Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
255 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość__* Napisany 11 września 2005 - 19:12

Gość__*
  • Goście
Po skończeniu SoL osobą które maja mieszane uczucia proponuje zapoznanie sie z materiałem na płycie "Making fo...". Hideo wyjaśnie tam "idea" Raidena. Nawet włosy ma nieprzypadkowe.
  • 0

#32 Snoodgrass Napisany 11 września 2005 - 19:33

Snoodgrass

    Link

  • Forumowicze
  • 361 Postów:
No właśnie a na wojnie mu mieszali żarcie z prochem strzelniczym i musiał to wpieprzać i potem był tak naćpany, że nie wiedział do kogo strzelał :wink:
  • 0

#33 luck1985 Napisany 11 września 2005 - 19:34

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
To napisz dlaczego ma takie wlosy ?
Dla mnie MGS2 to porazka , postac syfna , bosowie syfni , lokacja malo ideowa .Lokacje tez bez rewelacji . A boss narolkach to smiech na sali .
1 jest najlepsza .
  • 0

#34 Scorpio Napisany 11 września 2005 - 19:37

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
To chyba proste. białe ma oznaczać, że jest to postać nowa dla serii. Jest to przecież w Making of ..., ale nie wiem czy fanboje od Xa dostali ten dysk do swej wersji :P
  • 0

#35 Snoodgrass Napisany 11 września 2005 - 19:40

Snoodgrass

    Link

  • Forumowicze
  • 361 Postów:
Białe wcale nie oznacza że postać jest nowa tylko że jest czysta.
  • 0

#36 luck1985 Napisany 11 września 2005 - 19:43

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Gralem na PS2 , ale nie ogladalem tego .
Napiszscie wiecej , jestem ciekaw.
  • 0

#37 Scorpio Napisany 11 września 2005 - 20:24

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Przecież sam Kojima tak powiedział że to dlatego, że jest nowa :D
Np. że pierwszy MGS został zaprojektowany (plansze) z klocków lego, a na modelu Big Shell drugiego Hideo bawił się gamerami. I że latał z kolegami po biurze z bronią by symulować możliwe zachowania terrorystów :D
  • 0

#38 PomezZ Napisany 12 września 2005 - 10:05

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:

Po skończeniu SoL osobą które maja mieszane uczucia proponuje zapoznanie sie z materiałem na płycie "Making fo...". Hideo wyjaśnie tam "idea" Raidena



W takim razie może opisz co znajdowało się w tych materiałach, bo ja na przykład do takowych dostępu nie mam.
  • 0

#39 Gość__* Napisany 13 września 2005 - 17:34

Gość__*
  • Goście
Białe włosy oznaczały że jest żółtodziobem a nie nowym w serii. Kolor jego włosów i młoda cera miały podkreślać, że Raiden jest mniej doświadczony. Hideo chciał w ten sposób pokazać różnice między tą postacią, a Snake'iem czyli jego mentorem. To sprawdzało się tylko do pewnego momentu, bo przecież później wychodziło na jaw, że Raiden to madafaka na prochach, a zabijanie zna od małego. Hideo porównywał te postacie także do King Konga i Godzilli, ale teraz nie pamiętam kto był kto. No i nie bez powodu znalazła się w grze rozmowa Raidena z Rose o tym właśnie filmie.

Z mniej ważnych rzeczy, Kojima powiedział, że wiele scen i momentów zostało wywalonych, bo jego zdanie dla gracza to było "no fun". Np. scena, że Snake ucieka przed zalewającą pokład wodą. Tego nie ma, ale w grze można zobaczyć tą akcje na przerywnikach. Nie ma również Famasa i innych broni. Jest tego więcej, ale nie pamiętam wszystkiego. Warto zobaczyć tą płytkę.
  • 0

#40 Scorpio Napisany 13 września 2005 - 18:14

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
I z wodą miał rację. Bo pomyślcie - to byłby tylko etap do wyuczenia na pamięć, bo błędów by nie tolerował.
Dzięki Wilekiemu za to, że są jeszcze twórcy gier nie dość że natchnieni, to jeszcze myślący czy gracza dana gra będzie bawić.
  • 0

#41 Gość__* Napisany 13 września 2005 - 19:11

Gość__*
  • Goście
jak dla mnie ocena dla dwójki to coś koło 8+.demo za dużo nam zdradziło a raczej pokazałą najlepszy element gry czyli pierwsze...1,5 h czy 2h.wady?bossowie będące marną namiastką tych z jedynki(grubas na kółkach,obleśna murzynka i wampir będący bi choć i tak był największym kozakiem).raiden?wszystko ok dobry pomysł ale dlaczego on musi wyglądać jak pederasta?plus to końcówka gry kiedy poznajemy prawde o patriotach i jeszcze pare elementów.
  • 0

#42 Gruby01 Napisany 13 września 2005 - 19:39

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:

jak dla mnie ocena dla dwójki to coś koło 8+.demo za dużo nam zdradziło a raczej pokazałą najlepszy element gry czyli pierwsze...1,5 h czy 2h.wady?bossowie będące marną namiastką tych z jedynki(grubas na kółkach,obleśna murzynka i wampir będący bi choć i tak był największym kozakiem).raiden?wszystko ok dobry pomysł ale dlaczego on musi wyglądać jak pederasta?plus to końcówka gry kiedy poznajemy prawde o patriotach i jeszcze pare elementów.


Nie zgodzie się z tobą bossowie akurat byli ciekawi mi się przynajmniej podobali, ale co do postaci Raidena masz racje trochę dziwnie wyglądał w tym swoim obcisłym stroju hehe, nie podoba mi się ta postać, jest tylko podkreśleniem, jeśli tak mogę powiedzieć dla postaci węża. A co do końca gry to kiedyś musieliśmy się dowiedzieć tej prawdy o patriotach a koniec gry wydaje mi się dobrym momentem, końcówka tej gry tez mi przypadła do gustu, jest w niej cos takiego zagadkowego i tak powinno być.

Pozdro Szacun.
  • 0

#43 cwany-lis Napisany 14 września 2005 - 16:17

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
końcówka wbija w fotel i robi graczowi wodę z mózgu, jeszcze wiekszy zamęt niż bieganie nagim raidenem po hangarze z metal gearami :roll: nasuwa się pytanie skoro oni nie żyją to dla kogo pracuje Solidus i kogo w taki razie szuka Ocelot :?:
  • 0

#44 Shinigami Napisany 14 września 2005 - 16:21

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

końcówka wbija w fotel i robi graczowi wodę z mózgu, jeszcze wiekszy zamęt niż bieganie nagim raidenem po hangarze z metal gearami :roll: nasuwa się pytanie skoro oni nie żyją to dla kogo pracuje Solidus i kogo w taki razie szuka Ocelot :?:

Nie żyją założyciele. Teraz władze mają jacyś inni ludzie i robią Sajgon :P
  • 0

#45 Scorpio Napisany 14 września 2005 - 17:46

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
AI - sztuczna inteligencja. Przecież na czyjesz życzenie została zrobiona!!!

Proszę pamiętać. Od chwili wejścia do Arsenala Codec przejmuje właśnie AI!
  • 0

#46 Hareez Napisany 15 września 2005 - 07:37

Hareez

    Pikachu

  • Narybek
  • 89 Postów:
Dopiero od wejścia do Arsenala? Moim zdaniem od początku misji na Big Shell słuchamy rozkazów AI, z tym że właśnie w Arsenal Gear dowiadujemy się na skutek (no właśnie - mam tu jakąś swoją teorię przyczynowo skutkową, ale, że w temacie MGSów jestem świeżynka to nie będę się narazie wychylał co by się nie zbłaźnić :mrgreen:) pewnych wydarzeń, że de facto z AI mamy do czynienia (nota bene zostało to przedstawione w tak sugestywny sposób, że parokrotnie zwątpiłem - szczegónie przy "turn off the console" i "fission mailed")
  • 0

#47 Shinigami Napisany 15 września 2005 - 12:25

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

zostało to przedstawione w tak sugestywny sposób, że parokrotnie zwątpiłem - szczegónie przy "turn off the console" i "fission mailed")

"Turn off the console" zadziałało na mnie piorunująco za sprawą tego, że tego dnia grałem około 5 godzin nieprzerwanie :D
  • 0

#48 kotlet Napisany 18 września 2005 - 18:00

kotlet

    Blanka

  • Narybek
  • 211 Postów:
MGS 2 jest dla mnie jedną z najlepszych gier na Playstation 2. Jest świetną kontynuacją kozackiej pierwszej części. Na początek : grafika i muzyka. Fantastyczne ! Muzyka Harry'ego świetnie pasuje do sytuacji i wogóle słucham jej sobie czasami, głosy postaci świetnie dobrae, fajne odgłosy sprzętów, grafika, animacja, mimika też super. Następna sprawa to klimat. Jest taki fajnie tajemniczy, hi-tech'owy, ale bez przesady, szczególnie kozacki w Arsenal Gear. Fabułą dla mnie jest świetna, trochę "zakręcona", ale to właśnie w MGS'ach lubię. Postacie : nie licząc Fatman'a i niepotrzebego wspomnienia o upodobaniach seksualnych Vamp'a, są bardzo fajne. Solid Snake : wiadomo. Raiden : kontrowersyjna postać, ale według mnie nawet spoko. Dead Cell : Fatman jest "taki se", trochę dziwny. Fortune spoko, Vamp to kozak, postacie mają historię. Co do Solidus Snake'a, to jest to jeden z największych kozaków w serii ! Chyba najfajniejsza postać "dwójki", "obok" Solid Snake'a. Głos, teksty, broń (P90), wygląd, zachowanie, cel, to jego plusy. Revolver Ocelot też spoko. Filmiki są świetne, szczególnie te z Metal Gear RAY'em / RAY'ami (na Tankowcu, przed i po walce Jack'a z RAY'ami, te w czasie "spotkania" bohaterów na Arsenal Gear, te z Solidus'em, innymi i Harrier'em), choć czasami są też jakieś niezbyt potrzebne, na przykład dużo ich jest po pierwszym spotkaniu z Peter'em Stillman'em i z Emma'ą.
Ogólnie gra jest świetna, skończyłem ją kilka razy, mam też płytę "The Document of Metal Gear Solid 2", gdzie mogłem sobie sporo ciekawostek (na przykład wcześniejsza wersja scenariusza ze scenami ppłynięcia AG przez okolice Nowego Jork'u, "zachaczającego" o różne budowle, zainteresowani mogą poczytać dział "Ciekawostki" na OH), poznać i pooglądać fajne rzeczy (trailer'y, wywiady, zdjęcia różnych przedmiotów związanych z MGS'ami), jednak fajnie też by było sobie oglądnąć materiały z płyty "The Making of MGS2".

Co do Vamp'a widocznego w końcowym filmiku MGS2 : widać go za Rosemary, gdy już zauważy ją Jack Raiden, jednak jest to tylko bitmap'a, nawet nie ma on jeszcze dziur po kulach. Prawdopodobnie jest to "easter egg". Można go sobie obejrzeć oglądając ten filmik (po pokonaniu Solidus Snake'a) z płyty "The Making of MGS2", gdzie można dowolnie kierować kamerą. Stoi on obok samochodu za Rosemary.
Co do figurek Moai : widziałem kilka, ale nie szukałem ich.
  • 0

#49 syon Napisany 18 września 2005 - 18:44

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Mnie także gierka się bardzo podoba, a ocena w N+ jest jak najbardziej na miejscu dla niej. Fabuła, bohaterowie, oprawa graficzna i wizualna, to wszystko nakłada się na jedną wielką przygodę, w której dane nam jest uczestniczyć. Cóż można rzecz więcej, no po prostu w to trzeba zagrać i już. Żadne słowa nie oddadzą głębi tej gierki.

I taka mała ciekawostka na koniec. Ostatnio znów zacząłem co niego grać i moim oczom ukazała się dość dziwna akcja. Otóż po tym jak Pliskin zadaje Raidenowi pytanie odnośnie jego imienia, Jack odpowiada tylko swoim nickiem zaś Pliskin kwituje to tekstem: "Maybe some day I'm gonna find out." po czym wykonuje gest Ocelota z MGS3 (słynne machnięcie łapskami) - może to tylko przypadek, ale kto tam wie... Super gierka :)
  • 0

#50 Yoori Napisany 20 września 2005 - 16:38

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Ja właśnie dostałem paczke i zamierzam jeszcze raz przejść tą cudowną gre :D
  • 0

#51 Scorpio Napisany 21 września 2005 - 08:00

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Pisałem już w temacie o MGS3, ale jedna z ostatnich linijek jakie mówi Snake do Raidena to:
"The Joy and the sorrow"
w kontekście tego, co zostawiamy przyszłości ... czyli kolejnej części :P

Idę o zakład, że Kojima w MGS3 zakodował podświadomie z 30% fabuły z MGS4 :D
  • 0

#52 Hareez Napisany 21 września 2005 - 09:34

Hareez

    Pikachu

  • Narybek
  • 89 Postów:

Pisałem już w temacie o MGS3, ale jedna z ostatnich linijek jakie mówi Snake do Raidena to:
"The Joy and the sorrow"
w kontekście tego, co zostawiamy przyszłości ... czyli kolejnej części :P


I Anger też był(a) - taki synonim (no prawie) The Fury :wink:

Idę o zakład, że Kojima w MGS3 zakodował podświadomie z 30% fabuły z MGS4 :D


Nooo!!! A ja idę o dwa, tak samo zrobił jeszcze z jedynką i dwójką! :mrgreen:
  • 0

#53 Gość__* Napisany 02 lutego 2006 - 09:35

Gość__*
  • Goście
Gra jest swietna, cudowna i kto co tam jeszcze chce :D Jest to godny nastepca pierwszego MGSa, wedlug mnie oczywiscie, bo np. w PSX Extreme gra zostala (jak dla mnie) niedoceniona. No sorry, ale 8- dla tego dziela to przesada.
Ale do rzeczy-czesci graczy sie ten ruch podobal, a czesci nie. Chodzi o wprowadzenie Raidena-ja zaliczam to in plus. Hideo pokazal, ze jest ktos oprocz Snake'a, kto wpasuje sie w MGSowe uniwersum bardzo sprawnie. Nie powiem, na poczatku nie lubilem tego kolesia, ale gdy wszedl watek z jego przeszloscia, to odezwalo sie we mnie uczucie wspolczucia i sympatii dla tego blondaska :D Fabula zakrecona jak swinski ogon, co jednak spowodowalo, ze chcialem przejsc gre jeszcze raz lub dwa, zeby to wszystko ogarnac. Dla mnie rewelacja.
Wiecej ludzi takich jak Kojima, a gry bylyby juz kojarzone nie z rozrywka dla mas, ale ze sztuka, ktorej nie powstydza sie najwieksze szychy tego swiata.
Kojima-jestes wielki!
  • 0

#54 Gość__* Napisany 03 lutego 2006 - 13:55

Gość__*
  • Goście
IMO najlpesza gra tej generacji, z ktora rownac moze sie tylko jej nastepczyni, czyli koljena czesc legendarnej sagi ;]
niektorym postacie sie nie spodobaly, lecz u mnie reakcja byla zupelnia inna - wedlug mnie byly swietnie wykreowane. Lubilem wszystkie postacie i az zal mi bylo smierci niektorych...no dobra..poza Fatmanem :P, ale ogladajac smierc EE i Fortune prawie sie poplakalem. Klimat ciaglej tajemnicy i trwajacego wciaz klamstwa bardzo mi sie spodobal, a historia Jacka Rippera niemal mna wstrzasnela. Gralem i gralem, po to zeby sie dowiedziec kto za tym wszystkim stoi i moge smialo powiedziec ze sie oplacalo - ta gra ma NIESAMOWITA fabule. Nie da sie ukryc ze mocno zakrecona - ale mnie to wlasnie w niej urzeklo. Od zobaczenia outro tej szpili, czekam z wywalonym jezorem na MGS4
  • 0

#55 f5k Napisany 15 kwietnia 2006 - 21:28

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Co by nie napisać to gra trzyma bardzo wysoki poziom. Bardzo zakręcona fabuła, która mi sie podobała. Zajebista gra i tyle.
  • 0

#56 SS#15 Napisany 15 kwietnia 2006 - 22:07

SS#15

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 764 Postów:
Powiem tak.MGS 2 mimo wszystko jest grą zajebistą. Jedyna rzeczą która mi w niej przeszkadza to głowny bohater.Ludzie nawet nie moge opisac słowami mojego wku****nia gdy dowiedziałem się ze w grze kierujemy nie Snakem a jakimś Raidenem.Poza tym gierka trzyma poziom MGS'a :D
  • 0

#57 Gość__* Napisany 14 maja 2006 - 15:56

Gość__*
  • Goście
Mam pytanie czy w zwyklym MGS 2 SoL jest jakas zmiana stroju dla Raidena albo Snake :?:
  • 0

#58 Gość__* Napisany 14 maja 2006 - 16:10

Gość__*
  • Goście

Mam pytanie czy w zwyklym MGS 2 SoL jest jakas zmiana stroju dla Raidena albo Snake

Tak- bodajże co drugie przejście gry Snejo i "Radian" nosi okulary, ponadto można ogolić Snejka i (nie jestem pewnien bo już nie pamiętam) przywdziać smoking.
  • 0

#59 vagrant3 Napisany 14 maja 2006 - 16:34

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

i (nie jestem pewnien bo już nie pamiętam) przywdziać smoking.

Tego w MGS2 nie było akurat ;) Poza okularami są jeszcze perułki dla Raidena. Czyli w sumie nie ma zmiany stroju :)
  • 0

#60 walker Napisany 14 maja 2006 - 16:44

walker

    Blanka

  • Narybek
  • 247 Postów:
smoking jest w mgs2 substance o ile sie nie myle
  • 0