Skocz do zawartości

Zdjęcie

Retro Studios

Retro Studios Nintendo Metroid Donkey Kong

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
195 odpowiedzi na ten temat

#61 gruby Napisany 20 kwietnia 2011 - 09:09

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Jeżeli Nintendo faktycznie stara się pozycjonować Cafe jako zabawkę dla prawdziwych graczy, obstawiałbym Metroida Prime 4. To seria, która odcisnęła swoje piętno na hardcorowych graczach, która kojarzy się z Retro najbardziej i byłaby najbardziej oczywistym strzałem moim zdaniem. Ona również najwięcej by zyskała na przejściu w HD, nie wspominając o możliwościach jakie daje dobry online. Dlatego typowałem ten projekt jako jeden z pierwszych first-party, jakie ukażą się na systemie. MP4 mógłby być fantastycznym pokazem mocy nowej konsoli, a FPS-y królują obecnie na listach sprzedaży.

Drugą opcją jest Zelda- Skyward Sword mógłby się ukazać na Wii, a powiedzmy w rok po nim pełnoprawna i nowatorska część od Retro na Cafe. Dzięki dwóm teamom, dłubiącym oddzielnie przy dwóch róznych grach z tej serii udałoby się może wypuścić kolejne odsłony w niewielkich odstępach czasu.

Opcja trzecia - to zupełnie nowy projekt. Myślę, że retro nie będzie marnowało potencjału na kolejnego Donkeya. Nie dlatego, żeby to była słaba gra, ale używanie najlepszego teamu do gry, którą z powodzeniem może wyprodukować każdy inny team Nintendo jawi się jako marnotrawstwo talentu.
  • 0

#62 BeSOS Napisany 20 kwietnia 2011 - 19:31

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Metroidy tylko w wykonaniu Retro staja sie grami na pograniczu 9.5/10. I ta seria jak żadna inna z biblioteki N zasługuje na full facelifting w HD - i na pewno najbardziej by na tym zyskała.

Natomiast cos zupelnie nowego od Retro...nie wiem, obawiam się, ze jest to team rzemieślników-artystów i raczej nie nadają sie do gier z bogata fabułą, interesującymi postaciami etc...Metroid im służył, bo na tych elementach się nie skupiał i Retrosi mogli sie wykazać pomysłowoscia w sferze gameplayu....fabuła etc zawsze schodziła na 2gi, jesli nie na 3ci plan...
  • 0

#63 Kaxi Napisany 21 kwietnia 2011 - 04:40

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
http://gonintendo.co...y.php?id=156307

Internet się ze mną okrutnie droczy... ;( Powinny być jakieś granice... :(
  • 0

#64 Godot Napisany 21 kwietnia 2011 - 12:54

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

Myślę, że retro nie będzie marnowało potencjału na kolejnego Donkeya. Nie dlatego, żeby to była słaba gra, ale używanie najlepszego teamu do gry, którą z powodzeniem może wyprodukować każdy inny team Nintendo jawi się jako marnotrawstwo talentu


Cóż, licencja to nie wszystko. Widziałeś co się stało ze Spyro, Crashem?

Koxi, Eternal? Szanse na to są małe. Maleńkie. Mikroskopijne.
  • 0

#65 kafei Napisany 21 kwietnia 2011 - 13:02

kafei

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 403 Postów:
Kto ma prawa do ED, Nintendo czy SK?
  • 0

#66 Kaxi Napisany 21 kwietnia 2011 - 13:43

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Wiem Greg, dlatego ta plota makes me cry.

kafei: do końca nie wiadomo, ale prawdopodobnie Nintedo. Kiedyś chyba nawet sprawdzałem w napisach końcowych albo w instrukcji. Może być jednak, że prawa są jakoś skomplikowanie podzielone i nic nigdy z tego już nie wyjdzie.
  • 0

#67 burnstein Napisany 21 kwietnia 2011 - 13:46

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Kto ma prawa do ED, Nintendo czy SK?



Dodany obrazek

Chyba jednak nie. Wyobrażacie sobie ED od Retro? Dodany obrazek A Earthbound się skończył, Nintendo pewnie już nie wróci do tej serii. Tym bardziej, że trzecia część nie wyszła nawet z Japonii.


  • 0

#68 kafei Napisany 21 kwietnia 2011 - 14:01

kafei

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 403 Postów:
No właśnie czytałem gdzieś, że prawa są podzielone ale napisy sugerują coś innego.
  • 0

#69 gruby Napisany 21 kwietnia 2011 - 14:27

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Nie wierzę w to. ED to maleńka, niszowa seria a Retro jak na razie dostawało grube tytuły do zrobienia. W najnowszym wywiadzie Miyamoto powiedział, że oddaje Mario i Zeldę w ręce młodszych teamów, żeby mógł się zająć swoimi sprawami. To oczywiście woda na młyn plotek o Retro-Zeldzie.

http://www.gameblog......iew-integrale), and I found a few interesting tidbits:

* They celebrated Mario's 25th anniversary last year, and they intend to do the same this year for Link. He says there will be many products/merchandising (not sure about the translation on this, is he talking about games or CD/books?)
* About the "project cafe" rumors, he said they are always working on new hardware. He also added "where there's smoke there's fire", but that "you shouldn't believe everything you read [on the internet]
* He's thinking about entrusting the younger teams with traditional characters such as Mario and Zelda, so he can get more time to work for himself

Co do ED, uwazam, że powinni ją zrobić Silicon Knightsi, ale pod kuratelą Nintendo. Gra była doskonała a zwycięskiej drużyny się nie zmienia.
  • 0

#70 BeSOS Napisany 21 kwietnia 2011 - 20:36

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ale ED było słabe przecież :neutral:
  • 0

#71 Kaxi Napisany 21 kwietnia 2011 - 21:27

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Słabe to jest trollowanie Jedyna :neutral:
  • 0

#72 BeSOS Napisany 21 kwietnia 2011 - 21:29

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Mnie znudzila po kilku levelach, gameplayowo była do bólu powtarzalna - latanie po levelu, szukanie nowego przedmiotu, który pozwoli przejść dalej i tak do konca. Klimat był, pomysl był, ale wykonanie mnie zawiodlo. Ledwo ukończyłem.

Więc tak sie juz Kox nie fochaj.
  • 0

#73 ACZ Napisany 21 kwietnia 2011 - 21:54

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
ED słabą grą nie był. To dobra gra, taka na 7+/10.
Ale też nie skończyłem, bo gameplay mnie pod koniec gry wnerwił.
  • 0

#74 gruby Napisany 21 kwietnia 2011 - 21:55

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Gameplay był powtarzalny, ale gra nadrabiała klimatem i to z nawiązką. Fabuła również miło zaskakiwała.
  • 0

#75 Pious Napisany 22 kwietnia 2011 - 12:35

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Ja ED najpierw znienawidziłem, apotem nie mogłem, się oderwać. 4 razy skończyłem. Gameplay rzeczywiście był non stop taki sam, ale klimat i fabuła bardzo nadrabiały. Dla mnie ta pozycja jest jedną z lepszych jakie mam.
  • 0

#76 kafei Napisany 22 kwietnia 2011 - 19:28

kafei

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 403 Postów:
Ja skończyłem 3 razy i się nie nudziłem. Gameplay był taki jak w każdej innej przygodówce. Biegania i zbierania było trochę mniej, co dla mnie jest plusem. No i to chyba jedyny horror z dobrym systemem walki. Jedyny problem to fakt że trzeba wracać do poprzednich lokacji.
  • 0

#77 fingus Napisany 25 kwietnia 2011 - 19:13

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Moje pierwsze podejście do ED tez było średnio udane i grę na jakiś czas odłożyłem, ale potem zagrałem raz jeszcze, wciągnąłem się w świat, fabułę, cały ten klimat i - ach... cóż za wspaniała gra... :-D Gra faktycznie ma w sobie coś z klikanych przygodówek - niby taki suchy i powtarzalny gameplay - kliknij tu, kliknij tam, pójdź, podnieś, użyj. Jeśli olejesz fabułę - strata czasu. Ale ta fabuła, ten klimat - rewelacja. Naprawdę świetne patenty, świetna historia, sposób jej prowadzenia. Jedna z lepszych implementacji Lovecrafta. Wysokie oceny od recenzentów - w pełni zasłużone. A że muchom nie przypadła do gustu - stąd i niska sprzedaż.
Ale też nie wierzę, że ktoś ośmieli się wskrzeszać tę serię - to chyba podobny przypadek co BG&E, ale bez determinacji Ancela.
  • 0

#78 BeSOS Napisany 25 kwietnia 2011 - 19:35

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

to chyba podobny przypadek co BG&E, ale bez determinacji Ancela.


BGE miało również gigantyczne wsparcie ze strony fanów, którzy nie pozwolili grze odejść w zapomnienie i ciągle gdzieś tam nadzieja na sequel się tliła....ED, pomimo b.dobrych recek i ogólnego przyjęcia takiego fenomenu nie wytworzyła. IMO szanse na sequel, KIEDYKOLWIEK są równe zero. A tym bardziej na zrobienie jej przez Retro.

Teraz możemy czekac na Metroida w HD z 3D, OMFG, niech tylko Retro dostanie zielone światło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

#79 gruby Napisany 26 kwietnia 2011 - 10:21

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Dokładnie. Teraz Retro zrobi albo Prime4, albo Zeldę Cafe. Nie ma innej opcji. Ostatnio zatrudniali nowe osoby, więc możliwe że team rozrośnie się na tyle, żeby jedną ręką zrobić DKCR2 na Cafe i równoczesnie pracować nad jednymz tych dwóch projektów. 5 milionów sprzedanych kopii Donkeya powinno dać Retrosom oddech. :)
  • 0

#80 ACZ Napisany 26 kwietnia 2011 - 15:33

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
A to nie jest tak, że Corruption to ostatnia odsłona cyklu Prime? Tak kiedyś ktoś gadał.
  • 0

#81 cybercotlet Napisany 26 kwietnia 2011 - 15:49

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 598 Postów:
Czysiu zawsze można coś wymyślić przecież ile to już w końcu było ostatnich mgsów :olo:
  • 0

#82 lukaszSA Napisany 26 kwietnia 2011 - 16:19

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

A to nie jest tak, że Corruption to ostatnia odsłona cyklu Prime? Tak kiedyś ktoś gadał.

Przypomnij sobie ostatnią scenę w Corruption (ze 100% itemów).
  • 0

#83 cybercotlet Napisany 26 kwietnia 2011 - 16:34

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 598 Postów:

Zobacz na youtube sobie ostatnią scenę w Corruption (ze 100% itemów).

fixed
  • 0

#84 lukaszSA Napisany 26 kwietnia 2011 - 16:35

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:
Czychu wie wszystko o grach, więc założyłem, że Corruption zna na pamięć :olo:
  • 0

#85 BeSOS Napisany 26 kwietnia 2011 - 17:51

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Czwart Metroid moze byc o czym innym....szczerze mowiac to ja nie czulem nawet ze ostatnie trzy czesci od Retro byly trylogia bo fabula jest tu tak enigmatyczna, ze zaczynajac kazda kolejna czesc nie czulem ze kontynuuje historie....wiec zrobienie kolejnego Metroida to kwestia checi a nie ciagniecia fabuly z poprzedniczek.
  • 0

#86 Tawotnica Napisany 26 kwietnia 2011 - 19:02

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:
nikt już nie chce kontynuacji Fusion po Other M? Niech się za Samus weźmie stara gwardia z R&D1 już bez pomocy 3rd party, żeby Sakamoto nie miał cutscenek do uzewnętrzniania się.

Odnośnie tego co mogłoby zrobić Retro nawet już nie spekuluję, bo i tak pewnie będzie to co innego niż ja myślę ;p
  • 0

#87 kafei Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:00

kafei

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 403 Postów:
Chętnie zobaczyłbym Metroida tpp w wykonaniu Retro. Najlepiej gdyby po prostu dodali możliwość zmiany widoku na tpp w nowym Prime'ie. Ale po OtherM Nintendo ma pewnie dosyć eksperymentów.
  • 0

#88 Kaxi Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:50

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
I tak wszyscy wiemy doskonale, że dostaniemy Donkey Kong Country Returns 2.
  • 0

#89 Pious Napisany 26 kwietnia 2011 - 21:06

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Nie obraziłbym się, choć marzę o Prime 4 w HD. Retro zrobiłoby z tego masakrę. DKC2 będzie i tak świetny na pewno, ale to nie ta klasa. Mam nadzieję, że na E3 już pokażą to co robią. W zasadzie stawiam tylko na 2 gry - MP4, albo DKCR2.
  • 0

#90 BeSOS Napisany 26 kwietnia 2011 - 21:58

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

I tak wszyscy wiemy doskonale, że dostaniemy Donkey Kong Country Returns 2.



Może byc i DKR2 o ile bedzie w 3d.
  • 0



Inne z tagami: