Skocz do zawartości

Muzyka w bijatykach


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
48 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 25 lipca 2005 - 00:00

Gość__*
  • Goście
W jakiej bijatyce muzyka wam najbardziej podeszła?
U mnie ostatnio T5 (Streets Ashura MIX wymiata)
Ale najlepszego OSTa z bijatyk ma moim(powtarzam MOIM!) SF3:Third Strike
  • 0

#2 Kleksandra Napisany 25 lipca 2005 - 00:08

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Ja najbardziej lubię OST z:
-T3, TTT, T5,
-Soul Blade.
  • 0

#3 Nightmare Napisany 25 lipca 2005 - 00:16

Nightmare

    Blanka

  • Narybek
  • 196 Postów:
Jak dla mnie tylko muza z SC2 byla hmm fajna? Raczej nie byla drazniaca dla ucha o tak lepiej 8) .Nie wiem mi osobiscie muza w bijatykach nie bardzo odpowiada :? .A jak juz slysze japonskie "plumkanie" to mnie to juz calkiem dobija.Zawsze prawie zostawiam tylko SFX ustawione na maxa music off i zarzucam wlasna muze,wyjatkiem przy,ktorym tego nie praktykuje jest tylko SC2 8) :!: Dla mnie muza to najslabszy element bijatyk...niestety :?
  • 0

#4 Gość__* Napisany 25 lipca 2005 - 00:22

Gość__*
  • Goście

Jak dla mnie tylko muza z SC2 byla hmm fajna? Raczej nie byla drazniaca dla ucha o tak lepiej 8) .Nie wiem mi osobiscie muza w bijatykach nie bardzo odpowiada :? .A jak juz slysze japonskie "plumkanie" to mnie to juz calkiem dobija.Zawsze prawie zostawiam tylko SFX ustawione na maxa music off i zarzucam wlasna muze,wyjatkiem przy,ktorym tego nie praktykuje jest tylko SC2 8) :!: Dla mnie muza to najslabszy element bijatyk...niestety :?


Różni ludzie,różne gusta z samym SFX się nie daju przynajmniej dla mnie :?
  • 0

#5 Gość__* Napisany 25 lipca 2005 - 06:43

Gość__*
  • Goście
Numerem jeden w moich ksiegach nadal jest Khan Super Session z Soul Edge. Ciezko o lepiej skomponowany soundtrack do bijatyki. Zaczynajac od intra, konczac na napisach koncowych, KSS to najlepszy kawalek muzyki przy ktorej kiedykolwiek bilem.

Z ciezkich do okreslenia powodow bardzo lubie muzyke z gry Street Fighter III New Generation. Typowe arcadeowe plumkanie, a jednak cos innego niz to co zwykle slyszy sie w bijatyce. Capcom poszedl z duchem czasow i wrzucil odpowiednio wyprodukowana muzyke przy okazji 3rd Strike. Mnie jednak nadal bardziej lezy New Generation, mimo iz mixy w 3rd Strike potrafia byc genialne.

Seria tekken rowniez daje rade. Namco ma naprawde dobrych ludzi od muzyki. Kazdy Ridge Racer i Tekken byl mily dla ucha. Mala rewolucja w kwestii soundtracku to Tekken Tag. Inne niz dotychczas brzmienie, ciezsze. Dobry kawalek sciezki. Miejsce trzecie.
  • 0

#6 Scorpio Napisany 25 lipca 2005 - 07:57

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
A dla mnie każde mordobicie ma ciekawą muzykę 8) Autentycznie. Po prostu nigdy nie czuję chęci sciszenia z powodu utworów. One nadają odpowiedni nastrój i klimat. Czy to ambient, czy techno, czy rock. Tylko hip-hopu bym nie zniósł, ale od takich trzymam się z daleka.

Osobiście najmilej wspominam Soul Edge. Z obecnej generacji bardzo miło grało się pod jedna piosenkę w Dead or Alive 2 (dynamiczna; jedyna ze słowami, chyba kojarzycie :P) oraz w Soul Calibur II.
  • 0

#7 rikku100 Napisany 25 lipca 2005 - 12:17

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:
Mnie się najbardziej podobała muza w DOA3 (w zasadzie DOA2 też) to znaczy, większość kawałków bo każdy bohater ma tam inny. Najbardziej podobały mi te Ayane, Lei Fang, Tiny( :D ), Ryu, Heleny, Hitomi i ten smutnawy Kasumi, choć podobały mi się tak ogólnie wszystkie. A z DOA2 najbardziej ten przy walce z Ein'em.

Poza tym fajną muzykę ma też Soul Calibur 2, na większości plansz.

To tyle.
  • 0

#8 Gość__* Napisany 25 lipca 2005 - 17:37

Gość__*
  • Goście
Dla mnie soundtrack nr1 w bijatykach to zdecydowanie Soul Edge.

2. Soul Calibur
3. SF: 3rd Strike ("Beatz in my Head" to klasyka)
4. Tekken 2
5. Mortal Kombat 2
  • 0

#9 Gość__* Napisany 27 lipca 2005 - 00:11

Gość__*
  • Goście
1- DoA2 a szczegolnie muzyka Heleny i kawalek koncowy
2-SC1
3-SC2

Pozatym w kazdej bijatyce jest jakas muzyczka ktora bardzo mi sie podoba, no moze za wyjatkiem T4:/
  • 0

#10 Ney Napisany 27 lipca 2005 - 08:23

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Dla mnie bezkonkurencyjny numer jeden to Soul Blade ze swoimi trzema różnymi soundtrackami do wyboru (pamietam "Kahn Super Session soundtrack" na którym było kilka śmiesznych utworów ale też masa cudownych).
Soul Calibur 2,Virtua Fighter 4 też mają naprawde świetne ost'y.No i w każdej częśći DOA też się znajdzie coś rewelacyjnego...
  • 0

#11 Gość__* Napisany 27 lipca 2005 - 09:36

Gość__*
  • Goście
Najlepszy OST jest oczywiscie z Soul Blade`a, za nim plasuje sie Virtua Fighter 2 :), Tekken 5 oraz Tekken Tag.
  • 0

#12 Nightmare Napisany 29 lipca 2005 - 09:56

Nightmare

    Blanka

  • Narybek
  • 196 Postów:
Heh ,a jednak przypomniało mi się,że była bijatyka w ,której muzyka mi nie przeszkadzała,a nawet więcej bardzo mi się podobała i zagrzewała do walki,była nim gra o nazwie " Riki & Kunio" na Pegasusa 8) .
  • 0

#13 Gość__* Napisany 29 lipca 2005 - 10:02

Gość__*
  • Goście
Dołączam się do fanów Soul Blade'a. Dawno juz nie słyszałem tych utworów ale wspomnienia pozostały. Ehhhhhh ...

Muszę także przyznać, że ten z T5 jest również rewelacyjny. Są ostre brzmienia, jest kilka chórków, są elementy folku orientalnego itp. Dobry, zróżnicowany soundtrack.
  • 0

#14 alan Napisany 13 stycznia 2006 - 13:56

alan

    Pikachu

  • Narybek
  • 51 Postów:
Jak dla mnie najlepszą muzę w mordobiciach ma zdecydowanie Tekken 3.Prawie wszystkie utwory są super,ale ponieważ mam w zwyczaju podawać zawsze po 3 przykłady,więc piszę:
-Forest Law(arrange)
-Xiaoyu(arcade)
-King(arcade)
To jedyny Tekken,który ma super muzykę(w Tekken 5 jeszcze nie grałem,więc na razie się nie wypowiadam na temat tej gry).W pozostałych muzyka jest przeważnie beznadziejna.

Wyjątkiem jest tylko muzyka podczas walki z Kazują w T2(obie wersje,ale najlepsza jest wersja Arrange).To mój ulubiony utwór w historii Tekkena.



Podoba mi się też "Exciter" z DoA.
  • 0

#15 Kleksandra Napisany 13 stycznia 2006 - 14:54

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

To jedyny Tekken,który ma super muzykę(w Tekken 5 jeszcze nie grałem,więc na razie się nie wypowiadam na temat tej gry).

Radzę zagrać i posłuchać, bo IMHO OST z Tekken 5 trzyma poziom tego z 3. W moim rankingu są niemal na równi :wink:
  • 0

#16 Gość__* Napisany 15 stycznia 2006 - 18:51

Gość__*
  • Goście
Korone mają 2 tytuły:
:arrow: Tekken 5 (szczególnie za genialnie udźwiękowione intro)
:arrow: Street Fighter (tych melodii nie zapomne nigdy, ach ten oldchool :P )
  • 0

#17 Gość__* Napisany 16 stycznia 2006 - 15:19

Gość__*
  • Goście
Soul Calibur jedynka - piosenka " Going to where the wind blow" i jej wszelkie aranżacje to naprawde cos wielkiego.
  • 0

#18 Yoori Napisany 16 stycznia 2006 - 18:10

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Ja mam OST tylko z SC2, ale daje rade, jak go słucham to mi się przypominają te wszystkie potyczki z kumplami :)
  • 0

#19 Grz3chu Napisany 16 stycznia 2006 - 21:23

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
:W jakiej bijatyce muzyka wam najbardziej podeszła?:
W żadnej... Dla mnie idelna muzyką podczas kopania mord byłby no może nie od razu metal (death) ale hard-rock jak najbardziej. Czym byłby np. DMC3 bez hard-rocku ? Nie wyobrażam sobie tego. Jak ostra sieka to tylko w tych klimatach :)
  • 0

#20 Gość__* Napisany 16 stycznia 2006 - 22:01

Gość__*
  • Goście
Huh zależy, sam jestem gorącym wielbicielem darcia mordy (punk rock) ale zkoleji uważam że Rock w SC... nat egzekli. Strasznie by to spłyciło sprawę a przciez charyzma i klimat tej wspaniałej gry polega miedzy innymi na jej podniosłości w czym "cięzaróka z piaskiem" (sant trak) jest przciez nie przecenoina. Inna sprawa że niezła gitarowa napiepszanaka rzeczywiście zazwyczaj w mordobiciach sie sprawdza. Pamiętam że w Rival Schools był taki jeden naprawde konkretny kawałek i bez przecznie był najleprzy. A jeżeli chodzi o ścieżke z SC II Yoori, to masz może oryginał? Bo zastanawiam się czy jest w niej tyle bonusów co w "oście" z jedynki, tam to napakowali - po prostu wspaniałe! :D
  • 0

#21 Kleksandra Napisany 16 stycznia 2006 - 22:37

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

:W jakiej bijatyce muzyka wam najbardziej podeszła?:

T3, chyba najbardziej mi pasuje i nie mam zastrzeżeń :wink:

Dla mnie idelna muzyką podczas kopania mord byłby no może nie od razu metal (death) ale hard-rock jak najbardziej.

W sumie to nieźle się przy tym gra. Kiedy nudzi mi się orginalna ścieżka podczas grania, to wyciszam ją i puszczam coś swojego. Czasem KoRn, czasem Slayer, czasem jeszcze coś innego... Zależy na co mam humor :wink:
  • 0

#22 marioo Napisany 16 stycznia 2006 - 22:57

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Najbardziej z bijatyk przypasował mi utworek z Tekkena 5 pod tytułem "Moonlit wildreness". Kawałek jest spoko, i bardzo mnie napawał do walki:)
Jeśli ktoś chce go posłuchac to zapraszam pod TEN adres.
  • 0

#23 Yoori Napisany 17 stycznia 2006 - 11:37

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:

A jeżeli chodzi o ścieżke z SC II Yoori, to masz może oryginał?

:mrgreen: :pirat:
Są dwa dyski.
  • 0

#24 Gość__* Napisany 20 stycznia 2006 - 20:22

Gość__*
  • Goście
Heh...zazdrość :( . Piękna muzyczka :)
  • 0

#25 Gość__* Napisany 20 stycznia 2006 - 22:02

Gość__*
  • Goście
Soul Blade
to jest najlepszy OST to bijatyki to dobiera może cie natchnąc do
walki...
  • 0

#26 Gość__* Napisany 31 maja 2006 - 17:16

Gość__*
  • Goście
Blady Soul i wszystkie trzy Kaliby. Inne osty się nie liczą :)
  • 0

#27 Gość__* Napisany 31 maja 2006 - 19:13

Gość__*
  • Goście
jestem innego zdania... wczoraj np sprawiłem sobie OST z VF4 i VF4:Evo... polecam szczerze (szczególnie ten pierwszy). Choć - faktycznie - zapuszczone na odp. sprzęcie wałki z SC3 potrafią nieźle człowieka 'zmotywować' :^^:
  • 0

#28 Gość__* Napisany 01 czerwca 2006 - 13:30

Gość__*
  • Goście
Imo ost w EVO nie daje rady (co innego sama gra :D ). Dobrze, że na klasycznych planszach jest klasyczna czwórkowa muza. Ogólnie w czwórce zwykłej sound jest spoko, taki "virtuowy" klimacik tworzy. Ale to nie ta liga, co SC ;)
  • 0

#29 Gość__* Napisany 02 czerwca 2006 - 11:29

Gość__*
  • Goście
A mnie najbardziej się podoba muzyka w GGXXSlash :D. Nie dość że lubię po prostu te klimaty to jeszcze świetnie się ona komponuje do bardzo dynamicznej walki :D.
  • 0

#30 Di Napisany 03 czerwca 2006 - 14:45

Di

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 440 Postów:
Całkiem nieźle prezentuje się OST z The Bouncer.
  • 0