Skocz do zawartości

Zdjęcie

Resident Evil 5

Capcom PS4 PS3 XONE X360 Switch PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2415 odpowiedzi na ten temat

#1 BeSOS Napisany 20 lipca 2005 - 10:59

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No i stało sie :D RE5 jest już oficjalnie zapowiedziane. Co wiecej, gra nie wyjdzie jedynie na PS3 jak większośc sadziła, ale równiez na X360 :]. Dla mnie to świetna wiadomość. Sa już pierwsze skany, teraz czekamy na jakieś porządne info :)

Po screenach moiżna wywnioskować, że bedzie to RE4 w wydaniu-wiecej, ładniej, lepiej. Jest jakaś nowa postać.....grafika wygląda slicznie.

Czego oczekujecie po RE5?

link: RE5

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 12 czerwca 2019 - 08:36

  • 0

#2 filip Napisany 20 lipca 2005 - 12:00

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Miodzio :D Szczegolnie, ze X360 tez dostanie :wink: Mam tylko nadzieje, ze Capcom postara sie stworzyc cos bardzie mrocznego, straszniejszego niz RE4 :roll: Klimat z REmake + Gameplay z RE4 + nowe pomysly tego oczekuje po RE5
  • 0

#3 marioo Napisany 20 lipca 2005 - 12:08

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
czego oczekuję! Strasznego, i cholernie dobrze wygladającego Residenta. Już teraz smaiało mozna powiedziec że bedzie to Hit i jak dla mnie Must Have ;)

BTW: chyba ktoś powinien tego posta przekleić do silentarium. Right ;)
  • 0

#4 BeSOS Napisany 20 lipca 2005 - 13:02

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

BTW: chyba ktoś powinien tego posta przekleić do silentarium. Right


tak własnie jak juz ałożyłem temat pomyślałem :] ale z drugiej strony w dziale GCN jest temat o RE4, wiec pomyślałem, że w next-genie może być o RE4, zwłaszcza, że jest już o Alanie Wake'u, a gra ta tez ponoć jest horrorem/thrillerem.

Wracając do RE5, to mnie bardzo zaskoczyło to, że gra jest w tak zaawansowanym stadium - przynajmniej tak to wyglada na screenach, bo nie wiadomo w ilu % jest ukończona :]. W każdym razie już teraz wygląda to wspaniale, a przecież to tylko słabe skany :] Mam jedynie nadzieję, że teraz gra bedzie straszniejsza :>

I bardzo dobrze sie stało, że jest na x360 :] Kolejny argument przemawiający za konsolą Billa, w sensie, że nie musze kupowac PS3 aby zagrać w RE5 :twisted: Teraz czekamy na potwierdzenie Devila na x360 :mrgreen:
  • 0

#5 Gość__* Napisany 20 lipca 2005 - 13:28

Gość__*
  • Goście
Kroi się następny hicior... Ciekaw tylko jestem, czy wraz z RE5 powróci Umbrella i wszystkim znane zombiaki, czy też seria definitywnie odetnie się od korzeni kontynuując nową linię fabularną zapoczątkowaną w RE4 (można co najwyżej spodziewać się kilku postaci z poprzednich części). Nie obraziłbym się, gdyby w kolejnej odsłonie RE wykorzystano motywy z porzuconego projektu rodem z SH (chodzenie z latarką, schizowe walki z lalkami i duchami), które w końcu nie trafiły do RE4 (japońska wersja gry posiada dodatkową płytę z filmem ukazującym ten właśnie projekt). W każdym bądź razie, wnioskując po screenach można się spodziewać rozgrywki podobnej do tej z czwartej części.
  • 0

#6 McDrive Napisany 20 lipca 2005 - 16:48

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
Wygląda jak troche podciagnięty RE4 i powiem że mi to sie podoba. Fajnie gdyby był taki klimat: dzień, słońce daje jak powalone, a my strzelamy do...(wpisać co wolicie). To będzie dobre, ale troche burzące klimat horroru.
  • 0

#7 Scorpio Napisany 20 lipca 2005 - 16:51

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Czwórka miała być w pewnej fazie projektu w zamczysku typu prawdziwe zamczysko. Nie obraziłbym się o horror w takiej konwencji bo do tej pory w historii survivali brak właśnie pozycji w starym zamczysku gdzie straszy ZŁO
  • 0

#8 filip Napisany 20 lipca 2005 - 17:04

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
To widze, ze wiekszosc jest zgodna co do tego, ze seria powinna mimo wszystko wrocic do klimatu horroru. I mam nadzieje, ze Capcom nie bedzie gluchy na wolania fanow :roll: A z tym zamkiem - fajny pomysl i az dziw bierze, ze tak malo gier powstalo w takich klimatach
  • 0

#9 BeSOS Napisany 20 lipca 2005 - 17:06

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Widać, że Capcom ma zamiar kontynuowac to co zaczeli z RE4-czyli koniec z klaustrofobią, opustoszałymi posiadłościami i innymi typowo residentowymi miejscówkami. Własnie to w RE4 najbardziej mi przeszkadzało, ale koniec końców i do tego przywykłem, wiece teraz już nie przeszkadza mi tak bardzo :) Ciekawe kim jest ten kolo, którym przyjdzie nam kierowac- czyżby wielki come back Chrisa Redfielda :twisted:

EDIT: co do zamczyska - imo jedno zamczysko /choć nie straszne/ z RE4 wystarczy i myślę, że dlatego w RE5 takiej miejscówki nie zobaczymy :]
  • 0

#10 Scorpio Napisany 20 lipca 2005 - 17:18

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Jaka miejscówka - wieeelki zamek jak w ICO czy z DMC dobrze zaplanowany może być na cąłą grę. A to wewnętrzny ogród, a to szklarnia, a to altany, ... kupa miejsc. Dodatkowo z zamku medaliony jako klucze, dziwne zagadki i tajne przejścia pasują jak ulał.
A na pewno lepiej niż do słynnego posterunku.
  • 0

#11 Gość__* Napisany 20 lipca 2005 - 18:01

Gość__*
  • Goście
Napewno RE5 będzie tak samo zabójczy jak Czwórka. Wolał bym coś nowego niż "więcej i lepiej". Capcom to masterzy w innowacji, więc ufam im jak najbardziej. Aha- ktoś by mógł rzucić linka do screenów? (jeśli już takowe są)
  • 0

#12 BeSOS Napisany 20 lipca 2005 - 18:24

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Aha- ktoś by mógł rzucić linka do screenów? (jeśli już takowe są)


patrz -> pierwszy post :wink:

EDIT:

Jun Takeuchi ujawnił kilka informacji na temat gry. RE5 jest tworzony przez team odpwoiedzialny za RE z 1996, akcja rozgrywa sie w Afryce( Somalia), postaci mają byc niezwykle szczegółowe, nawet ich kłaki beda pojedynczo wymodelowane 8)

I na koniec najgorsze :/ gra ma ukazać sie miedzy 2008-2010 :lol: Bardzo ciekawe, ze już wiedzą ile im sie zejdzie :]

Info z translatora wziete, wiec jak cos jest nie tak to juz nie moja wina ;)
  • 0

#13 Shinigami Napisany 20 lipca 2005 - 18:31

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Jaka miejscówka - wieeelki zamek jak w ICO czy z DMC dobrze zaplanowany może być na cąłą grę. A to wewnętrzny ogród, a to szklarnia, a to altany, ... kupa miejsc. Dodatkowo z zamku medaliony jako klucze, dziwne zagadki i tajne przejścia pasują jak ulał.
A na pewno lepiej niż do słynnego posterunku.

Taa. Zamek wystarczy na całą gre. Gdyby do tego w pewnym momencie zmienił się jak w DMC było by miodzio. Do tego ciemności, latarka w ręce i czego więcej potrzeba?
  • 0

#14 Scorpio Napisany 20 lipca 2005 - 19:06

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Stare, pokryte kurzem ściany. Obdarte przez czas drewniane drzwi od lochów za których dochodzi cichy skrobot. Pogłos kroków, dzikie smiechy (ala Sin Scissors z DMC1). Portrety, które za 3 razem odwiedzania pomieszczenia mają nagle powykrzywiane twarze, zatrzymane w powietrzu kruki oddające normalne odgłosy (coś jak gołębie w domu Kima w Innocence). Patentami mogę walic setki jakie mogą być użyte jako efekty do straszenia w zamkach. A najlepsze jest to, że w takich momentach zobaczenie przeciwnika to radość dla duszy - bo mamy coś z czymś możemy się zmierzyć osobiście. A pomysł z czarną chmmurą goniącego Leona po zamku nie jest zły. Mogłaby zostać takowa uwolniona jak w House on the Haunted Hill. No i sala balowa nagle wypełniająca się tańczącymi ludźmi w średniowiecznych strojach (jak w Ghost Ship) i równie szybko znikająca. Albo nagle ze ściany odrya się przygwożdżony szkielet i milimetry przed bohaterem rozpada w pył.
I skrzypienie, i wiatr i śmiech i drapanie.

KIEDY GRALIŚCIE W HORROR (!!!!) W ZAMKU?
Ja w Undying, ale przez loadingi za różowo nie było.

Takiej gry w konwencji horroru jeszcze nie było. Taka gra mi się maży.
  • 0

#15 Gość__* Napisany 21 lipca 2005 - 11:31

Gość__*
  • Goście
Na Gamespy'u tytuł newsa jest 'Capcom officialy announces that its next-gen horrorfest will be coming to the Xbox 360 next year!', więc troche wcześniej niż w 2008 ;]
  • 0

#16 McDrive Napisany 21 lipca 2005 - 12:38

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
Taa... Jasne. Wyjdzie w 2007 ale wliczając do tego poprawki wynoszące około 1,5 roku wyjdzie ci że pokaże się w 2008. Najwcześniej.
  • 0

#17 BeSOS Napisany 21 lipca 2005 - 12:47

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
też sądzę, ze gra wyjdzie jakoś w 2006-wczesnym 2007. To byłoby lekkie przegięcie gdyby miała ukazac się dopiero za 3-4 lata :)
  • 0

#18 Gość__* Napisany 21 lipca 2005 - 19:03

Gość__*
  • Goście
Szersze informacje na temat RE5: http://eurogamer.net...rticle_id=60145

There's a whole new set of enemies to face off with - and Capcom's keeping schtum about exactly what form they'll take. But we know there'll be bloody hundreds of them, all swarming around you at any given moment, and that they'll speak a strange language. They'll also be more intelligent and expressive than your typical Resi zombie.


Wygląda na to, że i w RE5 nie będzie typowych zombiaków, do których większość części serii przyzwyczaiła graczy... Przeciwnicy raczej będą na wzór opętanych wieśniaków z RE4. Ale z uwagi na daleko idące zmiany w serii, można było się tego spodziewać...
  • 0

#19 Gość__* Napisany 21 lipca 2005 - 21:20

Gość__*
  • Goście

Taa... Jasne. Wyjdzie w 2007 ale wliczając do tego poprawki wynoszące około 1,5 roku wyjdzie ci że pokaże się w 2008. Najwcześniej.

lol, człowieku.. Capcom oficjalnie podał, że RE4 uderza na 360tke(nie wiem, jak z PS3) w następnym roku.. przynajmniej tak podaje Gamespy(przynajmniej, bo żaden inny site o tym nie wspomina)..
  • 0

#20 Gość__* Napisany 22 lipca 2005 - 11:50

Gość__*
  • Goście
Fajowy Trailer Biohazard 5 zamieszczony na

http://www.gametrail...age.php?id=2036

fajnie fajnie - ale ja juz 4 nie znioslem a tu juz next - hehe :D

ale sami zerknijcie to co w skanach z gazet bylo to teraz jest na filmiku

Polecam

  • 0

#21 McDrive Napisany 22 lipca 2005 - 14:13

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
No jeżeli gra będzie tak wyglądać to mnie tam pasi, a biegający przeciwnicy dodadzą troche dynamiki.
  • 0

#22 Squall Napisany 24 lipca 2005 - 10:00

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
RE5 najprawdopodobniej wyjdzie w przyszłym roku, choć trudno w to uwierzyć po - ciągnącym się niektórym w nieskończoność - oczekiwaniu na RE4. Ten kolo na zdjęciach to Chris, co wydaje się logiczne, skoro gra ma kontynuować fabułę starych Residentów. Zapowiada się więc na to, że w końcu dostaniemy kontynuację Code Veronica... Nareszcie! Martwi mnie tylko to inspirowanie się filmem Black Hawk Down. Jest zajebisty - fakt, ale jakoś nie pasuje mi do RE.
  • 0

#23 Ryo-San Napisany 26 lipca 2005 - 13:59

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:

No jeżeli gra będzie tak wyglądać to mnie tam pasi, a biegający przeciwnicy dodadzą troche dynamiki.

przeciez juz w czworce są biegający przeciwnicy
  • 0

#24 McDrive Napisany 26 lipca 2005 - 19:00

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
To ja akurat wiem.
  • 0

#25 Ryo-San Napisany 27 lipca 2005 - 16:18

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:

Tak, tak moi drodzy nie mylą Was oczka. Filmik, który mogliście obejrzeć okazał się niekulturalnym fakem. Może nie tyle fakem co może trailerem, którego oficjalnie Capcom NIE potwierdził i prosi wszystkie strony, które go zamieściły o natychmiastowe usunięcie. Dodaje również że oficjalny filmik pojawi się. Kiedy? Tego nie wiedzą nawet najstarsi idnianie. Można jednak sądzić że pierwsze materiały ukażą się na Tokio Game Show 2005. Pozostaje czekać...

zrodlo: xboxonline
  • 0

#26 ACZ Napisany 27 lipca 2005 - 16:24

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 27 lipca 2005 - 16:52

Gość__*
  • Goście
Ciekaw w takim razie jestem, po co ten trailer został pokazany na PS Meeting 2005, skoro był to zwykły fake... Screeny RE5 zamieszczone w Famitsu w takim razie również są nieprawdziwe - pochodzą w końcu z tego właśnie trailera... Wszystko zweryfikuje czas.
  • 0

#28 McDrive Napisany 27 lipca 2005 - 16:58

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
No właśnie. Może capcom znowu zaczyna zmieniać koncepcje itd. itp. gry jak to było w przypadku RE4.
  • 0

#29 Danteusz Napisany 27 lipca 2005 - 19:29

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
To nie był fake-wyciekł za wcześnie ale jest prawdziwy:

According to a company official, the trailer was never to be filmed in the first place and will be aired officially in the near future

http://ps3.ign.com/a...6/636991p1.html
  • 0

#30 Danteusz Napisany 01 sierpnia 2005 - 15:19

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
W najnowszym Famitsu jest wywiad z producentem RE5, Jun Takeuchi. Oto skrót tego co powiedział:
-w bohatera włożono olbrzymią ilość polygonów, nawet włosy mają być odwzorowane realistycznie
-Capcom pracuje nad nowym systemem mimiki, nie są pewni czy trafi do końcowego produktu
-gra będie chodzić w 60 FPS
-będzie zaawansowany system fizyki
-zastanawiają się nad wykorzystaniem middleware, np. Unreal Engine 3
-ma być zaawansowane odwzorowanie atmosfery, zmian temperatur itp.
-gameplay będzie wzorowany bardziej na RE4 niż RE1-3
-trailer pokazany na PS Meeting i Xbox Summit będzie pokazany publicznie prawdopodobnie na TGS
http://ps3.ign.com/a...8/638040p1.html
  • 0



Inne z tagami: