Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
255 odpowiedzi na ten temat

#1 Shinigami Napisany 08 września 2005 - 18:23

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
MGS1 ma swój temat, MGS3 też go ma, nawet MG1, a MGS2, dlaczego? Czy uważacie, że to gra niegodna tematu? Może odwrotnie, gra podobająca się nielicznym i ci właśnie nieliczni nie chcą zakładać tematu bo zostaną zjechani? A może poprostu nie chciało wam się. Zostaliście wyręczeni. Pisze to co zwykle pisze się w takich tematach o drugiej części najwspanialszej serii gier konsolowych.
  • 0

#2 Scorpio Napisany 08 września 2005 - 18:27

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ja osobiście MGS2 lubię, bo ma klimat GITSa (tego sensacyjnego jak i filozoficznego). I właśnie mniej więcej taki jest ów Metal. Ma piękne sceny (np. walka z Solidusem na moście - filmik od początku po bieg Vampa), genialną muzykę, zaczepisty pierwszy act, sporo nawiązań, mnóstwo ludzkich charakterów.

Gdyby nie postura Jacka i jego żeńskie oczy (sic!!!) na 100% MGS2 byłby inaczej oceniany. Ale powiedzcie, jak inaczej można było pokazać legendę Snake'a po tym co uczynił na Shadow Moses niż prowadząc inną postać i bez przerwy o nim słyszeć.

No i Shalashaska ze swymi występami. Ocelot najlepszą postacią serii :P
  • 0

#3 Gość__* Napisany 08 września 2005 - 18:38

Gość__*
  • Goście
Gra jest genialna.. dla mnie to po prostu dycha, tak jak i reszta gier z serii.. jedyny feler to Raiden.. cześć rozgrywająca się na U.S.S. Discovery to po prostu MASAKRA.. innymi słowy opisać się tego nie da.. pamiętam, jak grałem w demo dołączane do Zone of the Enders(samo ZoE jest średnie, kupowało je się dla dema MGS2 ;f) i po prostu od tego dema zionęła POTĘGA.. potęga, która jest obecna w całym MGSie 2.. Raiden to nie najlepsza decyzja Koijmy, ale nie gra się po to, żeby oglądać tyłek Raidena.. oczywiście gra jest pełna patentów, które jednym sie podobają, a drugim nie(-What is that? -Running on water ;D).. mnie akurat się w 99% przypadków spodobały.. w ogóle jest masa scenek, które się zapamiętuje, np. Vamp otwierający oczy po strzale w głowe, Fortune rozwalająca niczego nieświadomych żołnierzy, Ocelot a.k.a. Shalashaska rozwalający rosjan na tankowcu.. no po prostu masa, masa, masa.. można by o tej grze powiedzieć wiele.. ja powiem tylko, że jest doskonała..

P.S.: MGS2 wyszedł też na Xa Shini, więc przenieś temat do 'Gier' ;]
  • 0

#4 Shinigami Napisany 08 września 2005 - 18:46

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Raiden wcale nie był złym posunięciem, wręcz przeciwnie, grając młodzianem możemy poznać Snake'a od innej strony. Nie jest on dla nas już madafaką który jest marionetką w rękach rządu, a wszechwiędzącym badasem legendą. To, że Raiden wygląda jak wygląda to pierwotne zamierzenia Kojimy znane tylko jemu, tak samo jak jego kobiece oczy (notabene usta także ma kobiece). BTW, wiecie czemu Jack ma długie, falujące włosy? Hideo chciał pokazać co potrafi PS2 :D

P.S.: MGS2 wyszedł też na Xa Shini, więc przenieś temat do 'Gier' ;]

Nie, na Xa jest MGS2: Substance, który nie jest tym samym co normalny SoL, ale temat przeniose ;)
  • 0

#5 Bruce Napisany 08 września 2005 - 18:47

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
MGS2 to dla mnie gra kultowa,jeden z najlepszych tytułów na PS2 :)
Świetny klimat,ciekawe motywy muzyczne,genialne postacie,dialogi i w ogóle cała fabuła!
Mistrzowski dubbing (Shalashaska czy Gurlukovich rządzą),niesamowite zwroty akcji i zagrania reprezentujące kunszt mistrza Hideo.Jak tu już powiedziano "MGS2 to potęga"
Nie wiem tylko czemu tak wielu osobom to wszystko potrafił przyćmić Raiden.Ktoś komu jedna postać psuje radość z całego tytułu jest dla mnie osobą bardzo dziwną.

"Semper fi" MGS 8)
  • 0

#6 Gość__* Napisany 08 września 2005 - 18:51

Gość__*
  • Goście

P.S.: MGS2 wyszedł też na Xa Shini, więc przenieś temat do 'Gier' ;]

Nie, na Xa jest MGS2: Substance, który nie jest tym samym co normalny SoL, ale temat przeniose ;)

Ok, Shini.. może na matematyce nie uważałeś, ale ci to wytłumacze.. zobacz, na ps2 i Xa jest MGS2: Substance, a częścią Substance jest Sons of Liberty, bo Substance to Sons of Liberty z dodatkami.. czyli Sons of Liberty jest na Xa wraz z dodatkowymi misjami w pakiecie zwanym Substance.. to tak, jakbyś miał dwa klocki, klocek a(mniejszy) i klocek b(większy), przy czym w środku klocka b znajduje się klocek a.. a więc, jeśli na Xa można kupic klocek b, to wraz z klockiem b kupujesz klocek a, który znajduje się w środku klocka b.. w ten sposób dochodzimy do twierdzenia, że klocek a jest dostępny na Xa.. a klocek a to Sons of Liberty, czaisz? ;]

Franek, może nie uważałeś na polskim, ale w naszym ojczystym języku występuje takie słowo jak "dowcip". Chyba nie musze tłumaczyć, co? A do tego ten post to czysty spam :P - Shinigami

Tem post to żaden spam, rozjaśniam tylko wątpliwości pewnej osoby.. pozatym jeśli weźmiemy klocki a i b i klocek a to ja, a b to ty, to częścią tego postu są oba klocki.. więc sam byś spamował :lol:
  • 0

#7 Godot Napisany 08 września 2005 - 19:18

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
MGS2 jest GENIALNA gra a wprowadzenie Raidena GENIALNYM posunieciem, pokazano Snake`a jako prawdziwego madafake ktory kontroluje sytuacje a nie sytuacja kontroluje jego...
  • 0

#8 Gość__* Napisany 08 września 2005 - 19:24

Gość__*
  • Goście

MGS2 jest GENIALNA gra a wprowadzenie Raidena GENIALNYM posunieciem, pokazano Snake`a jako prawdziwego madafake ktory kontroluje sytuacje a nie sytuacja kontroluje jego...

Tak, wprowadzenie Raiden jest na plus.. jego wygląd jest na minus ;f
  • 0

#9 Zeus-Nelson Napisany 08 września 2005 - 19:55

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
mnie także MGS2:Sons of Liberty niezlykle sie podobał 8) szczególnie pierwsza misja na tankowcow poprostu RZĄDZI :wink: przeszedłem ja niezliczona ilość razy, zdobywajac wszystkie dog tag'sy itp :twisted:
ja równiez uważam, ze wprowadzenie Raiden'a było sprytnym posunieciem, mimo ze jego jako postaci nielubie, tak mysle ze dzieki temu ruchowi ze strony Kojimy moglismy dopiero docenic to jakim Kozakiem jest Snake :D

  • 0

#10 Gruby01 Napisany 08 września 2005 - 20:58

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:
MGS 2 jest jedną z najlepszych gier, jakie powstały na PS 2 ale postać Raidena nie za bardo mi się spodobała innym faktem jest fakt :D, że podkreśla on role Węża i dla mnie osobiście jest tylko tłem dla niego i pokazaniem ze to i tak wąż był, jest, i będzie główną postacią tej serii, i nic tego nie zmieni. Wstawki tez ma zajefajne można je oglądać i oglądać, no i fabuła nie zapomniana i pozostawiająca jakaś pustkę w sercu, która powoduje powracanie do tej pozycji i powracanie nie wiem ile razy już ja przeszedłem.

Pozdro Szacun.
  • 0

#11 Scorpio Napisany 09 września 2005 - 07:33

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

pokazano Snake`a jako prawdziwego madafake ktory kontroluje sytuacje a nie sytuacja kontroluje jego...

Zgadza się!

W dodatku Raiden ma białe włosy bo ... każdy to zna Shinny :P

Pytanko? Czy ktoś łowił w grze figury MOAI?
  • 0

#12 Snoodgrass Napisany 09 września 2005 - 08:23

Snoodgrass

    Link

  • Forumowicze
  • 361 Postów:
A mi Rajden przypadł do gustu te jego fajne ciosy i skacze jak w matrixie i.... ślizga sie na gównie ptaków :mrgreen: Ogólnie MGS2 to dzieło równie epokowe jak 1 i2
  • 0

#13 Scorpio Napisany 09 września 2005 - 11:06

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Tem post to żaden spam, rozjaśniam tylko wątpliwości pewnej osoby..

Ale fakt faktem, że Xboxowcy to grupa która o samych emocjach związanych z graniem mało co lubi gadać, a podchodzi do sprawy pod względem technicznym. A ponieważ temat przeniesiono, niech więc ktoś więcej niż Greg (szacun za ostatnie wystąpienia na forum (od zlotu pokemonów)) z braci Xowej sie odezwie! Bo jak nie, to przenieś temat z powrotem do PS2 Shinny, tam więcej osób na niego odpowie :P
  • 0

#14 White Templar Napisany 09 września 2005 - 11:26

White Templar

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:
Gra jest świetna, to że prowadzi się przez jej większą część inną postać wcale nie przeszkadza. Postać Raidena jest wporządku , nie wiem czemu tyle graczy go nie lubi.
Na brak Snakea nie można nażekać, ponieważ jest on cały czas obecny(częste rozmowy przez Codek, podpowiedzi, współpraca z Raidenem, walka ramię w ramię).

Jedyne co mi się bardzo nie spodobało to, nazywanie Raidena na początku gry jako Snake.
  • 0

#15 Godot Napisany 09 września 2005 - 12:18

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
dokladnie, Snake jest obecny caly czas, a dzieki temu ze jest mentorem Raidena staje sie postacia naprawde kultowa... o ile Snake-zagubione dziecko w ciemnosciach w MGS jest ok, tak samo Big Boss w MGS3 o tyle poraz kolejny Snake`a ktorego wszyscy robia jak chca w MGS2 bym nie zniosl! bo Snake to BOHATER a nie jakas lajza, uczy sie na swoich bledach, tworcy gry musieli jakos z tego wybrnac wiec prowadzili gamoniowatego na pierwszy rzut oka Raidena... a co do jego wygladu - nic mnie nie obchodzi jego wyglad (nie kazdy musi wygladac tak zeby za sama gebe dostac 20 lat kamieniolomow)... czy Wy gracze znieslibyscie kolejnego MGSa w ktorym Snake non stop robiony jest w konia i poraz kolejny nic nie wie? ja bym sie pocial :twisted:
jedynym minusem drugiego MGSa jest Fatman, koles naprawde nie pasuje do reszty i chocbym niewiem jak sie staral nie zrozumiem co on robi w tej grze :twisted:
  • 0

#16 Yoori Napisany 09 września 2005 - 15:06

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:

... i chocbym niewiem jak sie staral nie zrozumiem co on robi w tej :twisted: grze

Jeździ na rolkach :wink:

MGS2 to jedna z moich pierwszych gier na PS2, extra mi się w nią grało, pamiętam że niezłe wrażenia zrobiło na mnie intro, motyw podobny jak w Terminatorze o czym wspominał nawet Grabarz w swojej recenzji. Raiden mi nie przeszkadzał, nie jest to ten sam kaliber bohatera co Snake ale niektórzy poprostu przeszadzają. Dla mnie jedna z najlepszych gier na PS2.
  • 0

#17 Gość__* Napisany 09 września 2005 - 15:40

Gość__*
  • Goście
Raiden miał większe doświadczenie w boju niż... Snake
  • 0

#18 Shinigami Napisany 09 września 2005 - 15:48

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Raiden miał większe doświadczenie w boju niż... Snake

? Dalczego tak sądzisz? Bo przeszedł szkolenie w VR?
  • 0

#19 Godot Napisany 09 września 2005 - 15:51

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
walczyl przeciez w partyzantce... ale ze mial wieksze doswiadczenie to przesada, moze wieksze umiejetnosci :twisted:
  • 0

#20 Gość__* Napisany 09 września 2005 - 15:52

Gość__*
  • Goście
No co Ty :lol: ? Bo od małego brał udział w walkach, mordował jak maszyna i dorobił się przydomków Jack the Ripper i White Devil, bo miał instynkt do zabijania i zabijanie we krwi. VR to przytym :roll: gra video a ze nic nie pamiętał z przeszłosci to inna sprawa.
  • 0

#21 Shinigami Napisany 09 września 2005 - 15:57

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

No co Ty :lol: ? Bo od małego brał udział w walkach, mordował jak maszyna i dorobił się przydomków Jack the Ripper i White Devil, bo miał instynkt do zabijania i zabijanie we krwi. VR to przytym :roll: gra video a ze nic nie pamiętał z przeszłosci to inna sprawa.

Instynkt to złe słowo. Walczył, ponieważ chciał przeżyć i mieć co jeść. A to, co później zrobiono z dziećmi to inna sprawa.
  • 0

#22 Gość__* Napisany 09 września 2005 - 16:03

Gość__*
  • Goście
Instynkt to odpowiednie słowo. Ujawnił się w nim bo Raiden musiał walczyć o życie i jedzenie jak mówisz. "Był rzeźbiarz który znalazł kamień, długo w nim dłubał aż udało mu się zrobić piękną rzeźbę. Zapytany przez kogoś - Jak to zrobiłeś? - dopowiedział. Ta rzeźba cały czas tam była, ja ściągnąłem tylko zbędne łupki które ja zakrywały" Historia Raidena to historia tej rzeźby. Tylko, że rzeźbiarzem była wojna.
  • 0

#23 cwany-lis Napisany 09 września 2005 - 16:38

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
mgs2 był jedną z pierwszych gier w jakie grałem na ps2, mało wtedy wiedziałem o serii pozatym ze jest zajebista :wink: więc fakt że gramy Raidenem nie wywołał na mnie ździwienia (bo wyszło jakos tak że zacząłem od historii na big shell), było to jedyna gra jak dotąd przez która siedziałem jak scięty po napisach końcowych, nawet shenmue II nie wywołał u mnie takich uczuć, gra moze nie zmieniła mojego zycia ale dała mi sporo do myślenia, sprawiła ze zacząłem na niektóre sprawy patrzec inaczej i sporo mnie nauczyła, napewno nie dałbym jej 8- ze wzgledu na czas gry :roll: (mi przejscie zajeło 14 h) bo do mgs'a 2 wracam często i za każdym razem ta gra robi na mnie ogromne wrażenie - wybitna pozycja która zostanie w pamięci graczy
  • 0

#24 Gość__* Napisany 09 września 2005 - 21:54

Gość__*
  • Goście
podobno w outro z MGS2 można zauważyc Vampa :shock: pytanko mam jedne...where:)
  • 0

#25 Scorpio Napisany 10 września 2005 - 09:48

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Także słyszałem tą legendę. Podobnież jest jednym z ludzi w tłumie.

Frank, temat przeniesiony a Ty jakoś nie piszesz :twisted:
  • 0

#26 Gość__* Napisany 10 września 2005 - 11:43

Gość__*
  • Goście

czy Wy gracze znieslibyscie kolejnego MGSa w ktorym Snake non stop robiony jest w konia i poraz kolejny nic nie wie? ja bym sie pocial :twisted:

To potniesz się przy czwórce :lol:

@Scorpio- przecież już napisałem, co sądze o tej grze.. a to czego ja nie napisałem, zostało już napisane przez innych.. a przeniesienie było po prostu aktem sprawiedliwości ;f
  • 0

#27 Scorpio Napisany 10 września 2005 - 15:04

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

przeniesienie było po prostu aktem sprawiedliwości

Nie zmylisz mnie. Nikt na tym świecie w sprawiedliwość już nie wierzy. Dowód: MGSy chociażby.

Pytanie powtarzam: łowił ktoś w MGS2 widoki statuł Moai. Podobnież taki Eastern Egg w grze Kojima umieścił.
  • 0

#28 Shinigami Napisany 10 września 2005 - 16:39

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Pytanie powtarzam: łowił ktoś w MGS2 widoki statuł Moai. Podobnież taki Eastern Egg w grze Kojima umieścił.

Wygląda na to, że nikt. Ja się sam za to zabierałem dużo razy ale jakoś mi się zapominało :P
  • 0

#29 Gość__* Napisany 10 września 2005 - 19:33

Gość__*
  • Goście
A ja się w to bawiłem i znalazłem je wszystkie. Pokemony mogą sie schować :lol:
  • 0

#30 PomezZ Napisany 11 września 2005 - 18:03

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
A ja na swoje nieszczęście Sons Of Liberty przeszedłem po MGS3.
Może gdybym najpierw łyknął część drugą a potem trzecią to mój stosunek do tej
pierwszej byłby lepszy, ale tak nie jest. Mam bardzo mieszane uczucia związane z tą grą.
Bo o ile nie zaprzeczę,że jest to tytuł nietuzinkowy i świetnie zralizowany, tak podczas gry było parę rzeczy które doprowdały mnie do szału.

Po pierwsze o ile zmiana głównego bohatera była sprytnym posunięciem ( tak jak to już ktoś napisał wcześniej, oglądanie Snejka robinego przez wzystkich w balona byłoby niehumanitarne ), tak już wybór tej postaci był w moim mniemaniu TRAGICZNY.
I nawet nie chodziło o sam wygląd ( nie warty komentarza ) ale o sposób w jaki Raiden mówił, zachowywał się. I tylko jedno słowo przychodziło mi do głowy kiedy nim grałem:
ciota. Sorry nie chcę nikogo zdenerwować ale tak właśnie było. I jestem pewien że nie tylko ja używałem podobnych określeń na opisanmie tego osobnika.
Tym śmieszniejsze wydało mi się w dalszej części gry gdy okazało się jaką przeszłość ma za sobą Raiden.

Po drugie misja na tankowcu była świetna, natomiast podczas gry na platformie po pewnym czasie ogarnęło mnie lekkie znużenie kedy po raz n-ty musiałem biegać po tych samych lokacjach, a nawet jeżeli po innych to i tak nieewiele się od porzednich różniących ( zaraz ktoś powie że się czepiam ).

Nie wiem tylko czemu tak wielu osobom to wszystko potrafił przyćmić Raiden.Ktoś komu jedna postać psuje radość z całego tytułu jest dla mnie osobą bardzo dziwną.

warunek jest taki że nie jest to postać którą kierujemy przez większość gry. No ale może jestem dziwny.

Jak do tej pory post ten ma formę czysto czepialską a ja nie mam w tej chwli czasu aby napisać co mi się w grze podobało. Następnym razem to naprawię.
  • 0