Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wii Party


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
57 odpowiedzi na ten temat

#31 torq314 Napisany 10 listopada 2010 - 23:48

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
nie rozumiem dlaczego jeszcze w Neo nie było recenzji tej kapitalnej gry. dla mnie cichy hit jesieni, bywa że moje dzieciaki jak mnie widzą w drzwiach wracającego z pracy, to pierwsze co robią to ściągają z półki pudełko z Wii Party.

najfajniejszy jest Board Game Island, długa gra planszowa, przetykana minigierkami, które decydują o kolejności rzutów kostką. gra trwa jakieś 20 do 40 minut, a wspólnych emocji przez ten czas podrobić się nie da.

do tego minigierki są na tyle pomysłowe, że nie miałem kłopotów już dwa razy wciągnąć do wspólnej gry starsze towarzystwo. Ci z kolei chcieli tylko grać w minigierki od których tu się roi. są gierki 1 vs 1, ale są też np. gierki 1 + 1 czyli w kooperacji. niektóre typowo losowe, inne zręcznościowe, jeszcze inne trochę na pomyślunek.

przykładowo: strategiczne schody. czterech graczy, przed nimi jakieś dwadzieścia schodów, wygra ten kto dojdzie na szczyt. każdy ma 5 sekund na wybranie w tajemnicy przed innymi liczby schodów o które chce poruszyć się w danej kolejce, 1, 3 lub 5. problem w tym że porusza się tylko ten, kto wybierze taką wartość której nie wybrał NIKT inny. czyli nie opłaca się gazować piątką, bo ktokolwiek wybierze też piątkę to obaj (lub więcej ich) stoją. z drugiej strony jedynkami porusza się stosunkowo powoli.

robi się z tego niedługa (do minuty), super emocjonująca zabawa, interfejs sterowania jest tak prosty (krzyżak, jedynka w lewo, trójka do góry, piątka w prawo), że radzi sobie z nim moja czteroipółletnia latorośl.

na sezon Świąteczny naprawdę polecam każdemu, takiej kopalni udanych pomysłow jeszcze nie było. nie ma tam żadnej gierki która miałaby schrzanione sterowanie, co drażniło mnie w ostatnim Mario Party, gdzie niektóre gierki były pod tym względem tragiczne. tu wszystko jest perfekcyjne, co najwyżej w przypadku jednej czy dwóch gierek trzeba załapać o co chodzi ("Usypianie niemowlaków"). w jednej z recenzji ktoś nawet napisał, że trafił na minigierkę z losowym, nieprecyzyjnym sterowaniem ("Golf") co mnie akurat zdziwiło, bo to jedna z bardziej dopracowanych gierek, wychyla się pilota od pozycji "kij w dół" do potrzebnej siły i trafia się za każdym razem.
  • 0

#32 Kaxi Napisany 11 listopada 2010 - 11:29

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Recenzja w nowym Neo będzie, ale mi się gra nie spodobała, więc ocena nie będzie wysoka.
  • 0

#33 cybercotlet Napisany 11 listopada 2010 - 11:57

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:
A grałeś sam czy z kilkoma osobami jak recenzowałeś grę?
  • 0

#34 Kaxi Napisany 11 listopada 2010 - 11:58

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
I tak, i tak.
  • 0

#35 ramzes64 Napisany 11 listopada 2010 - 12:12

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
torq314 patrzy przez pryzmat casual'a (bo podobno w kazdym z nas taki jest) i wtedy ta gra ma racje bytu. W sam raz do zabawy z dzieciakami.

Kaxi pewnie gral jako hardcor :) ... a nawet jak z kims, to nie z dzieciakami, tylko ze znajomymi ... i nie bylo tego unu, co patrzenie na dziecko wymachujae Wiilotem.

Mysle ze ta gra jest dobra! Tak samo jak Wii Play, Wii Sports... po prostu trzeba miec z kim grac (z odpowiednim graczem do tego typu gier), wtedy zabawa nabiera rumiencow.

to mówicie ze lepsze niz Mario Party 8? ... miłem MP8 kiedys na wakacje i akurat przyjechal kuzyn 13lat / ja wtedy 25 i swietnie mi sie z nim gralo. Sesja na jednej planszy trwala nawet do 2-3h... gralismy codziennie, nawet kilka razy ... przez co nabilem z nim okolo 18h na licnziku w konsoli spedzonych z ta grą. Samemu nie hcialo mi sie grac, nudno bylo, ale z nim nawet ciekawie. nie mialem tez nic konkretnego dla niego/dla nas razem. wtedy MP8 spisało się na MEDAL!
  • 0

#36 cybercotlet Napisany 11 listopada 2010 - 12:29

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:
No to Kox wiesz co robić - recka do kosza i masz misję zaprosić jakieś przedszkole do redakcji :cf:
  • 0

#37 Kaxi Napisany 11 listopada 2010 - 12:44

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
A potem policja, prokurator i więzienie :bash:

Gra nie jest kompletną porażką, do zabawy z dzieciakami może być, ale wybaczcie, nie jestem ojcem. Poprzednie MP IMO były lepsze, chyba tylko z wyjątkiem ósemki właśnie, która miała zwalone sterowanie. WP to pod kilkoma względami krok wstecz. A na Wii jest sporo lepszych party games: Wario Ware, dowolne Raving Rabbids, Mario vs Sonic Olympic Games (w tej kolejności) i pewnie inne.
  • 0

#38 torq314 Napisany 11 listopada 2010 - 14:22

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Gra nie jest kompletną porażką, do zabawy z dzieciakami może być, ale wybaczcie, nie jestem ojcem.


moim zdaniem takie podejscie jest niewłaściwe.

ja rozumiem że jest niedobór recenzentow, ale też gry nie są już tylko dla bezdzietnych, dwudziestoparoletnich samców. grają kobiety, dziadkowie, maluchy. recenzowanie musi to uwzględniać, w przeciwnym razie ma niewielki sens.

dajcie mi do zrecenzowania MGS, to będzie mniej więcej to samo. też napiszę, że "gra mi się nie spodobała" i że poprzednie gry skradankowe były lepsze. mogę też pisać recenzje bijatyk, też będzie, że mi się "nie spodobały".

nie patrzę na to "z pozycji casuala", jak gram sam wieczorem to normalnie przechodzę mainstream, Fallouty, GTA, RDR, Need for Speedy i to co mi pasuje. granie w Wii Party to zupełnie inny obszar gamingu, z całym szacunkiem dla Wario Ware czy Raving Rabbits - z czterolatkiem w to się nie pogra. to są gry dla dorosłych.

Wii Party plasuje mi się w kategorii "family gaming", nawet nie właśnie "Party gaming" bo rozrywka imprezowa ma sens kiedy indziej niz rodzinna. niewiele jest gier w tej kategorii, na pewno oba Wii Sports czy Wii Play plus jakieś gierki z AjToja.

moim zdaniem - i mam do tego prawo - wystawiając niską ocenę skrzywdzisz tę grę, nie zrozumiałeś jej, bo nie poczułeś sytuacji w której ona się sprawdza. a to - tak jak napisałem - przeczy idei recenzowania, bo sami się wielokrotnie zapieraliście, że recenzowanie gry przez kogoś kto jej nie rozumie nie ma sensu.
  • 0

#39 Kaxi Napisany 11 listopada 2010 - 14:51

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
W zacytowanym fragmencie bardziej mi chodzi o to, że nie jestem ojcem, więc nie mam możliwości zagrania w tą grę z kilkulatkami. A nie, że nie jestem ojcem, więc mi się nie podoba i basta.

Czy nie zrozumiałem gry? To powazny zarzut, torq. A na dodatek pusty, bo można takie coś zarzucić kazdemu i w każdym przypadku, bo zawsze się znajdzie ktoś, komu coś się spodoba. W końcu nawet najgorszy crap może się spodobac po pijaku lub pod wpływem czegoś innego - i to wcale nie znaczy, że jest dobrą pozycją. Piję do tego, że "nie poczułem sytuacji w której się sprawdza" - a nie sądzisz że młodzi rodzice (z kilkuletnimi dziećmi, bo nastolatki już tego nie łykną) grający na Wii ze swoimi dziećmi w party game to dość wąski target i sytuacja w dalszym ciagu wyjątkowa? Od tego jest recenzja by napisać, że gra wprawdzie może spodobać się tym/tamtym/fanom tego/fanom tamtego/osobom bez lewej ręki itd, ale ogólnie i w miarę obiektywnie wcale nie jest rewelacyjna.

To podobny przypadek do gier na niszowych licencjach - fani będą się zabijać, reszta powie 'meh' i pójdzie dalej.
Ja naprawdę grałem i recenzowałem już tyle gier, że potrafię odróżnić moje subiektywne odczucia od obiektywnej jakości produktu. I dla mnie jest ona niska, co nie znaczy, że na 1.0 albo 2.0.

Nie można torg uderzać w skrajny subiektywizm, bo w ten sposób można by argumentować, że jakaś przeciętna strzelanka "przecież spodoba się każdemu, kto nigdy w żadną wczesniej nie grał!".

Naprawdę uważasz, że nie mam prawa źle ocenić WP, skoro grałem wcześniej w Wii Sports, WS Resort, Wii Music, Mario Party 4-8, Wario Ware kilka części, wszystkie Raving Rabbids, Mario & Sonic, Up! (świetny przykład gry dla rodzic+dziecko)?

Wp ma wiele obiektywnych wad, jedną z kórych jest wąska grupa docelowa.


EDIT: I takie na przykład Wii Sports jest lepszą grą familijną - grałem w to z młodszymi siostrzenicami, bratem, wujkiem, ojcem i tak dalej. Wszystkim się podobało. W Wii Party mógłbym zagrać co najwyżej z tymi pierwszymi.
  • 0

#40 torq314 Napisany 11 listopada 2010 - 15:56

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

To podobny przypadek do gier na niszowych licencjach - fani będą się zabijać, reszta powie 'meh' i pójdzie dalej.


to jest dobre pytanie i Ty lepiej znasz odpowiedź.

czy myśląc o jakiejś grze, Halo, MGS, Project Dark, Tekken, PES, nie widzisz od razu "fanów" i "nie fanów"?

czy fanów bijatyk jest więcej niż fanów Wii Party? a nawet jeśli tak, to gdzie jest granica poza którą recenzować powinien ktoś komu się spodobało, a ktoś komu się nie spodobało?

ja wiem że recenzja jest zawsze subiektywna, ale moj przekaz jest jeden: oceniane przez kogoś komu gra nie podeszła krzywdzi grę. coś takiego w odniesieniu do MGSa, Soul Calibur, PESa czy Call of Duty byłoby nie do pomyślenia.

Naprawdę uważasz, że nie mam prawa źle ocenić WP


napisałem że ją skrzywdzisz, a nie że nie masz prawa jej źle oceniać. przyjmij to jako opinię, ale nie wypaczaj tej opinii przy okazji.

Czy nie zrozumiałem gry? To powazny zarzut, torq. A na dodatek pusty, bo można takie coś zarzucić kazdemu i w każdym przypadku, bo zawsze się znajdzie ktoś, komu coś się spodoba.


nie chodziło mi o rozumienie w sensie intelektualnym, ale emocjonalnym, dopisałem Ci tam "nie poczułeś sytuacji w której ona się sprawdza". nie zagrała pozytywnie na Twoich emocjach. to żaden poważny zarzut, ja też nie rozumiem połowy gier, PESów, bijatyk, FPSów, nie dlatego że ich nie ogarniam, tylko dlatego że nie trafiają w moja wrażliwość.

Nie można torg uderzać w skrajny subiektywizm, bo w ten sposób można by argumentować, że jakaś przeciętna strzelanka "przecież spodoba się każdemu, kto nigdy w żadną wczesniej nie grał!".


albo nie spodobała recenzentowi, który jest zblazowany tysiącem gier które ograł. który skrajny subiektywizm jest "lepciejszy"?

W Wii Party mógłbym zagrać co najwyżej z tymi pierwszymi


próbowałeś grać w Wii Party z "wujkiem, ojcem i tak dalej"? ale uczciwie. nie że Ci "się wydaje", tylko czy próbowałeś?
  • 0

#41 Godot Napisany 11 listopada 2010 - 16:00

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Torq, inni recenzenci też różnie oceniają Wii Party. Game Informer dał 4.5, ale Gamespot 8.0. Czyli zależy jak do tego podejśc.
  • 0

#42 Kaxi Napisany 11 listopada 2010 - 16:16

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Torq, sęk w tym, że Neo Plus jest pismem który ma jakiś profil. O ile fanów WP wśród całej populacji może być więcej.tyle samo co gier coreowych, to wśród czytelników już raczej nie jest to prawdą.

Co do następnych wypowiedzi, mogę na tym poprzestać.

Co do przedostatniej: już zgadzając się na taki czarno-biały podział, to IMO i tak drugi jest lepszy. Po pierwsze taki "ograny" recenzent ma większe doświadczenie, ergo jest bardziej obiektywny, a po drugie reprezentuje większość czytelników pisma o profilu podobnym do neoplusowego.

Co do ostatniego: nie, nie miałem na to czasu (numer się musi zrobić w 3 tygodnie, zjazdy rodzinne nie są tak częste) ani ochoty (gra mnie nie zajarała + wstydziłbym się ją pokazać).


Więcej w recenzji.
  • 0

#43 torq314 Napisany 11 listopada 2010 - 17:38

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Torq, sęk w tym, że Neo Plus jest pismem który ma jakiś profil. O ile fanów WP wśród całej populacji może być więcej.tyle samo co gier coreowych, to wśród czytelników już raczej nie jest to prawdą.


ejże.

czy "profil" oznacza, ze jak Wii Party dostałoby 8.0 i napisałbyś "fantastyczna gra rodzinna, której wartość doceni każdy kto może zagrać w wielopokoleniowym gronie" to core'owy czytelnik się z tego powodu poczuje dotknięty? chyba nie.

nie rozumiem więc jak się ma to "ma jakiś profil" do możliwości docenienia gry, która nawet z punktu widzenia czytelnika jest niszowa. niejednokrotnie to robicie, zwracając uwagę na "niszowość" z punktu widzenia "profilu" + inne walory, na przykład wymiar artystyczny.

Game Informer dał 4.5, ale Gamespot 8.0. Czyli zależy jak do tego podejśc


dla mnie to jest właśnie takie 8.5 - 9.0. oczywiscie są gry lepsze, ale w tym segmencie trudno mi sobie wyobrazić coś znacznie lepszego.

a tylko tak można przecież obiektywnie porównywać -> porównując grę w jej segmencie, a nie napisać że "2.0, do GTA IV startu nie ma". nie porównuje się GTA z Soul Caliburem, tak samo uczciwie porównać Wii Party można tylko z jej podobnymi.

a jak dla mnie Wii Party jest na przykład DUŻO lepsze niż chociażby Rayman króliki. tam minigierki grało się albo same dla siebie albo w jakimś idiotycznym trybie fabularnym. było ich poza tym niewiele, w porównaniu do WP. sterowanie w większości przypadków było skopane.

tu są i duże planszówki (wyspa skarbów, globtroter, bingo) i małe "planszówki" (statek w równowadze, szeregowanie Mii) i różne wersje miniwyzwań (1vs1, 1+1, 1vs3, 4), są też gry dla jednej osoby (super wciągające "rozkazywanie Mii"). sterowanie wszystkich minigierek jest idealne

naprawdę trudno mi pojąć jak można nie zauważać tego, że praktycznie w każdym aspekcie ta gra stara się być lepsza niż poprzednie. ok, Wario Ware jest inne, mi akurat nie podeszło, ale mogę zrozumieć że komuś podobało się bardziej. ale Wii Party jest staranniej przygotowane i od królików i od wszystkich poprzednich Mario Party.

ponadto gra sprzedaje się o rząd wielkości wiecej niż niejeden "zachwycajacy" recenzentów tytuł HC. ponadto - na koniec - w cenie pudełkowej gry dostaje się grę plus dodatkowego pilota. to znaczy, że jest to de facto gra budżetowa.

jeśli więc pomimo tego wszystkiego Kaxi ocenisz grę nisko, to ją - powtórzę po raz ostatni - skrzywdzisz. i nie ważne dla mnie ile punktów jej postawisz, możesz jej dać i 3.0, ważne będzie dla mnie co napiszesz.
  • 0

#44 Kaxi Napisany 11 listopada 2010 - 17:54

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Chce dodać jeszcze tylko jedną rzecz. Torq, w przypadku gier niszowych mechanizm jest bardzo prosty:

- gra mi się podoba, ale widzę, że jest niszowa - daję wysoką ocenę ale zaznaczam w tekście dla kogo ona jest i dlaczego aż tak mi się spodobała.

- gra mi się nie podoba, ale widzę, że może trafić w swoją niszę - wystawiam niższą ocenę, ale zaznaczam w tekście, komu może się ona mimo wszystko spodobać.


Oczywiście, zawsze ktoś będzie niezadowolony, ale to sprawdzone, optymalne i uczciwe rozwiązanie. Koniec końców, recenzja to opinia recenzenta, nikogo innego.
  • 0

#45 Godot Napisany 11 listopada 2010 - 18:25

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Torq, ale Kox napisał, że woli inne party games. Więc nie porównał Wii Party do Metroid Prime, tylko do Wii Sport, czy WarioWare
  • 0

#46 torq314 Napisany 11 listopada 2010 - 18:39

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Koniec końców, recenzja to opinia recenzenta, nikogo innego.


z tego i z porzucenia tych wątków dyskusji które sam rozpocząłeś, zrozumiałem tyle, że nie masz specjalnej ochoty na tęże dyskusję, bo jesteś od wygłaszania opinii, a niekoniecznie od dyskutowania o opiniach które wygłaszasz.

istotnie jednak, jesteś recenzentem a nie publicystą. to ja rozpędziłem się w oczekiwaniu otwartej dyskusji, gdy tak naprawdę z pozycji recenzenta nic Cię do niej nie przymusza.

pozdrawiam serdecznie.
  • 0

#47 Kaxi Napisany 11 listopada 2010 - 19:03

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Nie. Nadinterpretujesz sobie.

Niektóre wątki porzuciłem, bo nie było nic do dodania, każdy powiedział to co uważa. Napisałem, że "mogę na tym poprzestać" - to oznacza że albo się zgadzam, albo przyjmuję do wiadomości to co napisałeś. Bo co nam przyjdzie z tego, że ja powiem że gierki są głównie słabe, skoro Ty uważasz że są fajne? Albo Ty się zachwycasz że są trzy rodzaje planszówek, a ja narzekam, że jest po jednej planszy w każdym trybie? Każdy zostanie przy swoim bo ma inne wmagania.

Po drugie nie bardzo podoba mi się (z mojej strony) wielopostowa dyskusja nt gry i recenzji która się jeszcze nie ukazała. Po prostu nie chcę pisać tu referatów, bo potem ukaże się recka, która z racji ograniczonego miejsca będzie wydawała się niekompletna i mało konkretna. I znów zostaną wobec mnie jakieś zarzuty wysunięte.

Wreszcie po trzecie nie mam ochoty kontynuować tej dyskusji, bo wlasnie poprzednim postem po chamsku przekreciles moje slowa i zacytowales je poza kontekstem. To zdanie podsumowywało post, w którym pisałem jak wygląda ocenianie niszowych gier. Ty odniosłeś je do czego Ci się podobało. Nie toleruję takich zagrywek.
  • 0

#48 torq314 Napisany 11 listopada 2010 - 20:10

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Wreszcie po trzecie nie mam ochoty kontynuować tej dyskusji, bo wlasnie poprzednim postem po chamsku przekreciles moje slowa i zacytowales je poza kontekstem. To zdanie podsumowywało post, w którym pisałem jak wygląda ocenianie niszowych gier. Ty odniosłeś je do czego Ci się podobało. Nie toleruję takich zagrywek.


jestem kompletnie zaskoczony poziomem emocji jaki zupełnie nieoczekiwanie się pojawił. naprawdę uważam, że jako recenzent nie musisz się tłumaczyć z każdego zdania które napiszesz, bo nie jesteś od polemik tylko od opinii.

naprawdę przykro mi że tak to odebrałeś, nigdzie nie przekręcałem Twoich słów, tylko je zacytowałem i napisałem rozumiem cały kontekst wypowiedzi. jeżeli taki sposób dyskusji odbierasz jako "chamstwo" to gdzieś kompletnie w tej rozmowie się rozminęliśmy.

nie będę się dłużej narzucał. kłaniam się serdecznie.
  • 0

#49 Kaxi Napisany 11 listopada 2010 - 21:00

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Ja to odebrałem jako sarkazm. Widocznie błędnie.
  • 0

#50 torq314 Napisany 11 listopada 2010 - 22:08

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
żebyś mi tylko z tego powodu dodatkowo nie zaniżył noty!

;)
  • 0

#51 Kaxi Napisany 11 listopada 2010 - 22:51

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Recenzja wysłana do korekty już wczoraj :wink:
  • 0

#52 torq314 Napisany 04 grudnia 2010 - 14:21

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
z oceną się oczywiście głęboko nie zgadzam. podobnie jak z komentarzami typu "przegejowo" i że to jest "szczyt wszystkiego". trzeba było zagrać z dziewczyną albo dzieckiem, a nie z kumplem. to tak, jakbym skrytykował Killzone za to, że nie wypaliło mi wspólne granie z żoną - zarzut kompletnie chybiony.

mnie boli zwłaszcza to, że zabrakło drugiego, alternatywnego spojrzenia. dobrze piszesz pod koniec, że "nadaje się dla rodziców grających z pociechami" i można było pójść tym tropem i dać się w ramce wypowiedzieć komuś z tej grupy (Mielu swoim komentarzem i oceną zbyt dużo tu nie wniósł poza tym że słusznie zauważył że byłeś niesprawiedliwy :cf:).

z resztą co będę mówił: średnia ocen 68 na metacritic 71 na gamerankings jest obiektywnie bliższa prawdy o tej grze niż Twoja, wyraźnie odstająca od przeciętnej i ocena.
  • 0

#53 Pious Napisany 04 grudnia 2010 - 14:38

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
A jaka notę dał Kaxi?
  • 0

#54 torq314 Napisany 04 grudnia 2010 - 15:33

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
przegejowo 5.0
  • 0

#55 Kaxi Napisany 04 grudnia 2010 - 15:44

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Jest w tekście słowo "przegejowo"? Coś mi się wydaje, że korekta maczała w tym paluchy... Pisałem w tym tonie, ale nie użyłem takiego słowa 8)
  • 0

#56 torq314 Napisany 04 grudnia 2010 - 19:02

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Jest w tekście słowo "przegejowo"?


nie tylko jest "przegejowo" ale też jest czytelna sugestia, że coś iskrzy między Tobą a Twoim kolegą.

"korekta" jak lubi w ten deseń poprawiać teksty, to niech zwyczajnie zrobi coming-out na łamach, a nie robi gejów z innych recenzentów :cf:
  • 0

#57 Kaxi Napisany 04 grudnia 2010 - 19:35

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Jakby coś iskrzyło, to by i nota była wyższa ^_^
  • 0

#58 torq314 Napisany 20 stycznia 2011 - 20:26

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
chcę tylko powiedzieć, że w nowym PSX gra dostała 7.0, znacznie bliżej średnich swiatowych (68 na mc)
  • 0