resellers. There are websites out there now claiming to be selling but they are not legitimate. Don't get ripped off. Wait until the official list is posted.
Quote:PS Jailbreak is a USB plug and play solution that installs in seconds, keeping your valid warranty seal in tact.

Easy to use installer and GUI takes you step by step.

Compatible with all production models FAT and SLIM. Supports all regions: USA, JAP, PAL and KOREA

PS Jailbreak disables forced software updates and will never brick your console.

Supports all games (it does not allow backups of bluray movies , dvd movies , or past consoles games)

Backup games to your internal hard drive or external hard drive through USB, and boot directly off GUI. Eliminating the need for expensive blueray burners and costly blank media.

Play backups off your hard drives 2x as fast as off the blueray drive. This eliminates lags and glitches to provide you with smoother game play.

Open up your console to a new generation of homebrew applications. Load homebrew apps/games off any USB hard drive/flash drive.

Fully updatable with new features/updates by connecting PS Jailbreak to any computers USB port.Check out the OFFICIAL SITE for more info and, as usual, PSX-SCENE will be your #1 source of info on this exciting news!


W skrócie: wkładasz pendrivea i już. Po robocie. Hack eliminuje konieczność przeprowadzania aktualizacji, więc nie ma problemu że Sony wypuści jakieś brzydkie FM.
Cieszy mnie to, bo może doczekamy się dzięki temu softwarowej emulacji PS2... pomarzyć można. Także cieszy dump gierek, dzięki którym wczytują się 2 razy szybciej niż z BR. Nie mówiąc o masie HB które mogą dzięki temu powstać.

Ciekawy jestem Waszego zdania.

Ten post był edytowany przez TEXZ dnia: 19 sierpnia 2010 - 19:11

  • 1

#2 117 Napisany 19 sierpnia 2010 - 14:17

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
w sumie to nikogo
  • 0

#3 Texz Napisany 19 sierpnia 2010 - 14:20

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
jakoś nie wydaje mi się

skoro Sony nie potrafi przyprawić PS3 w funkcje jakie życzą sobie użytkownicy, sami muszą wziąć sprawy w swoje ręce
  • 1

#4 MonsieurWoland Napisany 19 sierpnia 2010 - 14:20

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
Zgodzilbym sie z Zeratulem gdyby nie te legiony polaczkow cebulaczkow.
  • 0

#5 burnstein Napisany 19 sierpnia 2010 - 14:22

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:
Sony może zamknąć polski oddział.
  • 0

#6 Ryan Napisany 19 sierpnia 2010 - 14:26

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
PlaySlaves powinni się chyba cieszyć, prawda? Przecież jak jest mod to sprzedaż PS3 poszybuje w kosmos. Podobno to dlatego 360 się sprzedawało, prawda?
  • 0

#7 MonsieurWoland Napisany 19 sierpnia 2010 - 14:29

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

PlaySlaves powinni się chyba cieszyć, prawda? Przecież jak jest mod to sprzedaż PS3 poszybuje w kosmos. Podobno to dlatego 360 się sprzedawało, prawda?


Ryan masz nieaktualne info, z tego powodu+awaryjnosc to sie PS2jki sprzedawaly OLO :^^:
  • 0

#8 krak2610 Napisany 19 sierpnia 2010 - 14:42

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:
ch*jowo
  • 0

#9 Kurzy Napisany 19 sierpnia 2010 - 14:46

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
A według mnie i tak długo się trzymała, tak długo że aż ludzie przestali wierzyć;] A ogólnei przecież możliwe że zaraz Sony zabezpiecyz na to konsolę i nowa seria będzie juz znów nieprzerabialna ;p
  • 0

#10 Psycho-Mantis Napisany 19 sierpnia 2010 - 14:50

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Dla mnie piracenie gier to najgorsze sk***ysyństwo (przepraszam ale innego słowa znaleźć tu nie potrafię.) W przeciwieństwie do innych branży np muzycznej tu sprawa jest bardzo prosta, nie stać cie człowieku, albo uważasz, że dany tytuł jest za drogi to się czeka na obniżki, przeceny i platynę.

Potem ludzie narzekają, że gry drogie, a producenci chcą wyeliminować rynek wtórny, jakoś muszą zarobić na swoich grach.


Dla mnie to tragedia, mam nadzieje, że Sony coś wymyśli i znajdzie sposób na wykrywanie kto ma spiraconą konsole i będą walić bany na multi i trofea chociaż.
  • 0

#11 MonsieurWoland Napisany 19 sierpnia 2010 - 14:51

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

Dla mnie piracenie gier to najgorsze sk***ysyństwo


IMO morderstwo jest gorsze. No ale kazdy ma ten swoj system wartosci OLO.
  • 0

#12 Aras Napisany 19 sierpnia 2010 - 14:56

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
pytanie brzmi - gdzie można kupić tego fata :P

serio - szału ni ma dopóki nie zrobią chipa do slimów.
  • 0

#13 Texz Napisany 19 sierpnia 2010 - 15:00

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
@Aras, działa z każdą wersją PS3.
  • 1

#14 117 Napisany 19 sierpnia 2010 - 15:01

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:

Dla mnie piracenie gier to najgorsze sk***ysyństwo (przepraszam ale innego słowa znaleźć tu nie potrafię.)


hmm... uwazam, ze sa gorsze rzeczy na swiecie jak np. dyskryminacja rasowa, ludobojstwo, pedofilia, fanatyzm religijny, polityka itd.
  • 0

#15 Ryan Napisany 19 sierpnia 2010 - 15:21

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

W przeciwieństwie do innych branży np muzycznej tu sprawa jest bardzo prosta, nie stać cie człowieku, albo uważasz, że dany tytuł jest za drogi to się czeka na obniżki, przeceny i platynę.

OLO! A co sprawia, że muzę można piracić?
  • 0

#16 Aras Napisany 19 sierpnia 2010 - 15:31

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
i tak - od kiedy konsole wymagają aktualizacji softu BOCOŚTAM chipy tracą sens - czego by nie spiracić, padnie.
  • 0

#17 Texz Napisany 19 sierpnia 2010 - 15:35

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Cena też jest zaporowa. Prawie 170 dolarów. Hamerykańskich.
  • 1

#18 Aras Napisany 19 sierpnia 2010 - 15:40

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
plus nagrywarka, plus odpowiednie łącze, plus pendrive na 40gb, plus konsola, plus robocizna i wiemy jak sony wygrało - tak jak na starcie, wypuściło za drogi, zabugowany, sprzęt i nikomu się nie uśmiechało go brać. Tak samo z tym chipem.

Choć są zapewne osoby skłonne tyle wydać, a nie będą miały na oryginalną grę -_-
  • 0

#19 Blizzard Beast Napisany 19 sierpnia 2010 - 15:57

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

OLO! A co sprawia, że muzę można piracić?



plus nagrywarka, plus odpowiednie łącze, plus pendrive na 40gb, plus konsola, plus robocizna i wiemy jak sony wygrało - tak jak na starcie, wypuściło za drogi, zabugowany, sprzęt i nikomu się nie uśmiechało go brać. Tak samo z tym chipem.

Choć są zapewne osoby skłonne tyle wydać, a nie będą miały na oryginalną grę -_-


No nie wiem, nie wliczałbym ceny łącza, które i tak większość osób ma, a nagrywarki jak rozumiem właśnie nie trzeba. A pendrive to raptem 300 zeta i cena będzie spadać.
  • 0

#20 Psycho-Mantis Napisany 19 sierpnia 2010 - 15:59

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
No litości, nie porównujcie piractwa do innych ciężkich przestępstw jak morderstwa, to w ogóle inny kodeks karny jest, tu mowa o ochronie praw autorskich i tym podobnych cudach, chodziło mi o branże muzyki, filmu, programów i wszelkiego elektronicznego softu itp.

I nic Ryan nie sprawia, że muzę można piracić, nie popieram, ale i nie potępiam, bo uważam, że ceny muzyki są stanowczo sztucznie zawyżone, a kupowanie pojedynczych utworów przez internet dopiero raczkuje, dlatego ja się wypiąłem na nich wszystkich i słucham radia i ostów z gier. :mrgreen:

A wracając do gier, to tu sytuacja jest w ogóle inna i ciężko ją do muzyki porównywać. Po pół roku już można złapać ten sam tytuł po niższej cenie, a po roku wpada w promocje, platyny. inne okazje i np. Sony robi naprawdę sporo promocji chocby na PSN gdzie mozna nabyć coś w fajnych cenach , że piracenie uważam za naprawdę karygodne i niuzasadnione złodziejstwo. Jeśli ktoś uważa, że cena jest wygórowana, to niech poczeka aż cena spadnie, a dziś rok, to jak palcami pstryknąć.
  • 0

#21 Ryan Napisany 19 sierpnia 2010 - 16:03

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
I jasne, że firmware może zablokować tego moda. Ale we wszystko, co się ukazało do czasu aktualizacji będzie można grać (w singlu). W tym w masę gier, które nie mają trofeów i w multi już nikt nie gra. Mod ponoć powstał przy użyciu PS3 SDK, które wyciekło, i technicznie rzecz biorąc daje konsoli ficzery debug kita. Zatem pewnie na patch poczekamy trochę, bo musi się także zmienić soft, z którego korzystają deweloperzy. Dwa miesiące to pewnie minimum, możliwe że znacznie dłużej.
  • 0

#22 Sotaku Napisany 19 sierpnia 2010 - 16:19

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 662 Postów:
sorry, ale nie widzę sensu w przerabianiu ps3. Nie mam czasu ograć oryginałów, a co dopiero piratami się zajmować. Do tego gierki na ps3 można dostać od 30 zł to ile będą niby kosztowały te piraty, no i patrząc ile trzeba wcześniej wyłożyć to chyba informacja nikogo
  • 0

#23 Psycho-Mantis Napisany 19 sierpnia 2010 - 16:23

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
No dokładnie i nie mówię tu o rynku wtórnym ale gry w foli także można wyrywać w granicach 30-50 zł.
  • 0

#24 117 Napisany 19 sierpnia 2010 - 16:23

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:

bo uważam, że ceny muzyki są stanowczo sztucznie zawyżone, a kupowanie pojedynczych utworów przez internet dopiero raczkuje, dlatego ja się wypiąłem na nich wszystkich i słucham radia i ostów z gier. :mrgreen:

ceny softu tez sa sztucznie zawyzone
  • 0

#25 Psycho-Mantis Napisany 19 sierpnia 2010 - 16:31

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Ano niestety.
  • 0

#26 Gość_Zero_* Napisany 19 sierpnia 2010 - 16:52

Gość_Zero_*
  • Goście
NIKOGO :^^: a nie ... czychu zacznie w końcu ogrywać nowe gry, więc jego
  • 0

#27 torq314 Napisany 19 sierpnia 2010 - 16:59

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
dopóki nie zobaczę to nie uwierzę.

nie wierzę, że to przez SDK: gdyby konsolę dało złamać się za pomocą SDK które wycieka, to padłaby ona znacznie wcześniej - przecież utrzymanie SDK w tajemnicy jest niemożliwe. z drugiej strony nie trudno sobie wyobrazić że ktoś kto wytwarza SDK wie że ono może wyciec i nie zawiera w nim żadnych kluczy prywatnych itd. itp. (chyba że jest idiotą albo przez przypadek). do Windowsa przecież też się nie włamię mimo że mam SDK, DDK i co tam jeszcze. z tego co pamiętam debug kity nie są miękko przerobionymi konsolami, tylko są zmodyfikowane sprzętowo, nie uwierzę więc że czary mary, dwa zera na jedynki i mam debug kita z konsoli retailowej.

podstawowy problem jaki widzę to sposób dostarczania tego w postaci wtyczki USB. nie po to tyle razy aktualizowano firmware zamykając możliwość wtykania zewnętrznego kodu, żeby nagle okazało się, że jednak z pena JAKIŚ kod da się uruchomić. interesujące jest ponadto, ze rzekomo wtyczka działa wyłącznie na firmware 3.41, co oznacza że wykorzystuje jakąś lukę w 3.41 - ale wtedy zadziwia krótki cykl produkcji urządzenia od czasu wypuszczenia tej aktualizacji. a wątpię żeby w takim małym donglu było cokolwiek innego niż software, tzn. nie wydaje mi się żeby przez port USB dało się zhakować fizycznie jakikolwiek komponent fizyczny wewnątrz konsoli.

ale ostatecznie - ja się nie znam. jak ktoś kupi i potwierdzi że to działa a nie że tam jest nagrany JPG z tapetą z napisem "figa z makiem", to uwierzę.
  • 1

#28 Ryan Napisany 19 sierpnia 2010 - 17:34

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Akurat Debug Units nie są zmodyfikowane sprzętowo. To znaczy konkretnie w przypadku 360 są 3 rodzaje konsol (albo były, jak się ostatnio interesowałem): devkity z tzw. cartem (nadbudówką) pozwalającym na aktualizowanie kodu bezpośrednio z PC i kablami do podpięcia debugera; test kity, które miały wyjścia dla debugera i pozwalały na odpalenie gier z niepodpisanych krążków (ale nie na transfer z kompa); debug kity bez dodatkowej elektroniki typu wyjście dla debugera i pozwalające na odpalenie niepodpisanego kodu.

Z tego co czytałem na szybko o tym haku to ponoć pozwala na dostęp do ficzerów debug kita, który w przeciwieństwie do 360 nie pozwala na odpalanie niepodpisanego kodu z płyty, a z dysku. Robi się to z poziomu specjalnego menu, które widać na filmiku. IMO jedyną dziurą tego całego haka to skąd się niby biorą niepodpisane gry? :) Gdzieś ktoś pisał, że jest soft do konwersji i że jest strasznie powolny. To mi śmierdzi, w resztę jestem gotów uwierzyć. :)
  • 0

#29 ACZ Napisany 19 sierpnia 2010 - 18:06

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Przecież Sony w kolejnym dużym firmware da na coś bloka i figa będzie z tego chipa.
  • 0

#30 Ryan Napisany 19 sierpnia 2010 - 18:09

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Dziękujemy Ci, technologiczna wyrocznio!
  • 0