Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deadly Premonition

Access Games Rising Star Games PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#1 Raikoh Napisany 05 grudnia 2010 - 03:33

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Ignition Ent. wydało grę Deadly Premonition na XO- premiera miała miejsce 29 października tego roku. Wyda również wersję dla PS3 na początku przyszłego roku.
Zainteresowałem się grą, bo gra reprezentuje tak kulejący ostatnio gatunek horroru. Do tego gra przyrównywana jest do miasteczka Twin Peaks co dodaje ostro do pieca, bo jest to mój ulubiony serial.
Jak to wygląda i z czym to się je- obejrzyjcie niżej w podanej przeze mnie zapowiedzi z GiantBomb.

http://www.giantbomb...-br-39/17-2546/
http://www.giantbomb...-br-40/17-2554/

Teraz pytanie. Neo Plus oceniło w grudniowym numerze grę, oceniło ją również kilka zachodnich serwisów. Recenzje są nad wyraz dziwne, bo jeden z moich ulubionych serwisów- Destructoid ocenił grę 10/10, pisząc tak -"There is absolutely nothing in this industry that can compare to how weird and wonderful the whole experience is. Judged as a piece of entertainment, as a game that consistently surprises and amazes and leaves jaws hanging, I have no choice but to say that Deadly Premonition goes above and beyond. This game is so bad, it's not just become good. It's pretty close to perfect."
Wszystko pięknie, ale IGN (który mało kogo) wystawia ocenę 2/10.
Co sądzicie o tej grze? Hit czy raczej przeciętna gra? Ja wyczuwam dzięki D'oid hit :cf:

Edit: Obejrzałem na GB łącznie 3h gameplayu i ta gra to jest moc! Masakra! Co za klimat, fabuła i psychoza! Brad z Ryanem byli również pod wielkim wrażeniem, a teksty "Awesome" czy "Bravo Deadly Premonition" mówią same za siebie.
IGN jesteście dnem jak Gamespot. Nic, a nic nie znacie się na grach. Brawo Destructoid za notę 10/10, też taką daję po tym 3h gameplayu. Ciekawe ile dało N+.
Ja to kupuję.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 13:41

  • 0

#2 Ney Napisany 05 grudnia 2010 - 08:19

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
IGN co ciekawe właśnie dał tą grę jako jedną z największych (miłych) niespodzianek 2010 :) Ocena na IGN wynika głównie z przepaskudnej grafy i słabego sterowania, ale z tego co ja wyczytałem o tej grze to nadrabia ona fabułą, klimatem i bardzo oryginalną rozgrywką.
Myślę, że jak DP stanieje do mniej niż 100pln to sprawdzę jak to wygląda - kojarzy mi się to z tym czym miał być Alan Wake - chore miasteczko, prowadzenie dochodzenia o co chodzi i w miarę otwarty gameplay.
  • 0

#3 kostek Napisany 05 grudnia 2010 - 12:25

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:
Produkcja ta jest fajnie omówiona w forumogadce #27. Zbieg okoliczności , bo akurat ściągnąłem ten podcast na próbę :).
  • 0

#4 Raikoh Napisany 05 grudnia 2010 - 22:03

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

IGN co ciekawe właśnie dał tą grę jako jedną z największych (miłych) niespodzianek 2010 :)


Ney, Ty mówisz o IGN.co.uk, a nie tym głównym. Angielski IGN dał 7.5/10, a IGN matka dał 2/10
  • 0

#5 Godot Napisany 06 grudnia 2010 - 22:07

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ciekawa recenzja w N+. Warto się grą zainteresowac jak stanieje do rozsądnych 60 zeta
  • 0

#6 Raikoh Napisany 06 grudnia 2010 - 22:24

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Nie wiem jak w Polsce, ale cena na zachodzie jest niska- np w USA 20$, a w UK 15F. W PL też powinno być na starcie około 100zł, a taka cena za taki klimat i fabułę jest imo bardzo opłacalna dla nas. Ja czekam na wersję PS3.
  • 0

#7 Little Jacob Napisany 08 grudnia 2010 - 13:26

Little Jacob

    Pikachu

  • Narybek
  • 77 Postów:
Gra jest niesamowita i warto kupić jak ktoś lubi japońskie dziwactwa, zwłaszcza że cena jest niska. Radykalny Ed wspomniał o Forumogadce, rzeczywiście Tartaq rewelacyjnie oddał czym jest ta gra i że nie chodzi w niej o podziwianie grafy czy czerpanie przyjemności z eksterminacji zombie. Prawie wszystko jest w DP brzydkie i przestarzałe, natomiast twórcom udała się fabuła, dialogi i humor. Do tego gra jest długa, pierwsze przejście ze wszystkimi questami i znalezieniem kart zajęło mi 35h. W sumie dwa razy przeszedłem grę. Trzeci raz dla ostatniego achika już mi się nie chciało grać. Co ciekawe wersja na PS3 (wyszła tylko w Japonii) posiada całą masę ciekawych trofeów. Nie kumam czemu Xbox 360 dostał 12 zwykłych osiągnięć i dlaczego osiągnięcia za poziomy trudności nie są łączone.

Dla mnie DP to 9/10.
  • 0

#8 Raikoh Napisany 08 grudnia 2010 - 21:33

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Gra jest niesamowita i warto kupić jak ktoś lubi japońskie dziwactwa.

Dla mnie DP to 9/10.


Ja kupię na PS3. Japońskie dziwactwa? Oglądałem 3h gameplayu i widziałem ogromne wzorowanie się na Twin Peaks. Nic Japońskiego nie widziałem.
  • 0

#9 Gość_Kazuo_* Napisany 30 grudnia 2010 - 06:49

Gość_Kazuo_*
  • Goście
A dobrze chociaż znasz japoński? Bo ponoć gierka w wersji na ps3 miała nigdy nie opuścić granic KKW, tak słyszałem... swoją drogą, dla mnie jest to spory cios, gdyż omija mnie już drugi taki zajebicho wyglądający tytuł a'la Twin Peaks. Trzeba będzie chyba w końcu zainwestować w X'a. Gdyby jednak jakimś trafem DP ukazał się i na naszym rynku, to nawet nie patrzę na cenę tylko biorę w ciemno. Klimat i tematyka są zacne jak cholera, a przyznam, że czytając recenzje i oglądając kawałki gameplayu napaliłem się na Deadly Premonition jak trzyletnia dziewczynka na nowy model lalki Barbie z dołączanym do zestawu wibratorem. Hulk chcieć w to grać.
  • 0

#10 Raikoh Napisany 30 grudnia 2010 - 22:59

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Gdzieś wyczytałem, że wersja PS3 ma wyjść w US i EU w styczniu, albo w lutym. Nie pamiętam dokładnie.
  • 0

#11 burnstein Napisany 30 grudnia 2010 - 23:05

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 119 Postów:
Hint. Dla fajnej fabuły i klimatu jeśli grafa i gejplej się nie liczą polecam przeczytać jakąś dobrą książkę.
  • 1

#12 Raikoh Napisany 30 grudnia 2010 - 23:09

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Gameplay jest dobry, a grafa ... damy radę. Graliśmy na PSX i PS2 też, zamiast tylko czytać :)
  • 0

#13 burnstein Napisany 30 grudnia 2010 - 23:12

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 119 Postów:

Gameplay jest dobry, a grafa ... damy radę. Graliśmy na PSX i PS2 też, zamiast w ogóle czytać :)


fixed.
  • 1

#14 Gość_Kazuo_* Napisany 31 grudnia 2010 - 06:55

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Wychodzę z założenia, że jeżeli gameplay jest wciągający, fabuła ciekawa, a i reszta specjalnie nie odstaje, to grafika w takim przypadku nie ma większego znaczenia. Co najwyżej marginalne.
  • 0

#15 Raikoh Napisany 28 lutego 2011 - 22:53

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Za 10min Mash Tactics- czyli live show portalu Destructoid, a w nim jako goście specjalni- producenci gry Deadly Premonition która dostała tam nie przez przypadek 10/10. Gra na klocku już jest, a na PS3 ma pojawić się w marcu. Warto obejrzeć, bo na pewno będzie sporo ciekawych informacji na ten temat.

http://www.destructo...65-195243.phtml
  • 0

#16 Godot Napisany 28 lutego 2011 - 22:55

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
W sumie kusi mnie ta gra. Ale 100 zł nie dam :foch:
  • 0

#17 Cudak Napisany 28 lutego 2011 - 23:04

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Ja tak samo. Jednakże zanim zabiorę się za DP chcę przejść Homecoming.
  • 0

#18 Raikoh Napisany 01 marca 2011 - 01:25

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Warto kupić. Gra dodatkowo starcza na 20h zabawy. Kosztuje 15F w UK. To dobry deal.
  • 0

#19 Godot Napisany 01 marca 2011 - 07:29

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Poczekam na 9.99. Raikoh, nie grałeś - nie polecaj. Zresztą jak grałeś to też nie polecaj
  • 0

#20 Raikoh Napisany 01 marca 2011 - 21:10

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Ja już poleciłem ze 100 razy. Każdy wie, że polecam tą grę całym sobą :cf:
  • 0

#21 Gość_Kazuo_* Napisany 04 marca 2011 - 00:48

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Wyszła ta gra w końcu na PS3? Pograłbym se.
  • 0

#22 Raikoh Napisany 04 marca 2011 - 01:36

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Nie wyszła. Słyszałem, że w tym miesiącu ma wyjść. Potem dokładnie sprawdzę co i jak.

Edit: Gra w USA jest exem dla XO. Niestety. Jednak nic straconego. Wersja z Hong Kongu ma do wyboru język Japoński lub Angielski. Gry szukajcie pod innym tytułem, bo gra w Azji nosi nazwę Red Seeds Profile. Kosztuje 20$.

http://www.siliconer...english-on-ps3/
  • 0

#23 burnstein Napisany 05 marca 2011 - 01:06

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 119 Postów:
Nawiedzili mnie zmarli i powiedzieli, że nie spoczną w spokoju dopóki nie wkleję tutaj tego linka:

http://www.giantbomb...rience/17-3866/

A teraz Raikoh, w stronę światła :olo:
  • 0

#24 Cudak Napisany 05 marca 2011 - 01:07

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
burn to multi Raikoha :shock:
  • 0

#25 drAKul Napisany 30 czerwca 2011 - 07:00

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Ostrzeżenie dla posiadaczy PS3. Red Seeds Profile z Azji nie jest cały po angielsku. Tylko dialogi!!!. Cały tekst, opisy przedmiotów i parę innych rzeczy są w krzakach.
  • 0

#26 Blizzard Beast Napisany 01 lipca 2011 - 19:04

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
A gra jest, albo za chwilę będzie, w Games on Demand Xboksowym.
  • 0

#27 ACZ Napisany 01 listopada 2012 - 16:41

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 148 Postów:
W Europie na początku przyszłego roku.
trailer:

  • 0

#28 AndrzejSon Napisany 01 listopada 2012 - 17:27

AndrzejSon

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 038 Postów:
Świetna historia, niestety gra jest nieprawdopodobnie wstrętna wizualnie(co bardzo rzadko mi przeszkadza) z przedpotopową mechaniką. Pokonała mnie ta gra, stchórzyłem po kilku godzinach.
  • 0

#29 Little Jacob Napisany 01 listopada 2012 - 21:17

Little Jacob

    Pikachu

  • Narybek
  • 77 Postów:
Dobrze że pojawił się trailer. Bałem się trochę że porzucili pomysł z DirCutem. Interesuje mnie ta wersja ze względu na dodatki. Ma być jakiś nowy scenariusz i coś tam jeszcze w formie DLC.
  • 0

#30 Pico Napisany 27 kwietnia 2013 - 11:01

Pico

  • Forumowicze
  • 10 683 Postów:

Kupuje ktoś (lub już kupił) wersję Director's cut na PS3? Bo wczoraj była premiera.

 

Z recenzji wynika, że to graficzny i techniczny crap, ale dobry straszak z dobrą fabułą.


  • 0



Inne z tagami: