Skocz do zawartości

Need for Speed - dyskusje o serii


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
105 odpowiedzi na ten temat

#61 Gość__* Napisany 26 stycznia 2006 - 11:25

Gość__*
  • Goście
gra moze niewygląda ale to nfs tam zawsze jeste coś co przykówa mimo wszystko, i ciesze się że kupiłem ją zanim przeczytałem recke bo gra zajebista a po przeczytani recki raczej bym sobie odpuścił
  • 0

#62 Zeus-Nelson Napisany 26 stycznia 2006 - 16:28

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
mnie osobiscie niestety nowy NFS zawiódł całkowicie :? szczegolnie wersja na ps2 wydała mi sie strasznie zalosna :o na PC u kumpla już ten tytuł wydawał mi sie odrobinie ciekawszy 8) ale mimo wszystko, chyba jednak wole klimat starszych undergroundów :wink: w nocnych wyscigaj pasował mi klimacik, muzyczka, furki i rozgrywka :twisted: Most Wanted niestety w moim przekonaniu niema juz takiego POWERA :( oczywiscie wyłacznie w moim odczuciu :| ehh ale pozyjemy, zobaczymy moze sequel bedzie już troche ciekawszy :angel:
  • 0

#63 Gość__* Napisany 30 stycznia 2006 - 11:13

Gość__*
  • Goście
Po wybadaniu sprawy w terenie 8) zauwazylem, ze MW podoba sie strasznie tym, ktoirzy graja na PieCu, ale juz wersja na jakakolwiek konsole odbierana jest jako ”gorsza siostra” PCtowego odpowiednika. Czy ja wiem...? Zawsze pada jeden arugment: grafika jest do ch...rzanu :D Mi to nie przeszkadza, staram sie cieszyc gra, nie zwracajac na to uwagi. I wiecie co? Przy takim podejsciu tytul okazuje sie niezla scigalka (jesli sie nie gralo w Burnout Revenge :D ). Ja bym dal mocne 7.
  • 0

#64 Gość__* Napisany 30 stycznia 2006 - 12:29

Gość__*
  • Goście
a ja bym sie pokusił nawet o osemeczkę. bo grafika mimo opini jest dobra! muzyka standartowo dla kzdego cos do słuchania, a sterowanie typowe dla nfs czyli poprawne. i najwazniejsze jest to ze gra jest dosc rozbudowana. zasługuje na 8.
  • 0

#65 Gość__* Napisany 30 stycznia 2006 - 12:49

Gość__*
  • Goście

a ja bym sie pokusił nawet o osemeczkę. bo grafika mimo opini jest dobra! muzyka standartowo dla kzdego cos do słuchania, a sterowanie typowe dla nfs czyli poprawne. i najwazniejsze jest to ze gra jest dosc rozbudowana. zasługuje na 8.

ale wspomnę jeszcze raz, o ile do grafiki w wersji na PS2 nic nie można zarzucić bo po prostu ta konsola lepszej nie potrafi już pociągnąć. Natomiast rwącej animacji, zazwyczaj w tych "gorętszych" momentach, wybaczyć nie można. Naprawdę może większość z was w to niewierzyć ale gdzieś tak w połowie gry gdy gania nas już więcej radiowozów gra naprawdę mocno zwalnia, zdarzy się tak że przez jakieś20-30sekund chodzi wszystko o połowę wolniej, i naprawdę to psuje całą zabawę, dlatego moim zdaniem gra nie zasługuje na więcej niż 7.
  • 0

#66 Texz Napisany 30 stycznia 2006 - 12:52

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

o ile do grafiki w wersji na PS2 nic nie można zarzucić bo po prostu ta konsola lepszej nie potrafi już pociągnąć.


ooo... widzieliśmy Burnout:Revenge? Nie sądzę.
W sprawach grafy-gameplayu-animki Xbox górą. 8) mocne 8+
  • 0

#67 Gość__* Napisany 30 stycznia 2006 - 17:40

Gość__*
  • Goście

ooo... widzieliśmy Burnout:Revenge? Nie sądzę.

widziałem, widziałem tylko że w burnoucie revenge animacja czasami nieznacznie też przytnie, ale tylko nieznacznie. Tak po za tym to Most Wanted to zupełnie inna gadka- tam jest jedno duże miasto, a w burnoucie tylko "mała" traca, to dlatego wygląda lepiej.
  • 0

#68 Texz Napisany 31 stycznia 2006 - 07:29

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

tam jest jedno duże miasto, a w burnoucie tylko "mała" traca, to dlatego wygląda lepiej.


Coś w tym jest. Lecz wydaje mi się gdyby przystosować enigne BR do wymogów dużego miasta, nie miał by problemów żadnych. Inna sprawa że BR działa na podrasowanym engine B3, które to B3 jest z kolei po lini prostej dopracowanym engine Renderware (gta3.mcII, itd.). W Midnight Club 3 pokazano jak ten engine potrafi sobie obsłużyć całkiem spore miasto (Detroit, Atlanta) i skończyło się na czkawce framerate jak w wypadku psowej wersji MW.

ps. Gdyby przyglądnąć się, jak to napisałeś "małej trasie", to ten sam engine powinien wyciągnąć z lotu rozgałęziające się ścieżki (bo przecież w MW nie ma miast na miarę Gta) dróg, nie robiąc slide"ów na miarę jazdy we mgle MCIII. :twisted:
  • 0

#69 Gość__* Napisany 01 lutego 2006 - 11:13

Gość__*
  • Goście

ps. Gdyby przyglądnąć się, jak to napisałeś "małej trasie", to ten sam engine powinien wyciągnąć z lotu rozgałęziające się ścieżki (bo przecież w MW nie ma miast na miarę Gta) dróg, nie robiąc slide"ów na miarę jazdy we mgle MCIII.

niby powinien, ale tutaj wychodzi na światło dzienne lenistwo programistów, bo gdyby chciało im się posiedzieć trochę nad optymalizacją kodu gry to gra chodziła by płynnie.
A tak się złożyło pewnie że EA chciało żeby gra wyszła jednocześnie na wszystkie currentgenowe platformy i sprzedaje "niedopracowany" produkt
  • 0

#70 Gość__* Napisany 12 października 2006 - 19:48

Gość__*
  • Goście

A tak się złożyło pewnie że EA chciało żeby gra wyszła jednocześnie na wszystkie currentgenowe platformy i sprzedaje "niedopracowany" produkt

I to nie pierwszy raz. EA ma w swoich szeregach naprawde zdolnych programistow i koderow, ale poscig za kasa sprawia, ze wola wypuscic "troche" mniej dopracowana gre, niz przelozyc premiere, ale za to dostarczyc produkt wolny od usterek w kodzie. Bylo tak z FIFA, choc podobno 07 jest juz calkiem znosna, bylo tak z NHL i wieloma innymi grami tejze firmy.
  • 0

#71 Gość__* Napisany 13 października 2006 - 19:23

Gość__*
  • Goście
Niestety EA wlazło na tę drogę i zleźć z niej nie chce. A co do MW: strasznie wkurzające Speedbreaker czy wyskoki na hopach(czy w każdej grze musi być slow-motion?) Grafika jakaś taka szara(wiem, że to jesień, ale jakoś tak smutno się robi), przybetonowane liście do asfaltu, ale kitem tej gry nazwać nie można. Ot wyższa klasa średnia. Dla fanów NFS jak znalazł. Dla mnie ta seria skończyła się na świetnym Road Challenge i wyśmienitym Porsche Unleashed. Most Wanted jest dla tych, którym podobał się HP2 czy U(2).
  • 0

#72 Gość__* Napisany 13 października 2006 - 19:46

Gość__*
  • Goście
Mi akurat Porsche Unleashed nie przypadlo do gustu. Juz nie pamietam dokladnie za co, ale nie spodobala mi sie ta gra. Coz, bywa. Grafika w NFS U2 byla jak dla mnie klimatyczna i dobra, ale juz MW to taki przecietniaczek. W N+ nazwano grafike jako "NFS U2 w dzien", co nijak ma sie do rzeczywistosci. Te potezne spadki animacji nie mialy miejsca w U2, a juz na pewno nie na taka skale. Ale takie zycie - grafika mierzi, ale za to merytorycznie MW jest juz w porzadku.
A EA juz sie chyba nie da nawrocic na "wlasciwa" droge. A szkoda, bo firma moglaby wypuscic mnostwo bardzo dobrych i rewelacyjnych hiciorow.
  • 0

#73 Gość__* Napisany 13 października 2006 - 20:04

Gość__*
  • Goście
Mieli parę tytułów, które faktycznie można było potrzymać dłużej i dopracować, ale oczywiście można wziąć wydać i zgarnąć kasę. Taki Godfather na ten przykład, który mógłbybyć naprawdę świetnym tytułem, ale go niedopracowali i wyszło to co wyszło. Ale z Fifą ponoć coraz lepiej, więc może i z innymi grami ze stajni EA będzie coraz lepiej.
  • 0

#74 Gość__* Napisany 13 października 2006 - 23:24

Gość__*
  • Goście
tak, moze i bedzie lepiej, ale dlaczego po "pińćsetnym" (heej Nataluśka!) wydaniu gry? Dlaczego musimy czekac po kilka lat, lykajac kolejne sequele, skoro EA moglo sie postarac i zaatakowac hitem, powiedzmy, najdalej w 3 czesci danego tytulu? Kasa - wlasnie dlatego. Ale nikt nie mowil, ze ta branza da nam wszystko za gratisa.
  • 0

#75 Gość__* Napisany 01 września 2007 - 23:28

Gość__*
  • Goście
Porsche 2000 było naprawdę fajne, ale reszta z undergroundem 1 i 2 na czele to gówno. :blah: Do tego nfs zaczyna mnie troche drażnić co rok albo półtora wychodzi następna część nic nie wnosząca do serii ( no może jakieś drobiazgi). Jak dla mnie to jest przereklamowana i kiczowata seria. :offtop:
  • 0

#76 Gość__* Napisany 15 listopada 2007 - 13:12

Gość__*
  • Goście
Mam pytanko do NFS: Carbon. Może zabrzmi to głupio, ale czy ktoś odkrył wszystkie samochody w grze. Mam na myśli Toyotę MR2, Corollę AE86 czy Plymoutha Roadrunnera? Jak odkryć dodatkowe cztery fury w Collector's Edition. Przeszedłem całą karierę, ale na mapie zostały cztery zablokowane wyścigi(z kłódką) Jak je odblokować?
  • 0

#77 Kurzy Napisany 07 grudnia 2007 - 22:36

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
A ja mam pytanko do posiadaczy Pro Street na PS2 - czy warto wto grać bo recenzje w gazetach są ale nimi nei będe się sugerował bo np w takim ekstrimie to jak jest wersja na next geny to tą na PS2 tylko wypada zjechać. Więc? Grał ktoś?

Kurdę marzy mi się NFS Porsche Unleashed 2 ...piękna gra
  • 0

#78 Gość__* Napisany 08 grudnia 2007 - 12:20

Gość__*
  • Goście

A ja mam pytanko do posiadaczy Pro Street na PS2 - czy warto wto grać bo recenzje w gazetach są ale nimi nei będe się sugerował bo np w takim ekstrimie to jak jest wersja na next geny to tą na PS2 tylko wypada zjechać. Więc? Grał ktoś?

Żałość, lepiej zaopatrzyć się w starego Most Wanted lub któregoś z Undergroundów. "Więcej kontroli nad furami w wersji PS2" - czyli na next genach w ogóle nie skręcają? :hmmm:
  • 0

#79 Gość__* Napisany 24 grudnia 2007 - 22:22

Gość__*
  • Goście
Ja grałem i mam. Mi się podoba chociaż NFS skierował się w stronę realizmu. A na nextgenach skręcanie czy hamowanie jest jakieś takie opóźnione w stosunku do wersji na PS2
  • 0

#80 Marbel Napisany 07 stycznia 2008 - 20:27

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
Myślałem ostatnio czy by nie zaopatrzyć się w Most Wanted, jakoś takie klimaty jeżdżenia po bezdrożach, niekończących się ulicach. Na Allegro stoją za naprawdę niewielkie pieniądze :) Ale wczoraj oglądałem Tokyo Drift i nocnego ścigania-driftowania trochę się zachciało :/ A taki klimat to w Carbonie... (NfS:U i U2 grałem już ;) ) Napiszcie która lepsza? Na PS 2 nie mam w co się ostatnio ścigać. Czy MW jest coś wart? Kiedyś przez 5 min zagrałem w MM w to i jakoś tak mnie nie poruszyło :/

A by nie było że nie na temat to najlepsze części to te stare - Porshe Unleashed/2000 (ach te trasy - Autobahn) i pierwsze 3 części :).
  • 0

#81 psxmaster Napisany 25 stycznia 2008 - 01:50

psxmaster

    Blanka

  • Forumowicze
  • 188 Postów:

Myślałem ostatnio czy by nie zaopatrzyć się w Most Wanted, jakoś takie klimaty jeżdżenia po bezdrożach, niekończących się ulicach. Na Allegro stoją za naprawdę niewielkie pieniądze :) Ale wczoraj oglądałem Tokyo Drift i nocnego ścigania-driftowania trochę się zachciało :/ A taki klimat to w Carbonie... (NfS:U i U2 grałem już ;) ) Napiszcie która lepsza? Na PS 2 nie mam w co się ostatnio ścigać. Czy MW jest coś wart? Kiedyś przez 5 min zagrałem w MM w to i jakoś tak mnie nie poruszyło :/

A by nie było że nie na temat to najlepsze części to te stare - Porshe Unleashed/2000 (ach te trasy - Autobahn) i pierwsze 3 części :).


Napewno MW lepsza niz ostatnie pro street ale czy warto coz ile ludzi tyle odpowiedzi ale wedlug mnie (jesli lubisz takie klimaty jak napisales ) to warto !
  • 0

#82 pawel_k Napisany 25 stycznia 2008 - 02:30

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
dla mnie ta seria jest ogólnie (mówiąc bardzo delikatnie) słaba, ale zdarzały się jej przebłyski, do których na pewno zaliczę hot pursuit 2 z psx'a oraz porsche z pc.
poza tym underground 2 przeszedłem (w dodatku na pc) tylko i wyłącznie dlatego że chyba 2 lata temu nie miałem innej gry jak byłem u rodziny, nie byłem może zniesmaczony bo nawet przyjemnie czasem było ale generalnie ta seria to straszny przeciętniak...
  • 0

#83 MonsieurWoland Napisany 09 marca 2008 - 23:22

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
Właśnie zdobyłem calaka w NFS:MW i wpadłem się pochwalić:P

Wcześniej w NFS'a grałem tylko przy okazji pierwszej części tej gry. Ciężko w to uwierzyć, ale była lepsza od MW. W grach nie znoszę jednej rzeczy - kantowania AI. W most wanted takie zachowanie jest norma. AI "dostosowuje się" do poziomu gracza. Jeżeli znacznie wyprzedzimy przeciwników to oni nagle przestaną popełniać jakiekolwiek błędy. Jeżeli się ciągniemy to przeciwnicy również będą prowadzić jak staruszki. Doprowadza to do takich tragicznych sytuacji, że najefektywniej jest się ciągnąć przez pierwsze 80% wyścigu a przy ostatnich 20% cisnąć gaz do dechy. AI nie zdąrzy się przestawić w tym czasie na drugi model jazdy. Pomijając to AI najzwyczejniej w świecie oszukuje. Podczas wyścigu o pozycje na czarnej liscie zepchnalem samochod przeciwnika tak, że zaklinował się. Odskoczyłem od niego na ponad 3 tysiące stóp. Tryb wyścigu - speed trap. Co się okazało? Gdy przeciwnik w końcu uwolnił się z rogu zaczął rozwijać niesamowitą prędkość. Fotoradar uchwycił go w momencie gdy poruszał się z prędkością 294 mil na godzinę. (normalnie w grze ciężko jest osiągnąć nawet 240 - buja już wtedy samochodem na wszystkie strony, nawet zastrzyk mokrego n2o nie zwiększa znacząco prędkości).
  • 0

#84 vagrant3 Napisany 05 kwietnia 2008 - 13:38

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

AI "dostosowuje się" do poziomu gracza.

To się nazywa handicap. Wkurzająca sprawa. Nie wiem jak w tym NfSie, bo już raczej nie ruszam tej serii, ale w "szóstce", czyli w NfS: Hot Pursuit 2 mozna było sobie to wyłączyć.

A i w ogóle uważam, że NfS: HP2 (w wersji jedynej słusznej czyli na PS2) jest jedną z najbardziej udanych cześci serii... i zarazem ostatnią którą przeszedłem i w zasadzie wymaksowałem. Super gra, która teraz trochę biednie już wygląda (nawet jak na poprzednią generację), ale da się grać i można się wkręcić. Polecam jakby co.
  • 0

#85 Scorpio Napisany 06 kwietnia 2008 - 09:14

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:


Fajny filmik zmontowany z kolejnych screenów i krótkich filmików prezentujących kolejne tytuły z serii (z datami ich wydania) :)
  • 0

#86 Marbel Napisany 06 kwietnia 2008 - 12:21

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

Ech... To kiedyś była gra! Dwie pierwsze miały swój niepowtarzalny klimat. Chciałbym aby EA zrobiło znów taką grę - zamknięte różnorodne trasy gdzieś w terenie i luksusowe samochody - Merceses, McLaren, Lamborghini, bez żadnego tuningu i udziwnień. Ech, te czasy już nie wrócą. Nie wiem dlaczego Hot Pursuit 2 nigdy mi nie przypasował? :hmmm: HP1 to jedna z moich ulubionych gier w serii :hurra:
  • 0

#87 Kurzy Napisany 06 kwietnia 2008 - 13:49

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Scorpio napisał/a:


Ech... To kiedyś była gra! Dwie pierwsze miały swój niepowtarzalny klimat. Chciałbym aby EA zrobiło znów taką grę - zamknięte różnorodne trasy gdzieś w terenie i luksusowe samochody - Merceses, McLaren, Lamborghini, bez żadnego tuningu i udziwnień.


:tak: !! Ale ja mam sentyment do 4 i Porshce :( NFS Porsche to byłą gra :ninja: ten klimat...
  • 0

#88 Marbel Napisany 06 kwietnia 2008 - 15:42

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

:tak: !! Ale ja mam sentyment do 4 i Porshce :( NFS Porsche to byłą gra :ninja: ten klimat...

Już wcześniej pisałem że najlepszą częścią było właśnie Porsche. Ostatnią w tym starym, NfS'owym klimatem.
  • 0

#89 vagrant3 Napisany 06 kwietnia 2008 - 16:34

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

Ale ja mam sentyment do 4 i Porsche


Ja podobnie. Czwórka była super na PSXie, ale w Porsche to się raczej nie dało grać na konsoli. Pomijam już, że wersja PC to zupełnie inna bajka :^^:

Tak czy inaczej, mimo sentymentu do początków tej serii, HP2 bardzo mi się podobał. Uważam, że jest NfSowy i dostarcza masę miodu.
  • 0

#90 Kurzy Napisany 09 kwietnia 2008 - 14:21

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Kurzawka napisał/a:
:tak: !! Ale ja mam sentyment do 4 i Porshce :( NFS Porsche to byłą gra :ninja: ten klimat...

Już wcześniej pisałem że najlepszą częścią było właśnie Porsche. Ostatnią w tym starym, NfS'owym klimatem.


Nei wiem o jakiej jeszcze wersji mówisz. Dla mnei NFS4 był dobry na PSX'a ale już Porsche na tą konsolę był crapem małym. Grałem w super wypaśną wersję na dobrym wtedy chyba całkiem nowym PC. Do tej gry i do Colina 2 dokupiłem kierownicę nawet. Jeszcze muszę dodać że chodziaż grałem bardzo dużo w Porsche to nei przeszedłem-za dużym lamusem byłem hehe.
  • 0