Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Gear Solid


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
316 odpowiedzi na ten temat

#121 Gość__* Napisany 11 września 2007 - 08:54

Gość__*
  • Goście
Karabin FA-MAS bankowo znajduje się w prawym- dolnym pomieszczeniu zbrojowni ( dziewięć pomieszczeń ). Dostać sie do niego można dopiero po walce z Ocelotem.

pusto jak w morde strzelil i wlasnie to mnie zastanawialo zawsze dlaczego tam jest fotokomorka ktora niczego nie strzeze

Dziwna sprawa. To oryginalna gra? Czy jakiś pirat?
  • 0

#122 Shinigami Napisany 11 września 2007 - 09:33

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Dziwna sprawa. To oryginalna gra? Czy jakiś pirat?

Na moim starym jak świat piracie wszystko pyło dobrze, więc to nie zawsze problem z nimi ;) Choć pewnie coś crapowato zrobione. Karabin musi tam być i tyle.
  • 0

#123 wiedziu Napisany 11 września 2007 - 10:57

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
nie ,ale moze jakas wersja promo albo cos ,no karabinu nie ma ,jestem po walce ze Sniper wolfem i zabawach z Ocelotem ,trudno przejde moze cala gre na socomie ;]
  • 0

#124 Gość__* Napisany 11 września 2007 - 11:27

Gość__*
  • Goście

Na moim starym jak świat piracie wszystko pyło dobrze, więc to nie zawsze problem z nimi ;)

Nie zawsze, ale większości przypadków takie kwiatki wynikają z pirackich wersji gier. Choćby taki Medievil, którego podobno nie dało sie przejść, ponieważ gra wieszała sie na dziewiątym, czy dziesiątym poziomie.

Kłamstwo, dało się :ninjadance: - Shinigami

moze jakas wersja promo albo cos

To raczej niemożliwe. Szczerze przyznam, że pierwszy raz słyszę o takim problemie w przypadku oryginału. Może błąd przy tłoczeniu gry... Nie mam pojęcia.

trudno przejde moze cala gre na socomie

To będzie nie lada wyczyn. Bo we wspomnianych już przypadkach wind, kiedy to masz do czynienia z paroma przeciwnikami na małej przestrzeni, będzie ciężko. Alarm w wieży to żadne wyzwanie. Pełna kieszeń stunów i przerzucanie przeciwników podczas biegu przez bark powinny załatwić sprawę. Dodatkowo zaraz przy drzwiach i na pierwszych stopniach schodów można pozastawiać się minami, co spowoduje, że przez jakiś czas nikt nie zajdzie cię od tyłu. Ale windy to będzie problem. Szczególnie ta w wieży.
  • 0

#125 oranje Napisany 11 września 2007 - 14:14

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:

Ale windy to będzie problem. Szczególnie ta w wieży.

Przez chwile pomyslałem o granatach, ale to przecież nie przejdzie. Hmmm, pozostaje socom...
  • 0

#126 LechuCN Napisany 11 września 2007 - 18:18

LechuCN

    Pikachu

  • Narybek
  • 87 Postów:

Ale windy to będzie problem. Szczególnie ta w wieży.

Przez chwile pomyslałem o granatach, ale to przecież nie przejdzie. Hmmm, pozostaje socom...


Albo pięści :lol:
  • 0

#127 oranje Napisany 11 września 2007 - 22:27

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
I kopniak :)
  • 0

#128 Gość__* Napisany 12 września 2007 - 08:00

Gość__*
  • Goście
Miny. Jeżeli dobrze pamiętam jest czas na ich rozstawienie po wejściu do owej windy. Miny w tej części eksplodowały zawsze w określonym kierunku. Więc rozstawiając je po kątach windy w taki sposób aby pole rażenia było nakierowane do zewnątrz...
Nie. Chyba kiedyś już tego próbowałem. I ( jeżeli dobrze pamiętam ) nic z tego nie wyszło, bo po filmiku zamontowane wcześniej miny w magiczny sposób znikały.
W takim momencie przydałyby się pisemka z gołymi babkami. To by na pewno wypaliło :P.
A tak, pozostaje tylko socom, pięści i kopniak :).

PS. Wkładam historyjkę o Medievil'u do szuflady wypchanej już psującymi sie laserami i płonącymi konsolami.
  • 0

#129 Shinigami Napisany 12 września 2007 - 09:51

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Jest jeszcze C4 przyklejane do pleców strażnikom :twisted: BTW, jak zawsze rozwalacie Ravena przy drugiej walce? Ja próbowałem i min i Nikity, ale po pewnym czasie doszedłem do tego, że najlepsze jest jednak C4. Rozkłada się je tam, gdzie szaman będzie przechodził i voila. Nie zapomne nigdy walki podczas której mnie ani razu nie zauważył 8) Ale to było tylko raz.
  • 0

#130 oranje Napisany 12 września 2007 - 12:17

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Ja stosowałem Stingera, miny, nikite i c4. Wszystkiego po trochu :) A kiedyś prawie pokonałem Liguida jednym kombosem. Cały czas traktowałem go z pieści tak że nie mogł on nic mi zrobic. niestety nie udało mi sie go kopnąc :/
  • 0

#131 LechuCN Napisany 12 września 2007 - 19:06

LechuCN

    Pikachu

  • Narybek
  • 87 Postów:
Nigdy nie udało mi się trafić w niego z nikity. Za każdym razem mi je rozstrzeliwał.

Raz udało mi się pokonać metal geara bez użycia apteczki :^^:
  • 0

#132 oranje Napisany 12 września 2007 - 21:58

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:

Raz udało mi się pokonać metal geara bez użycia apteczki

Chyba rationa. Swoją drogą to Snake chyba nie jest synem Big Bossa, bo BB nie lubił rationow :P
  • 0

#133 Shinigami Napisany 12 września 2007 - 23:05

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Widać teraz robią lepsze rationy niż kiedyś :)
  • 0

#134 Gość__* Napisany 13 września 2007 - 09:37

Gość__*
  • Goście
W walce z szamanem próbowałem różnych rzeczy, ale najrozsądniejszym rozwiązaniem jak dla mnie było rozstawienie min w każdym z czterech kątów pomieszczenia gdzie najczęściej się pojawiał. Resztę posiadanych min umieszczałem już losowo, ale zawsze na jednej stronie, na którą później w ogóle nie wchodziłem. Potem już tylko stinger w łapę i było po sprawie.
Swoja drogą na poziomie hard i extreme była to jedyna potyczka, która wywoływała u mnie niespotykane napięcie i podenerwowanie. Trzymając stingera i szukając drania z pierwszej osoby bardzo łatwo można było stracić orientację co do swojego położenia. A biegające gdzieś w pobliżu dyszące i wrzeszczące bydle podnosiło tylko poziom frustracji w takich momentach.
  • 0

#135 wiedziu Napisany 13 września 2007 - 13:57

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
jakiesz szamany,windy,niewidzialni zolnierze ,nie czytam tego co piszecie bo sie obawiam spojlerow :P
  • 0

#136 oranje Napisany 13 września 2007 - 14:06

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Jeszce dodaj ganianie za szczurem :P
  • 0

#137 Gość__* Napisany 30 grudnia 2007 - 15:48

Gość__*
  • Goście
a ja sobie przechodze MGS na PSP :D
tak bez nerwow ..w ogole dla przyjemnosci i powspominania mojej najlepszej gry ..
a wyglada to tak :
1 podejscie
Dodany obrazek
2 podejscie
Dodany obrazek
zauwazcie jaka zmiana czasowa :D
MGS skonczony w 3 godziny :hurra:
  • 0

#138 Gość__* Napisany 30 grudnia 2007 - 16:13

Gość__*
  • Goście
jak sie wyklika filmy i gadki to jakos tyle gameplay'u akurat zostanie XDD
  • 0

#139 f5k Napisany 30 grudnia 2007 - 18:29

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
IMO przechodzenie MGSa bez oglądania większości wstawek filmowych to marno trastwo czasu, jak już przechodzić to wczuwając sie w klimat i przeżywanie gry, bo to jest najlepszą stroną MGSa.
  • 0

#140 Gość__* Napisany 30 grudnia 2007 - 20:37

Gość__*
  • Goście

IMO przechodzenie MGSa bez oglądania większości wstawek filmowych to marno trastwo czasu, jak już przechodzić to wczuwając sie w klimat i przeżywanie gry, bo to jest najlepszą stroną MGSa.


przechodząc grę po raz Nasty* oglądał byś dalej to samo ?
przechodząc ją 1 raz na PSP oglądałem i czytałem wszystko
na drugim podejściu po prostu tylko leciałem grę na czas



*do tego mogę dodać skończonego MGS TTS wiec będzie tego więcej :P a te -ileś razy- to skończona gra na psxie, ps2 a nawet i na emulatorze :)
  • 0

#141 SS#15 Napisany 30 grudnia 2007 - 21:17

SS#15

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 764 Postów:
Eeeeeee... wszystkie MGS'y przeszedłem mnóstwo razy(pierwsza część około setki, taki ze mnie freak ;) ) i na palcach jednej ręki mogę policzyć ile raz wylączyłęm jakąś scenkę. Dla mnie to jest profanacja ;] I do tego easy i stealth? Weź przejdź to na wyższym poziomie bez używania rationów :P
  • 0

#142 Gość__* Napisany 30 grudnia 2007 - 21:35

Gość__*
  • Goście
boshe jak wy sie czepiacie
a widzisz to ?

a ja sobie przechodze MGS na PSP :D
tak bez nerwow ..w ogole dla przyjemnosci i powspominania mojej najlepszej gry ..


wiec daj na luz.. bo juz na innych tez mialem gre skonczoną
  • 0

#143 SS#15 Napisany 30 grudnia 2007 - 22:23

SS#15

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 764 Postów:
A widzę. Tyle ze miliony ludzi na całym świecie kochają MGS'a nie za gameplay ale właśnie za całą otoczkę i fabułę.

PS: Tak mnie nakręciłeś ze mam chęć przeżyć to jeszcze raz... niestety teraz to już tylko emu mi zostało :(
  • 0

#144 Gość__* Napisany 30 grudnia 2007 - 23:07

Gość__*
  • Goście
ja czasem skipowałem, sorry Kjoima ale za długie były niektóre scenki zwłaszcza ze potrafiłem je ogladać i kilkanaście razy (achh te game overy) i miałem juz dość..
  • 0

#145 Psycho-Mantis Napisany 31 grudnia 2007 - 00:27

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Moj rekord w szczycie formy to 2h i 4 min.
  • 0

#146 MonsieurWoland Napisany 02 stycznia 2008 - 14:31

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Wstawek nie przerywałem 2krotnie. Przechodząc oba warianty scenariusza. Gdy grałem po raz kolejny to już nie miałem siły na te pompatyczne teksty. Pozatym polowałem na osiągnięcie statusu Big Boss.
  • 0

#147 Gość__* Napisany 27 stycznia 2008 - 10:39

Gość__*
  • Goście
gra swietna, do dzisiaj lubie sobie ja przehcodzic u kumpla,texty ninji wymiataly,pozatym ejst juz dawno remake na gc twin snakes ;] gra zrobila na mnie najwieksze wrazenie ze wszystkich trzech czesci,wtedy to byly czasy,uwielbiam te wstawki ^^
  • 0

#148 Gość__* Napisany 27 stycznia 2008 - 12:39

Gość__*
  • Goście
Na mnie wielkie wrażenie zrobiła walka z Ninją w laboratorium i ogólnie wszyscy bossowie (Raven, Sniper Wolf :( i inni) i w sumie cała gra, otoczka, smaczki. WSZYSTKO! Dodatkowo to była pierwsza gra w którą grałem na Dual Shocku z wibracjami :)
Kurde, odświeżyłbym sobie tą gre kiedyś.
  • 0

#149 Gość__* Napisany 27 stycznia 2008 - 14:44

Gość__*
  • Goście
ja wlasnie rpzejrzalemw syzstkie filmiki na youtube z twin snakes na gc, zgadzam sie,ze najlepsze wstawki byly z ninja ;]
  • 0

#150 SS#15 Napisany 27 stycznia 2008 - 16:25

SS#15

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 764 Postów:

pozatym ejst juz dawno remake na gc twin snakes

Remake na GC nie umywa się do części pierwszej. Miałem całkiem niedawno okazję zagrać w niego i jest dobrze, ale nie tak jak się tego spodziewalem. No i wstawki jakies takie miałkie ;]
  • 0