Skocz do zawartości

Zdjęcie

Game of the Year 2010 - Komentarze


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
231 odpowiedzi na ten temat

#1 Godot Napisany 01 listopada 2010 - 12:48

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Temat do komentowania głosów swoich i innych :) Jeżeli są jakieś propozycje co do plebiscytu - też tutaj
  • 0

#2 Kradziej Napisany 01 listopada 2010 - 13:06

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Po co tak wszystko rozwalać? Jeśli już potrzebne są tematy dla każdej z konsol, to proponuję wrzucić je do odpowiednich działów. Dalej: stworzyć stary, dobry temat z kilkunastoma kategoriami - mogę kolejny raz zliczać głosy. Zaszalałbym jeszcze, i pobawił się w "Top 10-10" - każdy przedstawia dziesięć gier z 2010, w które najlepiej mu się grało. Bez podziałów na konsole, gatunki czy format.
O :^^:
  • 0

#3 Godot Napisany 01 listopada 2010 - 13:08

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Przypomni ktoś kto zdobywał GOTY w poprzednich latach? W 2006 roku Pro Evolution Soccer 6 (OMG), w 2007 God of War 2. W 2008 i 2009 nie pamiętam :)


Kradziej, będzie bałagan. A tak będą trzy tematy, potem ze zwycięzcami zrobi się jeden i będzie wyłonione GOTY ;] Łatwo i prosto
  • 0

#4 pumba132 Napisany 01 listopada 2010 - 13:15

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:
Czyli Monkey Island nie można?
  • 0

#5 Godot Napisany 01 listopada 2010 - 13:22

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
To remake. Tak samo jak God of War Collection, chociaż zrobiony lepiej. Ja jestem za tym, żeby remake`om i tego typu rzeczom mówic nie
  • 0

#6 keogh Napisany 01 listopada 2010 - 13:36

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Jestem za tym, by każdy gatunek miał swój top (szuterki, ścigałki itd) + takie bonusy jak 'best trailer', 'najlepsza grafa', 'największy zawód' itp.

Najlepiej, na czas wyborów goty, stworzyć nowy dział na forumie, o nazwie po prostu GOTY - będzie wygodniej, mniejszy chlew itd.
  • 0

#7 Godot Napisany 01 listopada 2010 - 13:39

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ostatnio tak było i potem ludzie mieli problemy. Bo dla Xellosa Uncharted 2 to była strzelanka a dla mnie action-adventure. Teraz jest przejrzyście. Poza tym za mało nas, niestety, żeby zabawa w większą ilośc kategorii miała sens. IMO
  • 0

#8 Cudak Napisany 01 listopada 2010 - 13:41

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Tak jak jest teraz jest IMO idealnie, nie widzę sensu wprowadzania dodatkowych tematów lub całego działu. Jest przejrzyście i bałaganu również nie będzie.
  • 0

#9 keogh Napisany 01 listopada 2010 - 13:47

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
No i dlatego mamy czas, na zastanowienie się, powrzucanie staffu do odpowiednich worów itp. -Choć przykry jest przykład, który podałeś i pretensjonalne nazewnictwo gatunkowe niektórych userów.

Kolejna sprawa, takie rzeczy jak plebiscyty (wybór goty), zwykle przyciągają i zachęcają ludzi do aktywności (w końcu wybieramy najlepsze gry roku, na forum o grach wideo), więc imo byłoby bardzo profesjonalnie, gdybyśmy się wszyscy do tego święta bardziej przygotowali. Więcej tematów, większa szansa na konstruktywną wymianę poglądów, a zarazem mniejsza szansa na spłycania dyskusji przez forowych dzieci sieci, tfu forowych dzieci hejtingu słowem 'nikogo'.

Czyli; przejrzyste zasady + osobny dział GOTY + dużo przemyślanych tematów z ankietami + profesjonalna obsługa = dużo funu i jak najbardziej obiektywne wyniki GOTY.
  • 0

#10 pumba132 Napisany 01 listopada 2010 - 13:51

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:

To remake. Tak samo jak God of War Collection, chociaż zrobiony lepiej. Ja jestem za tym, żeby remake`om i tego typu rzeczom mówic nie


No tak, ale są takie duże zmiany. Przecież całą grafikę zrobili od nowa, rozdziałka podbita i ładny OST też nagrany specjalnie pod tą wersję.
  • 0

#11 Godot Napisany 01 listopada 2010 - 13:55

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jestem przeciwko. Za dużo jest remaków, reedycji. Promujmy tylko nowe gry
  • 0

#12 keogh Napisany 01 listopada 2010 - 13:58

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
No właśnie, gdybyśmy byli na forum o grach wideo nie byłoby problemu powstaniem kategorii "best remake"
  • 0

#13 Godot Napisany 01 listopada 2010 - 14:00

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Fwank, robiłem co roku jakieś wypasione głosowania i było marudzenie. Teraz zrobiłem proste i też jest marudzenie. Zostaje jak zostaje


Informuję również, że wszelkie głupawe posty w głosowaniach (typu oranjefan i Zeratul) będą usuwane, a jeżeli będą się powtarzały, ich twórcy karani warniaczami
  • 0

#14 Gość_Zero_* Napisany 01 listopada 2010 - 14:02

Gość_Zero_*
  • Goście
Greg, a jeden wątek GOTY do wszystkich konsol ?
  • 0

#15 keogh Napisany 01 listopada 2010 - 14:03

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

Fwank, robiłem co roku jakieś wypasione głosowania i było marudzenie. Teraz zrobiłem proste i też jest marudzenie. Zostaje jak zostaje

Co nie znaczy, że nie mogę założyć swojego własnego, rozbudowanego alternatywnego tematu (pewnie gawędy).
Marudzenie w takim kontekście zwykle wywodzi się z lenistwa, braku wiedzy/ogrania tematu itp. Rozumiem przez to, że bardziej mamy szanować leni, niż grową zajawkę?
  • 0

#16 Razel Napisany 01 listopada 2010 - 14:04

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
To mogłeś sobie wcześniej założyć taki topic, a nie narzekać wtedy kiedy powstał.
  • 0

#17 pumba132 Napisany 01 listopada 2010 - 14:04

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:

Greg, a jeden wątek GOTY do wszystkich konsol ?


Nie, bo wtedy Mario nie zdobędzie miejsca w pierwszej trójce, a przecież o to chyba Gregowi chodzi :clown: 
  • 0

#18 Godot Napisany 01 listopada 2010 - 14:04

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

Greg, a jeden wątek GOTY do wszystkich konsol ?


Powinno się czytac temat w którym się wypowiada
  • 0

#19 oranje Napisany 01 listopada 2010 - 14:06

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:

Informuję również, że wszelkie głupawe posty w głosowaniach (typu oranjefan i Zeratul) będą usuwane, a jeżeli będą się powtarzały, ich twórcy karani warniaczami

Nie moja wina, że RDR jest lepsze od innych gier razem wziętych i zasługuje na 3 miejsca na podium.
  • 0

#20 keogh Napisany 01 listopada 2010 - 14:09

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Mogłem, tyle, że jest dopiero początek listopada, więc najsamprzód winno się zacząć od wspólnego przemyślenia zasad tegorocznego goty, poszczególne nominacje tytułów - czyt. listy gier (o czym wspomniał już zer) a na samym końcu powstanie topów z konkretnymi wyborami. Sporo premier jeszcze przed nami, więc imo ów konkretne wybory start miałyby w styczniu, a trwałyby np. do jego końca.
Tak jak pisałem; najpierw zaczyna się od planowania, potem się realizuje - jak w życiu, cf
  • 0

#21 Godot Napisany 01 listopada 2010 - 14:09

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Proszę też nie głosowac na gry, których nie ma na rynku ;] (Epic Mickey)
  • 0

#22 Kradziej Napisany 01 listopada 2010 - 14:34

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Przypomni ktoś kto zdobywał GOTY w poprzednich latach? W 2006 roku Pro Evolution Soccer 6 (OMG), w 2007 God of War 2. W 2008 i 2009 nie pamiętam :)

Nie pamiętam, co wygrało w 2008, ale w 2009 na pewno Uncharted 2.

Kradziej, będzie bałagan. A tak będą trzy tematy, potem ze zwycięzcami zrobi się jeden i będzie wyłonione GOTY ;] Łatwo i prosto

Miałem tu dłuższą wypowiedź, ale stwierdziłem, że masz rację. Choc wciąż tęsknić będę za kategoriami "najlepszy multi online" itd ;) Zgłaszam się też do liczenia głosów.
  • 0

#23 Shinigami Napisany 01 listopada 2010 - 17:11

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Informuję również, że wszelkie głupawe posty w głosowaniach (typu oranjefan i Zeratul) będą usuwane, a jeżeli będą się powtarzały, ich twórcy karani warniaczami

Wręcz powiedzmy, że każdy post, który nie zawiera listy gier, ma treść typu "edytowałem w poście wyżej!!!!!" czy coś równie niepotrzebnego będzie wywalony i nagrodzony warnem.

Najlepiej będzie, jak się jeszcze z głosowaniem wstrzymacie, chyba, że jesteście pewni tego, że już nic do końca roku na Wasze głosy nie wpłynie. A o przypomnieniu w jakiś sposób gier z tego roku pomyślimy.

I jeszcze jedno. Jak na razie, co roku mieliśmy plebiscyt przeprowadzony na trochę innych zasadach. Co prawda zeszłoroczny uważam za najfajniejszy, ale nic nie zaszkodzi spróbować znów czegoś innego.
  • 0

#24 Texz Napisany 01 listopada 2010 - 17:16

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Poczekajmy do GT5.
  • 0

#25 keogh Napisany 01 listopada 2010 - 17:18

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Jeśli pozostanie jak teraz, to ostentacyjnie nie będę głosował, bo mi będzie wstyd jako graczowi. Tak jakbym był na forum o książkach i ktoś w gawędach założył temat "czy poza czytaniem też gracie w gry"
  • 0

#26 Shinigami Napisany 01 listopada 2010 - 17:20

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Jeszcze jedno. Skoro prosi się o _trzy_ gry, to trzy mają być wymienione. Głosy zawierające mniej lub więcej pozycji będą odrzucane.
  • 0

#27 xell Napisany 01 listopada 2010 - 17:26

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:
IMO GOTY ogólne nie powinno zależeć od wyników GOTY na poszczególne konsole. Przykładowo na 360 6 osób będzie chciało nagrody dla Halo i 4 dla Red Dead Redemption, na PS3 6 osób by chciało nagrody dla God of War a 3 dla RDR, to RDR mimo braku zwycięstwa na poszczególnych konsolach mógłby zgarnąć tytuł gry roku, bo łącznie jest popularniejszy. Tak, taka forma dyskryminuje mało popularne Wii i gry na tę platformę, ale z definicji plebiscyt jest miernikiem popularności, autorytarnych nagród lepiej wyszukiwać w dedykowanych serwisach, a nie na forum.
  • 0

#28 Texz Napisany 01 listopada 2010 - 17:31

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Nawet gdy się wrzuci wszystkie konsole do jednego wora, Wii w dalszym ciągu ma małe szanse na zaistnienie w rankingu.
  • 0

#29 GrzesiekMB Napisany 01 listopada 2010 - 23:50

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
imo powinna sie pojawic kategoria 'goty multiplatforma'.

edit - widze, ze jest goty bez platformy, to chyba styknie.

ale tak czy owak dziwnie wczesnie pojawia sie plebiscyt na goty przed glownym sezonem. ja mam juz swoich mocnych faworytow, ale przynajmniej cod i ac:b maja szanse zamieszac, wiec wstrzymuje swoj glos do konca listopada.
  • 0

#30 drAKul Napisany 04 listopada 2010 - 20:54

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
IMHO po pierwsze primo too soon.
A po drugie to wolałem zeszłoroczny template gdzie był jeden temat multum kategorii i wogóle IMHO dużo lepszy system.
  • 0