Skocz do zawartości

Zdjęcie

Beat the Beat: Rhythm Paradise (Rhythm Heaven Wii)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
41 odpowiedzi na ten temat

#1 Kaxi Napisany 29 września 2010 - 14:14

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:
http://gonintendo.co...y.php?id=137612
http://gonintendo.co...y.php?id=137580
http://www.neogaf.co...ad.php?t=408720

Na razie poza kawałka trailera i screenem, nic nie wiadomo. 2011 w Japonii, nie wiadomo czy się do nas doczłapie. Na DS się doczłapało Dodany obrazek
  • 0

#2 Kaxi Napisany 29 września 2010 - 15:29

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:
http://www.nintendoe...hing.com/51709/
Obrazki


Przy pomyślnych wiatrach może być nowe Wario Ware, za te kilka lat jak do nas dotrze.
  • 0

#3 ogqozo Napisany 01 października 2010 - 00:30

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Nowe WarioWare? W jakim sensie?

Wersja na DS-a sprzedała się bardzo spoko, więc myślę, że nie będzie problemów z wejściem wersji Wii u nas. I dobrze, bo części handheldowe są genialne, moim zdaniem RT to jedna z kilku najlepszych gier, jakie się pojawiły w ostatniej pięciolatce. Natomiast, szczerze mówiąc, trochę się obawiam o sterowanie. Nie wiem no, moim zdaniem wiilot może nie wyrobić. W grze, w której liczy się 1/60 sekundy... nie widzę, żeby to działało idealnie. A jeśli nie będzie idealnie, i np. nie wiadomo dlaczego nie dostaniesz perfecta, to cała gra dużo straci.
  • 0

#4 nawi Napisany 03 października 2010 - 23:47

nawi

    Mega Man

  • Narybek
  • 148 Postów:
Po trochu podzielam obawy ogqozo. Ale z drugiej strony, wii daje tworcom jeszcze wieksze mozliwosci niz ds, pomyslcie chocby o czyms na wzor koncowego "bossa" w wario ware na wii (taniec). A wierze, ze tworcom fantazji nie zabraknie, osobiscie sie napalam ;).
  • 0

#5 ogqozo Napisany 04 października 2010 - 23:31

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Fantazja jak fantazja. To nie WarioWare. Geniusz RT polega na tym, że to jest chyba jedyna (jedyna mi znana?) gra rytmiczna. Nie chodzi w niej o fantazję, tylko o prostotę (na GBA 1-2 przyciski, na DS-ie puknięcie i świśnięcie) i wyczucie rytmu. Idealne wyczucie rytmu. No nie wiem, z tego co ja grałem na Wii, nie widzę tego. Może WM+ albo generalnie jakiś rozwój developerski potrafi dać odpowiednią precyzję, nie wiem.
  • 0

#6 Kaxi Napisany 05 października 2010 - 08:53

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:
Wiilot też ma przyciski.
  • 0

#7 ogqozo Napisany 05 października 2010 - 15:43

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
No ale to nie będzie gra na przyciski, co nie? W sensie, to by było bez sensu, masz na Wii grę niemal identynczą do wersji DS, gdzie np. postać macha mieczem, i żeby machnąć mieczem... wciskasz A?
  • 0

#8 Kaxi Napisany 28 stycznia 2011 - 11:55

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:
http://www.nintendo..../110128/07.html

Tutaj można obejrzeć nowy zwiastun gry (pierwszy od góry).
  • 0

#9 ACZ Napisany 28 stycznia 2011 - 16:15

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Ten tytuł nadaje się do pieca.
  • 0

#10 Kaxi Napisany 28 stycznia 2011 - 16:18

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:
Na DSie był hitem.
  • 0

#11 gruby Napisany 01 lutego 2011 - 13:25

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Wstyd przyznać, ale zgadzam się z Czychem. Piec to za mało. Na appstorze za 1 EUR dałbym jej szansę. Gdybym już zupełnie nie miał w co grać. I był pijany.
  • 0

#12 Kaxi Napisany 26 kwietnia 2011 - 18:45

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:

No ale to nie będzie gra na przyciski, co nie? W sensie, to by było bez sensu, masz na Wii grę niemal identynczą do wersji DS, gdzie np. postać macha mieczem, i żeby machnąć mieczem... wciskasz A?


http://gonintendo.co...y.php?id=156731

Iwata potwierdza, że to gra na przyciski.
  • 0

#13 drAKul Napisany 28 kwietnia 2011 - 13:41

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Can't wait. Tylko niech się zlitują i dadzą jap ost.
  • 0

#14 Kaxi Napisany 11 czerwca 2011 - 18:18

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:
nie chce mi się szukac linka, ale E3 potwierdził, że Rhythm Heaven zmierza do zachodniego świata, przynajmniej Stanów.
  • 0

#15 Tawotnica Napisany 16 stycznia 2012 - 12:12

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 106 Postów:
Nie ma jeszcze żadnej potwierdzonej daty wydania wersji PAL? Jak patrzę na trailery itd. to coraz większą ochotę mam w to pograć. Rhythm Paradise DS przez sterowanie stylusem mnie frustrowało, aż za bardzo. Obsługa przyciskami to będzie inna para kaloszy.

Aha, no i można zmienić nazwę tematu na Beat the Beat: Rhythm Paradise.
  • 0

#16 Kaxi Napisany 16 stycznia 2012 - 15:23

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:
Nie ma, ale chyba wkrótce. W lutym w Stanach bodajże, u nas może wiosną. Ostatnie trailery strasznie mi się podobają, jako fan Wario Ware łykam bez popity.
  • 0

#17 ogqozo Napisany 16 lutego 2012 - 16:15

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Destructoid rozwiał moje obawy:

"Gra ma w sobie prostotę "One Note Samba" czy "Blister in the Sun", bezpośredniość wizualną Mike'a Mignoli czy Pendletona Warda, i prosty, ale nieskończenie zróżnicowany gameplay gier na automaty w stylu Pac-Mana czy Mario Bros. To jedna z moich ulubionych gier tej generacji - jest znacznie lepszą lekcją game designu i znacznie czystszym, prawdziwszym przeżyciem niż większość gier na rynku."

"RHF potrafi być niesamowicie trudny, ale nigdy z powodu sterowania."

http://www.destructo...er-220990.phtml


Polecam, tekst bardzo dobrze oddaje to, co czyni tę serię genialną. Ja kcem.
  • 0

#18 Tawotnica Napisany 16 lutego 2012 - 19:40

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 106 Postów:



"RHF potrafi być niesamowicie trudny, ale nigdy z powodu sterowania."


Ja własnie jedyną obawę mam taką, że RHF będzie piekielnie trudny - za trudny.
Swoją drogą na Nintendo Channel powinno być jeszcze demo Rhythm Paradise na DS'a jak ktoś chce się przekonać czy na prawdę seria nadaje się do pieca. Jak dla mnie grafika i soundtrack są uroczo durne - to ekipa od WarioWare w końcu.
  • 0

#19 ogqozo Napisany 16 lutego 2012 - 21:11

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
W tej grze o to chodzi, że jest trudna. Poprzednie części zrobiłem na perfect po, ja wiem, miesiącu-dwóch niespecjalnie regularnego grania, więc nie jest jakoś ciężko. A żeby po prostu przechodzić do następnego etapu, trzeba tylko jako-tako do rytmu to robić. Gdyby nie trzeba było w ogóle robić do rytmu, to cała gra nie miałaby sensu, bo na czym by polegała? Wersja na DS-a była nieco za łatwa do sperfectowania. Z tego co czytam, tutaj jest w sam raz, czyli łatwe do przejścia, trudne na perfecta.

Tak odpowiadając na wątpliwości wyżej: niestety gra nie ma japońskiej wersji. Aczkolwiek ci, co grali w obie, uważają, że angielska jest lepsza. No ale to oczywiście kwestia gustu.

Steruje się tylko A i B. Wciskanie i trzymanie. Tak więc niby jeszcze prościej, niż na GBA.

No i warto zwrócić uwagę na recenzję w "Electronic Gaming Monthly". Facet pisze tam, że miał jakiś problem z wykrywaniem sterowania na jednym telewizorze i w sumie nie wie, dlaczego. Na drugim TV (też HD, ale mniejszym) wszystko działało spoko.
  • 0

#20 Tawotnica Napisany 16 lutego 2012 - 23:29

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 106 Postów:

W tej grze o to chodzi, że jest trudna. Poprzednie części zrobiłem na perfect po, ja wiem, miesiącu-dwóch niespecjalnie regularnego grania, więc nie jest jakoś ciężko. A żeby po prostu przechodzić do następnego etapu, trzeba tylko jako-tako do rytmu to robić. Gdyby nie trzeba było w ogóle robić do rytmu, to cała gra nie miałaby sensu, bo na czym by polegała? Wersja na DS-a była nieco za łatwa do sperfectowania. Z tego co czytam, tutaj jest w sam raz, czyli łatwe do przejścia, trudne na perfecta.


Wiadomo, że jakby potrenować (nawet nieregularnie) to by się w końcu przeszło, ale trzeba mieć do tego jakąś motywację. Dużo lepiej bawiłem się przy grach z serii Taiko no Tatsujin, polegających na podobnym koncepcie - też gra rytmiczna na dwa przyciski. Różnica była taka, że jedno wymaga robienia level po levelu a drugie jest napakowane trybami i możliwościami dostosowania poziomu trudności. Mam nadzieję, że po RHF się przekonam, że gry RH nie są aż tak bestialskie jak się wydaje ;p Easy to learn, hard to master zawsze brzmi dobrze.

Tak odpowiadając na wątpliwości wyżej: niestety gra nie ma japońskiej wersji. Aczkolwiek ci, co grali w obie, uważają, że angielska jest lepsza. No ale to oczywiście kwestia gustu.


Szkoda. Większość "dialogów" to gibberish a niezrozumiała japońszczyzna na mój gust brzmi bardziej uroczo niż wubadubadu.
Pozostaje nadal kwestia europejskiej premiery gry. Mam nadzieję, że to wyjdzie najpóźniej na początku Q2.
  • 0

#21 Kaxi Napisany 16 lutego 2012 - 23:34

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:
Wababadaba, that's true jest genialne, nie ma co tęsknić za japońską wersją :D
  • 0

#22 DarthMother Napisany 20 marca 2012 - 15:03

DarthMother

    Blanka

  • Narybek
  • 204 Postów:
Japońska wersja dostałaby PEGI 16

http://d-serious.pl/?p=16122

no dobra żart
  • 0

#23 Kaxi Napisany 21 kwietnia 2012 - 16:47

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:
W Nintendo Direct potwierdzono, że wersja europejska (lipiec) będzie miała japońską i angielską ścieżkę. W przypadku tej gry, to oznacza prawie, jak dwie gry w jednej.
  • 0

#24 drAKul Napisany 29 maja 2012 - 09:47

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
O Matko umieram. Zyję w Europie i w końcu zamiast mi coś wyciąć to dodali. W przypadku tej gry jap OST to +5 do japanese weirdness i +10 do funu.
  • 0

#25 Kaxi Napisany 02 lipca 2012 - 19:38

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:


Launch trailer.

Jakie to jest cudownie idiotyczne :D
  • 0

#26 tomasz Napisany 02 lipca 2012 - 21:23

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 342 Postów:
Grałem już w NTSC wersję:
- wszystko chodzi płynniej niż na DS;
- lepszy soundtrack niż na DS;
- jeszcze głupsze minigry;
- używa się dwóch przycisków;
- "wczuwka" jest niesamowita - dygam do rytmu całym jestestwem jak popie.rdolony;
- banan na twarzy cały czas;
:hurra:
  • 0

#27 ogqozo Napisany 02 lipca 2012 - 21:39

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Wiki podaje, że 6 lipca premiera w Europie. Czy gra jest w jakimś polskim sklepie?
  • 0

#28 Kaxi Napisany 02 lipca 2012 - 21:49

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:

Grałem już w NTSC wersję:
- wszystko chodzi płynniej niż na DS;
- lepszy soundtrack niż na DS;
- jeszcze głupsze minigry;
- używa się dwóch przycisków;
- "wczuwka" jest niesamowita - dygam do rytmu całym jestestwem jak popie.rdolony;
- banan na twarzy cały czas;
:hurra:


Bardzo podoba mi się ten wpis. Szczególnie słowa "głupsze" i "jestestwo".
  • 0

#29 Tawotnica Napisany 06 lipca 2012 - 10:11

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 106 Postów:
http://www.nintendo....dise_49521.html

dzisiaj premiera.
  • 0

#30 ogqozo Napisany 06 lipca 2012 - 16:23

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:

Czy gra jest w jakimś polskim sklepie?



Remains.
  • 0