Skocz do zawartości

Zdjęcie

Resident Evil 6

Capcom PS4 PS3 XONE X360 Switch PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1590 odpowiedzi na ten temat

#61 Raikoh Napisany 03 września 2010 - 19:43

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Ile razy Shini już pisał, że nie za bardzo lubi się bać... Raikoh!!! Słuchaj co się do Ciebie mówi!!!


Nyu, proste pytanie- czego on szuka w temacie RE6? Tak jak pisałem, niech idzie do tematów GoW czy Lost Planet ... lub diliona innych, bo od cholery tego.
Jakbym nie znosił jrpg to nie pisałbym, aby z FFIV zrobić Obliviona. Chodzi mi o klimat.
  • 0

#62 Razel Napisany 03 września 2010 - 19:55

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

Nyu, proste pytanie- czego on szuka w temacie RE6? Tak jak pisałem, niech idzie do tematów GoW czy Lost Planet ... lub diliona innych, bo od cholery tego.
Jakbym nie znosił jrpg to nie pisałbym, aby z FFIV zrobić Obliviona. Chodzi mi o klimat.

No rzeczywiście, bo w RE4 i 5 na każdym kroku człowiek srał ze strachu, OLO
  • 0

#63 Shinigami Napisany 03 września 2010 - 19:55

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Jakiego zeszmacienia? Liczę tylko na to, że następna część utrzyma wypaśność ostatnich dwóch.
  • 0

#64 Razel Napisany 03 września 2010 - 19:59

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

Jakiego zeszmacienia? Liczę tylko na to, że następna część utrzyma wypaśność ostatnich dwóch.

Raczej przedostatniej, bo "piątka" była pod każdym względem gorsza niż "czwóreczka".
  • 0

#65 Raikoh Napisany 03 września 2010 - 20:39

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Pal licho, aby nie była jak RE5.
Razel dokładnie, ale niech zrobią tak by i fani nie marudzili- tacy jak ja i Giboonm.

Dla fanów. Łezka się kręci w oku. Mam nadzieję, że ta magia jeszcze powróci ...


  • 0

#66 Razel Napisany 03 września 2010 - 20:45

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

Dla fanów. Łezka się kręci w oku. Mam nadzieję, że ta magia jeszcze powróci ...


O! To muszę przyznać, że muzyka w Save Roomach zawsze jest genialna :tak:
  • 0

#67 BeSOS Napisany 03 września 2010 - 20:57

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Raczej przedostatniej, bo "piątka" była pod każdym względem gorsza niż "czwóreczka".


Mhm, szczególnie pod wzgledem oprawy, lol.

Nie wiem co tak wszyscy jada na RE5, dla mnie ustępowała czwórce tylko pod względem długości. Fabuła była bardziej Residentowa niż w czwórce, była Umbrella i Wesker, chyba jedne z najważniejszych elementów fabuły serii, zróżnicowane miejscówki, jebitni bossowie i fantastyczne filmiki. Może było mniej strasznie niż w 4ce, ale to już trzeba być totalnym lamerem, zeby pisać, ze RE4 straszyła choć trochę.
Jak dla mnie RE6 mogłaby bazować na tym samym schemacie, jedynie zmieniłbym sterowanie na np takie jak w Alanie W i git.
A tak dostaniemy coś zupełnie nowego i ja sie szczerze mówiąc z deka obawiam, bo Capcom dla mnie w tej generacji jest studiem z nizszej półki nieststy ;/(pomijając RE5 :mrgreen: )
  • 0

#68 Razel Napisany 03 września 2010 - 21:04

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

Mhm, szczególnie pod wzgledem oprawy, lol.

To akurat jest wiadomy aspekt bo gry różni generacja.

Nie wiem co tak wszyscy jada na RE5, dla mnie ustępowała czwórce tylko pod względem długości. Fabuła była bardziej Residentowa niż w czwórce, była Umbrella i Wesker, chyba jedne z najważniejszych elementów fabuły serii, zróżnicowane miejscówki, jebitni bossowie i fantastyczne filmiki. Może było mniej strasznie niż w 4ce, ale to już trzeba być totalnym lamerem, zeby pisać, ze RE4 straszyła choć trochę.

Jak już wcześniej pisałem: plansze to przeważnie wąskie korytarze, zbieranie skarbów i ich łączenie - w RE5 jest ten element dużo gorszy, tuningowanie broni również schrzaniono, długośćgry no i podział na chaptery to padaka Klimat to kwestia indywidualna aczkolwiek mi się bardziej podobał w RE4.
  • 0

#69 Raikoh Napisany 03 września 2010 - 21:20

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Jedyn, ale co z tego, że była Umbrella i Wesker w RE5- skoro wszystko inne to był TPS? Resident Evil od 4-tej części nie straszył, bo zmieniła się koncepcja gry. Nie szukaj, znajdź klucz itd- tylko rozwal wszystko co się rusza. Nie o to w tej serii chodziło i to powie każdy fan serii.
Do tego wszystkiego może i RE5 wyglądał pięknie, ale cała reszta ssała. Chris aka Pudzian, czarni wieśniacy za którymi biegaliśmy opatuleni promykami Afrykańskiego słońca, krew na ciałach wrogów która nie istniała, głupia jak but partnerka Chrisa, kopniaki które powodowały, że wieśniak leciał 20m do przodu i stos innych bzdur, niedociągnięć i rzeczy które z serią nic wspólnego nie mają.
Jakby nie dodatek "Lost in Nighmare"- nie byłoby we mnie nadziei, a tak to plus mam nadzieje brak Takeuchiego dodają nadziei w związku z RE6.
  • 0

#70 Giboonm Napisany 03 września 2010 - 22:01

Giboonm

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:
Jedyn - Imo RE4 jest lepsze od swojej kontynuacji - choćby dlatego, że nie jest kopią czegoś powstałego wcześniej. Klimat również jest mroczniejszy, co widać szczególnie gdy zagramy w Resident Evil 4 dziś, po tym jak ograliśmy, już piątkę...

Sam przeanalizuj i zobacz, że w RE4 pojawiały się lokacje przywodzące na myśl różniste posiadłości jakie dane nam było zwiedzać w PSX'owych residentach. Tu masz przykład - Klik, a w piątce, co ? Słońce, latające mega nietoperze gorące i najarany koleś z wielkim młotem, który naparzał nim w lewo i prawo jak idiota. Nawet Dla Weskera, o którym mówisz twórca nie miał szacunku i uśmiercił go jak zwyczajnego bossa, bez żadnej epickiej walki. A to dla nas fanów było ważne, bowiem Wesker był jednym z głównych fundamentów tej serii. Mało tego po zagraniu w DLC Lost in Nightmares przekonałem się, że potęga Albera została znacznie uwsteczniona w stosunku do dodatku.

A, i jeszcze kilka słów o bossach ogólnych, których również wychwalasz... (Pomijając już fakt, że z połączenia Progenitor virus z resztą powinno wyjść coś o wiele mocniejszego) Uroboros to jedna wielka kupa w zasadzie niezmieniająca swojej formy, a pierwsze z nim starcie to strategiczna kopia walki z verdugo z RE4 i do tego jeszcze gorsza... Ndesu - również kopia El Gigante.
Wniosek: Jeden wielki odgrzewany kotlet w wyższej rozdzielczości.
  • 0

#71 BeSOS Napisany 03 września 2010 - 22:51

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Sam uwazam się za fana RE i ja nie widzę problemu w zmianach jakie zaczęły sie po RE4. Szczerze? REmake był świetny, w Zero grało mi sie już o wiele gorzej i nie dlatego, ze gorsza fabuła itp tylko, ze gra była (jest) archaiczna. Bieganie z jednego końva chałupy na drugi i niedaj boże bedzie pełny ekwipunek i nie będę mógł podnieść korby - LOL. jasne, klimatycznie RE4/5 i poprzednie części to niebo i ziemia, ale to juz kwestia gustu. Dla mnie dobrze sie stało, ze seria od RE4 się zmieniła, zyskała na dramaturgii a dynamika tez na pewno tu nie zaszkodziła.
Tak krytykujecie 4 i 5 to odpalcie teraz poprzednie części i z reka na sercu powiedzcie, ze gra sie w nie równie zajawkowo co te X lat temu...
A jak chodzi wam tylko o klimat to nie ma o czym dalej gadać - mi pasuje, wam nie, nie ma co bić piany.
  • 0

#72 Giboonm Napisany 03 września 2010 - 23:00

Giboonm

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:
Ja również nie chce tego samego co kiedyś, oczekuje jedynie dobrego połączenia pierwszych resów z obecnymi.

Edit.

W Stare resy gram do dziś, i gra mi się tak samo dobrze jak kiedyś - szczególnie Remake, RE2, RE CVX. Nawet dziś zamierzam odpalić RE2, spędzić z nią około 2h po czym zobaczyć napisy końcowe i z satysfakcją iść spać. Hehe
  • 0

#73 GrzesiekMB Napisany 03 września 2010 - 23:07

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
ja niedawno skonczylem RE0 na Wii i gralo sie fenomenalnie. powiem wiecej - motyw z dwojka rozdzielajacych sie partnerow dzialal tu o wiele lepiej niz w latanie z niepelnosprytna shiva w 5tce. wg mnie oldskulowy gejmplej caly czas daje rade, ale watpie zeby to mieli na mysli mowiac o 'powrocie do korzeni'.

gdybym mial jakies zyczenia co do 6tki to na pewno powrot klasycznych zombiakow, jakis bardzo rozbudowany system apgrejdowania gnatow, duzo zbieractwa, wymagajace zagadki i wiecej atmosfery (tzw cukru w cukrze) za cene mniejszej rozpierduchy.

generalnie zredukowanie tempa rozgrywki wyszloby serii na plus.

swoja droga mogliby zrobic remejki 2jki i Code Veronica a'la RE1, ktore na gejkjubie leb mi urwalo:)
  • 0

#74 Amethyzt Napisany 03 września 2010 - 23:12

Amethyzt

    Mega Man

  • Narybek
  • 94 Postów:

ja niedawno skonczylem RE0 na Wii i gralo sie fenomenalnie.


A da rade zagrac w RE0 na Wii padem, czy tylko machanie wiilotem?
  • 0

#75 Psycho-Mantis Napisany 03 września 2010 - 23:18

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Jak dla mnie kluczem do sukcesu jest splitscreen i większa ingerencja w postaci (rozbudowa, maksowanie, bronie i kolczyki :wink:), oraz powrót starych dobrych zgniłków w hurtowej ilości, czyli coś co bardzo przypadło mojej rodzinie do gustu, strzelanie do hord nie za szybkich przeciwników, co było bardzo miodne, oczywiście musem są dłuższe i spokojniejsze levele, mniej rozpierduchy a więcej mięsa. Mroczne miasto z masą "masy" :mrgreen: do poczęstowania ołowiem bardzo wskazane.
  • 0

#76 GrzesiekMB Napisany 03 września 2010 - 23:22

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:

A da rade zagrac w RE0 na Wii padem, czy tylko machanie wiilotem?


gralem wiiotem i grucha, ale o zadnym machaniu jak w RE4 nie ma mowy.
  • 0

#77 Giboonm Napisany 03 września 2010 - 23:27

Giboonm

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:
Echh, co te gyrosy z ludem porobiły: Hordy... Jeszcze trochę i zacznę czytać o większej ilości pkt za HeadShot'a itp. ;P
  • 0

#78 Raikoh Napisany 04 września 2010 - 00:32

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Echh, co te gyrosy z ludem porobiły: Hordy... Jeszcze trochę i zacznę czytać o większej ilości pkt za HeadShot'a itp. ;P


Dokładnie tak. Nie dość, że gier takich jest diliony to jeszcze chcą, aby inne serie zamieniły się w głupią papkę polegającą tylko na strzelaniu.
Jedno jest IMO pewne ... prawie. RE6 będzie wyglądał jak "Lost in Nighmare" i to My Giboonm będziemy się cieszyć. Rzekłem :^^:
  • 0

#79 Giboonm Napisany 04 września 2010 - 00:52

Giboonm

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:
Oby, oby... Tyle, że ma wyglądać jeszcze lepiej ! ;D

edit:
Czytałem gdzieś, że Resident Evil ma się stać jak Dead Rasing, czy coś takiego - śpiący jestem nie pamiętam do końca, w każdym razie oby to były plotki.
Choć tak na prawdę po capcom'ie można się wszystkiego spodziewać, zresztą na TGS się dowiemy !
  • 0

#80 Psycho-Mantis Napisany 04 września 2010 - 11:49

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Nie trafiłeś :razz: w girsy nie grałem, bo mi nie przypadły do gustu. Natomiast strzelanie to esencja RE5 które w połączeniu z super miodnym splitscreenem wypadło rewelacyjnie. :cool:
  • 0

#81 Shinigami Napisany 04 września 2010 - 11:51

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Byle dla odmiany Hunk był bohaterem gry. Uuu, byłaby ładna rozpierducha.
  • 0

#82 Psycho-Mantis Napisany 04 września 2010 - 12:04

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Fajnie byłoby przelecieć się soldatami Umbrelii, przez mroczne miasto :mrgreen:
  • 0

#83 Nyjacz Napisany 04 września 2010 - 13:11

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Ja był dostał wielokrotnego orgazmu gdyby ta część miała być czymś w "świecie" Code: Veronica. Uwielbiam tą część, ma niesamowity klimat. Może dwójka? Coś się da wymyślić. Czekam po prostu co pokażą - jak chcą dać nam coś nowego to trzymam kciuki żeby po prostu podszedł mi temat. A jara mnie Raccoon City i Code: Veronica!
  • 0

#84 GrzesiekMB Napisany 04 września 2010 - 13:32

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:

Oby, oby... Tyle, że ma wyglądać jeszcze lepiej ! ;D

edit:
Czytałem gdzieś, że Resident Evil ma się stać jak Dead Rasing, czy coś takiego - śpiący jestem nie pamiętam do końca, w każdym razie oby to były plotki.


url or it didn't happen.
  • 0

#85 Sylvan Wielki Napisany 04 września 2010 - 15:33

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:

Ja był dostał wielokrotnego orgazmu gdyby ta część miała być czymś w "świecie" Code: Veronica. Uwielbiam tą część, ma niesamowity klimat. Może dwójka? Coś się da wymyślić. Czekam po prostu co pokażą - jak chcą dać nam coś nowego to trzymam kciuki żeby po prostu podszedł mi temat. A jara mnie Raccoon City i Code: Veronica!

To byłoby coś. Też niezwykle cenię CV, a samo RE2, jest moją ulubiona odsłoną serii. Podobał mi się RE5, jednak powrót do korzeni byłby mile widziany. Capcom z SF4 tak zrobiło, więc być może przywrócą w podobny sposób blask serii o zombiakach.
  • 0

#86 GrzesiekMB Napisany 04 września 2010 - 16:26

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
przypominam, ze nie ma czegos takiego jak RE5, tylko RE4.5. nawet glowni bohaterowie wyjechali na wakacje aby brac udzial w safari.

dziekuje za uwage.
  • 0

#87 Gnato Napisany 04 września 2010 - 16:33

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Zdecydowanie powrót do klimatu RE2, mam nadzieję, że teraz potrafią odtworzyć w 3D klimat renderów zniszczonego, mrocznego miasta. Powrót zombie przede wszystkim.
  • 0

#88 Nyjacz Napisany 04 września 2010 - 17:05

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Ja po oglądnięciu pierwszego trailera RE5, zniesmaczony i podjarany jednocześnie, wyobraziłem sobie taki koncept: remake RE3 na silniku (+ widoku, sterowaniu) RE5. Miasto, deszcz, niesamowite pojedynki z Nemesisem, podane na zniszczenia otoczenie. Kurczę, RE6 będzie świetny, jak zawsze, ale marzy mi się ten cholerny powrót do korzeni!
  • 0

#89 Raikoh Napisany 04 września 2010 - 19:13

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Mi też marzy się powrót do korzeni i podobnie jak Nyu uwielbiam Code: Veronica.
Zacznijmy od tego- muszą wrócić Zombie i miasto w nocy. Afryka? Popukajcie się w głowę ludzie z Capcom :kamina:
  • 0

#90 Giboonm Napisany 04 września 2010 - 21:26

Giboonm

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:

Afryka? Popukajcie się w głowę ludzie z Capcom


To już nie o miejsce chodzi - Wystarczą chęci, przecież jak się chce to i w mojej toalecie może być strasznie...
  • 0



Inne z tagami: