Skocz do zawartości

Zdjęcie

Retro Studios

Retro Studios Nintendo Metroid Donkey Kong

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
195 odpowiedzi na ten temat

#1 Godot Napisany 26 grudnia 2010 - 02:27

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Najlepsi z najlepszych. Można ich ustawic obok tak legendarnych teamów jak Naughty Dog, czy Bioware. Nazywani nowym RARE. Moim zdaniem porównanie jak najbardziej trafione. Z wyjątkiem jednego - płodności. RARE stworzyło o wiele więcej tytułów, Retro uderzają rzadko, ale każde ich uderzenie zwala z nóg. Co teraz robią? Moim marzeniem byłaby Zelda ich autorstwa, ale na razie jest to nierealne. Więc może ich własny projekt? Nintendo ma jakieś megamocne IP, które można byłoby powierzyc w ręce Teksańczyków? Star Fox? To by była tragedia... Nie znoszę Star Foxa. Mario? Absolutnie nie. Zelda już się robi. Kolejny Metroid? Nie sądzę. Pikmin, albo inne pomniejsze coś? Nah. Nowy projekt - to by było to! Ale na stacjonarki, nie chciałbym nic na 3DS...

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 03 czerwca 2014 - 23:29

  • 0

#2 Texz Napisany 26 grudnia 2010 - 08:06

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Może coś o Teksańskim Strażniku? A tak na serio to pewnie mają już coś w kalendarzu. I oby kiedyś wypłyneli na szerokie wody tworząc coś na konsole HD, bo czemu by nie? Choć bałbym się czy podołaliby stworzeniu gry która dorównuje współczesnym benchmarkom graficznym bez gameplaya i miodności. Chyba jednak będzie jak zostaną na WII i ... 3DS.
O TAAAAAAK, 3DS :olo:
  • 0

#3 Gość_Taikun_* Napisany 26 grudnia 2010 - 09:17

Gość_Taikun_*
  • Goście
Nintendo ma megamocne kopiące dupe IP - Pokemony. Śmiejcie się. Pełne 3D, grafika i design chociażby na poziomie Eternal Sonaty albo Valkyrii Chronicles, walki w stylu Pokemon Stadium + masa questów pobocznych, za***iście zrealizowane przerywniki z pełnym voice actingiem - i mamy grę, która sprzedażą bije wszystkie CoDy razem wzięte :tak:


  • 0

#4 Texz Napisany 26 grudnia 2010 - 10:13

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Wszystko tylko nie Pokemony.
  • 0

#5 lukaszSA Napisany 26 grudnia 2010 - 10:51

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 916 Postów:

Nintendo ma megamocne kopiące dupe IP - Pokemony. Śmiejcie się. Pełne 3D, grafika i design chociażby na poziomie Eternal Sonaty albo Valkyrii Chronicles, walki w stylu Pokemon Stadium + masa questów pobocznych, za***iście zrealizowane przerywniki z pełnym voice actingiem - i mamy grę, która sprzedażą bije wszystkie CoDy razem wzięte :tak:



Już był jakiś developer, który chciał zrobić MMO Pokemon. Niestety nic z tego nie wyszło. Aczkolwiek twój pomysł jest świetny. Chociaż chyba wolałbym mix Pokemonów z Mass Effect :skacze:

Ale wracając na ziemię, to przydałoby się, by Retro wymyśliło coś swojego.
  • 0

#6 Gość_Taikun_* Napisany 26 grudnia 2010 - 11:38

Gość_Taikun_*
  • Goście

Już był jakiś developer, który chciał zrobić MMO Pokemon. Niestety nic z tego nie wyszło. Aczkolwiek twój pomysł jest świetny. Chociaż chyba wolałbym mix Pokemonów z Mass Effect :skacze:


Madafaka Shepard i jego Pikachu? Jestem na tak :)
  • 0

#7 Kaxi Napisany 26 grudnia 2010 - 12:08

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
TEXZ: Retro pokaże co potrafi na konsola HD już niedługo, gdyż na następcy Wii. Pewnie za 2-3 lata będziesz grał w ich grę w HD, na sprzęcie nie słabszym od PS3.

Greg moim zdaniem nie przewidział jednej ewentualności: że robią już Donkey Kong Country Returns 2. Tym razem już z mocniejszymi, własnymi innowacjami w gameplayu. Być może czeka nas nowa trylogia. Nie jest to mój wymarzony scenariusz ale na pewno możliwy.

Moim zdaniem nic nie robią na 3DS, bo są dla N w pewnym sensie za cenni i za "powolni". Metroid Prime Hunters tez robiło NST, a nie Retrosi.

Możliwe jest też, że zamiast autorskiego projektu (czego bym chciał) odświeżą kolejne IP Nintendo. Jest w czym wybierać. Pikmin nie, bo robi go juz Shigsy. Ale może F-Zero? (f-zero od retro musialoby kopac zady!!! juz GX kopalo), Star Fox tez jest ewentualnością. Jest jeszcze Wave Race, 1080 Snowboarding, szeroko pojety Wario, Luigi's Mansion...
  • 0

#8 Godot Napisany 26 grudnia 2010 - 12:22

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
DKCR 2? Oby nie, jedna częśc spokojnie wystarczy. Chyba, że zrobiliby coś w stylu Donkey Kong 64. F-Zero nie, proszę, nie. GX było dobre, ale gorsze niż Wipeout (w zasadzie dowolny). Snowboard też nie, za bardzo niszowe. Waverace to samo. Wario? A co? Platformówka, czy minigierki? Platformówka już jest, za minigierki dziękuję. Ogólnie nie widzę za bardzo dobrego IP dla Retro. Ale scenariusz chyba będzie taki: jeszcze dwa Donkey Kongi, a potem Zelda na Wii 2.
  • 0

#9 burnstein Napisany 26 grudnia 2010 - 12:49

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
Jakiś Yoshi, Eternal Darkness (chociaż wątpię, bo teraz horrory nikogo), a za***iście by było gdyby zrobili Earthbounda.
  • 0

#10 Godot Napisany 26 grudnia 2010 - 12:57

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Eternal Darkness to IP należące do Siliconów. Earthbound to dobre IP dla Retro
  • 0

#11 kafei Napisany 26 grudnia 2010 - 18:17

kafei

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 403 Postów:

Eternal Darkness to IP należące do Siliconów.

Dodany obrazek

Chyba jednak nie. Wyobrażacie sobie ED od Retro? :zakochany: A Earthbound się skończył, Nintendo pewnie już nie wróci do tej serii. Tym bardziej, że trzecia część nie wyszła nawet z Japonii.
  • 0

#12 Godlike Napisany 27 grudnia 2010 - 00:30

Godlike

    Link

  • Forumowicze
  • 342 Postów:
F-zero gx słabsze od dowolnego wipeouta? Jak kogoś poziom trudności przerasta, to może i słabsze...
Szczęki wam opadną, jak Nintendo ogłosi, że Retro robią slashera rpg w klimacie fantasy.
  • 0

#13 Godot Napisany 27 grudnia 2010 - 00:48

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Z tego co pamiętam, skończyłem całe F-Zero GX. Powody dla których uważam GX za słabsze? Muzyka, design, trasy, brak broni, klimat. Więc daruj sobie przypieprzanie

Slasher RPG w klimacie fantasy? Już jest jeden, nazywa się Demon`s Souls. Drugi nie jest potrzebny
  • 0

#14 Godlike Napisany 27 grudnia 2010 - 01:21

Godlike

    Link

  • Forumowicze
  • 342 Postów:

Z tego co pamiętam, skończyłem całe F-Zero GX.

Alzheimer w tym wieku?
Rozumiem, że Gran Trismo też jest słabsze od Wipeouta, bo nie ma broni?
I oczywiście, że drugi slasher rpg w klimacie fantasy nie jest potrzebny, jeden wystarczy. Podobnie jak wystarczy jeden wyścig, jedno mordobicie, jeden platformer i w ogóle wszystko, bo w jedności siła. Metroida też retro niepotrzebnie robiło, bo już mieliśmy gry fpp wcześniej, czyż nie? Ale jak to mówił Lenin "ignorancja to siła". Czemu nie da się ignorować modów na forum? I co Twój post wniósł do tematu, oprócz tego, że nic? Innym uiżytkownikom warny za coś takiego dawałeś, tłumacząc, że "można było odpowiedzieć na PM". Kocham podział na równych i równiejszych.

Optuję za tym, żeby Retro zrobiło Real Time Chess, tego jeszcze nie było, a ciekawi mnie, jak taki projekt mógłby wyglądać. O, taki Archon w XXI wieku.
  • 0

#15 Raikoh Napisany 27 grudnia 2010 - 01:34

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Ja to marzę o nowym Wave Race albo 1080 Snowboarding. Może jeszcze Pilot Wings ...
  • 0

#16 Godot Napisany 27 grudnia 2010 - 09:51

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Nie zniżę się do komentowania twoich idiotycznych zaczepek.

Raikoh, Pilot Wings robi się na 3DSa. Wave Race i snowboard to chyba zbyt niszowe rzeczy, żeby dac je Retro do zrobienia. Chyba na tą chwilę rację ma Kox i Retro robi po prostu kolejnego Donkey Konga
  • 0

#17 Malutki Napisany 27 grudnia 2010 - 11:02

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
A ja bardzo chciałbym , aby Retrosi pracowali nad nowym F-Zero , GX był za***isty :zakochany: .Teksańczycy to zdolna ekipa i uważam ,że BigN ich trochę ogranicza.Pewnie każdy z nas chciałby zobaczyć soczyście krwawe nowe ip w wykonaniu tego studia. Już raz kiedyś tego dokonali...
  • 0

#18 Kaxi Napisany 27 grudnia 2010 - 12:02

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Dołączam do tych którym zajebongo podobało się F-Zero GX i chcieliby kolejną część od Retro:D 1080 Avalanche też bardzo dobre było.

Ja obstawiam właśnkie DKCR2 albo nowe IP. Nie wiadomo tylko na jaką platformę. Nie wykluczam (choć to dość wcześnie), że N oddeleguje ich do tytułu startowego na Wii 2.
  • 0

#19 Godlike Napisany 27 grudnia 2010 - 13:01

Godlike

    Link

  • Forumowicze
  • 342 Postów:

Nie zniżę się do komentowania twoich idiotycznych zaczepek.

Za wysokie progi?

Wave Race i snowboard to chyba zbyt niszowe rzeczy

Zamiast tego wolisz napisać drugi raz to samo w temacie liczącym sobie 1 (jedną) stronę. Wydaje mi się, że forumowicze zrozumieli za pierwszym razem.

Retro może też chcieć odnowić którąś z klasycznych gier Nintendo, może nawet z czasów NESa. Mieliśmy niedawno a boy and his blob, które wyszło nienajgorzej, a N ma duża bazę swoich produktów. Na bazie popularności wynikłej z obecności w Smash Bros. ktoś szalony móglby chcieć zmajstrować nowe Ice Climbers czy Kid Icarusa.

I nie żadne IP tylko własność intelektualna, nowy produkt, seria, cokolwiek, co miałoby polskie brzmienie.
  • 0

#20 cybercotlet Napisany 27 grudnia 2010 - 13:03

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:
Kid Icarus już zmierza na 3ds więc stwierdzam, że raczej odpada :^^:

BTW a Retro to sobie może chcieć. Retro przyjdzie zlecenie z Nintendo, Retro zrobi. :^^:
  • 0

#21 Godlike Napisany 27 grudnia 2010 - 14:58

Godlike

    Link

  • Forumowicze
  • 342 Postów:
Poniekąd tak, ale wątpię by N kazało robić coś tak zdolnym developerom wbrew ich przekonaniom, bo wyszłaby z tego zwykła chałtura.
  • 0

#22 cybercotlet Napisany 27 grudnia 2010 - 15:28

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:
Nintendo co najwyżej może wziąć pod uwagę zdanie szefów studia. Myślę, że z DKCR było podobnie. Macie starą markę zróbcie z tym coś żeby byłł hit na miarę starego RARE. Co mieli odp? Skoro są wyjątkowo uzdolnieni to mieli odmówić? Oczywiście, że brali co im dano i zrobili bo byle kim nie są :) To tak jak Kojimie przychodzą zlecenia z Konami na następne MGSy :mrgreen:

Ja zauważyłem, że Nintendo rośnie inne fajne studio Good Feel :)
Wcześniej zrobili Wario Land Shake Dimension(w US podtytuł Shake it!) plus kilka innych gier-pierdół które nikogo a teraz Kirby Epic Yarn :)
  • 0

#23 lukaszSA Napisany 27 grudnia 2010 - 17:46

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 916 Postów:

Kid Icarus już zmierza na 3ds więc stwierdzam, że raczej odpada :^^:

BTW a Retro to sobie może chcieć. Retro przyjdzie zlecenie z Nintendo, Retro zrobi. :^^:

Wii Play Returns? :-D
  • 0

#24 torq314 Napisany 27 grudnia 2010 - 18:19

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
to czego na dziś brakuje mi od NIntendo to jakieś nowe IP z dużym, otwartym światem, pełnym zadań, wyzwań i przygód. nie wiem czy bardziej rpg czy bardziej action-adventure, ale coś co trzyma przy konsoli. takie gry przy właściwym poziomie wykonania gwarantują nie tylko właściwą sprzedaż ale też możliwość kontynuowania serii. niewykluczone, że mogłaby to być nowa Zelda, tej serii najbliżej do możliwości takiego ujęcia. mógłby to być też Metroid, taki właśnie nieliniowy, z przemieszczaniem się między światami, tyle że pachniałoby to Mass Effectem.

A Zeldy takiej brakuje mi od dawna, że przywołam Wind Wakera. pamiętacie ile frajdy było w tym "pseudo-otwartym" świecie, w którym co prawda wiadomo było na którą wyspę płynąć żeby pchać do przodu główny wątek, ale jak się zboczyło z trasy, to praktycznie w każdym kwadracie mapy można było trafić na jakąś egzotykę, jakąś poboczną misję? to była Przygoda przez duże P i właśnie "uliniowienie" wyzwania w największym stopniu zubożyło mi nawiązującą do Wakera klepsydrę. jeżeli kolejna, produkowana właśnie Zelda taką nie będzie, to dla mnie będzie znak, że się z Nintendo coraz dalej rozjeżdżamy.

problem w tym, że przy obecnym stanie technologii, angażowanie takiej ekipy do czegokolwiek innego niż nowy DKC dla mnie mija się z celem. w proponowane przez Was FZero, 1080 czy Wave Race i tak bym nie grał, dla mnie to są gry na 5 minut.

z przyzwoitości nie napiszę, że ja chcę nowego Metroida, w 3D tak jak trzy poprzednie wspaniałe - bo wiem że się nie doczekam. co najwyżej kolejnego "wydziwiania", tyle że zamiast ninja-metroid będzie to np. metroid-pokemon ("kosmiczni łowcy, zbierz ich wszystkich!") albo metroid-fzero (błagam, oby nie!) albo jakaś metroid-olimipada (z mario i sonikiem koniecznie).

Mieliśmy niedawno a boy and his blob, które wyszło nienajgorzej


kto w to grał, ręka do góry? więcej niż trzy osoby? mieliśmy też remake Punch Out, kto grał? więcej niż trzy osoby? nie znam się na tym od środka, patrzę tylko tak samo jak każdy, ale widzę, że remake'ami pieniędzy nie robi się "z automatu".

o odwrotne przykłady jest jakby łatwiej, dziś zarabiają na siebie Assassin's Creed, Red Dead Redemption, czy Mass Effect.

ja chcę grać w nowe, atrakcyjne gry, a nie udawać że podoba mi się Punch Out czy Star Fox w nowej oprawie i starożytnej mechanice.
  • 0

#25 Kaxi Napisany 27 grudnia 2010 - 20:48

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
sęk w tym że retro mogłoby mechanikę wymyślić nową, jak przy metroidzie. ta ekipa jest zdolna wszczepic nowe zycie w skostniale serie. stąd w ogóle ta dyskusja.

punch out był rewelacyjny i sprzedał się przyzwoicie. oczywiście nie w polsce.

metroid other m był nie większym wydziwnieniem niż metroid prime - zachowajmy właściwą perspektywę.

też jestem pełen obaw co do nowej Zeldy.

Grą o której piszesz może okazać się The Last Story - nie do końca od Nintendo ale przy jego wsparciu. Wczoraj Sakaguchi albo Iwata powiedział że Club Nintendo gametestował grę przez 9 miesięcy - największe testy w ich historii. Nie wiem czy gra będzie bdb, ale powinna być epicką Przygodą z otwartym światem - czyli tym o czym piszesz. I do tego nowym IP.
  • 0

#26 Godot Napisany 27 grudnia 2010 - 20:56

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

Za wysokie progi?


Nie prowokuj mnie, nie dasz rady


Kox, widzisz jakąś serię, której przydałby się oddech? Serię, którą nikt się obecnie nie zajmuje
  • 0

#27 Kaxi Napisany 27 grudnia 2010 - 21:08

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Większość została już wymieniona.
Co jeszcze?
Np. Advance/Batallion Wars, ale byłoby to chyba marnotrawienie potencjału Retro, gdyż choć obie części BW bardzo mi się podobały, to seria (mowa o Batallion) raczej nie ma potencjału by stać się wielkim hitem. Spokojnie może się zająć tym ktoś inny.

Ja bym stawiał na Fire Emblem - seria ma wielki potencjał wyewoluować w epickiego RPGa z taktycznymi walkami i (nowość) eksploracją w tpp. Już dawno o tym myślałem. Plus pojedynki online. Potrzebuje tylko dużego budżetu, zdolnego teamu oraz zielonego światła do zmian.

Mogą też być inne serie, do których N ma prawa, a wcześniej robił je ktoś inny. Golden Sun Wii? Geist, Eternal Darkness...

Szukając starych gier wydanych przez N znalazłem takie coś o mechach:

http://en.wikipedia....ki/Battle_Clash

Tu screeny, robiło to Intelligent System:

http://www.mobygames...eShotId,172646/
  • 0

#28 Godot Napisany 27 grudnia 2010 - 21:16

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Nie sądzę. Za bardzo niszowa. Zobacz, Metroid i Donkey Kong to pierwsza liga. Fire Emblem nie. Albo nowe IP, albo startowa Zelda na Wii 2. Inne możliwości wydają mi się mało prawdopodobne
  • 0

#29 Kaxi Napisany 27 grudnia 2010 - 21:21

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Gdy Retro przejmowało Metroida, nie był pierwszą ligą.
  • 0

#30 torq314 Napisany 27 grudnia 2010 - 21:25

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Kox, widzisz jakąś serię, której przydałby się oddech? Serię, którą nikt się obecnie nie zajmuje


jak już odświeżą Kid Icarus, to zostaną chyba tylko Bubble Bobble i Paperboy. naprawdę uważasz, że odświeżanie staroci to dobry kierunek?

ta ekipa jest zdolna wszczepic nowe zycie w skostniale serie. stąd w ogóle ta dyskusja


dyskusja rozpoczęła się od pytania i jak zrozumiałem Gregowi nie chodziło o postawienie TEZY nad którą mielibyśmy się tu doktoryzować, tylko właśnie o pytanie otwarte: odświeżenie staroci czy coś nowego.

metroid other m był nie większym wydziwnieniem niż metroid prime - zachowajmy właściwą perspektywę


oczywiście, że prime nie jest w żaden sposób wydziwiony. absolutnie oddaje ducha Super Metroid, ducha spokojnej eksploracji, stopniowego zagłębiania się w kilka różnych światów, które dość szybko stają się dostępne ale do ich pełnego poznania trzeba nowych znajdowanych gdzie indziej. oddaje ducha światów, przenosząc w 3d wiele spośród spotykanych w SM przeszkadzajek z 2d.

other M wygląda jak robione przez kogoś, kto grając w super metroid zrozumiał z niego tylko tyle ile widzi się wchodząc do każdej nowej lokacji i musząc pokonać odradzajacy się za każdym razem rój pszczół. i ten ktoś pomyślał sobie "jakby ten rój trzeba było pokonać w stylu ninja, to byłoby cool!".

a i lubię jak oprócz czegoś, co brzmi jak slogan reklamowy albo myśl wyrwana z kontekstu, dodasz do tego jeszcze jakiś argument.
  • 0



Inne z tagami: