Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pad Do Wii


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
36 odpowiedzi na ten temat

#1 GrzesiekMB Napisany 13 października 2010 - 12:12

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
ze wzgledu na premiery kilku rarytasow w najbizszym czasie planuje zaopatrzyc sie w pada do wii. do wyboru sa wlasciwie tylko 2 opcje:
-dedykowany classic controler za ...70pln <_< :o
-gejmkjubowy substytut za ok 30pln. np: http://allegro.pl/no...1254581542.html

moje pytanie jest nastepujace: substytuty sprawdzaja sie w akcji czy warto przebolec i dorzucic drugie tyle na oryginala? oczywiscie chodzi tu rowniez o funkcjonalnosc: jak rozumiem 'nonejmem' mozna grac bez zadnych ubytkow gejmplejowych?
pare ladnych lat temu mialem nieprzyjemnosc grac na tanszych wersjach pada do n64 i byl niezly dramat, ale moze cos sie poprawilo od tego czasu...


edit: jest jeszcze 3 opcja -classic controler PRO z dwoma triggerami po kazdej stronie i uchwytami. kosztuje od 100 pln wzwyz :blink:
  • 0

#2 Kaxi Napisany 13 października 2010 - 12:59

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
obsługa classic controller a obsługa pada do GC to dwie osobne funkcje w grach. Kupująć CC (lub CC Pro) masz pewność, że te Twoje rarytasy go obsłużą, o ile w ogóle mają opcję nieruchowych kontrolerów. Zaś z padem do GC musisz się dodatkowo dowiadywać. (np NBA Jam Wii obsługuje CC ale GCN pada już nie :/ ).
  • 0

#3 GrzesiekMB Napisany 13 października 2010 - 13:18

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
o! tego nie wiedzialem.
chodzilo mi glownie o goldeneye, ktore w bundlu bedzie sprzedawane ze zlotym controlerem. google mnie poinformowalo, ze to zwykly classic PRO (tylko pokryty inna farbka :blink:). z tego co widze roznica miedzy pro a zwyklym to a)uchwyty i b) inne ulozenie triggerow (pro ma jeden nad drugim, zwykly ma obok siebie) - jak rozumiem to roznica tylko w wygodzie uzytkowania? (lame question :angel:)


pytanie dodatkowe - czy kontrolery pod wii obsluguja wszystkie gry na gcn? ostatnio odkopalem f-zero gx i chcialbym se przypomniec jak sie smigalo.
  • 0

#4 Kaxi Napisany 13 października 2010 - 13:27

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Wygląda na to że to jedyne różnice.

Co do drugiego pytania, to nie jestem pewien czy rozumiem. Otóż do gier na GC odpalanych na Wii musisz mieć pada do GCN oraz (CO WAŻNE!!!) memorkę do GC. Nie zapisze na wewnętrznej pamięci Wii saveów z GC.
  • 0

#5 Texz Napisany 13 października 2010 - 14:10

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Do wszystkich gier ze Snes i Nes, ale i nie tylko bo jest takie NBA Jam, CC sprawdza się wyśmienicie. W sumie zaczałem ostro na nim pocinać po wyjściu Monster Hunter 3, który praktycznie wymaga dwóch gałek do bezproblemowego grania. CC to funduje, choć wolałbym wersję Pro.
  • 0

#6 fingus Napisany 13 października 2010 - 19:47

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Z tego, co czytałem (nie wiem, nie mam, sam nie sprawdzałem) CC nie obsługuje gier z GCN, więc w moich oczach traci co najmniej 5 punktów. Gdyby nie ten feler, byłby bardzo zacnym rozwiązaniem.
  • 0

#7 Godot Napisany 13 października 2010 - 22:50

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Te bzdury z dodatkowymi padami sprawiają, że olewam całkowicie Virtual Console. A w taką Ocarinę, czy Majorę bym pograł
  • 0

#8 cybercotlet Napisany 13 października 2010 - 23:05

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:

Te bzdury z dodatkowymi padami sprawiają, że olewam całkowicie Virtual Console. A w taką Ocarinę, czy Majorę bym pograł

Jak będę kiedyśw Katowicach to mogę Ci pada do GC pożyczyć.
  • 0

#9 Godot Napisany 14 października 2010 - 06:58

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Nie o to chodzi, pad do GCN kosztuje parę złotych, ewentualnie memorka też. Po prostu nie chcę kolejnych gratów w domu
  • 0

#10 Texz Napisany 14 października 2010 - 07:40

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
W szafie te "graty" już się nie mieszcza czy co?

Dziwię się, bo dla fana Nintendo który chce pograć w klasyki zakup CC jest obowiazkowy. A co do pada z Gacka... Przecież wszystko zostało z poprzedniej generacji. Naprawdę dziwne jest to, że ktoś twierdzi że nie ma zarówno padzików jak i memory cardów na stanie.
  • 0

#11 Godot Napisany 14 października 2010 - 07:45

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Dziwne jest to, że jak generacja się kończy to wszystko się wyprzedaje? Na cholerę mam trzymac stare konsole?
  • 0

#12 Texz Napisany 14 października 2010 - 07:59

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Zależy jaki masz przelicznik kosztów i zysków. Dla mnie to barbarzyństwo.
  • 0

#13 Godot Napisany 14 października 2010 - 08:12

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Przelicznik mam taki, że nie trzymam kupy bezużytecznego złomu dla samego posiadania. Generacja się kończy - wszystko out
  • 0

#14 GrzesiekMB Napisany 14 października 2010 - 10:27

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:

W szafie te "graty" już się nie mieszcza czy co?

Dziwię się, bo dla fana Nintendo który chce pograć w klasyki zakup CC jest obowiazkowy. A co do pada z Gacka... Przecież wszystko zostało z poprzedniej generacji. Naprawdę dziwne jest to, że ktoś twierdzi że nie ma zarówno padzików jak i memory cardów na stanie.


ja niestety poprzednia generacje sprzedalem poki byla cos warta i jako pierwszy polecial wlasnie gacek :cry:
  • 0

#15 Kaxi Napisany 14 października 2010 - 10:57

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Większość normalnych ludzi sprzedaje stare konsole by jak najszybciej zakupić nowe.
  • 0

#16 Texz Napisany 14 października 2010 - 11:01

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Normalny gracz trzyma się jak najdłużej danej generacji, a decyzję o zakupie nowej konsoli podejmuje gdy jest to absolutnie niezbędne i uzasadnione ekonomicznie.
  • 0

#17 Godot Napisany 14 października 2010 - 11:03

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Myślałem, że normum to ogół, a nie margines
  • 0

#18 Texz Napisany 14 października 2010 - 11:26

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Zależy co rozumiesz przez pojęcie "normalny gracz". Skoro określasz go jako "margines" to źle się dzieje w Państwie.
  • 0

#19 Godot Napisany 14 października 2010 - 11:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
X360 wyszedł w 2005, Wii i PS3 w 2006. Ty piszesz "Naprawdę dziwne jest to, że ktoś twierdzi że nie ma zarówno padzików jak i memory cardów na stanie". Po CZTERECH latach od wyjścia konsoli chyba można porzucic poprzednika i przejśc na następcę? Chyba, że cztery lata po śmierci konsoli to za mało. "Normalny gracz trzyma się jak najdłużej danej generacji, a decyzję o zakupie nowej konsoli podejmuje gdy jest to absolutnie niezbędne i uzasadnione ekonomicznie". Po jakim czasie to następuje?
  • 0

#20 Texz Napisany 14 października 2010 - 11:35

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Dobrze rozumiem, że świat się kończy na 2005-2006? Jeżeli ktoś nie traktuje swojego hobby na poważnie to przychodzi mi tylko współczuć.
  • 0

#21 Godot Napisany 14 października 2010 - 11:36

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No powiedz mi, dlaczego mam trzymac konsolę na którą już nie wychodzą gry? I to przez 4 lata
  • 0

#22 Kaxi Napisany 14 października 2010 - 11:41

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Ja się zgadzam, że jak ktoś zapalonym graczem i kolekcjonerem i go stać, to zostawia stare sprzęty. Ale zapalony gracz raczej woli jak najszybciej dorwać nowy sprzęt, nawet za cenę starego, niż spokojnie po każualowemu odczekać kilka lat.
  • 0

#23 Texz Napisany 14 października 2010 - 11:47

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Jasne, ale ile na końcu generacji dostaniesz włożonych w sprzęt procent? 30% ? Jeszcze skoro ktoś ma ciągotkę do kupowania sprzętu na premierę, kupuje go pewnie za znacznie wyższą cenę niż ma to miejsce po kilkunastu miesiącach. Takie PS3 na starcie kosztowało 2499 złotych. Aby je zakupić trzeba by sprzedać wszystkie 3 konsole z poprzedniej generacji: X'a, PS2 i NGC. Do tego dopłacić pewnie jeszcze z połowę.
Dla mnie to zupełny bezsens. O wiele większą sentymentalną i tym samym mierzoną w pieniądzach wartość mają te sprzęty dla mnie niż dla osoby, która je barbarzyńsko kupi za grosze. W sumie w podobny sposób szkoda mi gościa od którego kupiłem Wii ;)
Przed podobnym dylematem pewnie stanę przy okazji 3DSa. Ale jeżeli po prostu nie będę mieć pieniędzy nie kupię go. Nie posprzedaję też na siłę NDS i PSP, bo i po co? Dostałbym jakieś grosze.
  • 0

#24 Kaxi Napisany 14 października 2010 - 11:50

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Dobrze, tak nie zrobisz.
Ale wydaje mi się, że większość ludzi nie ma aż takiego sentymentu do starych konsol i jest zwyczajnie sprzedadzą.
  • 0

#25 burnstein Napisany 14 października 2010 - 11:51

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
TEXZ my hero Dodany obrazek
  • 0

#26 ramzes64 Napisany 15 października 2010 - 13:58

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
takie info to jest nawet na naszej polskiej stronie Nintendo.pl
Dodany obrazek

do gier z GameCube, trzeba miec pada od GameCube.

w sumie troche sie zmieniło od TEGO OPISU ( http://www.retroage....1296&Itemid=157 ) - ale może jednak duzych różnic z tym Classic Pro nie ma
  • 0

#27 P-chan Napisany 15 października 2010 - 18:22

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:

Większość normalnych ludzi sprzedaje stare konsole by jak najszybciej zakupić nowe.


To jeśli ja nie sprzedaje swoich starych konsol, i wolę sobie wydłużyć nie co drogę do zakupu nowego sprzętu, to znaczy, że jestem nienormalny?

Natomiast wracając do samego kontrolera, to ja swój CC kupiłem z myśłą by jakoś normalnie pograć w Tatsunoko vs Capcom, i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nie żałuje zakupu. I teraz noszę się z zamiarem zakupu kolejnego, ale już w wersji pro...
  • 0

#28 Kaxi Napisany 15 października 2010 - 19:59

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Jesteś normalny, ale nie mieścisz się w większości.
  • 0

#29 MonsieurWoland Napisany 16 października 2010 - 11:18

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

Przelicznik mam taki, że nie trzymam kupy bezużytecznego złomu dla samego posiadania. Generacja się kończy - wszystko out


Jak bedziesz robil wielka wyprzedaz to licze na calusna PMke :!:
  • 0

#30 Pious Napisany 16 października 2010 - 18:44

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Ją mam podobne zdanie jak Texz, nie sprzedaję. Nie ma to sensu, czasem mam ochotę zagrać w coś starego, a po sprzedaży bym tylko żałował. Poza tym zawsze mam sentyment do swoich rzeczy i lubię kolekcjonować.
  • 0