Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Gear Solid


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
316 odpowiedzi na ten temat

#91 Shinigami Napisany 23 czerwca 2007 - 19:07

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

Nah stealth nie działa na bossów. Na extreme gameplay wygląda na przemieszczaniu się od jednego do drugiego bossa.

Wiadomo, ale przydaje się żeby spokojnie przebiec od jednego bossa do drugiego ;) A bandana swoją drogą przydatna. Szczególnie na schodach.

Aha, może ktoś nie skumał jeszcze i mu to pomoże, rzucajcie stunami w Mantisa, kiedy bawi się Meryl. Wtedy on sam doprowadza do ich eksplozji i mamy większą szanse, że unikniemy mózgu dziewczyny na ścianie.
  • 0

#92 Gość__* Napisany 24 czerwca 2007 - 09:41

Gość__*
  • Goście
Stuny najlepiej zachować sobie na akcję z alarmem w wieży komunikacyjnej, bo jeżeli dobrze pamiętam kamuflaż w tym momencie nie działa.
  • 0

#93 oranje Napisany 24 czerwca 2007 - 10:50

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:

Stuny najlepiej zachować sobie na akcję z alarmem w wieży komunikacyjnej, bo jeżeli dobrze pamiętam kamuflaż w tym momencie nie działa.

Ale jak ma sie bandane to nie co oszczedzac :)
  • 0

#94 Gość__* Napisany 24 czerwca 2007 - 11:02

Gość__*
  • Goście

Stuny najlepiej zachować sobie na akcję z alarmem w wieży komunikacyjnej, bo jeżeli dobrze pamiętam kamuflaż w tym momencie nie działa.

No i stuny przydawały się podczas drugiej potyczki z Metal Gearem :)
  • 0

#95 oranje Napisany 24 czerwca 2007 - 11:08

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:

No i stuny przydawały się podczas drugiej potyczki z Metal Gearem

A w pierwszej chyba chaff. Jeżeli dobrze pamietam.
  • 0

#96 Gość__* Napisany 24 czerwca 2007 - 11:34

Gość__*
  • Goście

A w pierwszej chyba chaff. Jeżeli dobrze pamietam.

Dobrze pamiętasz. W ogóle to Chaff i Stun Grenade przydawały się w niewielu miejscach i gdyby nie walki z Metal Gearem i sekwencją na schodach to pewnie w ogóle bym ich nie używał.
  • 0

#97 Gość__* Napisany 24 czerwca 2007 - 12:11

Gość__*
  • Goście

Dobrze pamiętasz. W ogóle to Chaff i Stun Grenade przydawały się w niewielu miejscach i gdyby nie walki z Metal Gearem i sekwencją na schodach to pewnie w ogóle bym ich nie używał.

ale to jest własnie fajne w tej grze że trzeba (no chyab ze ktoś sie uprze) użyć każdej broni choć raz. (ale ża że pewne elementy nie były wystarczająco wykorzystane w takim Ghost Babel każdy motyw był bardziej pokombinowanynp. cał asekcja z elektrycznymi podłogami czy więcej szybów do przeciskania sie)
  • 0

#98 Gość__* Napisany 24 czerwca 2007 - 15:31

Gość__*
  • Goście

Ale jak ma sie bandane to nie co oszczedzac :)


Hehe, no tak, racja. Jak widać nadal :? . A tak w ogóle, to co to za przechodzenie? Niewidzialność, bandana?! Żadnego wyzwania, emocji, kombinowania, po pięciu minutach wyrzynania famasem wszystkiego, co się rusza zwyczajnie zaczyna przynudzać ten cały "snake wszechmogący". Przynajmniej tak było w moim przypadku.
  • 0

#99 MonsieurWoland Napisany 24 czerwca 2007 - 18:45

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
No jak zarzynasz wszystko co się rusza to możesz się z Big Boss pożegnać:P
  • 0

#100 Gość__* Napisany 25 czerwca 2007 - 17:46

Gość__*
  • Goście
Nie chodzi o zdobywanie Big Bossa. Ową ocenę dostałem nie używając owych itemów, jak już zresztą pisałem. Po prostu nie widzę sensu istnienia owych rzeczy. Ani nie są jakieś fajne, w żaden sposób nie przedłużają zabawy z pozycją. Równie dobrze mogłoby ich nie być i nic takiego by się nie stało. Chociaż zabawa w podpinanie przeciwnikom C4 do pleców była całkiem fajna, hehe. Ale tak jak napisałem, przez pierwsze pięć minut.
  • 0

#101 vagrant3 Napisany 26 czerwca 2007 - 11:07

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

ale to jest własnie fajne w tej grze że trzeba (no chyab ze ktoś sie uprze) użyć każdej broni choć raz.

Racja. Przez to każdy z elementów ekwipunku ma jakieś znaczenie... Inaczej jest niestety w następnych częściach gdzie swobody jest wprawdzie więcej, ale masa przedmiotów jest właściwie bezużyteczna. Uderzyło mnie to jak kilka lat temu pierwszy raz konczyłem MGS2 i tak pomyslałem, że szkoda tych nieużywanych ani razu przedmiotów czy broni, po co one właściwie były? :/
  • 0

#102 wiedziu Napisany 06 września 2007 - 09:53

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
e słuchajcie mam problem w MGSie.Pokonałem Ninje (ktory teoretycznie jest Gray Fox'em z tego co wywnioskowalem) ,pogadalem z Hallem Emmerichem (dostalem karte lvl4) ,i co dalej.Bladzilem ,szukalem ,w koncu poddalem sie i spojrzalem do solucji.Widnieje tam iz mam sie udac pod drzwi kibla damskiego na pietrze B1 i ona zaraz tam przyjdzie.Dalej nie czytalem.Czekalem tam juz 30 minut i nikogo ni widu ni slychu,stalem przy samych drzwiach ,oraz przy obu ich framugach :^^: GDZIE ONA JEST
  • 0

#103 Scorpio Napisany 06 września 2007 - 10:50

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

iz mam sie udac pod drzwi kibla damskiego na pietrze B1 i ona zaraz tam przyjdzie.Dalej nie czytalem.Czekalem tam juz 30 minut i nikogo ni widu ni slychu,stalem przy samych drzwiach ,oraz przy obu ich framugach :^^: GDZIE ONA JEST

Musisz się ukryć za kolumną. I czekać. Strażnicy idą do kibla co jakiś czas. Jeden pójdzie do damskiego (koło damskiego się ukryj). Po prostu gdy wejdzie do kibla, wejdź za nim ...
  • 0

#104 wiedziu Napisany 06 września 2007 - 11:20

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:

iz mam sie udac pod drzwi kibla damskiego na pietrze B1 i ona zaraz tam przyjdzie.Dalej nie czytalem.Czekalem tam juz 30 minut i nikogo ni widu ni slychu,stalem przy samych drzwiach ,oraz przy obu ich framugach :^^: GDZIE ONA JEST

Musisz się ukryć za kolumną. I czekać. Strażnicy idą do kibla co jakiś czas. Jeden pójdzie do damskiego (koło damskiego się ukryj). Po prostu gdy wejdzie do kibla, wejdź za nim ...

git git ,dało rade ,dzięki Scorpio ,stałem przy dobrych drzwiach ,tyle że przy ścianie a nie za filarem :/ czas dowiedzieć się co będzie dalej...
  • 0

#105 Gość__* Napisany 06 września 2007 - 13:56

Gość__*
  • Goście
Jest też na to inny sposób - obserwowanie chodu strażników w pomieszczeniu koło kibli. Meryl jest przebrana, ale dalej zamiata tyłeczkiem, więc bez trudu da się ją rozpoznać :^^: Po zidentyfikowaniu jej po prostu stajemy naprzeciwko niej, wtedy ucieka do kibelka, a my za nią.
  • 0

#106 wiedziu Napisany 06 września 2007 - 14:12

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
najbardziej mnie boli ze wciaz biegam z socomem i nie wiem skad zgarnac F1 FA-MAS a do tego czy da sie cos wiecej zrobic poza ogluszeniem straznika ? (skrecic kark albo co).Nadeszla pora na Sniper Wolf'a :ninja:
  • 0

#107 Gość__* Napisany 06 września 2007 - 14:36

Gość__*
  • Goście

najbardziej mnie boli ze wciaz biegam z socomem i nie wiem skad zgarnac F1 FA-MAS

Znajdziesz go z bazie na poziomie B2 (tam, gdzie podstawiałeś C4 przed walką z Ocelotem).

czy da sie cos wiecej zrobic poza ogluszeniem straznika ? (skrecic kark

Skręcić kark się da. Gdy podejdziesz do strażnika od tyłu i zaczniesz wciskać kwadrat Snake skręci mu karczycho.
  • 0

#108 wiedziu Napisany 10 września 2007 - 14:45

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:

najbardziej mnie boli ze wciaz biegam z socomem i nie wiem skad zgarnac F1 FA-MAS

Znajdziesz go z bazie na poziomie B2 (tam, gdzie podstawiałeś C4 przed walką z Ocelotem)..

cuś ni ma ,znalazlem rakiety do nikity ,PSG-1 ,granaty,C4 ale FA-MASa na B2 ni widu ni slychu
  • 0

#109 oranje Napisany 10 września 2007 - 15:50

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
A Famasa nie zdobywało sie po Sniper wolf?
  • 0

#110 vagrant3 Napisany 10 września 2007 - 15:53

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

A Famasa nie zdobywało sie po Sniper wolf?

Nie, Fa-Mas powinien być za drzwiami LV.2 więc po Ocelocie :hmmm: To jest prawy dolny magazyn.
  • 0

#111 Gość__* Napisany 10 września 2007 - 16:21

Gość__*
  • Goście
W tym pomieszczeniu, a dokładniej w tym prawym dolnym magazynie będzie fotokomórka, więc uważaj. FAMAS jest na milion procent tam - znam tą grę na pamięć ;)
  • 0

#112 oranje Napisany 10 września 2007 - 17:28

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Ale w jedynce nie jest on zbytnio potrzebny. Strzelisz i juz alarm.
  • 0

#113 f5k Napisany 10 września 2007 - 17:51

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

Ale w jedynce nie jest on zbytnio potrzebny. Strzelisz i juz alarm.

Na schodach kiedy jest włączony alarm i strażniców jest w brud to wtedy nikt mądry nie wyciągnie Socoma tylko będzie kosił strażników z Famasa, to samo w windzie kiedy strażnicy są niewidzialni lub jak sie zjeżdza w dół winą tam co jest bardzo zimno i są kruki, tam też wskakuje z 5 strażników. Wiec podsumowując Famas jest potrzebny.
  • 0

#114 Shinigami Napisany 10 września 2007 - 19:18

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Ej, FA-MASa nie da się nie znaleźć :cojest:
  • 0

#115 oranje Napisany 10 września 2007 - 19:54

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
To jakis kod czy chodzi ci o ten karabin?
  • 0

#116 Shinigami Napisany 10 września 2007 - 19:55

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Oczywiście, że o karabin ;) Gdyby nie to, że nie grałem w jedynke od wieków, to bym zweryfikował którąś z wersji jego umiejscowienia.
  • 0

#117 oranje Napisany 10 września 2007 - 20:00

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:

Oczywiście, że o karabin

Sorki, ale źle przeczytałem. Ja tam go znalazłem za pierwszym razem (chyba jak każdy)
  • 0

#118 LechuCN Napisany 11 września 2007 - 02:09

LechuCN

    Pikachu

  • Narybek
  • 87 Postów:

Ale w jedynce nie jest on zbytnio potrzebny. Strzelisz i juz alarm.

Na schodach kiedy jest włączony alarm i strażniców jest w brud to wtedy nikt mądry nie wyciągnie Socoma tylko będzie kosił strażników z Famasa, to samo w windzie kiedy strażnicy są niewidzialni lub jak sie zjeżdza w dół winą tam co jest bardzo zimno i są kruki, tam też wskakuje z 5 strażników. Wiec podsumowując Famas jest potrzebny.


Co do windy to racja. Kiedy uciekasz po schodach lepiej rzucać stun granade. Nie trzeba się zatrzymywać, żeby strzelać.
  • 0

#119 oranje Napisany 11 września 2007 - 07:22

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:

Nie trzeba się zatrzymywać, żeby strzelać.

Przytrzymuja X i [] mozna biec i strzelac.
  • 0

#120 wiedziu Napisany 11 września 2007 - 08:02

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
ej ej to FA-MAS jest w miejscu gdzie jest te 6 czy 9 magazynow czy tam gdzie walczylo sie z Ocelotem (i tam gdzie byl ten lysol przypiety do filaru)? nie mam jak teraz sprawdzic.Bo jesli w jednym z tych magazynow to mam jakis blad ,bo w jednym gdzie byla fotokomorka (jesli mowimy o tych ekhm "laserach") bylo PSG-1 a w drugim gdzie jest fotokomorka nie ma nic :/ pusto jak w morde strzelil i wlasnie to mnie zastanawialo zawsze dlaczego tam jest fotokomorka ktora niczego nie strzeze.Tak tak ,sprawdzalem ,nie mam FA-MAS'a w broniach podniesionych.
  • 0