Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ostatni Bastion Tej Generacji...


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
861 odpowiedzi na ten temat

#61 Gość_Zero_* Napisany 23 sierpnia 2010 - 22:54

Gość_Zero_*
  • Goście
Ryan musiał podkreślić swojązajebistość
  • 0

#62 Ryan Napisany 23 sierpnia 2010 - 23:23

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Ryan musiał podkreślić swojązajebistość

Nie, od tego mam takich jak Ty pionków. :^^:
  • 0

#63 Mani Napisany 24 sierpnia 2010 - 01:49

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
http://allegro.pl/it...iala_w_100.html


Nic tylko brać. 550 zł. Ciekawi mnie kto to kupi za 50% ceny konsoli.
  • 0

#64 Texz Napisany 24 sierpnia 2010 - 08:36

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Ciekawy jestem czy to wszystko nie jest jakaś nastawionamna wygenerowanie zysku ściema? Wiadomo jak to jest z preorderami. Wysyłasz pieniądze i czekasz aż z OZModChips przyjdzie paczuszka z tym co było na kiepskiej jakości filmiku promocyjnym... Coraz mniej w to wierzę.
  • 0

#65 Kevinus Napisany 24 sierpnia 2010 - 09:57

Kevinus

    Mega Man

  • Narybek
  • 127 Postów:
Hmm fkt iż ban po użyciu tego jest tak łatwo wykrywalny i fakt iż cena jest zaporowa a tak naprawde to nikt wiarygodny z tego nie korzystał stawiają całą sytuację pod dużym znakiem zapytania. Boje się tego tak szczerze ps3 jest pięknbe bo nie ma piratów a ceny gier są na odpowiednim poziomie i w moim odczuciu jest przez to lepsze od innych konsol :)
  • 0

#66 l1nk Napisany 24 sierpnia 2010 - 13:09

l1nk

    Chocobo

  • Narybek
  • 14 Postów:
No czy ceny sa na odpowiednim poziomie to bym sie klocil ;-) 200zl to jednak 200zl. Fakt, ze gierki po roku tanieja do 50% ceny nominalnej - ale czy o tym mowisz?
  • 0

#67 krak2610 Napisany 24 sierpnia 2010 - 15:12

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:

No czy ceny sa na odpowiednim poziomie to bym sie klocil ;-) 200zl to jednak 200zl. Fakt, ze gierki po roku tanieja do 50% ceny nominalnej - ale czy o tym mowisz?

po jakim roku, po jakim roku...
  • 0

#68 Kevinus Napisany 24 sierpnia 2010 - 16:41

Kevinus

    Mega Man

  • Narybek
  • 127 Postów:
Tak właśnie chodziło mi o tępo tanienia gier , a nawet jeśli nie to sprzedaż wtórna gier mimo że jest zmorą producentów to dla mnie i pewnie dla innych graczy jest w porządku bo nawet niewiele po premierze można kupić gre w dość przyzwoitej cenie. Osobiście miałem konsole od premiery sprzedałem ją przed premierą najlepszych hiciorów ( tj Killzone 2 / infamous / a zaraz po premierze lbp) i przez półtora roku jechałem na xboxie 360 , denerwował mnie gold i potrzeba płacenia za online mimo że zapłaciłem dobre pieniądze za samą gre. Teraz jestem zachwycony choć narazie moja biblioteka gier nie jest zachwycająca i kupuje stare szpile tj gry które wypisałem wyżej. Serwisy takie jak gametrade czy allegro mają ceny poprostu świetne, płace za gre 40 zł jak miałbym zapłacić za PSjb 500zł i tak na prawde nie wiadomo co będzie. Teraz szukam ludzi którzy pograli by w coś starszego ze mną, jakies Trofea itp :)
  • 0

#69 torq314 Napisany 24 sierpnia 2010 - 21:01

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

Ciekawy jestem czy to wszystko nie jest jakaś nastawionamna wygenerowanie zysku ściema?


to Sony odbija sobie te kilka lat strat z każdego sprzedanego egzemplarza :wink:
  • 1

#70 Amethyzt Napisany 03 września 2010 - 09:57

Amethyzt

    Mega Man

  • Narybek
  • 94 Postów:
No i stalo sie, piraci zostali okradzeni przez piratow, czego mozna bylo sie spodziewac. Teraz zamiast 170 baksow wystarczy microcontroller USB za 20/30$ and u can do it yourself. Co niektorzy juz zwietrzyli latwy pieniadz, a to dopiero poczatek.
  • 0

#71 torq314 Napisany 03 września 2010 - 19:23

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:
interesujące, jak się poogląda źródła tego PsGroove to w zasadzie jest tam jeden tylko plik z kodem (oprócz jakichś nagłówkow) i on niewiele robi, coś przełącza po jakichś portach.

z tego wnioskuję, że istotnie cała funkcjonalność obsługi backupów JEST już w Ps3 wbudowana, a donglem się ją tylko odblokowuje.
z tego z kolei wniosek, że Sony samo jest sobie winne, zostawic w hardware taką lukę, która sekwencją rozkazów z zewnatrz odbkolowuje możliwość piracenia konsoli? z całym szacunkiem, to idiotyczne. to jak wbudowywanie w system operacyjny serwisowej sekwencji klawiszy, która z dowolnego użytkownika robi administratora.

shame :bash:

http://github.com/ps...ster/psgroove.c
  • 1

#72 Texz Napisany 03 września 2010 - 19:28

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

No i stalo sie, piraci zostali okradzeni przez piratow, czego mozna bylo sie spodziewac. Teraz zamiast 170 baksow wystarczy microcontroller USB za 20/30$ and u can do it yourself. Co niektorzy juz zwietrzyli latwy pieniadz, a to dopiero poczatek.


Już nie trzeba żadnego lutowania. Wystarczy Nokia N900 lub PSP. Trik jest taki, że sprzęt emuluje hardware i teraz praktycznie każdy będzie móc metodą domową zrobić brejka. Pytanie, czy ktoś się odważy :)
  • 0

#73 torq314 Napisany 07 września 2010 - 17:43

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

czy ktoś się odważy :)


piraci odgrażają się, że dodadzą obsługę gier z PS1/PS2.
też coś, przy tej cenie to to oni PS2 powinni do gwizdka dokładać GRATIS.
  • 0

#74 Danteusz Napisany 07 września 2010 - 18:18

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Odpalanie gier z PS2 brzmi jak gruba ściema. Emulator w starszych modelach PS3 jest sprzętowy, więc tam hackerzy nie mają po co się trudzić, z kolei na nowszych modelach wymagałoby to programowego emulatora, co przy stopniu skomplikowania PS2 i PS3 byłoby niesamowicie trudne.
  • 0

#75 Kradziej Napisany 07 września 2010 - 18:34

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Odpalanie gier z PS2 brzmi jak gruba ściema. Emulator w starszych modelach PS3 jest sprzętowy, więc tam hackerzy nie mają po co się trudzić, z kolei na nowszych modelach wymagałoby to programowego emulatora, co przy stopniu skomplikowania PS2 i PS3 byłoby niesamowicie trudne.

A nie był on przypadkiem sprzętowo-programowy, czy jakoś tak?
  • 0

#76 Danteusz Napisany 07 września 2010 - 18:39

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Jakby był czysto sprzętowy to by się nazywał PS2 ;) Był częściowo programowy, ale to co najważniejsze - procesor i GPU - były wlutowane na płycie głównej PS3. Inaczej mówiąc, to nie jest tak że wystarczy ctrl+c i ctrl+v z kodu firmware starych modeli PS3 do nowych, emulator musiałby być napisany praktycznie od zera
  • 0

#77 Kradziej Napisany 07 września 2010 - 18:49

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Jakby był czysto sprzętowy to by się nazywał PS2 ;) Był częściowo programowy, ale to co najważniejsze - procesor i GPU - były wlutowane na płycie głównej PS3. Inaczej mówiąc, to nie jest tak że wystarczy ctrl+c i ctrl+v z kodu firmware starych modeli PS3 do nowych, emulator musiałby być napisany praktycznie od zera

Cóż rzec...
sad face. :cry:
  • 0

#78 Danteusz Napisany 07 września 2010 - 18:54

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Poza tym nie widzę sensu w emulowaniu PS2, mam model ze sprzętową emulacją, grałem dosłownie kilka razy przez 3 lata w gry z PS2
  • 0

#79 Texz Napisany 07 września 2010 - 19:02

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Po zagraniu w GOW:Collection chęć emulowania czegokolwiek z PS2 zostaje zastąpiona nerwowym czekaniem na kolejne gry z kolekcji. Nie mam racji?
  • 0

#80 torq314 Napisany 07 września 2010 - 19:39

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:
biorąc pod uwagę, że kod exploita jest otwarty, trudno się dziwić grupie pomysłodawców gwizdka za 170$ że szuka panicznie czegoś czym można podtrzymać falę ewentualnych zakupów. gdzieś mi mignęło że w związku z 3.42 i tak muszą zaktualizować software tak żeby działał na 3.42, co może nie być proste - w najnowszej aktualizacji zapewne wprowadzono jakieś mechanizmy, które niekoniecznie będą łatwe do obejscia (gdzieś znowu indziej pisało że na 3.42 wszystkie goovy i jailbreaki już nie działają).

uśmiałbym się, gdyby się okazało że ta zabawa w kotka i myszkę (my wam nową aktualizację systemu, wy nam nowy software do gwizdka) skończy się po jednej rundzie. możliwe bowiem że exploit wykorzystywał tak prostą funkcję konsoli, że można ją zablokować równie czymś prostym, czego obejście będzie już poza zasięgiem.

byłba to więc w historii rzeczywiscie historia niebywała - najpierw wielkie "nadzieje", wreszcie otwarty system itede itepe, po czym po jednym strzale od Sony sprawa rozeszłaby się po kościach. wszak na co komu konsola za 1000 zł, ktorej przy braku wsparcia online i nowego osu/nowych gier, de facto stanie się platformą uruchamiającą gry z PS2 :lol:
  • 0

#81 InKal Napisany 22 września 2010 - 12:39

InKal

    Blanka

  • Narybek
  • 224 Postów:

Hack eliminuje konieczność przeprowadzania aktualizacji, więc nie ma problemu że Sony wypuści jakieś brzydkie FM.


Znaczy jak? I można grać w sieci bez updejtu? Jakoś nie wierzę. A konsolę bez dostępu do sieci to niech se w pirackie dupy wsadzą ten hack.
  • 0

#82 Danteusz Napisany 22 września 2010 - 13:33

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Znaczy jak? I można grać w sieci bez updejtu? Jakoś nie wierzę. A konsolę bez dostępu do sieci to niech se w pirackie dupy wsadzą ten hack.

Jest jakieś proxy które omija konieczność zrobienia update'u. Sony podobno może wykryć konsole po JB, więc tak czy inaczej nie ma sensu mieć podłączonej konsoli do sieci. Prędzej czy później pojawią się gry które wymagają bibliotek zawartych w nowych firmware, wtedy bez aktualizacji się nie pogra.
  • 0

#83 torq314 Napisany 22 września 2010 - 18:30

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

Jest jakieś proxy które omija konieczność zrobienia update'u.


ze dwa tygodnie temu pisali, że to już nie rabotajet.

http://www.ps3-hacks...5-or-dns-trick/

ogólnie - wygląda na to że jest 1:1. co prawda exploit działa, ale nic dalej z tego nie wynika, po załataniu nowym firmware żadnych dalszych postępów w materii nie ma i się nie zanosi. a tylko czekać kiedy update firmware będzie wymagany przez nowsze gry.

czytuję sobie to ps3-hacks regularnie i newsy o tym, że np. sportowano snes9x na ps3 są pasjonujace
albo hak który pozwala na splatynowanie każdej gry przez edycję pliku tropusr.dat, tyle że i tak nie można tego zsynchronizować z PSN.

społeczność "hakjeruf" mnie zgniata :ziewa:
  • 0

#84 Danteusz Napisany 22 września 2010 - 18:33

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Albo PS3 jako serwer FTP. Jasne, po to kupowałem konsolę :lol:
  • 0

#85 Texz Napisany 22 września 2010 - 18:37

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
3.50 i już po całym tym JB. Fajnie było, ale piraci maja coraz trudniejsze życie. A ludki na PSNie naprawdę myśleli że mam JB XD
  • 0

#86 TomXsz Napisany 23 września 2010 - 10:35

TomXsz

    Pikachu

  • Narybek
  • 70 Postów:

A ludki na PSNie naprawdę myśleli że mam JB XD

TEXZ Ty zgrywusie Jeden :lol:
"Nie Przerabiam, Nie kradnę"
  • 0

#87 simian raticus Napisany 27 września 2010 - 19:53

simian raticus

    Link

  • Forumowicze
  • 290 Postów:
JailBreak to również MODdowane giery, które w trybie online wszystkim zaszkodzą zaszkodzą. PES np. bez aktualizacji składów jest to drużyny "all stars" się pojawia czy "dopaleńcy wszelacy". Z P3 na PS3 pd Linux, można se przesyłać na P2P pliki nieBANowalne z prędkością taką ile kabla starczy przepustowości (mocy kart sieciowych w urządzeniach zamontowanych orginalnie czy przylutowanych lub Blue Tooth). To jest oczywiście głupota i nie wiem po co to pisze ale można. Ale wtedy se można obraz Linux'a przesyłać ale cz z iso instalować to już też nie wiem (ten iso loader to wymysł żartownisia jakiegoś netowego?).
Fifa już na piracie jak składy zacznie aktualizować z płytką wyjaraną z patch'ami to serwer EA Sports wytropi automatycznie gagadka takiego?


TEXZ Ty zgrywusie Jeden
"Nie Przerabiam, Nie kradnę" - Często podejżewany moralności najwyższej i nieskazitelnej jest w porównaniu ze stadem oprawców. :angel:

Albo PS3 jako serwer FTP. Jasne, po to kupowałem konsolę - Przesyłanie pliku np. o wadze i tetrabajt spakowanego nie ma sensu, gdy przerwie i będzie wznawiane przy 99,9(3)%. To już FAIL czysty. Lepiej na hash'u to niech wisi podstrzymane zawsze, bo pracu zabraknąć, moze czy przesył zakłocić się lub przerwać na dłużej.

A każdy wie, że gry najlepsze to "gry wstępne".

Znaczy jak? I można grać w sieci bez updejtu? Jakoś nie wierzę. A konsolę bez dostępu do sieci to niech se w pirackie dupy wsadzą ten hack. - Piraci se pograją na XLink Kai czy XbocConnect (nie wiem czy te programiki zdychaja czy rozwijaja się ale to tylko zależy od twórców gier orginalnych czy to przetrwa). Chyba, że będą pacze robic z trybami online na swe programiki czy jakieś inne ale to już nie wiem, bo się nie znam ale się wypowiadam to tez durnota moja w sumie. :mrgreen:
  • 0

#88 Psycho-Mantis Napisany 01 października 2010 - 18:44

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
No i po Allegro się rozlazło robactwo <_< pełno tego po brzegi, ponoć nawet dzięki temu można odblokowywać sobie trofea, teraz się zacznie, mnóstwo złodziei i cwaniaków rżnących "miszczów" platyny.

Mam cichą nadzieje, że Sony pracuje już nad tym jak skutecznie walczyć i ograniczać działanie tego dziadostwa, jak widziałem setki osób już to kupiły, znowu wyłożą nasz rynek na pysk, mam nadzieje,że bany się posypią.
  • 0

#89 torq314 Napisany 01 października 2010 - 19:03

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

cwaniaków rżnących "miszczów" platyny.


osiągnięcia niezsynchronizowane z PSN się nie liczą. a tych shakowanych nie da się zsynchronizować.
  • 0

#90 olfeusz Napisany 01 października 2010 - 19:03

olfeusz

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 529 Postów:
Co z tego, że odblokują sobie platynę skoro nie podłączą się do sieci, a więc nie zsynchronizują swoich osiągnięć? A Allegro skoro jest takie święte powinno usuwać takie aukcje.
  • 0