Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ryu Ga Gotoku


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
145 odpowiedzi na ten temat

#1 Pjoter Napisany 23 sierpnia 2005 - 19:54

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
http://ryu-ga-gotoku.com/

Panowie i panie, nie wiem co planuje Sega, ale to bardzo mocno cuchnie nowym Shenmue, tyle tylko, ze bez Shenmue w tytule :wink: Gra bedzie exclusivem na PS2. podejrzewam, ze sega z powodu popodpisywanych papierkow nie mogla wydac Shenmue na inna platforme niz X, wiec wymyslili, ze zrobia nowe Shenmue, ale nie Shenmue :lol: Bo na xboxie gra z takim budzetem ma male szanse na zarobienie pieniedzy, a ps2 oferuje wiecej potencjalnych nabywcow. Nie wiem, czy mam sie cieszyc, czy smucic z takiego obrotu sprawy, wszak miedzy liniami tekstu mozna sie tu doczytac konca szans na Shenmue 3 (a moze ja juz tez przesadzam, moze Sega chce miec taka serie na obu platformach...). Zapowiada sie ciekawie, nowe Shenmue nigdy nie jest zle, nawet jesli to nie Shenmue :lol: Co o tym myslicie?
  • 0

#2 Squall Napisany 24 sierpnia 2005 - 09:03

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
Przefachową stronkę ma ta gra, ale to już taki japoński standard. :wink:

Na pozór tytuł ten wygląda jak trzecia część Shenmue w wersji na PS2, ale z Shenmue Ryu ga Gotoku fabularnie nic nie łączy. Dostaniemy za to utrzymaną w konwencji FREE grę o starzejącym się zabijace - i żywej legendzie w jednym - który za zbrodnie sprzed lat będzie miał przechlapane po powrocie do rodzinnych stron - może być ciekawie, ponieważ scenariuszem zajął się niejaki Seishu Hase, znany w Japonii powieściopisarz, autor m.in. Sleepless Town i The City of Last Souls. Sam widziałem tylko ekranizację Fuyajo aka Sleepless Town i muszę przyznać, że, poza świetną rolą Takeshi Kaneshiro oraz rewelacyjną reżyserią, film ma wyśmienity scenariusz - aż człowiek żałuje, że nie zna japońskiego i nie może przeczytać powieści. 8) Kolo po prostu umie pisać o podziemiu kryminalnym Tokyo - na pewno miał bądź nadal ma z nim jakieś więzi. :twisted:

Zastanawiam się tylko, jak poradzi sobie z produkcją takiej gry producent Super Monkey Ball, F-Zero i Daytony, czyli Toshihiro Nagoshi...

EDIT: "Nagoshi states that the goal of the battle system is not to create "beautiful" battles, but battles that make players feel the pain being inflicted on them and the pain that they inflict on their rivals."

No to mi się podoba - jeśli nie są to tylko puste słowa, to w 2006 roku może być gorąco. :wink:
  • 0

#3 Gruby01 Napisany 24 sierpnia 2005 - 19:01

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:
Osobiście bym się wstrzymał z pisaniem o tej gdzie, czego kolwiek do momentu aż będzie jakieś jasne i jak to powiedział mój kumpel Vagrant3 "zrozumiałe info”, bo na razie to nic nie wiadomo a z samej strony, która jest w kompletnie nie zrozumiałym języku nic nie wiadomo i nic z niej nie wynika wiec poczekajmy aż będzie cos wiadomo i w zrozumiałym języku i wtedy możemy się cieszyć albo smucić osobiście wole to pierwsze.

Pozdro Szacun.
  • 0

#4 Squall Napisany 24 sierpnia 2005 - 19:17

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:

(...) bo na razie to nic nie wiadomo (...)

Że jak? Przecież wiadomo całkiem sporo, przynajmniej o stronie technicznej, bo o fabule rzeczywiście nie wiadomo zbyt wiele, ale chyba właśnie tak powinno być, czyż nie? Inną sprawą jest fakt, że o grze mówi się stosunkowo niewiele, a sama Sega koncentruje się na promowaniu tej gry wyłącznie w Japonii (na razie nie ma zresztą żadnych planów dotyczących wersji przeznaczonej na rynek amerykański, a tym bardziej europejski). Poza tym gra jest w produkcji od trzech lat, a twórcy właśnie weszli w końcową fazę prac - Ryu Ga Gotoku ukaże się w Japonii w grudniu tego roku!

Pod tym adresem można znaleźć kilka ciekawych skrinszotów z RGG, choć są w niskiej rozdzielczości - zatłoczona ulica nocą prezentuja się kapitalnie i, co dla mnie jest bardzo ważne, wyjątkowo realistycznie. Przypomina mi trochę ulice z Shenmue 2... :wink:

Dodany obrazek <== To tylko ja, czy to logo stymuluje wyobraźnię?
  • 0

#5 Gruby01 Napisany 24 sierpnia 2005 - 19:39

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:

Inną sprawą jest fakt, że o grze mówi się stosunkowo niewiele, a sama Sega koncentruje się na promowaniu tej gry wyłącznie w Japonii (na razie nie ma zresztą żadnych planów dotyczących wersji przeznaczonej na rynek amerykański, a tym bardziej europejski)



Tym bardziej nie rozumiem, z czego się tu cieszyć, co nam po grze nawet, jeżeli o niej cos wiadomo, ale nie wiadomo najważniejszego czy będzie w europie, wiele gier nie dochodzi do europy i o nich się nie mówi wiec poczekajmy aż będą potwierdzone wieści ze będzie w europie i wtedy możemy się cieszyć jak napisałem wcześniej a na razie poczekajmy i się nie ekscytujmy choćby, dlatego żeby nie zapeszyć, bo rozczarowanie jest o wiele mocniejszym przeżyciem..

Pozdro Szacun.
  • 0

#6 Squall Napisany 24 sierpnia 2005 - 19:42

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:

Tym bardziej nie rozumiem, z czego się tu cieszyć, co nam po grze nawet, jeżeli o niej cos wiadomo, ale nie wiadomo najważniejszego czy będzie w europie

A wiesz, dlaczego tego nie rozumiesz...? Bo nie grałeś w Shenmue! :wink: Nie wyobrażasz sobie nawet, co ta gra robi z człowiekiem (prawda, Pjoter?)! :wink:
  • 0

#7 Gruby01 Napisany 24 sierpnia 2005 - 19:45

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:

Tym bardziej nie rozumiem, z czego się tu cieszyć, co nam po grze nawet, jeżeli o niej cos wiadomo, ale nie wiadomo najważniejszego czy będzie w europie

A wiesz, dlaczego tego nie rozumiesz...? Bo nie grałeś w Shenmue! :wink: Nie wyobrażasz sobie nawet, co ta gra robi z człowiekiem (prawda, Pjoter?)! :wink:


Rozczaruje cie. Grałem i wiem co robi z człowiekiem ta gra.
  • 0

#8 Squall Napisany 24 sierpnia 2005 - 19:48

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:

Rozczaruje cie. Grałem i wiem co robi z człowiekiem ta gra.

Arhg... Pomyliłeś mi się z userem gruby, który w Shenmue nie grał - sorry. :wink:
  • 0

#9 Gruby01 Napisany 24 sierpnia 2005 - 19:54

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:
Spoko. Czekam na tą grę tak jak ty i inni i mam nadzieje ze Sega wypuści to na Europę na ps2 i jak tak zrobi to się może okazać ze będzie to najlepsza gra na ps2 przebijającą wszystkie, jakie powstały, ale zostaje nam czekanie a czas pokaże czy tak się stanie czy nie wiec czekajmy uzbrojeni w cierpliwością pewnie jak wyjdzie w Japonii to po jakimś czasie będzie wiadomo, co i jak.

Pozdro Szacun.
  • 0

#10 Squall Napisany 24 sierpnia 2005 - 20:03

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
W Europie ta gra może się nie pojawić, a jeśli już się pojawi, to raczej nieprędko... Ale w USA po prostu musi, nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej - w końcu wyglada na to, że to jedna z najlepszych gier, jakie są obecnie w produkcji na PS2. No i... kupię wszystko, co ma QTE. :twisted:
  • 0

#11 Gość__* Napisany 24 sierpnia 2005 - 20:04

Gość__*
  • Goście
Na tej stronie jest przeciez filmik, nie pokazuje co prawda gameplayu ale wszystkie cutscenki sa liczone w czasie rzeczywistym i wygladaja BAJECZNIE OMG! Jednak bardzo sie boje ze bedzie to gra na 5 godzin;/
  • 0

#12 Kaxi Napisany 24 sierpnia 2005 - 20:07

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:

No i... kupię wszystko, co ma QTE.



RE4 :?: :mrgreen:
  • 0

#13 Squall Napisany 24 sierpnia 2005 - 20:08

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:

Jednak bardzo sie boje ze bedzie to gra na 5 godzin;/

To się nie bój - w jakimś wywiadzie Nagoshi zapewniał, że RGG bedzie grą długą, na przynajmniej 20 godzin przy pierwszym podejściu.

No i... kupię wszystko, co ma QTE.



RE4 :?: :mrgreen:

No przecież czekam do 18-11-2005. :wink:
  • 0

#14 Gruby01 Napisany 24 sierpnia 2005 - 20:10

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:
Myślę ze jeżeli pojawi się w USA to w europie tez prędzej albo później.

Pozdro Szacun.
  • 0

#15 Squall Napisany 24 sierpnia 2005 - 20:35

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:

Na tej stronie jest przeciez filmik, nie pokazuje co prawda gameplayu ale wszystkie cutscenki sa liczone w czasie rzeczywistym i wygladaja BAJECZNIE OMG!

No jest, jest - i wyglądają, wyglądają. Pisałem już, że to przefachowa stronka. 8) Do czasu Shenmue 3 ze stajni Segi nie wyjdzie nic lepszego :!: :twisted: Jeśli będę musiał w to grać w wersji japońskiej - trudno! :P Samo oglądanie przerywników, nawet jeśli się nic nie rozumie, jest wystarczająco zajebiste.

EDIT: Zabijce mnie, ale nie widziałem jeszcze lepiej wyglądającej gry na PS2. :wink:
  • 0

#16 Gruby01 Napisany 24 sierpnia 2005 - 20:43

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:
Wychodzi na to ze jednak jeszcze cos można wyciągnąć z ps2 hehe.

Pozdro Szacun.
  • 0

#17 filip Napisany 24 sierpnia 2005 - 21:10

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Troche mnie dziwi, ze gra która moze okazać się narzędziem wskrzeszajacym Segę, ukaze sie jeszcze na ta generacje o_O. Nawet jesli gra bedzie boosssskaaa to nie odniesie ogromnego sukcesu dlatego, ze X360, a moze nawet PS3 beda juz na rynku. Szczególnie, ze gra sprawia wrazenie, wczesnego stadium prac. Ale sama gra... Wiem, ze to bedzie hit. Ale mam nadzieje, ze to nie jest zamiast Shenmue 3 ktore chyba nidgy juz sie nie ukaze :( Badzmy dobrej mysli, ze nie jest to drugie Fable ktorego zapowiedzi wywolywaly baardzo pozytywne emocje, a sama gra to juz raczej zawód.
  • 0

#18 Gruby01 Napisany 24 sierpnia 2005 - 21:17

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:

Troche mnie dziwi, ze gra która moze okazać się narzędziem wskrzeszajacym Segę, ukaze sie jeszcze na ta generacje o_O. Nawet jesli gra bedzie boosssskaaa to nie odniesie ogromnego sukcesu dlatego, ze X360, a moze nawet PS3 beda juz na rynku


Odniesie a choćby z tego powodu ze wszyscy to kupią bez względu na to, która generacja konsol będzie na rynku choćby była 4 generacja to wychodzi na 2 generacje konsol i już na starcie ma zapewniony sukces choćby, dlatego ze jest podobna do shenmue a co robi ta gra z człowiekiem to wszyscy wiedzą.
A po zatym może nie każdy będzie miał kasę na nowa konsole a na starej zawsze da się grac i nie jest powiedziane ze musi być gorsza pod względem gier od nastepczni wiec, dlatego moim zdaniem odniesie ta gra wielki sukces.

Pozdro Szacun.
  • 0

#19 Squall Napisany 24 sierpnia 2005 - 21:33

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:

Troche mnie dziwi, ze gra która moze okazać się narzędziem wskrzeszajacym Segę, ukaze sie jeszcze na ta generacje o_O. Nawet jesli gra bedzie boosssskaaa to nie odniesie ogromnego sukcesu dlatego, ze X360, a moze nawet PS3 beda juz na rynku.

Czym może się okazać? Sega nie uzależniłaby swojego istnienia od sukcesu jakiejkolwiek gry, więc nawet nie rozśmieszaj mnie takimi stwierdzeniami. Żaden pojedynczy tytuł nie jest zresztą w stanie zmienić sytuacji finansowej tak dużej firmy, jaką jest Sega. Poza tym... Od kiedy nowa generacja konsol zabija poprzednią w tym samym dniu, w którym pojawia się pierwsza konsola ją reprezentująca? Zanim obecna generacja konsol przestanie liczyć się na rynku gier video, minie jakieś pół roku od dnia premiery PS3, jeśli nie więcej. Zauważ też, że RGG wcale nie ma odnieść "wielkiego sukcesu" - to gra filmowa z mrocznym i ciężkim klimatem, którą twórcy dedykują dorosłym graczom, a więc nie wszystkim, byleby tylko zarobić masę forsy.
  • 0

#20 Gruby01 Napisany 24 sierpnia 2005 - 21:41

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:

Zanim obecna generacja konsol przestanie liczyć się na rynku gier video, minie jakieś pół roku od premiery PS3, jeśli nie więcej.


Oj chyba więcej za przykład niech posłuży psx, który do dnia dzisiejszego można powiedzieć nie zszedł ze sceny do końca. A fanów ta gra już ma zobacz na Squalla już oszalał na punkcie tej gry. hehe 8) :lol:

Pozdro Szacun.
  • 0

#21 Squall Napisany 24 sierpnia 2005 - 21:50

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:

Oj chyba więcej za przykład niech posłuży psx, który do dnia dzisiejszego można powiedzieć nie zszedł ze sceny do końca.

Dlatego napisałem "jeśli nie więcej" - założyłem po prostu, że spełni się najczarniejszy scenariusz i po premierze X360 i PS3 current-geny będą supportowane tylko przez kilka miesięcy.
  • 0

#22 Mielu Napisany 25 sierpnia 2005 - 11:06

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:

EDIT: Zabijce mnie, ale nie widziałem jeszcze lepiej wyglądającej gry na PS2. :wink:


Dobrze, masz to jak w banku :mrgreen:
  • 0

#23 Squall Napisany 25 sierpnia 2005 - 11:07

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
Nie widziałem - serio. :shock: A trochę tych gier widziałem... :twisted:
  • 0

#24 Pjoter Napisany 25 sierpnia 2005 - 14:37

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
Widzieliscie skriny i intro? Zastanawiam sie co to za potworny silnik ze ciagnie tyle obiektow na jednym ekranie... i to na PS2! Nie wiem jak sega chce to rozpedzic do chocby 20 fps, ale jak im sie uda to szacun. A moze zrobia to co za pomoca Shenmue zrobili na DC, tzn. przescigneli reszte pod wzgledem grafy i to z masakrujaca roznica, ale to byla ich konsola. no nie wiem, ale przyznac trzeba ze gra robi wrazenia i kopie tylki
  • 0

#25 vagrant3 Napisany 25 sierpnia 2005 - 16:09

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

i jak to powiedział mój kumpel Vagrant3 "zrozumiałe info”,

Powiedziałem tak, bo najpierw przekierowywało mnie do strony Segi, a później nie chciało mi się czekać na ładowanie strony, shame on me :mrgreen: . Dziś jednak usiadłem i pochłonąłem dostępny materiał o tej grze; w morde, to musi być, i nie ma bata, bardzo dobra gra. Już jestem jej fanem i chyba mogę powiedzieć, ze żadnego innego oficjalnie zapowiedzianego tytułu (czyli Shenmue 3 odpada :wink: ) nie będę wyczekiwał z taką niecierpliwością. Tylko zdołuje się jak nie wyjdzie w PALu.
  • 0

#26 Squall Napisany 25 sierpnia 2005 - 16:25

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:

Tylko zdołuje się jak nie wyjdzie w PALu.

Nawet tak nie żartuj. Ta gra musi się ukazać w PAL-u, no musi, bo inaczej Sega doprowadzi do załamania nerwowego swoich wiernych fanów, a z całą pewnością lepiej wyciągnąć od nich kasę. :wink:

O RGG mówi się niewiele - gra jest po prostu nieznana, ale na przykładzie Vagranata widać, że odrobina dobrej woli wystarczy, by ten mało mówiący tytuł stał się jedyną grą Segi od czasów Shenmue 2 (i do czasu oficjalnego ogłoszenia Shenmue 3 =P), na którą czeka się z wypiekami na twarzy. No i (tak, Mielu - możesz mnie zabić ;P) jest to najlepiej wyglądający tytuł na PS2 (ten realizm w tworzeniu wirtualnego Tokyo masakruje, tak jak niegdyś grafa Shenmue). :twisted:
  • 0

#27 filip Napisany 25 sierpnia 2005 - 16:27

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Troche mnie dziwi, ze gra która moze okazać się narzędziem wskrzeszajacym Segę, ukaze sie jeszcze na ta generacje o_O. Nawet jesli gra bedzie boosssskaaa to nie odniesie ogromnego sukcesu dlatego, ze X360, a moze nawet PS3 beda juz na rynku.

Czym może się okazać? Sega nie uzależniłaby swojego istnienia od sukcesu jakiejkolwiek .


Chodzilo mi o to, ze w czasie gdy wszyscy mowia, ze gry Segi wraz z usmierceniem Dreamcasta stracily magie, powstaje gra wspaniala, taka na ktora wszyscy fani Segi czekali. Nie wydaje gdyby byla lunch title na PS3 nie wyszlo by jej to na lepsze ?
  • 0

#28 Squall Napisany 25 sierpnia 2005 - 16:32

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
Rozumiem Cię, sildar, ale za to Ty chyba nie rozumiesz tego, że na next-geny to Sega szykuje kolejną część Shenmue. :wink: RGG to taki ukłon Segi w stronę dorosłej części japońskich gracz, którzy znudzili się grami stricte dla dzieci (zarówno tych młodszych, jak i tych starszych). Nie wiemy nawet, czy ta gra opuści granice Nipponu...
  • 0

#29 Shinigami Napisany 25 sierpnia 2005 - 16:33

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:

Chodzilo mi o to, ze w czasie gdy wszyscy mowia, ze gry Segi wraz z usmierceniem Dreamcasta stracily magie, powstaje gra wspaniala, taka na ktora wszyscy fani Segi czekali. Nie wydaje gdyby byla lunch title na PS3 nie wyszlo by jej to na lepsze ?

Wątpie aby gracze kupili PS3 w dniu premiery właśnie dla tej gry. Moim zdaniem lepiej dla RGG, że wyjdzie jeszcze na PS2 niż PS3 bo ma większe szanse na sukces.
  • 0

#30 Gruby01 Napisany 25 sierpnia 2005 - 16:55

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:

Nawet tak nie żartuj. Ta gra musi się ukazać w PAL-u, no musi, bo inaczej Sega doprowadzi do załamania nerwowego swoich wiernych fanów, a z całą pewnością lepiej wyciągnąć od nich kasę. Wink


Mało tego ze doprowadzi do załamania, ale może dojść do tego ze nie podciągnie do góry swojego wizerunku po dwóch konsolach jednej kompletnie do pani, jakim był Saturn a drugiej Dobrej, ale nie na, tyle aby się utrzymała na rynku, a jeszcze bardziej poleci w dół - IMO.

Pozdro Szacun.
  • 0