Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Fantasy IX


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
94 odpowiedzi na ten temat

#31 Danteusz Napisany 09 listopada 2010 - 10:13

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
FFVIII to nic specjalnego, ma system walki oparty na GFach, których animacje są długie i nie da się ich pominąć, wątek romantyczny jest oczywisty, fabuła przewidywalna, a główna zła jest stworzona na zasadzie "nienawidzę świata, trzeba go zniszczyć". Właściwie z fabuły podobała mi się tylko jedna poboczna historia, fajnie przeplatająca się z główną.
  • 0

#32 Sotaku Napisany 09 listopada 2010 - 13:16

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
FFVII to nic specjalnego, system walki oparty na materiach, ale po zdobyciu KotR, żadna walka głównego scenariusza nie sprawiała problemów, wątek miłosny oczywisty, a główny zły też chce zniszczyć świat, tylko weapony stanowiły jakieś wyzwanie. Dante tak da się spłycić wszystko, nawet FFVII, które bardzo mi się podobało.
  • 0

#33 Danteusz Napisany 09 listopada 2010 - 13:28

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Tyle że KOTRa dostaje się po dziesiątkach godzin grania, a GFy są od samego początku. Sephiroth miał swoje powody zniszczenia świata, Ultimecia niszczyła "bo tak". Wątek miłosny nie był oczywisty z powodu wyboru między dwoma pannami, oraz śmierci jednej z nich (zakładając że nie wiedziało się o tym przechodząc grę). FFVIII jest płytkie, nie ma w nim nic wyjątkowego. FFVII też nie jest idealne, ale to był pierwszy 32bitowy jRPG z bardzo wysokimi production values, który spopularyzował gatunek na świecie, ale ósemka nie miała już przywilejów pierwszeństwa. Przechodziłem ją pierwszy raz rok temu, w ostatnich latach przechodziłem też Xenogears i FFT, w odróżnieniu od FFVIII nadal mają elementy dzięki którymi do dzisiaj są wartościowe. FFVIII nie ma mocarnej fabuły, świetnego systemu walki, niegdyś genialne FMVki nie robią już wrażenia, a Eyes on Me mi się nie podoba :P
  • 0

#34 Lady Luck Napisany 09 listopada 2010 - 15:57

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
Ja tam FFVIII bardzo lubię i mile wspominam, ma fajny klimacik (nieco futurystyczny, ale też zbliżony jest do naszego świata), ładnego OSTa, a system walki oparty na GFach i posiadanej na sztuki magii w ogóle mi nie przeszkadzał, bo nie mam sraczki na zbieranie wszystkiego do przepełnienia- więc nie zawracałam sobie głowy zasysaniem czarów od gluta przez pół godziny.
Niestety, faktycznie, szczególnie końcówka jest słaba, conajmniej dziwna i do dziś fani i nie-fani toczą wojne o to, kim do cholery jest Ultimecia i dlaczego uważała, że świat jest zły. Bo nie jest powiedziane. Nigdzie.

Zaś FFIX jest w innym klimacie, jest baśniowe, z różnymi rasami, które poznajemy i bardziej spójną niż w FFVIII historią.

Co kto lubi :)

Dante, Eyes On Me nigdy nie było fajne :lol:
  • 0

#35 Danteusz Napisany 09 listopada 2010 - 16:01

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
GFy by mi nie przeszkadzały gdyby dało się je przewinąć. W pewnym momencie doszło do tego że w pociągu grałem na słuchawkach, podczas pakowania postaci puszczałem dłuższego GFa, w trakcie trwania grałem w jakąś popierdółkę na iPhone i wracałem do Finala gdy usłyszałem koniec ataku :lol:
  • 0

#36 Sotaku Napisany 09 listopada 2010 - 16:21

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
najpierw grałem w VII potem w VIII i zawsze tą drugą uważałem za lepszą, fabuła, rzeczywiście kręciła się w niektórych momentach niemiłosiernie, ale parę motywów rządziło, no i fajny główny bohater
  • 0

#37 Gość_Zero_* Napisany 09 listopada 2010 - 17:38

Gość_Zero_*
  • Goście
FFVIII ma jedno z najlepszy intr w historii :)
  • 0

#38 Daddy Napisany 09 listopada 2010 - 23:57

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:
Czytając ten wątek wiem już co nieco na temat zakończenia FF8, w które gram. Super chruper :clown:
  • 0

#39 Sotaku Napisany 10 listopada 2010 - 00:09

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
To chyba do LL piszesz, bo nikt inny nie spoilował, a i jej spojlerek był maciuciuciupeńki
  • 0

#40 Danteusz Napisany 10 listopada 2010 - 09:36

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Ciekawe czy ktoś mnie opieprzy za spoilery z FFVII :clown:
  • 0

#41 Sotaku Napisany 10 listopada 2010 - 12:21

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
W tym wypadku okres zakazu spoilowania musiałby wynosić powyżej 10 lat :clown:
  • 0

#42 Danteusz Napisany 10 listopada 2010 - 12:28

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Więc FFVIII też by się łapało :P
  • 0

#43 Lady Luck Napisany 10 listopada 2010 - 14:33

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
Jakie spoilery z FFVIII? :o
  • 0

#44 Godot Napisany 10 listopada 2010 - 14:39

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ultimecia ginie. Czy jak jej tam leci
  • 0

#45 burnstein Napisany 10 listopada 2010 - 14:55

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
Leci jej zapewne co miesiąc, a to, że ginie? Zazwyczaj główny badass ginie :^^:
  • 0

#46 Daddy Napisany 10 listopada 2010 - 16:29

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Czytając ten wątek wiem już co nieco na temat zakończenia FF8, w które gram. Super chruper :clown:

Odebraliście to jako czepianie się i obruszanie? :clown:

Jeśli tak, to obawiam się, ze Greg ma rację - jestem skończony na tym forum, neurony we łbie przeskakują mi w sposób, w który nikt oprócz mnie nie jest w stanie zrozumieć i nie dogadam się z nikim. Nawet prosty, oczywisty quiz sugerujący tytuł gry wydaje się przekombinowany, mimo zapewnień, że nie będę tak robił :cry:

Co się ze mną dzieje?

Jest jeszcze opcja, że to Wasza wina :cf:

Albo najlepsze rozwiązanie => :clown: i zostawiamy sprawę.

Wracając do tematu - nie zepsuliście mi niczym gry w FF8. Naprawdę. Luzik. Spoko. Ale spróbujcie, to strzelę focha o takiego : :foch:
  • 0

#47 Danteusz Napisany 10 listopada 2010 - 16:39

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
W fabule FFVIII nie ma niczego co warto spoilować :]
  • 0

#48 Daddy Napisany 10 listopada 2010 - 16:41

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:
Odbieram to jako spoiler, że fabuła jest słaba, a chciałem sam to odkryć. Oto obiecany :foch:

:clown:

Mnie na razie się podoba - jestem w Deling City po tym, jak przyłączył się do mnie Inrvine lowelas.
  • 0

#49 Gość_Zero_* Napisany 12 listopada 2010 - 23:14

Gość_Zero_*
  • Goście
Kurw, przerywniki w FFIX na PSP urywają łeb :) Jestem na początku - statek się rozpieprzył - ale jest całkiem spoko tylko:

a) Wam też tak długo ekran przechodzi do trybu walki (długo czarny ekran)
b) jak to jest z wyłączaniem PSP ? jak przeciągnę ten suwak i przytrzymam to sie wylacza w tryb czuwania? bo tak zrobiłem i jak odpale to mam odrazu grę włączoną :hmmm:
  • 0

#50 Kradziej Napisany 12 listopada 2010 - 23:17

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

b) jak to jest z wyłączaniem PSP ? jak przeciągnę ten suwak i przytrzymam to sie wylacza w tryb czuwania? bo tak zrobiłem i jak odpale to mam odrazu grę włączoną :hmmm:

:fp:
Przytrzymujesz - wyłączasz konsolkę "totalnie".
Pstrykasz raz - usypiasz.
:fp:
  • 0

#51 Gość_Zero_* Napisany 12 listopada 2010 - 23:20

Gość_Zero_*
  • Goście
Póki co mało grałem na PSP :D
  • 0

#52 Sotaku Napisany 12 listopada 2010 - 23:46

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Możesz popróbować z szybkością wgrywania i dać na fast...tylko w filmikach potrafi muza wtedy skoczyć...
  • 0

#53 Gość_Zero_* Napisany 12 listopada 2010 - 23:48

Gość_Zero_*
  • Goście
szybkość wgrywania ? :hmmm:
  • 0

#54 Sotaku Napisany 12 listopada 2010 - 23:50

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Pod klawiszem PS masz menu, w którym np. zmieniasz płyty gry tam też znajdziesz szybkość wgrywania, bo rzeczywiście dłuży się to strasznie.
  • 0

#55 Kradziej Napisany 12 listopada 2010 - 23:52

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Póki co mało grałem na PSP :D

Wciąż: :fp:



PS: Taste your own medicine! :cf:
:fp:
  • 0

#56 Sotaku Napisany 12 listopada 2010 - 23:53

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Widzę Taikun, że musisz szybko opanować PSP, bo młodzież po tobie jeździ :twisted:
  • 0

#57 Gość_Zero_* Napisany 12 listopada 2010 - 23:58

Gość_Zero_*
  • Goście
Kradziej cwaniakuje bo mnie platynami przebił, ale jeszcze się zdziwi, niczym Tusku szykuję jesienną ofensywe :cf:
  • 0

#58 Kradziej Napisany 13 listopada 2010 - 00:02

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Kradziej cwaniakuje bo mnie platynami przebił, ale jeszcze się zdziwi, niczym Tusku szykuję jesienną ofensywe :cf:

Jeszcze nie przebiłem - dwóch mi brakuje :P Zdradziłeś nas dla Xboksza i nie mam motywacji :cry:
  • 0

#59 Gość_Zero_* Napisany 13 listopada 2010 - 00:03

Gość_Zero_*
  • Goście

Jeszcze nie przebiłem - dwóch mi brakuje :P Zdradziłeś nas dla Xboksza i nie mam motywacji :cry:

Niedługo kończę romans z Xbokszem i wracam do żony Sony więc luz :P
  • 0

#60 Sotaku Napisany 15 listopada 2010 - 08:38

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Tai, jak włączysz na fast, szybciej dogrywają się walki, ale demka skaczą (przerywa dźwięk), jednak nawet jak się demko zaczyna możesz to zmienić w ustawieniach i pójdzie płynnie, jako, że na mapie świata nie ma demek tam włączam fast, a jak idę z akcją daję na normal.
  • 0