Skocz do zawartości

Recesja na rynku jrpg


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
93 odpowiedzi na ten temat

#61 Kyo Napisany 27 lutego 2008 - 00:35

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

ze na FF XIII nie czeka


Ja nie czekam.

Cierpliwości a będziecie wynagrodzeni.
No niech ktos mi napisze ,ze na FF XIII nie czeka a tu juppi aż dwie odsłony tegoż. A to dopiero przedsmak-choć zapowiada się bajka.


.................................. co? :ninja: .........

z current-genami nie jest tak źle, kilka całkiem niezłych jRPG wyszło, o, jest też i Lost Odyssey, a i coś tam się jeszcze robi (nowy Suikoden pewnie, tylko kiedy i na co?)
  • 0

#62 Scorpio Napisany 27 lutego 2008 - 07:53

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

z current-genami nie jest tak źle

Ja bym powiedział, że bardziej z handheldami :)

Ogółem ucieszyłbym się, gdyby ktoś wpadł na ten pomysł i zaczął przerzucać i wydawać poza Japonią tą ogromną ilość jRPG na PS2, PSP i DS, które nigdy nie gdzie indziej wydane.
  • 0

#63 Danteusz Napisany 27 lutego 2008 - 11:22

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Ja mam nadzieję że Nippon Ichi zacznie masowo robić gry na PSP, Disgaea na handheldzie sprawdza się idealnie.

Na duże konsole kilka niezłych gier sie ukazało (BD, LO, Eternal Sonata), problem w tym że nie dostały zbyt wysokich ocen, a i sprzedaż nie była najlepsza. Sporo ciekawych jRPGów jest w produkcji, choćby White Knight Story czy Last Remnant. Z FFXIII może wyjść hicior, jak i kolejna niespełniająca oczekiwań gra od SE, choć bardzo chciałbym aby tym razem Final nie zawiódł. Póki Japończycy nie wymyślą czegoś nowego w gatunku (WKS może być pierwszą jaskółką zmian) to recesja się nie skończy, widać już że nawet hype'owany na potęgę Lost Odyssey stagnacji nie przełamie.
  • 0

#64 Kyo Napisany 27 lutego 2008 - 11:30

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Last Remnant raczej kijowy się okaże (gra od twórcy Bouncera :ninja: ), a White Knight Story zapowiada się na typową grę od Level 5 - piękną i dużą, płytką i nudną, w dodatku z badziewnym scenariuszem. Oczywiście nie uważam się za wyrocznię, ale znam dobrze gry tych twórców i takie mam przeczucie :P . Aha, art design w tych grach już ssie (w Last Remnant bardziej, niż w WKS) :P

Ja bym powiedział, że bardziej z handheldami


Faktycznie, na PS3 wyszedł chyba tylko jeden dobry jRPG, na X360 dwa....
  • 0

#65 rikku100 Napisany 27 lutego 2008 - 16:15

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Aha, art design w tych grach już ssie (w Last Remnant bardziej, niż w WKS)


nie-e, nie ssie, jest fajny ;]

Faktycznie, na PS3 wyszedł chyba tylko jeden dobry jRPG, na X360 dwa....


Jakiś inny poza Enchanted Arm jrpg wyszedł na ps3?
  • 0

#66 Raikoh Napisany 27 lutego 2008 - 17:43

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Ja chcę sobie sprawić psp dla jrpg. Disgaea czy Joanne D'Ark na początek.
  • 0

#67 Gość__* Napisany 27 lutego 2008 - 18:39

Gość__*
  • Goście

Jakiś inny poza Enchanted Arm jrpg wyszedł na ps3?


Folklore
  • 0

#68 rikku100 Napisany 27 lutego 2008 - 20:30

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:
To jest jRPG? o_O
a nie action adventure?
  • 0

#69 Danteusz Napisany 27 lutego 2008 - 22:25

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

To jest jRPG? o_O
a nie action adventure?

Ja bym to określił jako przygodówka+ action RPG
  • 0

#70 rikku100 Napisany 27 lutego 2008 - 22:27

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Ja bym to określił jako przygodówka+ action RPG


czyli tak czy inaczej nie jRPG :P
  • 0

#71 Kyo Napisany 28 lutego 2008 - 00:18

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

czyli tak czy inaczej nie jRPG


Jest na RPGfanie, więc można to określić jako jRPG :P (inna sprawa, że ICO też jest, a to nie RPG, no ale powiedzmy, że to wyjątek :P ). Come on, nie psujcie w moich oczach już i tak niepochlebnego wizerunku PS3 :cry: . Ta konsola ma dwa (aż dwa!) jRPGi z czego jeden, to znaczy Folklore, jest dobry :cry: !

nie-e, nie ssie, jest fajny ;]


Ssie i nie jest fajny :P .
  • 0

#72 Danteusz Napisany 28 lutego 2008 - 00:36

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Jest na RPGfanie, więc można to określić jako jRPG

To jest jActionRPG :)
  • 0

#73 rikku100 Napisany 28 lutego 2008 - 01:02

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Jest na RPGfanie, więc można to określić jako jRPG (inna sprawa, że ICO też jest, a to nie RPG, no ale powiedzmy, że to wyjątek ). Come on, nie psujcie w moich oczach już i tak niepochlebnego wizerunku PS3 . Ta konsola ma dwa (aż dwa!) jRPGi z czego jeden, to znaczy Folklore, jest dobry !


Kiedys dostanie tez Sonate ;]
Dobre moze byc tez WKS, ale nie lubie gier level 5, jakies takie mdłe są, puste :(

Ssie i nie jest fajny .


jest :cry:
  • 0

#74 Kyo Napisany 01 marca 2008 - 13:08

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Kiedys dostanie tez Sonate ;]


No fakt, jeszcze Sonata ma być. I jakieś Valkyrie coś tam, ale jeden trailer mnie do tej gry zniechęcił na razie....

Dobre moze byc tez WKS, ale nie lubie gier level 5, jakies takie mdłe są, puste


I nic dziwnego, bo takie właśnie są :P .

jest :cry:


emm :niepewny:
  • 0

#75 Gość__* Napisany 02 marca 2008 - 20:49

Gość__*
  • Goście

White Knight Story zapowiada się na typową grę od Level 5 - piękną i dużą, płytką i nudną, w dodatku z badziewnym scenariuszem.

Wszystko by sie zgadzalo tylko...w ktorym miejscu Rogue Galaxy bylo duze? O_O Jak pierwszy raz zobaczylem, ze do zwiedzania jest caly uklad sloneczny, to pomyslalem - POEZJA! Smutno sie troche zrobilo, gdy okazalo sie, ze kazda planeta po prostu jedna lub dwie sredniej wielkosci miejscowki. Lipa czyli ze.

No niech ktos mi napisze ,ze na FF XIII nie czeka

Napisuje. Co wygralem?
  • 0

#76 Scorpio Napisany 10 maja 2010 - 14:51

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ostatni post sprzed dwóch lat, bez miara. I co? I nadal obserwujemy cholerną recesję! Nowych, ciekawych jRPG na current-genach jak nie było, tak nie ma. Fakt, od czasu do czasu pojawia się Star Ocean 4, Last Remnant czy FFXIII, ale powiedzmy szczerze. To też nie jest poziom, jakiego oczekiwaliśmy podczas przeskakiwania na nową generację.

jRPG dobrze trzymają się na kieszonsolkach, właśnie tam w sumie kontynuując tradycje PS2. A duże konsole wciąż pozostają albo nieopłacalne, przy tworzeniu hitów (duży koszt przygotowania gry plus malejący rynek fanów jRPG poza Japonią), albo nieokiełznane technologicznie. Pewnie i to, i to.

Kurde, zmieni się to czy nie? Jak podejrzewacie?

Niech choć Atlas zapowie jakiś tytuł ze swej flagowej serii na PS3/Wii/X0 :)
  • 0

#77 Gość_Zero_* Napisany 10 maja 2010 - 16:32

Gość_Zero_*
  • Goście

jRPG dobrze trzymają się na kieszonsolkach,


głównie na PSP, na DS nic ostatnio wartościowego nie wyszło
  • 0

#78 Shinigami Napisany 10 maja 2010 - 16:36

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
A Pokejmony? Dodany obrazek
  • 0

#79 burnstein Napisany 10 maja 2010 - 17:41

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
Sorry, ale jak myślę o jRPGach na PSP które są naprawdę interesujące, to nie przychodzi mi do głowy zbyt wiele tytułów (no chyba, że weźmiemy pod uwagę pozycje z PSX ;)
  • 0

#80 Scorpio Napisany 10 maja 2010 - 19:11

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Przejrzałem z ciekawości dział newsów w RPGamer ... do diaska, naprawdę dwa-trzy lata temu był tam ogromny ruch, a teraz i pustki i wiadomości trzeciej klasy.

Niby ostatnio wyszło i Final Fantasy XIII i Nier, ale to mało. Znalazłem też ciekawostkę: zapowiadany jako erotyczno-taktyczny RPG (ha, już jest gwarancja zainteresowania) Record of Agarest War. Ale to by mogło wyjść i na PS2. Cóż, przynajmniej cokolwiek się dzieje ... ale cały czas to nie jest ta skala co 4-5 lat temu ... a co 10 to już nawet nie mówię :D
  • 0

#81 Gość_Konan_* Napisany 26 listopada 2010 - 19:57

Gość_Konan_*
  • Goście
mysle ze jest ot powiazane, z tym ze ludzie wola krotkie gry :( niestety :( i tak... wszyscy wielbia slabiutkie i mega krotkie vanquish, a nikt, albo prawie nikt, juz nie docenia gier dlugich i zlozonych.
  • 0

#82 Lady Luck Napisany 26 listopada 2010 - 23:06

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
Kasa, kasa, kasa. Krótką grę zrobić szybciej i taniej; więcej ludzi, którzy mają w dupie, w co grają, byle grać szybko, natychmiast i nie za długo. I kółko się zamyka.
  • 0

#83 piterekd Napisany 27 listopada 2010 - 07:25

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Kasa, kasa, kasa. Krótką grę zrobić szybciej i taniej; więcej ludzi, którzy mają w dupie, w co grają, byle grać szybko, natychmiast i nie za długo. I kółko się zamyka.


W Falla się szybko, natychmiast i nie za długo nie gra, a ludzie kupują tyle kopii gry, że pewnie wyjdzie jeszcze Fall 4, 5, 6 itd. :D Może kwestią raczej jest to, że gracze już nie trawią kiczowatego jrpg ala FF :tak:
  • 0

#84 Aras Napisany 27 listopada 2010 - 09:46

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
FF trawią - patrz jak się sprzedaje.

problem jest w tym, że ludzie nie trawią dobrych, długich i ciekawych rpgów, które leżą na drugim biegunie od fallouta, finala czy innego gothica.
  • 0

#85 Kradziej Napisany 27 listopada 2010 - 09:48

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Że niby Fallout nie jest dobry, długi i ciekawy.
Zanotowane!
  • 0

#86 Lady Luck Napisany 27 listopada 2010 - 12:49

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:

FF trawią - patrz jak się sprzedaje.

problem jest w tym, że ludzie nie trawią dobrych, długich i ciekawych rpgów, które leżą na drugim biegunie od fallouta, finala czy innego gothica.


Otóż to.
  • 0

#87 Psycho-Mantis Napisany 27 listopada 2010 - 12:55

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Fallout ma swój świat i nie konkuruje z JRPG. Tu raczej chodzi o brak dobrego, naprawdę dobrego tytułu. Dla mnie ostatni dobry JRPG to FF VIII, potem jest już tylko gorzej, czego przykładem niech będzie FF XIV który to ryje po mule.


Najpierw niech zrobią porządną część , a potem mówią o recesji.
  • 0

#88 Gość_Zero_* Napisany 27 listopada 2010 - 12:57

Gość_Zero_*
  • Goście

czego przykładem niech będzie FF XIV który to ryje po mule.


MMO ? :cf:

Problem w tym że jRPGi w chwili obecnej są nudne i debilne, ich zestawienie z Mass Effectem pokazuje jak się powinno robić gry
  • 0

#89 burnstein Napisany 27 listopada 2010 - 13:13

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
Na szczęście ogrywam jeszcze perełki z PS2 i PSXa (na PSP), więc ta recesja dotknie mnie dopiero za jakieś ~3 lata :cf:
  • 0

#90 Kradziej Napisany 27 listopada 2010 - 14:34

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Fallout ma swój świat i nie konkuruje z JRPG. Tu raczej chodzi o brak dobrego, naprawdę dobrego tytułu. Dla mnie ostatni dobry JRPG to FF VIII, potem jest już tylko gorzej, czego przykładem niech będzie FF XIV który to ryje po mule.

Łooooł! Całą generację pominąłeś.
  • 0