Skocz do zawartości

Zdjęcie

Shadows Of The Damned

Grasshopper Manufacture EA PS3 X360

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
378 odpowiedzi na ten temat

#1 Raikoh Napisany 09 września 2010 - 01:17

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
O tym, że Yamaoka, Suda i Mikami robią wspólny projekt- wiedzieliśmy od jakiegoś czasu. Teraz więcej konkretów. 15 września, czyli za klika dni, a dokładniej dzień przed Tokyo Game Show na EA Tokyo Showcase 2010 zostanie pokazana właśnie gra owych panów. Oczywiście będzie to horror. Nie podano na jakie platformy gra wyjdzie, ale rozum podpowiada, że na PS3 i XO- zobaczymy.
Mikami (ojciec serii Resident Evil), Suda (No More Heroes) i Yamaoka (ojciec serii Silent Hill) połączyli siły. Będzie to coś co pozostanie nam fanom horrorów na długo w pamięci- nie ma innej możliwości.
Oczywiście na TGS EA też grę pokaże. Odliczam dni ..
Na razie nic praktycznie nie wiadomo o fabule itd. Nie wiemy nic, ale możemy przez te kilka dni do czasu targów po spekulować- na co liczymy, jaki klimat, czasy itd itd.

http://www.ps3site.p...wreszcie/52724/

Zaczynajmy :cf:

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 19 marca 2018 - 14:46

  • 0

#2 Zwyrol Napisany 09 września 2010 - 01:23

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
EA sama ze sobą będzie konkurować, bo jedyna dobra gra w tym gatunku to Dead Space (RE od czwórki to tylko survival).
  • 0

#3 Raikoh Napisany 09 września 2010 - 01:30

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Tak, ale nie wiadomo kiedy Harakiri dokładnie wyjdzie. Nie zapominajmy, że ten tytuł stanie do walki bardziej z SH8 niż DS. Nie sądzę, by pod względem schizy, strachu i tego typu rzeczy Dead Space 2 mógłby polizać stopy ekipie Mikamiego i Yamaoki ..., bo DS 2 to nie horror to po pierwsze, a po drugie wiemy do czego zdolny jest Yamaoka i Mikami. Ja już :klaszcze:
  • 0

#4 Giboonm Napisany 09 września 2010 - 01:36

Giboonm

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:

EA sama ze sobą będzie konkurować, bo jedyna dobra gra w tym gatunku to Dead Space (RE od czwórki to tylko survival).


łahahahahaha - Przepraszam ale inaczej nie mogłem na to zareagować.

Po pierwsze, to nie jest Capcom, ani ekipa z Capcom, tak, że porównywanie z RE - podejrzewam, że ze względu na nazwisko znajdujące się w tym teamie, nie jest zbyt trafne.
  • 0

#5 Raikoh Napisany 09 września 2010 - 01:45

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Giboonm dokładnie.
Mnie podnieciło jedno, a mianowicie na screenie którym uraczyło na ps3site widzę samuraja- gość w kimono, stąd wyobraźnia podpowiada, że może to być samuraj, a co się z tym wiąże- stare czasy, orientalna muzyka i może jakaś legenda o demonie. Legend np w okresie heian było setki jak nie więcej. Jeśli gra zaprosi mnie do tamtych czasów i opowie mroczną, chorą historię- będę w siódmym niebie.
Nie wierzę w SH8, nie wiem co będzie z RE6, ale wiem, że Yamaoka, Mikami i Suda razem wyniosą swoją grę na piedestał gatunku. Tego sobie i wszystkim fanom horrorów życzę.
  • 0

#6 ACZ Napisany 09 września 2010 - 11:37

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Raikoh, od kiedy Yamaoka jest ojcem SH? Ojcem SH jest Keiichiro Toyama, który potem zrobił Siren. Yamaoka jest głównym kompozytorem serii.
  • 0

#7 Giboonm Napisany 09 września 2010 - 11:48

Giboonm

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:
Słuszna uwaga, z tym ojcem. A co do muzyki, to raczej można uznać, że był głównym kompozytorem serii.
  • 0

#8 Raikoh Napisany 09 września 2010 - 20:11

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Raikoh, od kiedy Yamaoka jest ojcem SH? Ojcem SH jest Keiichiro Toyama, który potem zrobił Siren. Yamaoka jest głównym kompozytorem serii.


No, rozpędziłem się. Sorry. Może dlatego, że w krew weszło równanie- SH= Yamaoka.
Ta gra jest tym co pragnę najbardziej, obok Demon's Souls 2- tym bardziej, że świat growy cierpi na brak horrorów z najwyższej półki. Te trio imo zmiażdży jaja wszystkim fanom takich gier i tych pseudo którzy myślą, że Dead Space to horror- :wink:
  • 0

#9 cybercotlet Napisany 09 września 2010 - 21:14

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:
Cant wait :) Wszystko co suda kocham :D
  • 0

#10 Zwyrol Napisany 09 września 2010 - 22:52

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:

łahahahahaha - Przepraszam ale inaczej nie mogłem na to zareagować.

Po pierwsze, to nie jest Capcom, ani ekipa z Capcom, tak, że porównywanie z RE - podejrzewam, że ze względu na nazwisko znajdujące się w tym teamie, nie jest zbyt trafne.


A gdzie wspomniałem, że to Capcom?

Chodziło mi o to, że ta gra będzie konkurować z Dead Space (czyli EA jako wydawca sama ze sobą). Natomiast o RE wspomniałem, bo kiedyś to też był survival horror, ostatnio to tylko survival. Dlatego jedynym dobrym konkurentem w tym gatunku będzie Dead Space.
  • 0

#11 Giboonm Napisany 09 września 2010 - 23:27

Giboonm

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:

Dlatego jedynym dobrym konkurentem w tym gatunku będzie Dead Space.


Czysto teoretycznie owszem, jednak uważam, że DS nie dorównuje do pięt starym Silent Hill, czy Resident Evil. Z Dead Space 2, będzie jeszcze gorzej - Nawet sam developer przyznał, iż część druga uraczy nas większą dawką akcji, a mniejszą horroru. Po za tym porównywać geniusz Akiry, Mikamiego i Sudy, z tym co prezentuje "martwa przestrzen"... Imo nie wypada, dlaczego wspomniałem o Capcom ? Już mówię, jak zapewne wiesz RE4- czyli ostatni Resident stworzony przez osobę Shinji'ego Mikami został bardzo doceniony i był swego rodzaju grą rewolucyjną a zarazem genialną. Natomiast czytając twojego posta - od razu wyczułem, że masz na myśli piątą odsłonę(nie wiem dlaczego, tak po prostu. Może nie mam racji), która jest często i słuszne porównywana do swojej poprzedniczki, lecz jednak to nie Mikami za nią odpowiada. A no i tylko Capcom potrafi szmacić swój najlepszy gatunek. ;)
  • 0

#12 Zwyrol Napisany 09 września 2010 - 23:41

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Co do RE, to ile ja bym dał, żeby Capcom powrócił do tego projektu. Byłoby to idealne połączenie starych RE z RE4/5. No i klimat jakiego ta seria jeszcze nie miała.




A to akurat prawda, że RE5 chociaż dobry, to czwórce do pięt nie dorasta. BTW RE4 to moja ulubiona gra poprzedniej generacji obok Okami. :]

O Dead Space wspomniałem, bo jeśli chodzi o obecną generację, to jest jedyną grą, którą można określić mianem "horror". RE5 ma za lekki klimat, natomiast SH już dłuższy czas niezbyt dobrze sobie radzi.
  • 0

#13 BeSOS Napisany 09 września 2010 - 23:45

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
f*ck, po TYLU latach to nadal wyglada niesamowicie, lepiej niz niejedna gra z ps360 O____O
  • 0

#14 Ryan Napisany 09 września 2010 - 23:48

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Przecież ta gra powstała. Nazywa się Alan Wake. :cf:
  • 0

#15 Raikoh Napisany 10 września 2010 - 00:16

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

O Dead Space wspomniałem, bo jeśli chodzi o obecną generację, to jest jedyną grą, którą można określić mianem "horror". RE5 ma za lekki klimat, natomiast SH już dłuższy czas niezbyt dobrze sobie radzi.


Bzdura. SH: Homecoming mimo tego, że niema fabuły na miarę "dwójki" to posiada psychodeliczny klimat i jest to bardzo dobra gra. Obie części Condemned również są chorymi i schizowymi grami. Alan Wake też zły nie jest- chociaż słabszy niż wymienione przeze mnie wcześniej gry. Ostatni Siren też ryje beret.
Dlatego przepraszam, ale Dead Space czy RE5 pod względem strachu- to nie ta liga.
Piszesz, że SH ostatnio słabo sobie radzi. Ok, grafika nie dorasta do pięt DS czy RE5, ale dalej reprezentuje styl jaki każdy fan takich gier kocha. To dalej jest seria w którą jak zagram wiem, że będzie ostro, strasznie i na najwyższym poziomie pod tym względem- mimo tego, że grafika czy mechanika jest dużo słabsza.
  • 0

#16 Giboonm Napisany 10 września 2010 - 00:16

Giboonm

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:

Przecież ta gra powstała. Nazywa się Alan Wake. :cf:

Tak czy siak, porównując koncepcję - wydaje mi się, że zarówno Alan Wake oraz Resident Evil 4 miały być czymś innym... Czymś lepszym.
  • 0

#17 GrzesiekMB Napisany 10 września 2010 - 00:51

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:

Tak czy siak, porównując koncepcję - wydaje mi się, że zarówno Alan Wake oraz Resident Evil 4 miały być czymś innym... Czymś lepszym.


nie istnieje nic lepszego gatunkowo nic re4, wiec uznam, ze to pomylka i chodzilo o re 4,5 aka re5.
  • 0

#18 Raikoh Napisany 10 września 2010 - 00:53

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
http://mikami-project.com/harakiri/ tak, więc nie wiadomo jaki gra będzie miała tutuł. Na stronie Mikamiego jest mini gierka która zwie się Harakiri- w której możemy ściąć głowę ów twórcy. Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać do 15 września na pokaz gry.
  • 0

#19 BeSOS Napisany 10 września 2010 - 08:45

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Będzie szrot. nie liczyłbym na powrót do korzeni (SH, pierwsze Residenty) bo to nie te czasy - pewnie cos udziwnią.
  • 0

#20 Raikoh Napisany 10 września 2010 - 19:44

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Będzie szrot.


Niema szans. Po 15 września wrócisz do topicu i będziesz podniecał się razem z nami :kamina:
  • 0

#21 Giboonm Napisany 10 września 2010 - 20:43

Giboonm

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:
Raikoh masz racje, jeśli to zeszmacą to ja zacznam grać w bierki !!
  • 0

#22 Raikoh Napisany 10 września 2010 - 21:45

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Niema takiej opcji panowie :^^:. Zaprawdę powiadam wam- niczym High Priest Josei z Otogi, że teraz zobaczycie siłę Japońskich wizjonerów.
  • 0

#23 BeSOS Napisany 10 września 2010 - 21:53

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Raikoh masz racje, jeśli to zeszmacą to ja zacznam grać w bierki !!


Masz coś do bierek :^^: ?

Raikoh, z radością odszczekam te słowa, od Condemned żadna gra mnie nie przestraszyła i okólnie MAŁO horrorów jest na nextgenach k***ać!
  • 0

#24 Raikoh Napisany 10 września 2010 - 22:25

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Wiem Jedyn i łączę się z Tobą w bólu. Jestem pewien, że ta trójka odeszła ze swoich firm dlatego, by stworzyć coś wielkiego, intrygującego. Za niecałe 5 dni będziemy mieli trailer i info, który nakreśli nam jak sytuacja się ma.
  • 0

#25 cybercotlet Napisany 13 września 2010 - 20:44

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:

Jestem pewien, że ta trójka odeszła ze swoich firm dlatego, by stworzyć coś wielkiego, intrygującego.

LOL? Nie wiem skąd wysnułeś takie wnioski ... ale uświadomię Cię. Developerem gry jest grasshopper manufacture i suda51 nigdzie nie odszedł.

BTW będzie gdzies jakis live stream z tej konfy?
  • 0

#26 Raikoh Napisany 13 września 2010 - 21:35

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Błąd w zdaniu i Sudy na myśli nie miałem. Chodziło mi tylko o Mikamiego i Yamaoke.
Sądzę, że nie będzie live streamu (jeśli chodzi o pokaz 15 września) -mam nadzieję, że w tym wypadku się mylę. Pogrzebie po sieci i może uda mi się znaleźć jakieś info o tej konfie. Chociaż z drugiej strony, jeśli to będzie jedyna konfa EA i na TGS nie będą mieli osobnej to myślę, że taki live stream gdzieś będzie.
  • 0

#27 Ryan Napisany 13 września 2010 - 21:59

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

mam nadzieję, że w tym wypadku się mylę

A to zdarzało się, że się w jakiejś sprawie nie myliłeś? :clown:
  • 0

#28 Raikoh Napisany 13 września 2010 - 23:46

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
:clown: Uwielbiam Twoje poczucie humoru Ryan :^^:
  • 0

#29 Ryan Napisany 13 września 2010 - 23:50

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
To nie humor to som fakty. :cf:
  • 0

#30 Raikoh Napisany 13 września 2010 - 23:53

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Ja mam zawsze rację :^^: Znowu to udowodnię tym, że Harakiri urwie wszystkim jaja i będzie grą wielką- powiadam wam :cf:
  • 0



Inne z tagami: