Skocz do zawartości

Zdjęcie

Game of the Year 2010 - Komentarze


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
231 odpowiedzi na ten temat

#211 Texz Napisany 03 stycznia 2011 - 15:56

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Lepsze Blur? Dla mnie Split/Second jest lepsza grą niż Blur i Hot Pursuit


Nie jest.
  • 0

#212 Godot Napisany 03 stycznia 2011 - 16:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Dla niego jest
  • 0

#213 Gość_Kazuo_* Napisany 03 stycznia 2011 - 16:34

Gość_Kazuo_*
  • Goście

Nie jest.


Dobrze, że wiesz lepiej niż Raikoh, co jest DLA NIEGO lepsze. ;]
(E:Greg mnie uprzedził)

Widzisz, Koso od początku nie lubił HR i jeśli by dać każdy inny tytuł też się po nim pojedzie, że aż miło, sama wielowątkowość tworzy tyle możliwości, że jestem pełen podziwu, że scenarzyści udźwignęli tak wiele z takiej liczby wyborów. To że prawdziwe wybory zaczynają się od połowy gry też jest oczywiste, od tego momentu zaczynają się rozgałęzienia i jeśli by zacząć to wcześniej to powstałoby jeszcze więcej rozgałęzień i gra by pewnie jeszcze powstawała...Ciekawe jakby wyglądał seven gdybyś miał możliwości wyboru w czasie filmu i scenariusz byłby wielowątkowy...pewnie byłoby równie dużo dziur w fabule jak nie więcej...

Żeby tylko na tej wielowątkowości niedoróbstwo HR się kończyło... to by MOŻE wtedy gra zasługiwała na GotY.
  • 0

#214 Texz Napisany 03 stycznia 2011 - 16:55

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Nie wiem dlaczego tak sądzi Raikoh, ale obiektywnie rzecz ujmując się myli. Co jest dla niego lepsze? Czy głupcem jest głupiec czy ten który stara się go naprostować aby tym głupcem już nigdy więcej nie był?
  • 0

#215 Godot Napisany 03 stycznia 2011 - 17:04

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Głupcem jest ten, kto przejmuje się gustem Raikoha
  • 0

#216 Raikoh Napisany 03 stycznia 2011 - 18:59

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Nie wiem co was w tym dziwi, że ktoś może bardziej jarać się S/S. Tym bardziej, że ma lepszą średnią niż Blur.
  • 0

#217 Texz Napisany 03 stycznia 2011 - 19:10

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
SS to efektowny "samograj", wszystko się dzieje praktycznie poza jakąkolwiek interwencją ze strony gracza. Równie dobrze można pisać, że Nintendogs jest lepsze bo ma wyższą średnią.
  • 0

#218 Raikoh Napisany 03 stycznia 2011 - 19:47

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
To znaczy co się dzieję? Samochód sam skręca? Nie. Samochód sam driftuje w celu nabijania paska? Nie. Pułapki, skróty i inne bonusy same się uaktywniają w najbardziej dogodnym momencie co by zniszczyć jak najwięcej naszych rywali? Nie.
S/S mam akurat ograne z każdej strony. Tryb online to oczywiście rozstawienie z nr.1 i od groma wyścigów toczyłem ze świetnymi graczami. Tu żeby się liczyć w wyścigu naprawdę trzeba mieć oczy dookoła głowy i pułapkami operować odpowiednio tak, byśmy mieli z tego jak największy pożytek.
Gra ma świetny klimat, sterowanie jest super, muzyka idealnie pasuje do całokształtu i graficznie też jest super. Trasy na ostatnim okrążeniu wyglądają całkowicie inaczej niż na początku, poprzez wybuchy i zniszczenia. W tej grze się dzieję sporo i mi się w ogóle nie nudziła.
Do tego wyższa średnia- S/S zgarnął chyba nawet 3 maksymalne oceny (Blur żadnej), S/S lepiej się sprzedał itd itd. Dlatego nic w tym dziwnego, że ktoś stawia S/S ponad Blur. Dodać należy, że wyścigi choć na pierwszy rzut oka podobne- to jednak gameplay posiada w obu całkowicie inny charakter.
  • 0

#219 Texz Napisany 03 stycznia 2011 - 20:08

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

To znaczy co się dzieję? Samochód sam skręca? Nie. Samochód sam driftuje w celu nabijania paska? Nie. Pułapki, skróty i inne bonusy same się uaktywniają w najbardziej dogodnym momencie co by zniszczyć jak najwięcej naszych rywali? Nie.
S/S mam akurat ograne z każdej strony. Tryb online to oczywiście rozstawienie z nr.1 i od groma wyścigów toczyłem ze świetnymi graczami. Tu żeby się liczyć w wyścigu naprawdę trzeba mieć oczy dookoła głowy i pułapkami operować odpowiednio tak, byśmy mieli z tego jak największy pożytek.
Gra ma świetny klimat, sterowanie jest super, muzyka idealnie pasuje do całokształtu i graficznie też jest super. Trasy na ostatnim okrążeniu wyglądają całkowicie inaczej niż na początku, poprzez wybuchy i zniszczenia. W tej grze się dzieję sporo i mi się w ogóle nie nudziła.
Do tego wyższa średnia- S/S zgarnął chyba nawet 3 maksymalne oceny (Blur żadnej), S/S lepiej się sprzedał itd itd. Dlatego nic w tym dziwnego, że ktoś stawia S/S ponad Blur. Dodać należy, że wyścigi choć na pierwszy rzut oka podobne- to jednak gameplay posiada w obu całkowicie inny charakter.


SS to g**no, gra w której po kilku dniach widziało się już wszystko, zupełnie inaczej niż w Blurze, zapytaj fwanka to samo Ci powie.
  • 0

#220 Kradziej Napisany 03 stycznia 2011 - 21:00

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

SS to g**no, gra w której po kilku dniach widziało się już wszystko, zupełnie inaczej niż w Blurze, zapytaj fwanka to samo Ci powie.

Sorry Teksański, ale post Raikoha jest bardziej przekonujący od twojego.
  • 0

#221 Cudak Napisany 03 stycznia 2011 - 21:06

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 974 Postów:

Sorry Teksański, ale post Raikoha jest bardziej przekonujący od twojego.


Ale nic nie jest bardziej przekonujące niż fanbojostwo fwanka jeśli chodzi o Blur :olo:
  • 0

#222 Texz Napisany 03 stycznia 2011 - 21:06

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Sorry Teksański, ale post Raikoha jest bardziej przekonujący od twojego.


Nie będę się powtarzać: #69

Demko jakiś czas temu wylądowało na PSNie. W SS wkurza mnie to, co mnie zazwyczaj denerwuje w tego rodzaju racerach. Nie trzeba być jakimś wymiataczem, żeby wygrać w pierwszych wyścigach, ale za to trzeba mieć nieliche szczęście, żeby handicap odebrał nam zwycięstwo na wyższym poziomie trudności. W Blurze wszystko to kwestia skilla. Odpowiednio wchodząc w zakręty, można przegonić stawkę nawet na medium. Odpowiednio używając dopałek można likwidować przeciwników z 100% precyzją (jest nawet za to trofy), a próby odwetu niwelować równie skillowym rozwalaniem lecących w naszą stronę pocisków. To jest właśnie główna różnica. Jesteś dobry, cholernie dobry, ćwiczysz w tej grze przetrwać na torze i to widać w multi gdy się zdobywa 5 raz pierwsze miejsce nad gościami, którzy nie szlifowali umiejętności w singlu na czasówkach, tylko od razu przystąpili do rywalizacji Online. W SS niszczy się przeciwników bardziej pośrednio, w Blurze bezpośrednio. W SS nieraz to kwestia szczęścia, w Blurze czysty skill, opanowanie i precyzja przy strzelaniu dopałkami niczym w CODzie. Jasne, SS jest ładniejszy i w ogóle, Blur poziomem prezentuje ostatnie NFSy, ale nie na tyle żeby pisać że jest brzydki. W SS wsiąkasz od pierwszej sekundy i później ekscytacja wraz z kolejnymi dniami leci w dół. W Blurze jest dokładnie na odwrót. Konfrontacja z przeciwnikami, początkowa konfuzja przez to co się dzieje na ekranie, ustępuje miejsca zabawie i po prostu żyłowaniu wyników po sieci.
Nie ma obecnie lepszego tytułu traktującego o wyścigach do gry po sieci, ale też do samotnego rozwalania kolejnych eventów, które na hardzie są po prostu przegięte. Żeby przejść pierwszy wyścig z pierwszego eventu musiałem powtarzać go ponad 10 razy. Udało się, zmieściłem się w pierwszej setce najlepszych wyników na świecie. Z trzecim męczyłem się prawie 20 razy, żeby zdobyć wymagane 1600 punktów. Ale to nie była frustracja. Ta gra tak stanęła mi na ambicji, że w końcu nauczyłem się łączyć kombinacje w długie combosy. I było warto. O ile na początku nie potrafiłem przegonić fwanka w ilości punktów, tak teraz widzę że w eventach na których na medium wymiatam, fwankie przechodził je na easy bo nie poświecił czasu na doskonalenie własnych umiejętności.


  • 0

#223 Raikoh Napisany 03 stycznia 2011 - 22:19

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Masz swoje racje, ale to wszystko rozbija się o to- co komu bardziej podpasuje. Zapewniam Cię, że handicap w S/S nie istnieje. Masz skilla i wykorzystasz wszystko na trasie idealnie, a do tego przejazd będzie idealny- przeciwnicy zostaną daleko w tyle tracąc do Ciebie sporo, sporo sekund.
W Blur masz dopalacze, masz pociski i tego typu rzeczy. Tym musisz umieć operować (łączyć w combosy itd). Podobnie jest w S/S, ale nie ma dopalaczy i pocisków. Są różnego rodzaju pułapki. Jak je wykorzystasz i z jakim skutkiem, zależy od Ciebie. Lepiej atakować mniejszymi pułapkami, czy może poczekać, napełnić pasek i zniszczyć pół trasy?. Jedziesz, obserwujesz i planujesz. Też musisz reagować odpowiednio i planować. Plus S/S wciąga od początku (jak pisał TEXZ)- racja, ale czym dalej tym lepiej- przynajmniej w moim przypadku.
  • 0

#224 Ryan Napisany 05 stycznia 2011 - 19:30

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Top i bottom 5 w Zero Punctuation. Dobra rzecz. :^^:
http://www.escapistm...7-Top-5-of-2010
  • 0

#225 xell Napisany 05 stycznia 2011 - 20:24

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
OLO, zdążyłem wybuchnąć nerd ragem w czasie oglądania.
  • 0

#226 xell Napisany 08 stycznia 2011 - 00:37

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
Wall Street Journal ma artykuł "Unsung videogame heroes of 2010". Taki jest wstęp:

No Mario Kart. No Beatles. No Halo. Here are the titles that existed under the surface of the hype but still delivered hours of fresh action for gaming pro and rookie alike

Przejrzyjcie listę to pospadacie z krzeseł :lol:
  • 0

#227 Gość_Kazuo_* Napisany 11 stycznia 2011 - 22:11

Gość_Kazuo_*
  • Goście

under the surface of the hype

i zaraz lecą takie tytuły jak ME2, GT5, GoW3. Hehe...he?
  • 0

#228 Godot Napisany 11 stycznia 2011 - 22:17

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Wszelkie rankingi zostały zdominowane przez trzy tytuły: Mass Effect 2, Red Dead Redemption i Super Mario Galaxy 2. Chyba nie widziałem poważnego podsumowania w którym wygrałaby inna gra.
  • 0

#229 Sotaku Napisany 11 stycznia 2011 - 22:20

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Pewnie jeśli te gry są w czołówce to rankingi stają się poważniejsze :^^:
  • 0

#230 Godot Napisany 11 stycznia 2011 - 22:24

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Prywatny ranking gier Debeefa nie jest poważnym rankingiem ^_^ Ale niewątpliwie dla Debeefa najważniejszym ;]
  • 0

#231 Sotaku Napisany 11 stycznia 2011 - 22:34

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
To ja mam ranking??? :eek:
Najważniejszy jest ten nie Twój, który jednak okazał się Twój :^^:

dobra odpuszcza, bo na szałcie fajna drama ;)
  • 0

#232 xell Napisany 15 stycznia 2011 - 18:00

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
IGN - Mass Effect 2
  • 0