Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Fantasy Iv Complete Collection


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 Kradziej Napisany 14 grudnia 2010 - 18:38

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
http://www.joystiq.c...llected-on-psp/
Square-Enix zapowiedziało, że FF4 z odnowioną szatą graficzną i wypuszczoną do tej pory tylko na komórki i WiiWare kontynuacją: The After Years trafi na PSP. Fajnie?
Niby. Bo, widzicie, będzie to "nowy" remake (ekhem), zupełnie niezwiązany z tym DSowym, za to bardzo podobny do reedycji FF1 i FF2, które na handheldzie Sony już zagościły. Innymi słowy: nie dostaniemy ładnej oprawy w 3D, a dwuwymiarową oprawę, z prostymi sprite'ami itd. Nieładnie.
Premiera w Japonii - wiosną. Jeśli trafi to do nas, i to w przystępnej cenie, pewnie się skuszę - przenośny Final zawsze miły na wakacje, a tego na DSa trudno dostać.
  • 0

#2 szczudel Napisany 16 grudnia 2010 - 12:47

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Ja to sie tylko dziwie ze nie zrobia jakiegos konkretnego remaka starych FF. Nie mowie tu o czyms na miare FFVII:CC czy kingdom hearts. Ale ladnie zrobionej gry 2D. Przeciez muzyka, scenariusz i system walki/gry jest. Jaki problem zamiast odgrzewac kotlety wsadzic ladne tekstury, poanimowac nowe spritey i zrobic menusy od nowa ?? Nie wierze ze taki remake FF4 lub 5 lub 6 nie zwrociłby sie wielokrotnie a gracze nie postrzegaliby marki FF jako wyciagacza kasy za to co juz bylo.
Inna bulwersujaca sprawa dla mnie jest to ze jak mam orginalnego FF7 na półce to i tak musze kupic te gre od nowa na PSN, żeby tam jeszcze jakies dodatki byly, a tu nic zwykly port...
  • 0

#3 szczudel Napisany 20 kwietnia 2011 - 10:07

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Hell cofam wszystko co złego napisałem o FF4 complete collection.
Zacząłem w to wczoraj grać i bardzo przyjemny im ten remake wyszedł. Lekka kolorowa i przyjemna gra. Nie śądziłem ze poprawią wszystkie tekstury i postacie, jak grałem w to na snesie to sie patrzyc na to nie dało. Sama ścieżka dzwiękowa jest swietna, mozna wybrać orginalną lub nową [motyw rosy z FFceltic moon zaskoczył mnie całkowicie].
Ta gra nie podołałaby w pełnoprawnym remaku, jej urok jest w 2D. Swietna gra. Tym razem skoncze na pewno.
Blagam square zrobcie to samo z FFIV :)
  • 0

#4 Gość_Taikun_* Napisany 20 kwietnia 2011 - 10:32

Gość_Taikun_*
  • Goście
fajny remake to by wyszedl jakby wrzucili wersje z DSa
  • 0

#5 burnstein Napisany 20 kwietnia 2011 - 10:37

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Hell cofam wszystko co złego napisałem o FF4 complete collection.
Zacząłem w to wczoraj grać i bardzo przyjemny im ten remake wyszedł. Lekka kolorowa i przyjemna gra. Nie śądziłem ze poprawią wszystkie tekstury i postacie, jak grałem w to na snesie to sie patrzyc na to nie dało. Sama ścieżka dzwiękowa jest swietna, mozna wybrać orginalną lub nową [motyw rosy z FFceltic moon zaskoczył mnie całkowicie].
Ta gra nie podołałaby w pełnoprawnym remaku, jej urok jest w 2D. Swietna gra. Tym razem skoncze na pewno.
Blagam square zrobcie to samo z FFIV Dodany obrazek


Zrobili, z tego co się orientuję nawet w to grasz.
  • 0

#6 szczudel Napisany 20 kwietnia 2011 - 11:35

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
aj karwa :P
FF VI - 6 - my bad

dodam cos aby spam nie wyszedl ;)
Mam nadzieje ze skoro udostepnili ost w innej aranzacji to trafi sie podobny odlot jak w FF12.
Aj musiałem sie chwile zbierac jak w 12 w walce z gilgameshem puscili "clash on the bridge" w aranzacji black mages.
Jesli juz był motyw rosy z celtic moon to moze i przy jakims bossie wsadzili kawalek z black mages.
  • 0

#7 szczudel Napisany 14 czerwca 2011 - 08:11

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Skońćzyłem [na urlopie :D:D] FF4 i interlude i jestem przy koncu after years.
Oj czuc w orginale bylo oldschool pomimo ze tworcy "obnizyli poziom trudnosci":
-nie wpadniesz na to ze z bahamutem trzeba na dzien dobrzy rzucic reflect? - pol godzinny dungeon od nowa, jesli stwierdziles ze podpakujesz troche w dungeonie - 2h ....
  • 0

#8 Spuczan Napisany 20 grudnia 2011 - 14:18

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:
To ta część z esperami i Kevką? Pamiętam jak pomykałem w to na emulatorze a teraz skoro mam PSP to chętnie odświeżę tą gierkę.
  • 0

#9 burnstein Napisany 20 grudnia 2011 - 14:20

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:
Nie, Ty piszesz o VI.
  • 0